[Vakantie] Reizen als vegetariër of vegan

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


  • AniMeshorer
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 28-04 16:50
Gezien dit al in het Noorwegen topic naar voren kwam, maar eigenlijk een vraagteken in vele landen is, dacht ik dat het misschien nuttig was hier een topic over te openen.

Nu hoop ik wel dat ik niet de enige veganist ben op het forum. :P

Ik was al vegetariër sinds mijn 7 jaar (eigen beslissing, niet beïnvloed door ouders of vrienden) en ben na 36 jaar vegetarisme vorig jaar volledig vegan gegaan. Nog geen moment spijt gehad van die keuze, ik heb niet het gevoel iets te missen.

Hier in België is dat ook geen probleem, dat zal ook in Nederland zo zijn. Het aantal vegetariërs en vegans neemt bij ons juist toe (al blijven we een kleine minderheid, we zijn een groeiende minderheid). Maar bij reizen kan het erg van de bestemming afhangen.
Zo heb ik in Spanje gewoond 3 jaar. In de grootstad had je heel veel restaurants met veggie opties, en zelfs gespecialiseerde vegetarische of vegan restaurants. Maar nam je even de trein naar een kleiner dorpje dat niet heel toeristisch is, dan is het een heel ander verhaal: je kan dan wel in een restaurant bijvoorbeeld een spaghetti vragen en vragen om er geen kaas bij te doen en geen room in de tomatensaus te gebruiken, en gezien zij ook wel geld willen verdienen zullen ze het meestal wel doen, maar ze maken wel duidelijk dat ze niet snappen waarom je überhaupt geen vlees of vis wil eten. Het is er simpelweg nog niet zo ingeburderd, behalve in de grootsteden en misschien ook in de zeer drukken toeristenresorts.

Sommige steden vond ik dan weer zeer veggie/vegan vriendelijk. In Praag had je verbazend aantal goede restaurants met heerlijke vegan opties, in het UK (zeker in de steden) ook.

Als de lokale keuken niet op vegetariërs en veganisten gericht is, kan je altijd exotische keuken proberen: ga naar een pizzeria en vraag een vegetarische pizza (en als vegan vraag ik dan om er geen kaas op te doen), of ga naar een Indisch restaurant of Syrisch/Libanees restaurant (een falafelschotel bestaat quasi volledig uit falafel en groenten, vegans moeten wel vragen om de mayonaise weg te laten), en Marokkaanse keuken is ook heerlijk met geweldig lekkere vegan couscous of vegan tajine.


Er zijn echter bestemmingen die minder toeristisch zijn waar het beredderen kan zijn.

Ik sprak onlangs met een vrouw die al heel vaak in Groenland is geweest. Ik vroeg haar of ik daar als veganist zou kunnen reizen. Haar antwoord: enkel in de hoofdstad Nuuk ga je vegan voedsel op restaurant vinden, in de andere nederzettingen heb je vegan voedsel in de supermarkt maar ga je voor logement moeten zorgen waar je dat zelf in een keukentje kan klaarmaken (en reken er ook op dat de zeer afgelegen nederzettingen maar sporadisch bevoorraad worden en eens de voorraad vegan opties verkocht is, is het wachten tot een nieuwe bevoorrading plaatsvindt). Ironisch genoeg sprak een andere Groenland-reiziger die al tot het uiterste noorden van Groenland geweest is (Qaanaaq) dat tegen en zei hij dat ik mijn buik daar lekker rond zou kunnen eten, ik durf te betwijfelen of dat geloofwaardig is. Bovendien moeten groenten daar ingevoerd worden via vliegtuig, en is het dus erg prijzig in de supermarkt.

Ook in sommige ex-Oostbloklanden is de keuken zeer op vlees gericht en ga je enkel in de toeristische grote steden vegan opties op restaurant vinden, maar niet als je gaat hiken in de kleine dorpjes.


Zijn hier nog vegetariërs en vegans aanwezig? Hoe beredderen jullie je op reis? Welke landen of steden vinden jullie erg veggie/vegan-vriendelijk en welke bestemmingen vinden jullie juist een probleem?


