Isobouw dakplaten extra isoleren?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • DaanTriple7
  • Registratie: Oktober 2023
  • Laatst online: 11-02 22:07
Beste tweakers,

Ik heb deze panelen onder de pannen zitten:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/dSdvVqq2pi_qSQGw8ZNLS_0HnCM=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/wVq5tDBn7x0BYYBNucAPaLef.jpg?f=fotoalbum_large

Pakweg 100mm dik. Aan de buitenzijde zitten de panlatten hier direct op.

Ik wil ze graag extra isoleren maar ik weet niet hoe ik dit moet aanpakken.
Als ik een framewerk wil maken voor de extra isolatie met minerale wol of schuimplaten, kan ik dat frame dan gewoon in de bestaande platen schroeven? Dan wel met speciale schroeven?
Ik heb begrepen dat er hierna ook dampdichte folie op moet.
Het zal worden afgewerkt met gipsplaten.

Alle reacties


  • Orkaan
  • Registratie: Oktober 2023
  • Laatst online: 17:18
Wij hebben (indien nodig extra balken geplaatst en deze aan de gordingen vast gemaakt. (Die bouwplaten zijn met 3 mm spaanplaat dat houd niet veel...dus daarin schroeven we niets). Vervolgens nageisoleerd met glaswol en vervolgens klimaat folie gevolgd door Rachels en daarop stucplaten 9.5 mm die we gaan laten afstuccen.

  • timovd
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:22

timovd

Voorsprong door techniek

Isoleren 101: Van ijzige zolder tot Warm Welkom!
In dit topic staat heel veel besproken, met name over de werking van vocht.

Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)