[BC3] Afgebrande Tb1200 en winkelprocedure

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 311 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Wat ik me nou afvraag is, wat doen de winkels zelf met de cpu''s die zij terug krijgen. Claimen jullie (=winkel eigenaar e.d.) zelf alsnog de garantie bij AMD of maken jullie er mooie sleutelhangers van? Stel dat je zelf alsnog garantie claimt EN krijgt, dan heb je a: (sommige) klanten mooi genaaid, want je hebt ze een nieuwe cpu laten kopen en/of b: je kan dezelfde cpu 2x verkopen. Dus in het ergste geval koopt een klant 2x dezelfde cpu.

Dus wanneer zegt AMD, ja het is garantie, winkel hier heb je een nieuwe cpu?

  • TD-er
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 28-08 16:22
SOms speelt ook mee hoe de klant is.
Als ''t een knoeier is die heel grof om een nieuwe schreeuwt, kan ''ie ''t shaken.
Wanneer ''t echter een normaal geval is wordt ''ie omgeruild (dus de CPU nauwlijks beschadigd, hooguit hoekje eraf)
Wanneer de Klant een nieuw artikel koopt krijgt ''ie altijd zijn oude spul mee, tenzij de klant dat niet wil en dan moet hij tekenen dat ''ie afstand ervan doet.
Alle CPU''s die in ons bezit zijn proberen we uiteraard allemaal te claimen.

Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)


  • MP83
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 31-01 18:11
Acidfever, kan jij ook is je foto''s posten, ben nu wel benieuwd :)

Verwijderd

Op vrijdag 23 maart 2001 15:17 schreef TD-er het volgende:
Alle CPU''s die in ons bezit zijn proberen we uiteraard allemaal te claimen.
En dit lukt ook altijd? Indien ja, waarom de klant dan niet gewoon een nieuwe gegeven (jullie krijgen tenslotte ook een nieuwe wanneer je de garantie claimt bij jullie leverancier) en zo een tevreden klant overhoudt?
Het is nog altijd een vuistregel in de marketing dat het veel minder kost om 1 klant te behouden dan om er een nieuwe klant bij te krijgen. (En natuurlijk snap ik dat je een schreeuwlelijkerd niet als klant wilt hebben...)

  • stylezzz
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 07:06
Op vrijdag 23 maart 2001 15:31 schreef RainbowBears het volgende:

[..]

En dit lukt ook altijd?
Het antwoord is dus nee. Maar dat had je al uit de eerdere reacties kunnen lezen.....

  • Ultra
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Als ik al die doorgefikte TB''s zie, dan denk ik dat ik de mijn ook maar eens naar AMD op laat sturen.
De core is namelijk helemaal niet afgebrokkeld, al zitten er wel wat kopervlekken op. Dat komt door die ***** copper shim die kortsluiting heeft gemaakt.

Toen ik de eerste keer terugging heb ik meteen een nieuwe meegekregen. De tweede keer helaas niet :(
Wist ik veel dat die copper shim kortsluiting had gemaakt!

En ja ik ben maar een domme lompe zelfbouwer. Ik kan je vertellen dat je je pc heel goed in elkaar kan zetten met een zakmes :) Alleen het loshalen van een cooler heb ik samen met iemand anders gedaan om de core heel te laten *D

Verwijderd

Op vrijdag 23 maart 2001 14:11 schreef TD-er het volgende:
Mischien toch nog handig voor je als vergelijkings materiaal.
Ik heb de defecte CPU''s die zeg maar deze week terug zijn gekomen (afgelopen 2 a 3 dagen) op de foto gezet (en daaruit de meest duidelijke geselecteerd)
Zoals je kunt zien zijn er aardig wat cores die niet alleen afgebroken hoeken hebben, maar ook afgeronde randen ten teken dat de cooler flink heen en weer is gerost.
De URL''s lijken mij duidelijk.
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/niet_omgeruild/

http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/omgeruild/

Maar daar wilde ik toch nog even één CPU apart vermelden.
Deze CPU heeft net ff wat meer schade dan de gemiddeld afgebroken core (zie de gold-bridges) en de L-1-bruggen zijn nog ingekleurd.
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/niet_omgeruild/DSCF0082.JPG

en dezelfde CPU voor de schoonmaak (zwaar verdund oplosmiddel + keuken papier)
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/niet_omgeruild/DSCF0072.JPG
Ik vraag me af waarom de CPU''s die bij niet omgeruild staan niet zijn omgeruild. Oke, bij 3 zie je dat de L1 bruggen zijn doorverbonden, maar bij de anderen zie ik geen enkel teken wat duidt op overclocken. Ofwel ??