(Ter info, landen die ik dolgraag wil bezoeken zijn: IJsland, Noord-Noorwegen en Svalbard, de noordkust van Rusland aan de Arctische Oceaan -- eens de veiligheid het toelaat), Israël en Palestina (eens de veiligheid het toelaat), Marokko, Cuba, Transnistrië, Rome (incl. Vaticaanstad), Bosnië-Herzegowina, Schotland (ben gek op Edinburgh en vond Glasgow ook leuk, wil ook meer de Highlands intrekken)...).

(En landen die minder hoog op de bucket list staan maar ik misschien ooit wil doen: New York City (maar niet onder huidige regime), Wenen, Oost-Turkije, Armenië, minstens 1 ietwat centraal Afrikaans land (vb Ghana, Kameroen of DR Congo), minstens 1 zeer afgelegen eiland (vb Tuvalu, Nauru, ...), Mongolië (vooral Ulaan Baator), Hong Kong, ...)

  • WolfsRain
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 07-05 09:48
Hoi,

Ik ben al tien+ jaar vegan en er lopen er op Tweakers nog veel meer rond.

Ik raad je aan om het te posten in dit topic: Het grote veganisme topic deel 2. Dan krijg je ook wat sneller antwoord.

Kort antwoord op je vraag. Ik ben Japan geweest (platteland), 'remote' bestemmingen in azie ed. Eigenlijk is het altijd wel goed te doen, onder een voorwaarde: installeer de HappyCow app. Ik heb tot op heden nog nooit een probleem gehad (ja soms moet je je enigszins aanpassen en accepteren dat je een wat minder 'volwaardige' maaltijd hebt).

5800X3D, X570 TUF Pro, 32 GB 3600C16, 3080 TI


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Nu online

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

AniMeshorer schreef op maandag 20 april 2026 @ 18:32:
[...]

Ook in sommige ex-Oostbloklanden is de keuken zeer op vlees gericht en ga je enkel in de toeristische grote steden vegan opties op restaurant vinden, maar niet als je gaat hiken in de kleine dorpjes.
Dat is een vooroordeel. Juist buiten de steden is vlees traditioneel geen sinecure. Je loopt als vegan wel mogelijk tegen zaken aan als gebruik van reuzel als vet, maar daar net zo als hier is vlees historisch luxe. Het soort Oostblokker in dikke Mercedes met bontjas gaat ook uiteraard pronken met hompen vlees, maar doet dat juist om zich af te zetten van wat babushka 9 van de 10 keer zelf op tafel zette.
Zijn hier nog vegetariërs en vegans aanwezig? Hoe beredderen jullie je op reis? Welke landen of steden vinden jullie erg veggie/vegan-vriendelijk en welke bestemmingen vinden jullie juist een probleem?
Zelf geen vega(n), wel bewust met eten bezig. Mijn oudste is wel vegan en we reizen veel (hij is in RO geboren met HU nationaliteit, opgegroeid in SE, woont nu in FI en komt net uit relatie met etnisch RU persoon uit LV...). Komt bij: ik ben intolerant voor kaas en vaak is de vegan optie de makkelijkste manier om dat te vermijden. Dus ik let altijd goed op als ik reis.
(Ter info, landen die ik dolgraag wil bezoeken zijn: IJsland, Noord-Noorwegen en Svalbard
Rijke hipsters in de steden, daar gaat het geen probleem zijn. Buiten de steden is het vooral wat de pot schaft en daar zal vaak vis in zitten, maar overal waar een winkel is zul je iets diervrij kunnen vinden. Vegan vriend van me is afgelopen jaar naar Svalbard geweest en heeft geen honger geleden.
, de noordkust van Rusland aan de Arctische Oceaan -- eens de veiligheid het toelaat),
Ik vrees dat dat even kan duren, vooral gezien juist die noordkust van strategisch militair/economisch belang is (Severomorsk/Polyarny, Murmansk, Arkhangelsk, Severodinsk, Norilsk...). Vegan eten vinden is hier je minste zorg. Eens dat meevalt - RU heeft een historie van voedseltekorten dus mentaliteit van eten wat beschikbaar is. Verwacht onbegrip voor het weigeren dat te doen als wat beschikbaar is dierlijkpe producten bevat.
Israël en Palestina (eens de veiligheid het toelaat),
Zucht ja. Zodra je daar veilig kunt reizen is het vegan valhalla. Alles wordt met olijfolie bereid, de landen daar ruzieen over wie falafel uitgevonden heeft. Brood met zaatar is een gangbare snack. Geroosterde groenten passen daar prima bij.
Marokko, Cuba,
Kan ik niet veel over roepen.
Transnistrië,
Pas op voor conducteurs die je ten onrechte beoordelen voor openbare dronkenschap zowat enige keer dat ik als student niet onder invloed was kreeg ik een mooie proces verbal daarvoor.

