haha nee ik kom waar het rustig is voor mij zodat ik geen telefoontjes en mails krijg
Dit is op een latere datum nog eens gezegd (eind 2025), maar weet niet meer waar (wellicht in een ticket). Alleen een ouder bericht uit Discord en daar staat gelukkig geen concrete bevestiging. Ook dat dit niet voor bestaande pakketten is en de reden waarom. Ik weet helaas niet of je als bestaande klant dan wel gewoon kan blijven upgraden en of ze server resources zullen toevoegen.
Via reverse proxy diensten kun je natuurlijk ook zien welke sites er allemaal op die server zitten. Ik heb zelf
https://viewdns.info/reverseip/, maar is helaas niet helemaal gratis (alleen eerste 100 resultaten geloof ik). Is ook een manier om te zien of het druk is op een server en ook als je die resultaten weer in analytics gaat laden.
De grootste problemen die ik had was o.a. dat we erachter kwamen dat mails niet waren verstuurd verschillende dagen (verschillende tijden). Geen probleem als je gebruikers dit zelf zien in mail software (valt direct op), maar minder als websites af en toe mails via smtp geen mails hebben verstuurd van e-forms. Managed databases (dat is een apart product) die stopte langere tijd met werken waardoor je weer alles moet omzetten en ook backups die het 3 weken niet deden. RAM geheugen 2x helemaal vol waardoor ook langere tijd downtime. Onderhoud van 4 uur in periode voor feestdagen in middag/avond (waardoor ik die externe server voor managed database ben gaan gebruiken). Ook tenminste 2x gehad (met langere tijd ertussen) dat Redis was uitgeschakeld. E-mail ip's vaker op zwarte lijst geweest, maar dat zal overal tegenwoordig gebeuren alleen was dit helaas voor tenminste 1,5 tot 2,5 dag. Wat kleinere dingen zoals verkeerde server tijd na onderhoud wat een probleem is bij online betalingen. Langere tijd geleden moest ik zelf aangeven dat alles offline was wat meer mensen deden in chat, want het leek erop dat men het nog niet doorhad (hun status was groen), enzovoorts. Positief is wel dat we ook nog een keer zijn verhuisd van Luxemburg naar Nederland wat je kon merken aan TTFB en nieuwere hardware. Functies enzo of andere dingetjes die eens niet werken vind ik niet spannend, maar wil alleen dat website/mail online is.
Ik ga niet alles noemen en voor die prijs mag ik ook niet zeuren als je op een heel jaar een week offline bent, maar toch is het handig om dat even mee te nemen als info. 9 van de 10 tickets van mij gingen ook over directe server problemen en geen vragen van mezelf. Ik kan alleen maar hopen dat alles goed gaat / beter gaat en ze blijven in ieder geval vernieuwen (domeinregistratie komt eraan, nieuwe website, ...).