Hoe afzuigkap aansluiten op vaste buis voor Naber prime flow

Pagina: 1
Acties:

  • Termy
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 01-04 00:25

Termy

valt er nog wat te fragge?

Topicstarter
Voor het geval dat iemand dit in de toekomst toevallig vindt: het is gelukt en het was gelukkig allemaal niet zo ingewikkeld. De uitgang van de afzuigkap was 150 buitendiameter waar dus een 150 universeel verbinder van Naber op past, van daaruit een stuk 150 mm gladde buis naar een volgende universeel verbinder, een 90 graden bocht en dan de muurdoorvoer. Naast het boren hoefde ik alleen 2 buizen op maat af te zagen.

Het vervelendste was dat er een 162mm gat geboord wordt terwijl het muureindstuk (keukenkant) van de doorvoer een opstaand randje heeft van 164mm. Dat kreeg ik dus met geen mogelijkheid het gat in geduwd en heb ik dus maar afgeschuurd tot het wel net aan paste.

Het was ook wat lastig om de thermobox er mooi in te krijgen met het lint dat er omheen moest. Op het laatste punt zat het zo krap in de buis dat het lint bleef hangen en afscheurde. Ach, het zit blijkbaar strak genoeg dat het prima dicht zit. De klepjes gaan iig allemaal soepel en makkelijk volledig open.

Qua afzuiging is het iig een enorme verbetering! Veeeel stillere afzuigkap en er is slechts nog een lichte geur waar te nemen kort na het koken. Vooralsnog voel ik ook geen koude lucht uit de kap vallen dus de thermobox lijkt idd goed te isoleren. Daarom ook geen geisoleerde spirobuis gekozen zoals hierboven gesuggereerd werd aangezien dat na het punt van isolatie zou komen en dus weinig zou doen.

Met de storm van gisteren klepperde het af en toe een beetje maar buiten die harde wind nog geen geklepper gehoord. De laagste stand van de afzuigkap krijgt ook de kleppen open dus heel tevreden!

Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen

-=[Terminator]=- R3doxNL Anahka#2910 Specs. 16x LONGi LR4-72HPH-455M (7280 Wp) Oost/West (-85°/95°,13°) op 8x APS DS3-L. ID.3 First Plus. Zappi v2.1. Daikin 3MXM40A met CTXM15R, FTXM20R en FTXM35R.


  • Edje44magnum
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 21:40
Termy schreef op dinsdag 3 december 2024 @ 19:44:
[...]


Als die net zo slecht zijn als de meegeleverde klep van de afzuigkap dan is dat in de verste verte niet te vergelijken met de Thermobox.
[URL="https://tweakers.net/i/BpKNr2KapvDEz48O2W8Okoumj08=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/9HmgzWffwMLlqgko1G9ZC5NM.jpg?f=user_large",,"1"]Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/9hGPPUAhk6Nb6mLsbn1T1W2zGkk=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/9HmgzWffwMLlqgko1G9ZC5NM.jpg?f=fotoalbum_large[/URL
Pagina: 1