Net zoals in RU: verwacht weinig begrip voor 'kieskeurigheid'. Net zoals in RO en overig MD kun je soms gekke dingen vinden (standaard kaas over friet bijvoorbeeld :r ), maar als je ze overtuigd krijgt dat je echt alleen groente wilt en dat je spek toch echt als vlees en niet als specerij beschouwt, kun je er lekkere dingen krijgen.
Rome (incl. Vaticaanstad),
Carciofi alla Giudea - in zonnebloemolie gefrituurde artisjokken. Goddelijk, ronduit goddelijk :9~ Zoals de naam zegt komt dit uit de Romeins-Joodse keuken. Die is voor veganisten nuttig, want Joden mogen geen zuivel met vlees combineren. Derde categorie is parve - geen zuivel en ook geen vlees - oftewel in grote lijnen datgene waar een vegan blij van wordt. Uitdaging is wel dat eieren en vis ook parve zijn, maar die zijn doorgaans expliciet te herkennen. Geldt uiteraard ook voor Israel.

Verder qua goy eten - als je aangeeft vegan te zijn zullen de meeste restaurants en pizzerie iets voor je hebben. Verwacht geen enorme keuze, wel goede kwaltieit als je de hotspots vermijdt. Afgelopen jaar heb ik in een kleine pizzeria is subura dat is de oude Romeinse naam voor de buurt, weet niet 1-2-3 hoe het tegenwoordig heet, eerste volksbuurt die je tegenkomt als je vanuit forum romanum naar het noorden gaat een geweldige pizza met gemengde groenten gegeten (vegan om kaas te vermijden). Gelijk tweede besteld. Een traditionele penne all'Arrabbiata wordt traditioneel zonder vlees of kaas bereid, als je zorgt dat ze er geen Parmigiano overheen raspen is het een goede optie als je van pittig eten houdt. Idem voor pizza marinara. Gelijk goede manier om te testen of een pizzeria echt Italiaans is. IT marinara is bodem en rode saus met knoflook erin. Non-IT willen ze het wel eens volgooien met vis en kaas omdat ze denken "marina" is zee :X
Bosnië-Herzegowina
Doodsimpel land voor vegetariers, maar ze gooien overal kaas doorheen, dus lastiger voor vegans. đuveč is een soort ratatouille-achtige stoofpot. Het is vaak in vleeshoudende en vleesvrije vorm te bestellen. Die laatste is doorgaans vegan - en erg lekker. Sowieso overal in de zuidelijke Balkan (en Turkije) een aanrader, "guvec" is andere spelling. Pebranac is een gestoofde bonenschotel. Erg lekker. In TR en AL heet het 'fasule' of 'fasulye'. Default is vleesvrij, maar soms gooien ze er lam of kalf in, dus let op.
Schotland (ben gek op Edinburgh en vond Glasgow ook leuk, wil ook meer de Highlands intrekken)...).
Vegan haggis is een ding :')

