Zendure 3000 vs 4000 Mix AC+: praktijkervaringen?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • René Vught
  • Registratie: November 2023
  • Laatst online: 13-09 22:31
Ik twijfel tussen de Zendure SolarFlow 3000 Mix AC+ (8 kWh / 3 kW) en de Zendure SolarFlow 4000 Mix AC+ (8 kWh / 4 kW) en ben vooral op zoek naar praktijkervaringen van gebruikers van deze twee modellen.

De accu komt bij mij in de woonkamer, dus geluid is belangrijk. Hoe hoorbaar zijn de 3000 en 4000 bij normaal gebruik en vooral bij hoog vermogen (2–4 kW laden/ontladen)? Slaan ventilatoren aan, en hoor je daarnaast brom, zoem of een hoge pieptoon? Zou je hem zelf in een woonkamer plaatsen?

Verder kan ik de exacte afmetingen van de 3000 Mix AC+ niet goed vinden. Van de 4000 heb ik ca. 82 × 46 × 23 cm (h×b×d). Kan iemand met een 3000 de maten bevestigen?

En voor mensen die bewust tussen beide hebben gekozen: merk je in de praktijk iets aan het verschil tussen 3 en 4 kW? Ik wil de accu onder andere gebruiken voor dynamische prijsoptimalisatie, dus relatief snel laden tijdens goedkope uren en ontladen tijdens dure uren.

Tot slot de aansluiting: ik heb al een aparte 1-fase batterijgroep. Die is nu B16, maar de bestaande bekabeling is volgens mijn elektricien geschikt voor B20. Hoe hebben jullie de 3000 respectievelijk 4000 aangesloten om het volledige vermogen van 3 of 4 kW te kunnen gebruiken?

Vooral ervaringen van mensen die beide modellen kennen of de accu binnenshuis hebben staan zijn welkom.

Alle reacties


  • Annaaa
  • Registratie: September 2026
  • Nu online
Is ervaring met de 4000 mix pro ook goed? Hij geeft continu een soort brom/zoemtoon, het lijkt wel of de ventilator continu loopt. Dat doet hij ook in standby en bij lage temperaturen, ik ben dan ook blij dat hij in de garage staat.

Het zou best kunnen dat dit iets in de software is, zonder de brom verwacht ik dat hij best stil zal zijn. Ben ook benieuwd of anderen dit herkennen, ik heb het hier wel een keer eerder gelezen.

  • Jan2023
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 13-09 18:41

Jan2023

KISS

Draait al een intressant topic van , het lezen waard.

Het grote Zendure Mix thuisaccu, PowerHub en EVFlow topic

Amber 95 sinds 10 / 2023 en 9 x 365 Wp glas / glas solarwatt


  • René Vught
  • Registratie: November 2023
  • Laatst online: 13-09 22:31
Ik sluit hem,want zoals wordt aangegeven is er een ander forum hierover nu.