Siemens en Bosch vaatwassers (en meer) komen uit dezelfde fabriek.
Plastic bekers, boorden, etc. die nat blijven in de vaatwasser is een algemeen bekend fenomeen. Ceramiek en metaal neemt meer warmte op waardoor druppels sneller opdrogen dan bij plastic. Er zijn bepaalde modellen vaatwassers die hiervoor een langer droogprogramma hebben maar ook dit werkt niet 100%. Alleen als je de vaatwasser na een vaatwasbeurt langere tijd gedeeltelijk open laat staan dan droog plastic uiteindelijk wel.
Wij hebben een duurder model Siemens vaatwasser met zo'n kek projectie-klokje op de vloer zodat je kunt zien met welke functie de vaatwasser bezig is en hoe lang de vaatwas nog duurt. Dit model heeft een soort "extra droog" functie waardoor de klep van de vaatwasser aan het einde van het programma automatisch openschiet zodat alles en metname plastic dus sneller kan luchten/drogen.
Aangezien de katten bij het openen van de klep in de gordijnen zaten hebben wij deze functie laten varen.
Het fenomeen dode hoeken in een Siemens vaatwasser herken ik maar voor een klein deel. Het zijn eerder de net verkeerd geplaatste glazen of bestek die daardoor klaarblijkelijk niet voldoende water krijgen en soms niet geheel schoon, of met wat lichte smurrie uit de vaatwasser komen.
Misschien heeft dit te maken met het energielabel en waterbesparende functies, dat de vaatwasser met minder het zelfde moet doen. Probeer het "Auto 65gr" programma van ca. 2 uur maar eens, dan is alles echt super schoon en knetter heet met uitladen.
Hiervoor hadden wij een Miele middenklasser en die was ook niet heilig. Lauw waswater, verstoppingen, etc.
[
Voor 24% gewijzigd door
Theo74 op 25-06-2024 15:25
]
Als 1 hond vecht om een been, dan is hij zeker schizofreen.