  • Liam
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 29-12-2023

Liam

Wat nou 1 proc is genoeg.. :P

Ik zal het volgende verhaal maar eens vertellen over hoe hard de fabrikant de klant naait!
Ze hadden 1 ghz Thunderbirds staan bij de kruidenier, en je raad het nooit, het coolertje dat daar op zat, zat ook op mijn chipset.
a) cooler was te klein
b) heatsink was niet goed gemonteerd
c) coolpasta? Tis da?
d) intake fan, hmm ja wel eens van gehood..
e) 300 W voeding? NO WAY veel te duur

conclusie ik denk dat ik daar per dag een 50-tal thunderbirds in de lucht zag vliegen = dood en dood zonde, en na lang gezeik en offieceel AMD commentaar, waren ze bereid er een betere cooler op te zetten en coolpasta te gebruiken, met een 300W voeding. Maar dat wou ik dan ff kwijt

If it bleeds, we can kill it!! |Werkbak specs|CCNP, bezig met Master.


Verwijderd

zie ik geen enkel teken wat duidt op overclocken. Ofwel ??
Voor de alle laatste x :) Het gaat niet om overklocken. Het gaat om fisieke schade daar hoort potlood en gum niet echt bij.
Tering...die dingen zien er uit zeg!
Die van mij komt niet eens in de buurt van de schade die al die core''s hebben. Er is 1 hoekje vanaf en er zit een brandplek onderaan de core.
Je hebt toch foto''s. Kan je die online krijgen? Ik ben namelijk razend benieuwd.

Want zoals je op de pics van tder kan zien zit er nog wel wat verschil tussen de schade.

  • TD-er
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 28-08 16:22
Dat terug vast schroeven heeft al een aantal klanten een core gekost.
Dat moet je dus echt niet doen
De cooler beweegt dan veel te veel met behoorlijk veel kracht.

Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)


  • digifun
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

digifun

 

td-er --- 12 afgebrande processoren in 2 a 3 dagen.
liam_xi -- 50 processoren per dag

Om hoeveel doorgebrande processoren zou het in totaal gaan op jaar of op maandbasis???

Om eerlijk te zijn schrik ik van de hoeveelheden die ik hier lees.

u can fool all people some time and fool some people alltime


Verwijderd

:(Excuseert u mij even...:(
Ik heb al 4 jaar mijn eigen winkel, en doe mijn eigen TD, so donŽt give me no crap " de verkoper weet er niets van" Ik heb nog maar een defecte Athlon en nog maar een defecte PIII gehad, de PIII door overclocken, wat de klant zelf heeft toegegeven, na lang gezeik, CPU naar intel, door de X-Rays, dan zien ze dat dat ding verbrand is. MAW ik betaal de shipping en andere kosten voordat die klant toegeeft dat hij dat overclockt heeft... en toch nog denken dat hij garantie heeft...
Die athlon was defect (core gebroken) door dat de klant een Golden Orb wou plaatsen op een Abit KT7, zonder dat hij deze aangepast had.. Na veel wrikken en duwen zat hij er inderdaad op... Zonder koelpasta,met stukjes core.


Nou, en dan lees je die replies " dan sue je hem toch even" Daar word ik ziek van, mensen die hun eigen verantwoordelijkheid niet aankunnen... ALS JE HET NIET KUNT, BLIJF ER DAN VANAF. Ik weet dat er winkels zijn die issues maken hierrond en er problemen mee hebben, maar als jullie niet steeds proberen de goedkoopste er uit te halen... Service moet ook betaald worden. Als er dan van die klojos zijn die een athlon1200 verkopen met 5 gulden / 100 Bef winst, waar ben je dan mee bezig? Als je daar een CPU koopt, is die waarschijnlijk uit een BTW carrousel en is er inderdaad geen garantie op. Wat verwacht je als eindgebruiker dan van garantie en service??? :?

