Ervaringen met galm in woonkamer

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • JayDawg
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 13:30
Ik heb een aardig grote, redelijk vierkante woonkamer en er is echt een merkbare galm.
De vloer heeft grote tegels en de muren zijn nog redelijk leeg. Wel staat er een flink grote stoffen bank en ligt er een aardig vloerkleed bij de bank. Toch merk ik dat er nog een flinke galm is.

Wat is in jullie ervaring de beste manier om dit tegen te gaan? Ik was naast het vloerkleed niet van plan om de hele vloer te bedekken met vloerbedekking. Ik kan hier en daar wat posters of schilderijen oid aan de muur hangen, maar ik weet niet of dat nou echt veel doet. Ik heb gekeken naar van die vlokken die een bedrijf tegen het plafond kan spuiten, maar volgens mij is dat best duur en ik weet niet hoeveel effect dat nou echt heeft. Ik hoor graag hoe jullie hiermee omgaan.

Alle reacties


  • Powergrim
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 13:18
Heb je gordijnen? Als het alleen lichtdoorlatende zijn eventueel eens kijken voor een tweede rails met verduisterende gordijnen van een dikkere stof. Dat is ook nog eens fijn op warme of koude dagen om je woonkamer meer op temperatuur te houden.

  • Fiber
  • Registratie: Maart 2008
  • Nu online

Fiber

Beaches are for storming.

Lattenwandjes tegen je muur plakken helpt ook. Zoiets dus: https://www.karwei.nl/ass...g/akoestische-wandpanelen

:7

Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.


  • Anastanax
  • Registratie: April 2024
  • Laatst online: 13:04
Alles wat grote vlakke harde oppervlakten breekt, zou ik zeggen. Meubelen, tapijt, decoratie... Lattenwanden zoals @Fiber suggereert is wellicht van de betere/beste opties. Kan je zelf maken als je er de middelen voor hebt.

  • TBTL
  • Registratie: Mei 2010
  • Niet online
Boekenkasten en banken (met stoffen bekleding) doen het ook goed.

Je kan ook zelf absorberende panelen maken en overtrekken met een bedrukt (foto) doek. Inspiratie: https://www.htforum.nl/index.php?topic=162517.0 Minimaal 5 cm dik als het alleen om leefbaarheid gaat, liefst 10+ cm als muziekweergave belangrijk is.

[ Voor 74% gewijzigd door TBTL op 02-07-2026 12:17 ]


  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 13:23

BCC

Op zangles gaan :)

[ Voor 16% gewijzigd door BCC op 02-07-2026 12:26 ]

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.


  • BlueKeenan
  • Registratie: September 2004
  • Niet online
Zware gordijnen en inrichting helpen beide. Akoestisch panelen zijn een optie maar moet je mooi vinden.

Wat heb je tegen de muur zitten? Je kunt overwegen om dempende verf (akoestische verf) toe te passen.

Of plaats een paar planten, helpt ook.

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online
Lekker plaatjes kijken in Het grote akoestiek topic voor inspiratie :)

Zie bijv. ook https://www.akoestiekwinkel.nl/woning/akoestiek-in-huis-verbeteren

[ Voor 58% gewijzigd door ThinkPad op 02-07-2026 13:17 ]

Pagina: 1