In de steden geen probleem, daarbuiten loop je risico op vooral baked beans on (unbuttered) toast te moeten eten. Ga je niet dood van, maar verwacht in de Highlands geen hoogstandjes.
(En landen die minder hoog op de bucket list staan maar ik misschien ooit wil doen: New York City (maar niet onder huidige regime),
Eens. Zodra dat weer een optie is: no problem, tenminste zolang je het geld ervoor hebt. Waarschijnlijk meer vegans in NYC dan in heel Benelux bij elkaar.
Wenen,
Die vriend die naar Svalbard ging woont daar. Vegan paradijs, en ook nog eens uitermate betaalbaar. Ben er overigens nog niet uit of een knolselderij schnitzel daadwerkelijk eetbaar is, maar er is genoeg anders om uit te kiezen.
Oost-Turkije,
Imam bayildi. Guvec, Fasulye, Mercimek corbasi (linzensoep - pas wel op met wat voor boullion het gemaakt wordt), cig kofte (kebabs van bulgur en tomaat) en waarschijnlijk de helft van de lokale specialiteiten waar dan ook je bent. Had ik imam bayildi al genoemd? ;)
Armenië, minstens 1 ietwat centraal Afrikaans land (vb Ghana, Kameroen of DR Congo), minstens 1 zeer afgelegen eiland (vb Tuvalu, Nauru, ...), Mongolië (vooral Ulaan Baator), Hong Kong, ...)
Kan ik minder over roepen. Armenie is culinair redelijk in de buurt van Turkije (maar dan met meer/betere wijn), in Hong Kong wil je een local die het eten echt kent - vegan spul is er te krijgen, maar lastig vindbaar tenzij je erg goed bent in Chinees lezen en namen van gerechten herkennen.

[ Voor 7% gewijzigd door dion_b op 21-04-2026 01:58 ]

Oslik blyat! Oslik!


  • segil
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 14:11
Top reactie! jammer dat ik maar 1 duimpje kan geven :)

Ik wil nog mijn ervaring toevoegen en een tip geven.

In Noorwegen was het best goed te doen, ik kwam zelfs in de middle of nowhere een restaurant tegen met een vegan quiche op de kaart. Wie had dat gedacht!
Meestal kan je wel rijst of aardappel krijgen en als daar dan gekookte groente bij gaat, ben je al een heel eind. Niet heel culinair, maar het voedt wel.

De tip: neem de vegan passport mee. Die heb je als een betaalde app voor op je smartphone, maar iemand heeft ook een keertje een printable versie gemaakt. In tientallen talen wordt verteld wat je wel en niet eet. Ik heb kaartjes uitgeprint voor op vakantie en die dan aan een ober gegeven. Dat werkte best goed.

  • Cass Casey
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 14:48

Cass Casey

runs on cafeïne and sarcasm.

In Marokko kan je prima vleesloos eten. Tajines zijn er meestal in de keuze: groenten, rundvlees of kip. Of eventueel vis. Ze doen niet aan vleesvervangers, zoals tofu of tempeh. Ik ben bekend in met name Fez, Oualidia ("oesterhoofdstad van Marokko", voor de niet veganisten hier zeker aan te raden) en Rabat. Marrakesh ontloop ik liever, maar kan je natuurlijk ook prima vegetarisch eten. Maar vega-tajines zijn overal te krijgen. Ga je naar Tanger, dan is de keuze reuze, want daar heb je alle culturen door elkaar. Enjoy!

Mijn zwager woont nu al zo'n 10 jaar in Rabat, vandaar dat ik vaak in Marokko kom. Heerlijk land. Zou je misschien niet denken vanwege de relatie die we in Nederland met de Marokkanen (de jeugd met name) hier hebben, maar in Marokko is het super!

Maar je mist wel de heerlijke gegrilde vleesgerechten daar! Lekker bij de slager vlees kiezen en een deurtje verder laten grillen. Heerlijk.

De koffie loopt. Sportiever wordt het niet vandaag.


  • pirke
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:33
Wij reizen veel in Europa en hebben een aantal jaar veganistisch gegeten. Sommige landen zijn makkelijker dan anderen. In Frankrijk is het lastig...

Thuis eten we nog steeds regelmatig veganistisch, maar ondertussen ook veel vegetarisch; ik heb nooit aan vegan kaas kunnen wennen. Als we nu uit eten gaan kijken we eigenlijk nergens meer naar, het is vooral thuis dat we zo eten. Dat maakt het reizen in ieder geval een stuk makkelijker.

De kinderen zijn veganistisch opgevoed maar zijn ondertussen zwaar kaas fan. Vlees eten ze alleen in kipnugget vorm... Meestal is er wel een kindermenu met kipnuggets als er geen vegetarische opties zijn.

  • AniMeshorer
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 28-04 16:50
WolfsRain schreef op maandag 20 april 2026 @ 19:33:
Hoi,

Ik ben al tien+ jaar vegan en er lopen er op Tweakers nog veel meer rond.

