Vraag


  • Terando
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 12-01 00:18
Hallo allemaal! Mijn eerste topic na al veel gelezen te hebben. Er zitten een hoop knappe koppen op dit forum, en ik was benieuwd naar wat meningen over een herindeling van mijn zonnepanelen.

Deze heb ik namelijk twee jaar geleden laten leggen, alleen totaal niet goed over nagedacht. Denk te enthousiast van een nieuwe woning en gelijk de uitbouw laten vol leggen.

Echter is de uitbouw nu dusdanig mooi vol dat je met geen mogelijkheid meer bij de gevel van het huis kan komen, dat heb ik lekker slim laten doen 😂

Nu moet er dus iets veranderd gaan worden en ik was benieuwd naar ideeën. Hieronder een super mooie situatie schets gemaakt. In totaal liggen er 8 panelen in Oost/West opstelling en de tuin op het zuiden (bovenkant van de schets is het zuiden, lekker handig 😜)

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/LMIv3U3HmKFEAfqoZe_xHR2Ol_g=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/63UXUfUpMmHz04FH0Vk5wU9Y.jpg?f=user_large

Nu moeten er panelen weg om weer goed toegang te krijgen tot de gevel, het liefst ook makkelijk vanuit de eigen tuin... Maarja dan blijft er ben ik bang niet zoveel meer over.

Misschien zie ik iets over het hoofd (of niet), maar dat zou wel fijn zijn om te weten voordat ik een professional benader om ze weg te halen.

Alle reacties


  • Speedy-Andre
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 01:09

Speedy-Andre

Sony ZL, XA, Nokia XR20

Afbeeldingslocatie: https://solarwindbioshop.com/wp-content/uploads/2024/12/RPro-Oost-West-Opstelling.jpg

Lijkt het een beetje hier op, ik neem tenminste aan dat de hele uitbouw een plat dak heeft.
Wellicht kan je dezelfde hoeveelheid pv met een andere maat panelen realiseren zodat er een looppad tussen komt, wel afhankelijk van de huidige afmetingen, omvormer enz. waar we nu naar mogen gissen.

PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW, Atlantic Explorer V3 200l coil. Gasloos aug 2016, 8620Wp, Monoblock Panasonic J 7kW met radiatoren

Pagina: 1