Oke, allereerst, het is voor je ouders. Dat betekent, zover ik weet uit eigen ervaring, dat er geen flipperkast moet komen te staan. En ook geen 3-weg vloerstaanders. Maar iets stijlvollers, iets dat er goed uitziet en goed klinkt.
Om met alle eerlijkheid te zeggen, ik weet niet hoe de volgende set klinkt. Ik heb het gewoon nog nooit gehoord. De receiver niet, de cd speler niet en de tapedeck al helemaal niet. Ik heb de set zelf niet, ook niet iets anders van H/K. Wel heb ik de grotere broer van de avr3000 gehoord, de avr7000. Echter was dat maar voor eventjes en dat noem ik geen luisteren. Maar aan een andere eis voldoet het mijn inziens in ieder geval wel, en dat is dat de boel er stijlvol uitziet. Daarbij komt ook nog eens dat ik er niet van uit ga dat deze set opeens slecht klinkt, harman/kardon kennende klinkt het gewoon goed. Dat is echter een subjectief gegeven dus je ouder zullen toch echt eerst zelf moeten gaan luisteren. Wie weet vinden ze het zes keer niks, dergelijke kansen zijn altijd aanwezig.
Maargoed, ik zeg dus niet dat de volgende opstelling de beste is, of 'vet' klinkt met een 'strakke bass'. Wat ik wel zeg is dat
ik denk dat je ouders 'm wel mooi vinden. Bovendien is het bij vrouwen vaker zo dat wanneer het er goed uitziet het al best is. Ook dit zeg ik uit ervaring.
Harman/Kardon AVR 3000 (receiver) - fl.1199,-
specs
"Waarom een 5.1 receiver?" Nou, omdat je dan later kunt uitbreiden bijv. in het geval van de aanschaf van een DVD speler. "Is stereo niet beter dan?" Jawel, maar dat voordeel moet je afwegen tegen de optie om later te kunnen uitbreiden. Persoonlijk is mijn keuze dan snel gemaakt.
Harman/Kardon HD750 (cd-speler) - 565,-
specs
Harman/Kardon TD-420 tapedeck - fl.298,-
geen pics.
Kom je totaal uit op fl.2062,-
Reken daar nog bij fl. 438,- voor luidsprekerkabels én interlinks (plus overige accesoires).
Totaal: fl.2500,-
Nu heb je nog ca 2000,- over voor de speakers. Welke speakers ik aanraad? Geen enkele. Die moeten je ouder zelf gaan luisteren. En neem er de tijd voor, beslis niet in één dag. Sla de winkels over die wasmachines verkopen en verwacht ook geen helder advies van de verkopers bij Correct en dat soort zaken.
Waar je het spul zou kunnen halen:
Radio Roelandschap
Stassen (veel speakers, op afspraak)