Het 2x voorkomen van de PID. Ik heb het zelf nog niet gezien en misschien dat het af en toe dan maar voorkomt. Dit is waarschijnlijk zoals iemand al zei denk ik een bug in het `ps' programma bij het updaten van het scherm.
Het lijkt inderdaad op een display probleem. Ik kan het echter zonder meer naspelen. Opstarten, grx draaien (en afsluiten) en dan op het console kijken met Alt-F2.
Met wat pijn en moeite heb ik er een fotootje van gemaakt:
Voor de rest ziet het er inderdaad wel leuk uit.
Wat ik wel heb is dat soms kan ik met Alt-Fx tussen de schermen heen en weer schakelen, maar soms lukt het maar 1 keer. Ik moet dan eerst de Alt loslaten en opnieuw indrukken voor ik verder kan met schakelen (en dan blijft het goed gaan). Wanneer het zich precies voordoet ben ik nog niet achter.
Soms gaan er meldingen over elkaar heen. Met name als je wat probeert te killen wat niet kan. Je krijgt dan wel een melding, maar de prompt komt dan over die melding heen. Of als je een shell opstart dat het niet begint met een leeg scherm, maar dat de opstarttekst achter of over een andere tekst (dat er niets draait op die console) heen staat. Maar dat gebeurt soms wel en soms niet.
Verder vind ik het wel grappig dat je wel directories kan aanmaken (als je op A: zit tenminste) en weghalen, maar dat je verder geen files kan maken of copieren
Met dmesg krijg ik keurig het geheugen te zien (bijv 256Mb), maar je gebruikt maar 1Mb maximaal? Of komt dat omdat je geheugen management nog niet af is?
ALs je trouwens wat programma's opstart krijg je bijvoorbeeld PID 5, 6 en 7. Als je dan 6 killed en je start een nieuw programma op dan krijg je weer PID 6 terug. Heb je dat bewust gedaan? Vanuit linux/unix systemen ben ik meer gewend dat het PID wordt doorgenummerd (en op een gegeven moment weer opnieuw begint). Anders krijg je situaties als gebruiker A (root) probeert programma te killen met pid x. Dat lukt; gebruiker B start (tegelijkertijd) nieuw programma en die krijgt nu pid x. gebruiker A kijkt met ps of pid echt weg is -> shit, het is er nog. Dan maar kill -9 -> programma gebruiker B wordt gekilled.
Maar al met al, petje af hoor! Ben je echt van plan om dit verder uit te ontwikkelen? Op je homepage stel je dat je er een stabiel en snel OS van wil maken (is het al aardig

), maar ook gebruikersvriendelijk en leuke GUI's etc. Dan heb je nog een heleboel te doen! Ik wil je niet ontmoedigen, maar ik denk niet dat je het alleen zal lukken (en ik kan je helaas niet helpen). Ik bedoel, linux zou ook nooit wat geworden zijn als Linus het helemaal alleen zou moeten schrijven.
Anyway, ik vind het dus machtig dat je dat voor elkaar hebt geschreven.