Mijn ouders overwegen een B05 als eerste EV op mijn aanraden; ze hebben weinig met elektrisch rijden an sich (ze zijn over de 75 en rijden momenteel een 14 jaar oude B-klasse en een nog iets oudere Yaris; een van de twee zou dan vervangen worden), maar hebben wel een moderne huisinstallatie met 30 zonnepanelen, een stevige thuisbatterij, een warmtepomp en een dynamisch energiecontract, dus het is zeker ook een financiële keuze om zoveel mogelijk stroom zelf te gebruiken. De B05 is dan binnen het budget de beste keus qua range, snelladen e.d. -- ze rijden ook nog wel op vakantie, ritten van 1500km over 2 dagen, en hoewel ze dat ook nog met de overgebleven ICE zouden kunnen doen, vermoed ik dat ze EV wel fijn zullen vinden rijden en die wellicht wel de voorkeur zal krijgen ook voor die langere ritten (vandaar de 67kWh accu met de hogere DC laadsnelheid). Maar ik heb nog een paar vragen:
• Ik lees her en der berichten over keyfobs. Die gaan dan over de B10. Is er iets bekend over een keyfob voor de B05, of heeft iemand zelf al zo'n ding uit China besteld en in gebruik? Vader gebruikt zijn smartphone veel dus die zou met de BT software key wel uit kunnen, maar moeder heeft helemaal geen smartphone, en om steeds met die keycard te hannessen zou ze ongetwijfeld gaan tegenstaan (überhaupt uit de tas halen om tegen de spiegel en in de cradle te leggen; moeten omlopen als je met boodschappen bij de achterklep aankomt). Een reguliere keyless-entry/go met een normale sleutelkaart (die in de tas kan blijven) zou het beste zijn, maar een keyfob met knoppen zou ook volstaan (zo doen ze het nu ook en zijn ze gewend).
• Ik lees dat one-pedal-driving na een recente software-update standaard uit staat. Kan het inschakelen daarvan ook aan de custom knop gekoppeld worden? Die zouden ze (zoals vrijwel iedereen) sowieso gebruiken om alle ADAS piepjes uit te zetten (een noodassistent is welkom, maar piepjes en ongewenste correcties trekken ze zeker niet), dus zou het handig zijn om op die manier ook one-pedal mode standaard aan te hebben. Dit is overigens geen dealbreaker; ze hebben nog nooit met one-pedal gereden en zouden best zonder kunnen, maar ik weet uit ervaring (mijn i3 heeft het altijd aan) dat het fijn rijdt en ik vermoed dat ze dat ook zouden willen.
• Wat doet de auto als je de camera afplakt/uitschakelt? Ik weet dat vermoeidheidsdetectie verplicht in elke nieuwe auto zit, maar gezien de berichtgeving over de mate van tracking die autobedrijven doen en hun gezonde achterdocht voor alles elektronisch schat ik de kans groot in dat ze geen camera in de auto willen hebben. Ze zijn gewend om zelf te rijden (reguliere cruise control gebruiken ze al nooit, ACC hebben ze nog nooit gehad) dus ik gok dat het geen probleem voor ze is als daarmee ook bepaalde systemen als ACC uitgeschakeld worden (mogelijk zijn ze daar zelfs blij mee), maar als de auto dan continu blijft piepen is dat ook niet fijn. Heeft iemand al eens geprobeerd wat de auto doet met uitgeschakelde camera?
4200Wp ZO + 840Wp ZW + 1680Wp NW | 14xIQ7+ + 1xDS3-L | MTVenusE | HWP1