Produceert een warmtepomp condens als deze uit staat?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DylanMaas98
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 26-02 19:36
Ik heb sinds een week problemen met mijn CV-druk. De druk valt constant weg (soms wel binnen een dag helemaal weg). De kachels blijven wel allemaal vol.

4 maanden geleden is er een nieuwe CV (Remeha Tzerra) geïnstalleerd en ongeveer een maand geleden is er een Quatt Hybrid warmtepomp aan de gevel gehangen.

Ik heb van alles geprobeerd:
- expansievat gecheckt (doet het gewoon en is ook 4 maanden oud)
- emmertest gedaan (geen druppel water na een hele nacht opvangen)
- alle leidingen nagelopen (zowel van de CV, kachels als warmtepomp, geen lekkages)
- warmtepomp hele dag uit gezet (zelfde probleem)
- druksensor CV vervangen

Nu was het vandaag minder koud en dus stond de warmtepomp uit (dat wil zeggen 0.01KW verbruik), maar het viel mij op dat er nog steeds ongeveer 1 a 2 druppels per seconde uit de condensafvoer loopt. Het lijkt mij zo sterk dat er zoveel condens ontstaat als de pomp uit staat en dus dacht ik: misschien lekt er een koppeling in de pomp en loopt dit weg via de condensafvoer.

Klopt het dat er zoveel water uit de warmtepomp komt terwijl die uit staat? Of zou dit het probleem kunnen verklaren?

En zo niet, hebben jullie nog suggesties?

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 12:52

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Het continu druppelen wanneer hij uit staat en de verdamper gewoon omgevingstemperatuur is, is inderdaad verdacht, dus in de warmtepomp zoeken naar een lekkende koppeling of ontluchter is logisch.
Misschien kun je het nakijken ook door Quatt laten doen.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Technician-
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 14:07
Dit is een 1+1=2 inderdaad