Ik raad je aan om het te posten in dit topic: Het grote veganisme topic deel 2. Dan krijg je ook wat sneller antwoord.

Kort antwoord op je vraag. Ik ben Japan geweest (platteland), 'remote' bestemmingen in azie ed. Eigenlijk is het altijd wel goed te doen, onder een voorwaarde: installeer de HappyCow app. Ik heb tot op heden nog nooit een probleem gehad (ja soms moet je je enigszins aanpassen en accepteren dat je een wat minder 'volwaardige' maaltijd hebt).
HappyCow is me ook al door iemand anders aangeraden. Ga die app installeren! :)
segil schreef op dinsdag 21 april 2026 @ 13:35:
[...]


Top reactie! jammer dat ik maar 1 duimpje kan geven :)

Ik wil nog mijn ervaring toevoegen en een tip geven.

In Noorwegen was het best goed te doen, ik kwam zelfs in de middle of nowhere een restaurant tegen met een vegan quiche op de kaart. Wie had dat gedacht!
Meestal kan je wel rijst of aardappel krijgen en als daar dan gekookte groente bij gaat, ben je al een heel eind. Niet heel culinair, maar het voedt wel.

De tip: neem de vegan passport mee. Die heb je als een betaalde app voor op je smartphone, maar iemand heeft ook een keertje een printable versie gemaakt. In tientallen talen wordt verteld wat je wel en niet eet. Ik heb kaartjes uitgeprint voor op vakantie en die dan aan een ober gegeven. Dat werkte best goed.
Hoe maak je zo'n vegan paspoort aan?


Voorts: @dion_b Fantastische tips! Echt heel veel dank voor die info! :)

Wat Bosnië en Herzegowina betreft (en Kroatië, waar ik al 6x geweest ben): vaak komt het er op aan ergens te eten waar je je verstaanbaar kan maken. Veel restaurants die geen vegan voedsel op het menu hebben, zijn wel bereid iets vegan te maken. Gewoon door een ingrediënt weg te laten bijvoorbeeld. Maar dan moet je dat wel kunnen uitleggen. Mijn Servokroatisch is quasi onbestaande op enkele woorden na, maar daar kan ik me met Engels en Duits wel prima behelpen. Misschien is dat in Bosnië ook zo?

Rusland is nu even geen optie om heen te reizen. Eens het weer mogelijk is, zou ik Murmansk en Teriberka willen doen, en mocht ik heel veel fondsen hebben ook Tiksi. Dikson en Belushya Guba (die laatste, ook wel "Belushka" genoemd, is een nederzetting op Nova Zembla aka Novaya Zemlya). Probleem is dat Dikson en Belushya Guba gesloten steden zijn (hoewel de grootte van een dorpje) en je dus een speciaal visum nodig hebt om er te mogen komen als buitenlander. Maar soit, stel nu nog dat je er binnenraakt, zou je dan in de lokale supermarkt niet wat groenten, peulvruchten en rijst kunnen kopen?

Transnistrië lijkt vooralsnog safe te zijn om heen te reizen. Ik heb wel gelezen dat er daar een pizzeria is. Als je dan een vegetarische pizza bestelt en je vraagt de kaas weg te laten ... Maar opnieuw, mogelijks is de taalbarrière een probleem om dat uitgelegd te krijgen. Maar Sheriff (bij ons vooral bekend vanwege voetbalclub FC Sheriff Tiraspol) is omnipresent in Transnistrië, en heeft ook supermarkten die allicht wel groenten, rijst, bonen etc verkopen(?).

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Nu online

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

AniMeshorer schreef op dinsdag 28 april 2026 @ 16:19:
[...]

