Mijn naam is Raoul van Boekholdt, ik ben de voorzitter van Stichting Epic Youth. Het is fijn om te lezen dat er interesse is voor onze organisatie, maar ik lees wel een aantal misvattingen.
Ten eerste verdienen jongeren niet veel geld bij Epic Youth. Het betreft maximaal de toegestane wettelijke vrijwilligersvergoeding. Wij zijn van mening dat in sommige gevallen als jongeren werkzaamheden voor de stichting verrichten, bijvoorbeeld streamen, een Discord opzetten, promotie en communicatie activiteiten verrichten, comments modereren en veel meer, de jongeren daar ook een tegemoetkoming voor mogen ontvangen. Net zoals volwassenen hebben zij ook onkosten en we zijn van mening dat goede en waardevolle inzet ook beloond mag worden. Wij vinden dit een belangrijk signaal richting de jongeren dat werken loont. Hiermee proberen we ook het beeld van de huidige tijdsgeest van influencers recht te zetten
Ten tweede zijn wij een stichting in het online jongerenwerk. Mocht het enigszins amateuristisch ogen, dan kan dat kloppen. Zoals gezegd worden veel taken door jongeren uitgevoerd en door vrijwilligers. Wij zijn geen professionele organisatie met hoogopgeleide medewerkers in de IT, maar we willen jongeren onder begeleiding van jongerenwerkers helpen vaardigheden en interesses te ontwikkelen. Wij hebben liever dat tieners een Discord leren opzetten, dan een professional.
Ten derde, wat Sissors stelt klopt. Deelnemers kunnen punten verdienen en daar via onze webshop merchandise en artikelen van kopen. In het begin deden we bekers voor winnaars, maar de jongeren wilden liever merchandise. Die zij overigens zelf ontwerpen. De merchandise is niet te koop, alleen te winnen. Dus de webshop kent geen monetair doel. In sommige gevallen zijn er cadeaubonnen te winnen. Geldelijke prijzen zijn in geen enkel geval te winnen. Epic Youth kent sponsoren, maar alleen op voorwaarde dat ze anoniem blijven. Bij ons geen McDonalds dat de sportdag op school sponsort
Wat betreft de crypto. Wij zien via sociale media en in gesprekken met jongeren dat cryptocurrency op veel belangstelling kan rekenen. Dergelijke onderwerpen worden in podcasts en workshops besproken. Op geen enkel moment wordt opgeroepen om crypto te kopen, in tegendeel, het wordt afgeraden.
Tot slot via de KvK is alle relevante informatie te vinden. Bestuur is gewoon inzichtelijk en op de site is per gemeente te vinden welke activiteiten momenteel worden georganiseerd.
Mochten mensen geinteresseerd zijn in Epic Youth en meer informatie willen, stuur ons dan een mailtje via info@epicyouth. @Dan Rechtsaf, graag komen we persoonlijk met je in contact.