Inleiding:
We hebben een vrijstaande jaren woning uit 1977 gekocht, label C. Verwarming vindt nu plaats met een cv-installatie. Het betreft een woning met een oppervlakte van 187m2 en inhoud 822m3 met twee verdiepingen. De zolder (vliering) wordt puur als berging gebruikt. De zoldervloer is nageïsoleerd en wij zijn van plan om te kijken naar dakisolatie (gedeelte 1e verdieping) en vloer begane grond via kruipruimte. In de spouw zit steenwol en kan waarschijnlijk lastig worden nageisoleerd aangezien er sprake is van MBI stenen. We zijn voornemens om gehele begane grond en 1e verdieping te voorzien van vloerverwarming en radiatoren/convectieputten te verwijderen.Historisch gasverbruik: 1948 m³/jaar (echter woont er nu een ouder echtpaar in en wij zijn met een gezien met 3 jonge kinderen).
Afgiftesysteem:
- Gehele woning voorzien van vloerverwarming.SWW:
- plek voor boiler. Nu zit de cv op de vliering, maar denk dat deze op de begane grond moet worden geplaatst vanwege omvang en gewicht. Hiervoor is evt. plek in een bijkeuken.- 250-300 liter nodig als ik uit ga van 50l per persoon. Echter hebben we nu ook een warmtepomp, maar daar zit 200l in en dat gaat goed.
- DWTW aanwezig? Nee, nu nog natuurlijk, maar willen mv inbouwen.
Warmtepompvoorkeur:
L/W, zet op volgorde: goedkoop, zuinig, verkrijgbaarheid, stil, domotica-integratie, DIY/tweakersvriendelijk, milieuvriendelijk, design,Wie gaat het installeren?
Het wordt uitbesteedVia eigenhuis wel persoonlijk aanbod ontvangen. Als ik op basis van bovenstaand gasverbruik dit invoer wordt een @Heative Next R290 - 12kW Monoblock voorgesteld Inclusief warmtepompboiler 200 liter ad 8.499 (incl. subsidie)
Als ik verbruik x2 doe wordt een Next R290 - 18kW Monoblock voorgesteld Inclusief warmtepompboiler 200 liter ad EUR 9.199 (incl. subsidie). Volgens de koevlaas2 formule zouden we afhankelijk van 1948m3 of
respectievelijk 10kW of 19 kW nodig hebben.
Schijnbaar kan je deze warmtepomp overigens ook hybride gebruiken, dus dat is evt ook nog een optie?
Daarnaast vraag ik me ook wel af hoe het tegenwoordig zit met de leverbaarheid van deze warmtepompen.
[ Voor 4% gewijzigd door Nyvlem op 29-06-2025 23:25 ]