Voorts: @dion_b Fantastische tips! Echt heel veel dank voor die info! :)
Gelijk een nieuwe tip: ben afgelopen week in ruraal noord-Engeland gaan wandelen met mijn zoon langs muur van Hadrianus. Dat betekende drie keer overnachten op een plek waar er buiten overnachtingsplek eigenlijk geen horeca in de dorpen was: een keer 'bunkhouse' (herberg), andere keer B&B, derde keer een redelijk fancy hotel. Overal stond vegetarisch expliciet op de kaart, in twee van de drie vegan. Bij de derde (de B&B) gaven ze aan dat ze wel eea konden regelen, maar geen volledige vervanging: voor ontbijt was het vlees of zuivel. Indien nodig zouden ze wel doen wat ze konden, maar dat zou neerkomen op toast met avocado zonder ei, of muesli met water. Indien we het van tevoren aangevraagd hadden, hadden ze wel volledig vegan kunnen leveren. Moraal: ga er niet vanuit dat je in ruraal Engeland overal perfecte vegan opties hebt; vaak wel, maar wil je zeker zijn, controleer vooraf.
Wat Bosnië en Herzegowina betreft (en Kroatië, waar ik al 6x geweest ben): vaak komt het er op aan ergens te eten waar je je verstaanbaar kan maken. Veel restaurants die geen vegan voedsel op het menu hebben, zijn wel bereid iets vegan te maken. Gewoon door een ingrediënt weg te laten bijvoorbeeld. Maar dan moet je dat wel kunnen uitleggen. Mijn Servokroatisch is quasi onbestaande op enkele woorden na, maar daar kan ik me met Engels en Duits wel prima behelpen. Misschien is dat in Bosnië ook zo?
De helft van de arbeidsbevolking werkt in CH, DE of AT, en het nummer 'Gastarbajter' van Pero Defformero is er populair, dus je kunt een heel eind komen met EN en DE. Waar je op moet letten is dat sommige dingen niet 1:1 vertalen. In NL heb je "kaas" en dat dekt alles dat ik vooral niet in m'n eten wil hebben. In de Balkan worden sir (of syr of cascaval) en brenca (of branza) als twee verschillende dingen (ene is harde gele kaas, andere is zachte witte kaas) beschouwd die je dus ook beide expliciet moet uitsluiten.
[...]

Transnistrië lijkt vooralsnog safe te zijn om heen te reizen. Ik heb wel gelezen dat er daar een pizzeria is. Als je dan een vegetarische pizza bestelt en je vraagt de kaas weg te laten ... Maar opnieuw, mogelijks is de taalbarrière een probleem om dat uitgelegd te krijgen. Maar Sheriff (bij ons vooral bekend vanwege voetbalclub FC Sheriff Tiraspol) is omnipresent in Transnistrië, en heeft ook supermarkten die allicht wel groenten, rijst, bonen etc verkopen(?).
Het is er een mix tussen RO/MD en RU eetcultuur. Absolute aanrader is kasha, geroosterde boekweit. Je bereidt het ongeveer als rijst. Maak een stoofpot van lente-ui, paddenstoelen (veel soorten beschikbaar, afhankelijk van tijd van het jaar) en kasha. De alomaanwezige Vegeta groentenboullion zou vegan moeten zijn, maar check dat: wat ze daar hebben is waarschijnlijk niet de oorspronkelijke Kroatische van Podravka.

Je kunt kasha ook combineren met bonen of kikkererwten. Voeg wat kool en wortelen toe (altijd beschikbaar daar) en je hebt weer een voedzame en lekkere combo die met flinke bos dille erin nog lekkerder gaat smaken.


Etiketten zullen meestal RO en RU erop hebben. Als je Frans redelijk is kom je een eind met RO lezen. Verstaan is een tweede; westelijke dialecten zijn nog vrij makkelijk te doen, maar ik heb nooit veel succes gehad met MD dialect en al helemaal niet als dat met een zwaar RU accent gesproken wordt proces verbal zijn letterlijk de enige twee woorden die ik duidelijk begreep

Oslik blyat! Oslik!


  • desmond
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Het kan dus ook de situatie zijn die je opzoekt. Veganistische vriendin van mij ging nogal eens off the grid. Eenmaal werd ze in Jordanie in de middle of nowhere uitgenodigd voor diner, met vlees dat de gastheer uit de mond gespaard had. Vond zij erg lastig om te weigeren.

  • Larick
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 14:54
Ik zie Griekenland niet in je lijst staan, wel de Balkan als algemene regio en Turkije.
Deze keukens hebben veel overlap door verschillende overheersende regimes door de eeuwen heen.

