De hoofdzekering is niet een stroomsensor die afgaat wanneer je over de 25A heen gaat gelukkig, en kan daardoor nog best wat overbelast wroden voordat deze tript. Je hebt gelukkig geen hoogdzekeringen, maar hoofdautomaten. Mocht het ooit fout gaan je je overbelast deze dan kun je deze makkelijk ook weer resetten.
Als je kijkt hoeveel je een automaat mag overlbelasten dan kun je in onderstaande grafiek kijken:
Een 25A automaat mag je dus als volgt belasten zonder dat deze tript:
- 64 A voor één seconde
- 38A voor een minuut
- 28A voor een uur
Stel je hebt alle apparaten even aan staan dan is dat bijna altijd maar voor een zéér korte tijd. Bijv de oven die z'n elementen even aan zet om de temperatuur een paar graden te verhogen. Of de heater in je koffiemachine die even 0.2 liter water moet opwarmen. Dit zijn allemaal korte pulsen van minder dan een minuut. Ook je sauna staat niet de vollet ijd 5.5 kW te stoken, die zal dat alleen doen tijdens het opwarmen, en daarna gaat deze uit-aan-uit-aan om daarmee de temperatuur te regelen.
3X25A zou dus met gemak kunnen. Niet alleen kan deze meer hebben dan 3X25A, maar je grootverbruikers die verbruiken ook niet continu hun vermogen.