  • digifun
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

digifun

 

Zo is de wet gewoon, als ondernemer moet je hiervan op de hoogte zijn en hierop in je bedrijfsvoering anticiperen. Kun je dit niet dan ben je ongeschikt voor het zelfstandig ondernemerschap en moet je maar in loondienst gaan.

Hier in dit topic is geen sprake van overclocken en is in de winkel gezegd dat de betreffende koeler geen problemen geeft. Een vrij normale situatie waarin het logisch is dat je dan recht op garantie hebt.

De overheid heeft deze wetten expres zo opgesteld om de consument te beschermen.

Het is niet zo ''als je het niet kunt blijf er dan vanaf'' maar ''ZORG DAT HET MOGELIJK IS ANDERS BEN JE AANSPRAKELIJK''.

u can fool all people some time and fool some people alltime


  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 07:19
Mmm, wat ik nogal vreemd vind, is dat sommige leveranciers/winkels, moeilijk doen als je de computer open hebt gehad, is dat niet het hele principe achter de PC? Kast open, andere kaartje erbij/erin en klaar, kast weer dicht. Het mag niet zo wezen, en bij verschillende winkels in Zwolle is het ook niet zo, dat dan de garantie weg is.

Nou werk ik zelf ook in een computerwinkel, en ja, we hebben ook wel eens mensen met een defecte CPU, maar als wij die dingen terugsturen naar de leverancier (binnen de garantietermijn van 1 jaar, met Intel is het 3 jaar) dan krijgen wij ook gewoon een nieuwe, dus SKULLCRUSHER waarschijnlijk heb je dan enorm betrouwbare leveranciers, als die je niet eens een nieuwe toesturen. Als winkel zijnde heb je dus alleen p&p kosten (niet meer dan 30 piek), dus zit niet zo te zeiken.

Verwijderd

nou wil ik ook wel is ff zeiken ik hen een duron 800 gehad na 3maanden stuk

amd1200 na 3 weken stuk

nou wil ik ff kwijt dat toen ik nog een p3 had ik ten eerste veel minder vastlopers had en zeker 1,5 jaar geen gezeik en nu doet ie het nog steeds goed.


nou weet ik dat dit niet allen aan amd licht maar ook aan de mobo''s.

maar bewijst helaas dat een intel cpu''tje toch iets betrouwbaarder is. maar amd timmerd gelukkig hard aan de weg,en als je je cpu bij een goede winkel heb gekocht krijg je elke keer gewoon een nieuwe mee net zoals ik.

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Wat ik onnozel vind bij bijvoorbeeld Norrod is dit:

Je koopt een cooler, en dat vraagt ie waarom je zo''n trage processor hebt. Dan zeg je eerlijk dat je gaat overclocken. Dan komt ie met een Super Orb aanzetten omdat die zoveel beter zou zijn.
Vervolgens ga je dat ding op je KT7A rammen, en gelukkig met wat vijlen overleeft je CPU + Mobo het.

Weekje later kom je daar weer, koop je weer een CPU, maar dan een standaard cooler. Vraagt de verkoper het weer. Zeg je dit keer: nee, hoeft niet. Kom je thuis, bouw je dat ding, wordt ie evenwarm met die cooler die je gratis bij de proc krijgt... en dan ook nog eens minder gevaar bij monteren.

Dus: Ik ga dit maandag ff bij hun voorleggen, want het lijkt me dat dat hun aardig wat garantieclaims scheelt...

Verwijderd

1

Verwijderd

Beste "OUTLAW",

Een heel goede conclusie:"Er moet iets aan de hand zijn", ja domme klanten ja. En gezien het feit dat er bij on nooit eentje stuk gaat en bij de klant altijd wel, is het probleem de klant zelf.

En kom nu niet aan met dat wij arrogant zijn. Een gebroken core doe je als klant toch echt zelf. Bij normaal gebruik, heb ik nog nooit een core zien breken.

En zeg nu ook niet dat een pc bouwen makkelijk is, want ik krijg ze dagelijks met verbrande dimmen omdat "ze er niet goed inwilden" (verkeerd om geplaatst).

Moederborden direct op de achterplaat.
Uitschieten met koelermontage en een goudenbaan verkrachten.