Door de sterke invloed van de Orthodoxe kerk in Griekenland doen veel mensen in de tijd van carnaval tot Pasen aan vasten. In dit geloof is dat een strict dieet wat in de buurt komt van vegan met enige uitzonderingen (zeevruchten…) het verschilt ook nog in de laatste week voor Pasen. Hierdoor zijn er historisch gezien veel recepten bekend in de keuken die aan vegan voorwaarden voldoen.

Er zijn in de Balkan regio diverse Orthodoxe landen (geen garantie dat ze allemaal gelijk zijn aan Grieks orthodox) en wellicht dat andere religies ook deze voordelen voor je kennen in hun keuken.

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 10:41

LankHoar

Langharig tuig

@AniMeshorer grappig om jouw vegan verhaal te lezen, ik las bijna mijn verhaal in zekere zin: ik werd vega op 6-jarige leeftijd, ook uit eigen beweging, en ben sinds 12 jaar vegan nu.

HappyCow is al jaren mijn trouwe vriend. App gebruik ik niet, de website werkt prima. Die zal ook wel vernoemd staan in het grote vegan topic wat eerder voorbij kwam, alsook andere handige websites (barnivore is handig als je een biertje of wijntje wilt drinken bijvoorbeeld).

Binnenkort ga ik naar India, en ik verwacht daar eigenlijk heel makkelijk te kunnen eten omdat dit sowieso in Indische restaurants altijd al goed gaat, en er veel vega mensen leven.

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


  • Basszje
  • Registratie: Augustus 2000
  • Nu online

Basszje

Reisvaap!]

Wat @dion_b zegt :P

Centraal-Europa zie ik trouwens al een stuk beter over het algemeen dan Nederland, waar het in de meeste restaurants vaak saaie pot is. Ik woon in Oekraine, waar het iig in de steden niet moeilijk is. Af en toe moet je wel toe met de spreekwoordelijke aardappel doen in kleinere plaatsen. Voordeel is de cultuur met kleine gerechten, waar je ook gewoon de zijgerechtenkaart leeg kan bestellen.

Bohemie ( Centraal-Centraal-Europa ) is wel wat lastiger buiten de regulieren paden met al die snitzels en hompen kaas.
Larick schreef op woensdag 29 april 2026 @ 12:15:
Ik zie Griekenland niet in je lijst staan, wel de Balkan als algemene regio en Turkije.
Deze keukens hebben veel overlap door verschillende overheersende regimes door de eeuwen heen.
In mijn ervaring in dergelijke landen : lokale taverna's. Gewoon met de eigenaar even overleggen wat je wel / niet eet en ze toveren 9 van de 10 keer iets prima's op tafel.

Over het algemeen probeer ik op reis wel een plek met een keukentje te vinden, want elke dag uit eten vind ik lastig ( gedoe ), (super)markt is zo gevonden. Dat is eigenlijk de echte aanrader :P . Ga je ver de rimboe in paar blikken bonen meenemen en pindakaas :P

Cuba was overigens notoir lastig met eten tenzij je bij mensen illegaal ergens kan eten. Mijn reisgenote is ook twee keer goed ziek geweest. Dat is 20 jaar geleden, maar kan me niet voorstellen dat het nu veel beter is met die permanente crisis daar

Ook: Als het erg bar begint te worden kan je ook altijd nog kijken of er toevallig lieden van de Hare Krishna ergens zijn. Die hebben meestal vegan-lunches in hun uh clubgebouw en dat heeft met al een paar keer gered op bepaalde plekken ( looking at you Peru / Argentinie )

( Ik heb trouwens geen idee waarom je naar de stomme transdenistrie zou willen als je gewoon ook Roemenie en Moldavie hebt waar voor een leven leuke dingen te doen valt. In de buurt heb je ook gewoon de Donau Delta, Dealu Mare etc ( eten geen probleem in RO ) ) , vanuit Tulcea kan je ook 's kijken in Izmael ( we hebben de sovietunie thuis gevoel ) en Vylkove ( Oekrains venetie ) . )

[ Voor 6% gewijzigd door Basszje op 13-05-2026 16:20 ]

Beware of listening to the imposter; you are undone if you once forget that the fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody.

Pagina: 1