Voor mij is het heel logisch wat de schuine zijde is, ongeacht de positie van de driehoek in de ruimte. Gewoon de zijde tegenover de rechte hoek.m-vw schreef op dinsdag 8 oktober 2024 @ 14:15:
[...]
Vind het maar een vreemde uitleg.
Jij kijkt toch naar de hoeken van de driehoek en niet naar hoe de driehoek in de ruimte gepositioneerd is? Of mis ik hier iets? (Waarschijnlijk wel)
Ik kan me zeker voorstellen dat het soms voor verwarring kan zorgen dus daarvoor helpt het aanpassen naar "langste zijde" wel weer.
Aan de andere kant is het natuurlijk zo dat je een rechthoekige driehoek gewoon moet kunnen herkennen als zodanig, ongeacht of deze eruitziet zoals in het boek of compleet anders. Als je dat kan dan is het herkennen van de schuine zijde t.o.v. de rechte hoek ook niet zo ingewikkeld.
Het is een beetje hetzelfde als het concept dat sommigen compleet in de war raken als ze een vergelijking op moeten lossen met twee variabelen die niet x en y heten maar bijvoorbeeld u en t.
Daarnaast kunnen we het ook gewoon de hypotenusa noemen