Weet je wat leveranciers zeggen als je als bedrijf met deze producten, om te claimen, aankomt, user abuse.

Als een klant niet zeker is van zijn/haar zaak, laat hem dan door ons bouwen.

Zelfde doet zich voor op software gebied.
Kopen ze een pc van 5000+ en ze zullen zelf wel windows installeren, want dat zal wel makkelijk zijn. Of een vriendje die systeembeheerder is zal het wel effe doen.
(Wij zeggen altijd dat er enige haken en ogen aanzitten)

Staan ze de volgende dag weer op de stoep dat wij troep leveren omdat hij vastloopt.
Eerst aan de telefoon "heeft u de chipset drivers geinstalleerd??" JA hoor we hebben alles gedaan. Ok kom maar langs.

En ja hoor chipset drivers niet geinstalleerd.
En dan verkopen wij troep!!! Ja hoor.

  • stylezzz
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 07:06
Op zondag 25 maart 2001 15:22 schreef D.A.R.R.Y.L. het volgende:


Zelfde doet zich voor op software gebied.
Kopen ze een pc van 5000+ en ze zullen zelf wel windows installeren, want dat zal wel makkelijk zijn. Of een vriendje die systeembeheerder is zal het wel effe doen.
(Wij zeggen altijd dat er enige haken en ogen aanzitten)

Staan ze de volgende dag weer op de stoep dat wij troep leveren omdat hij vastloopt.
Eerst aan de telefoon "heeft u de chipset drivers geinstalleerd??" JA hoor we hebben alles gedaan. Ok kom maar langs.

En ja hoor chipset drivers niet geinstalleerd.
En dan verkopen wij troep!!! Ja hoor.
Klopt als een bus, het vingertje wijst altijd als eerste naar de toko waar je je spul gekocht hebt. Want dat vriendje dat ''systeembeheerder'' is weet er alles van en is heel erg goed.

Haha, ik ken zat systeembeheerders die ik nog niet eens zou vertrouwen om een dimmetje in een pc bij te plaatsen.....

  • acidfever
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 06-01-2024

acidfever

I am allready working!

Topicstarter
Even over die foto''s. Ik heb ze op het moment niet hier... een vriend van me op de Tu in Delft heeft ze mee genomen om ze te laten bekijken door wat chipfreakz daar.

Ten tweede (over het expert gebeuren). Zoals ik al zei bouw ik al meer dan 10 jaar zelf systemen met alle soorten en maten koelers en cpu''s. Onder deze systemen vallen ook meerdere Socket A systemen die allemaal nog moeiteloos draaien. Verder studeer ik al 3 jaar informatica en heb ik hiervoor 2 jaar eclectrotechniek gestudeerd (allebei op HBO niveau). In deze 2 opleidingen heb ik verschikkelijk veel met electronische componenten en PC hardware te maken gehad.

Dus ga me nou niet vertellen dat alleen winkels een pc kunnen bouwen want dat is echt bullshit!!!!

Als je zonder verder vragen gelijk de conlusie trekt dat iemand de koeler fout heeft gemonteerd ben je wel erg onder de indruk van jezelf. Doe alsjeblieft niet zo voorbarig en behandel iedereen gewoon met respect (Als je mensen zo in de winkel wilt behandelen moet je dat zelf weten!).

Ik vindt dat je als verkoper niet de expertise in huis hebt om te kunnen concluderen wat er precies met een cpu is gebeurd is!

En als je zegt dat het bij jullie nooit gebeurt lijkt me dat een mooi bewijs dat dit een product is wat niet op de consumentenmarkt thuishoort omdat volgens jou een proffesional het moet installeren!

Dit is dan op zijn beurt weer een heel sterk punt waarop de klant terug kan vallen!(Lees het Burgerlijk Wetboek maar eens!!!)

A.

  • reapher
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 15-08 15:31

reapher

Z POWER

Ik bouw ook al zeer lang "SYSTEMEN". Nu had ik laatst een duron 700 gekocht met mobo, koeler er recht op clipje vast. Gewoon volgens de regels. Dee het niet, heb ik hem terug gebracht naar de shop, bleek het mobo stuk te zijn. DOA. Moederbord wordt gewoon geruilt. Maar nu zag ik dat er toch een klein hoekje van de cpu is afgebroken, dit snap ik niet. Heb hem echt super voorzichtig erop gezet.
Ik vindt die nieuwe core''s gewoon super slecht.

