Hyundai tucson probleem

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • mariboto
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Zijn er meer rijders van Hyundai tucson hybride waarbij de auto ineens niet meer reageert op het gaspedaal en in soort noodloop komt?
...

Relevante software en hardware die ik gebruik
...

het enige wat me dan rest is te proberen de auto veilig aan de kant te zetten, even te wachten en na enkele herstart pogingen lukt t me dan om de weg te vervolgen, al was dat de laatste keer wel spannend als je met 120 km/h op de linkerbaan zit, bezig met inhaalmanoeuvre en ineens in een auto zit die niet meer reageert op het gaspedaal

Alle reacties


  • dragonhaertt
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 14:10

dragonhaertt

@_'.'

Heb je de verkoper/dealer/garage al om advies gevraagd?
Dat lijkt me toch het eerste aanspreekpunt.

Truth is like a language with no native speakers left.
Its poetry is speechless and it can’t be caught in human being’s breath.


  • jack zomer
  • Registratie: Oktober 2020
  • Niet online
naar de garage om uit te lezen.
of iemand laten komen die de auto kan uitlezen op locatie.

The problem with communication is the illusion it has taken place.


  • Polycom
  • Registratie: Augustus 2004
  • Nu online

Polycom

Poes van goud


  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Nu online

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

Zelfs de oudste Tuscon hybride in NL is geleverd gedurende het jaar 2021. En aangezien er "minstens" 5 jaar garantie op de auto / bepaalde onderdelen zit, zou je bijna verwachten dat de dealer zelfs nog iets onder garantie of (flinke) coulance voor je kan betekenen.

Het helpt wel om in een topic in ieder geval te vermelden welke bouwjaar / type / etc je hebt; als ik een vraag stel over een BMW320, kan je ook bijna 100 jaar terugzoeken welk bouwjaar het had moeten zijn. Scheelt nogal met probleemstelling definieren.

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof


  • Eldigo
  • Registratie: Oktober 2022
  • Nu online
Ik heb een vergelijkbare ervaring gehad met mijn 2022-versie. Ik kon het echter niet hard maken bij de dealer, omdat de daadwerkelijke storing niet meer te achterhalen is zodra je de auto aan de kant zet en opnieuw start. De dealers (ja, meervoud...) kunnen alleen iets als de auto daadwerkelijk in de noodloop staat.

Zodra je de auto uitzet, is de storing weer weg. En natuurlijk gebeurt het nooit bij de dealer om de hoek...

Het enige wat ik nog kon terugvinden, was een oude P0221-foutcode in de OBD2.

Door deze foutcode te combineren met mijn ervaringen ben ik tot de conclusie gekomen dat het probleem waarschijnlijk bij de gaspedaalsensoren ligt. Het euvel trad altijd op als ik het gaspedaal heel licht indrukte en de auto van EV naar HEV moest overschakelen. Niet dat het reproduceerbaar was, maar het viel wel op...

Mijn oplossing op dit moment is het 'smeren' van het gaspedaal. Als de auto uitstaat, trap ik het pedaal een keer of tien helemaal tot de bodem in.

De laatste keer dat het probleem zich voordeed, is alweer een half jaar geleden (knock on wood).
Pagina: 1