• CreatoX
  • Registratie: Mei 2014
  • Laatst online: 18-01 13:13
Beste Wallbox Pulsar gebruikers,

Zelf heb ik een Pulsar Max Wallbox aangeschaft. Via Home Assistant laat ik de Wallbox gefaseerd, met stappen van 1A en de opbrengst van de zon, de auto laden. Dit werkt perfect.
Bij een gemiddeld verbruik van -1300W begint de lader op 6A te laden en bij iedere -230W extra wordt dit verhoogd met 1A. Visa versa natuurlijk ook. Het regelen vind plaats op berekeningen en tijden zodat de Wallbox niet constant loopt te 'klapperen'.

Wat ik niet wist is dat er, bij een 3 Fasen aansluiting, niet met 6A geladen kon worden. Hierbij wordt direct 3 x 6A gebruikt en dus met 18A, 4,1kWh geladen. Dit halen onze panelen niet eens.

Voor nu heb ik de Wallbox op 1 fase aangesloten om dit werkbaar te maken. Maar we willen ook wel eens kunnen laden met de maximale 3 x 16A (of hoger wanneer mogelijk).

De oplossing zal zijn om de Wallbox in- en uit de Eco modus te zetten. Ik begreep dat met de Eco modus het wel mogelijk is om met 6A op 3 fasen te kunnen laden. Maar om Eco modus te kunnen gebruiken is een Energiemeter nodig.
Ten eerste heb ik geen behoefte aan een extra meter en ten tweede is dat onnodig geld uitgeven.

Wie weet of het mogelijk is om de Wallbox om de een of andere manier te laten 'denken' dat Eco modus wel in te schakelen is, zonder een meter dus.

Voor de geïnteresseerden:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/kBu7790Qjxw_gCsdGwpN840dyyY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/kSTTCHBCTAZzQpUYyqC1sTn7.png?f=fotoalbum_large

Hierin zie je o.a.:
- groene lijn: opwekking zon
- rode lijn: totale verbruik huishouden inc. auto
- blauwe lijn: effectieve verbruik huishouden (met de zon behoord deze om en nabij de 0 verbruik te bewegen)

- autoladen: momenteel op 2,45 kW
- wallbox Ampere: 11A (deze fluctueert op basis van de zonneopbrengst)
- gemiddelde verbruik over 5 min: 65W (op basis hiervan zal de laadsnelheid worden bepaald, het laden gestart of gestopt)
Pagina: 1