Click hier niet


Verwijderd

Winkeleigenaars: mischien een idee om klanten die zelf een cpu willen monteren een neopreen spacer (ipv een koperen) bij te leveren. Scheelt jullie een boel kop zorgen en de klant is een stuk happier (althans, ik zou t wel zijn, want ik kan die neopreen spacers maar nergens vinden en ze schijnen er wel te zijn :? ) Iemand een tip waar die neopreen spacers dus te koop zijn?

Verwijderd

, dit snap ik niet. Heb hem echt super voorzichtig erop gezet.
Ik vindt die nieuwe core''s gewoon super slecht.
Komt waarschijnlijk omdat je onder verkeerde hoek werkt. Moederbord al in de kast en dan nog is de cooler erop zetten. Kan gewoon niet meer met de processoren van vandaag.

Ook is de zogenaamde kauwgom bedoelt voor eenmaalig gebruik. Je hebt wel een lekkere buffer. Maar het koelt gewoon slecht. Ook gebeurt dat mensen de cooler eerst ff in de zandbak zetten. Dus als je kauwgom gebruikt moet je goed op letten dat er niet iets hards in zit, zoals een zand korrel.

Als je dus goed wilt koelen moet je eigenlijk, die zooi verwijderen, Met een oplosmiddel. en niet met een plamuurmes ofzo.(krassen) En paste gebruiken. Dan moet je helemaal gaan opletten want je hebt geen enkele buffer.

dus bord op tafel. Leg de cooler goedom op de socket. Ook een probleem voor sommigen.
Haak de cooler clip aan 1 kant om de socket, en maak hem vast. Afhankelijk van wat cooler je hebt. Maar meest standaard coolermaster. Met een grote platte schroevendraaier vanaf de zijkant tussen de klip steken, zodat ie goed grip heeft . En dan naar onderen drukken, en dan opzij. Kost bijna geen kracht.

Letop dat je niet het bord raakt zowel, met je gereedshap als met de cooler clip.

Bewaar deze post samen met je computer idee op een veilige plaats (8>

  • reapher
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 15-08 15:31

reapher

Z POWER

hey changethislater ik ben geen newby in dit hoor, ik zet de koeler erop als ie uit de kast is onder de goeie hoek! genoeg koelpasta, geen brokje zand ofzo. En al helemaal geen computer idee.
En nog gaat ie stuk

Click hier niet


  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Dat standaardkoelertje wat ik erbij had kreeg ik er dus niet op zonder onder een hoek te werken, maar ik doe het met zulke gevallen als volgt (ben ik mee begonnen sinds een FCPGA cooler die niet lekker paste op mijn So7):
Fan eraf, klem eruit. cooler op de processor zetten en dan kan je heel erg makkelijk de klem onder een hoek erop zetten zonder dat je de cooler scheef zet (in mijn geval kwam de cooler niet eens aan de core toe zonder deze methode). Vervolgens klem vast en de fan weer terugzetten zonder veel druk te zetten (is ook niet nodig, want die schroeven die vallen echt zomaar tussen de koelribben)

Verwijderd

Het is niet zo ''als je het niet kunt blijf er dan vanaf'' maar ''ZORG DAT HET MOGELIJK IS ANDERS BEN JE AANSPRAKELIJK''.
Hey outlaw geef ff je adres door .. Die gozer die mij deze keuken messen heeft verkocht, heeft een probleem ;)

Verwijderd

Ik denk dat het grotendeels, zoals eerder in de post door een employee van een computer winkel al is opgemerkt, van je eigen houding afhangt.

Als je al meteen aggresief en neerbuigend van leer trekt, wordt het moeilijk om goed geholpen te worden.

Het motto is rustig blijven, kalm uitleggen wat er mis is, en de flauwe grappen en niet echt leuke opmerkingen aan de verkoper over laten. Net alsof je door de man in die wit met rode auto op de snelweg wordt gesnapt met een niet echt nette inhaal maneuvre.

Als je laat merken dat je de winkel niet meteen de schuld geeft.. en weet te suggereren dat je in de toekomst terug komt, heb je de halve slag al gewonnen.

Tenslotte weet elke winkel tegenwoordig toch, dat de beste reclame van mond tot mond gaat....

8-)

(Of over Tweakers net, en ik heb best wel wat sympathie voor de winkeliers die vernaggelde spullen zien binnenkomen met "Ik weet ut niet, stopte er gewoon mee..". maar that''s life, komt in alle branches van het winkelbedrijf voor....)

  • Gamer
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 30-08 15:45

Gamer

Electrified

heb hier nog nooit problemen gehad met het weghalen of terugplaatsen van een koeler.
ben eigenlijk een newbie op het vlak van pc hardware, maar heb toch zelf deze pc en reeds een paar andere samen gestoken.
ok, ja, je moet inderdaad oppassen dat je met je schroevendraaier nergens op krast en alle kabels goed aansluit, maar als je het boekje leest dat er bijzit raak je al redelijk ver.

wat ik niet begrijp is als je een mobo en cpu koopt, zet je er toch direct een goede koeler op, waarom later nog prutsen.
dat "kauwgom" dat er tussen zit plakt dan aan je proc en heb je moeite om hem er af te halen en dan heb je problemen.

en als je een upgrade wil doen van proc ben je toch beter van een nieuw mobo te kopen dus.....

met geduld bereik je nog steeds meer dan van "heb nieuwe proc, moet zo vlug mogelijk werken".

groeten
*D*D*D

Homey Pro | 4600Wp Z - 4800Wp W- 4800Wp O | SH4.0RS | SH5.0RS | SBR192 accu| Zendure 2400AC + 5 AB3000X| Easee Charge Lite | Corsa-e 50kWh | Mercedes EQA 250+ 70kWh


  • acidfever
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 06-01-2024

acidfever

I am allready working!

Topicstarter
Hallo allemaal,
Ik zou nog laten weten hoe het was afgelopen met m''n afgebrande Thunderbird 1200 en de afhandeling bij Alternate.

Jullie kunnen het al raden....ik krijg geen nieuwe volgens de garantieregeling.

Nu is dit natuurlijk niet het laatste wat hierover gezegd is maar op dit moment krijg ik geen nieuwe!

A.


TOPIC RAISER BIJ DEZE!

  • acidfever
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 06-01-2024

acidfever

I am allready working!

Topicstarter
Zal ik zeker doen!

A.

Verwijderd

Kijk ik wil niet lullig doen, maar tis mij uiteindelijk dan ook een keer overkomen. *D

Afbeeldingslocatie: http://www.hardocp.com/new_img_01/april/hammerlap1.jpg

Krijgen we nog foto''s Acidfever? Geen ramp toerisme .. Maar dan weten we eindelijk om wat voor schade het gaat.

  • LoneWolf
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 14-10-2025

LoneWolf

Just a Byte

Plaatsen van een coolermaster op een athlon is super eenvoudig, ondanks de zware clip die ze gebruiken, je moet alleen beetje creatief zijn:
monteer de 1e kant vd clip gewoon,neem een vrij lange schroevendraaier, steek ze door de ribben over de clup van de ene naar de andere kantdan gelijkmatig naar beneden drukken van de schroevendraaier zorgt er voor dat de moeilijk gaande clipkant ook bij het nokje komt, gebruik dan een kleine punttang die je van OPZIJ door het oogje steekt en buig de lip iets naarbuiten, nu de schroevendraaier langzaam en voorzichtig doordrukken en je clip haakt zich netjes vast.:7

Tenminste op deze manier heb ik nog nooit een probleem ondervonden met die coolermasters...
:7

Life is to short to mess with it... Mijn V&A


  • BC3 Victim
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 29-09-2006
Tering ik wordt zo stront ziek van al die verkopers die moeilijk gaan doen over garantie, kijk hij verkoopt je een produkt en zegt dat die koeler er moeilteloos oppast, nou dan is het simpel dat als je hem verrot maakt doordat ie niet goed past je een nieuwe vraagt , en als ik jou was zou ik gewoon net zolang blijven zeiken totdat ze er ziek van zouden worden. >:)

Wat betreft ALTERNATE is het gewoon de grootste kankerwinkel die bestaat, het zijn gewoon een stel End-Users daar en meer niet, ik koop er nooit wat omdat het gewoon :r is !

En ik zou als ik jou was gewoon naar AMD mailen en je probleem voorleggen, vraag een RMA nummer aan en stuur em op ( en verzeker hem wel bij de verzending :) )

Ik heb ooit mn Guillemot Ultra 64 mb die kapot was en geen nieuwe kreeg opgestuurd en na een week kreeg ik een splinternieuwe met een nette mail waarin hun excuus stond.

BTW. ik heb zelf ook een AMD Tbird en ook gewoon zelf gebouwd en cooler erop gezet en zonder probleem dat er iets afbrak of shit, dus al die VERKOPERS moeten gewoon hun bek houden over dat gezeik dat Home-Builders vaak verkeerd bouwen !

Voor de rest wens ik je succes man en stuur em nou op naar AMD ;)

De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen


Verwijderd

Helemaal met Lame eens B-)

Ik heb het een heeeel stuk terug in deze thread ook al geopperd, neem contact met AMD op.

Zeg gewoon hoe het in elkaar steekt. Vertel ze dat je hebt gevraagd of zei (alternate) de koeler er op wilde zetten en dat zei dat niet nodig vonden.
Als ik het goed begrijp weet jijzelf ook niet zeker of het wel door de koeler komt toch? Of is hij echt gebroken.

Iets zegt mij dat je via AMD een goeie kans maakt. Voor hun is het en koud kunstje om hem om te ruilen, dus het gaat om het verhaal dat je ze gaat vertellen. Denk er goed over na.

Ik heb tot 2maal toe een gecrashte HDD op deze manier omgeruild. Daar werk ook niet eerst gevraagd hoe dat kwam.

Verwijderd

[quote]
Mischien toch nog handig voor je als vergelijkings materiaal.
Ik heb de defecte CPU''s die zeg maar deze week terug zijn gekomen (afgelopen 2 a 3 dagen) op de foto gezet (en daaruit de meest duidelijke geselecteerd)
Zoals je kunt zien zijn er aardig wat cores die niet alleen afgebroken hoeken hebben, maar ook afgeronde randen ten teken dat de cooler flink heen en weer is gerost.
De URL''s lijken mij duidelijk.
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/niet_omgeruild/
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/omgeruild/

Maar daar wilde ik toch nog even één CPU apart vermelden.
Deze CPU heeft net ff wat meer schade dan de gemiddeld afgebroken core (zie de gold-bridges) en de L-1-bruggen zijn nog ingekleurd.
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/niet_omgeruild/DSCF0082.JPG

en dezelfde CPU voor de schoonmaak (zwaar verdund oplosmiddel + keuken papier)
http://www.fmf.nl/~gijs/GoT/AMD_fotos/niet_omgeruild/DSCF0072.JPG[/quote]

Check de 2e foto eens en ga dan dan naar foto 30. Kijk eens wat er op die core staat. BVFA. Van wanneer is deze cpu?

PaCKo

  • bonceng
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Over dat verzegelen van je kast gebeuren wil ik nog ff ''t volgende toevoegen. Ik had ooit een P100 systeem gekocht. De CPU was verzegeld voor de garantie. Paar jaren later had ik me cpu d''ruit gehaald, zomaar om te kijken en wat bleek? Het was een P75 die overgeklokt was!

Wat ik hiermee wou zeggen is dat het verzegelen gedoe 2 kanten werkt. Aan de ene kant is ''t een stukje garantie voor de winkels en aan de andere kant hoort een koper zijn aankoop te kunnen controleren.

De laatste keer dat ik een complete systeem had gekocht was bij één of andere winkel in Hoofddorp. Volgens de advertentie zat er een Maxtor HD in. Thuis gekomen had ik me kast opengemaakt (en dus de zegel gebroken) en bekeek alles wat er in zat. En ja...had een Quantum HD ipv. een Maxtor.
Op zich vond ik ''t nie erg als ze dat van tevoren hadden gezegd. Maar om zo achter te komen was ik pissig en na lang (en ik bedoel laaaang) was mij toch nog gelukt om me geld terug te krijgen. Ik ben er gewoon niet van gediend van zulke praktijken.

P.S. die winkel wist ook nog te presteren om 6 hele weken over te doen om me geld terug te storten.

specs

Pagina: 1 2 Laatste