Nieuwe warmtepomp, vloerverwarming of LT-convectoren

Pagina: 1
Acties:

  • wicked_fool
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 04-10 11:09
Goedemiddag,

Zo net voor de kerstdagen hoop ik met dit topic nog wat informatie te verzamelen zodat ik hier tijdens het genot van de komende dagen over na kan denken. En voordat ik het vergeet, fijne feestdagen!

Wat achtergrond informatie
Wij wonen in een redelijke recente woning uit 2007. Het nadeel van deze periode is dat de woningen redelijk goed geïsoleerd zijn maar ook dat er gespaard is op de grote van de radiatoren. In de zoektocht naar een goede oplossing hebben we al diverse zaken geprobeerd en hebben we ook de gasaansluiting laten weghalen. Enfin, met de huidige hoofdverwarming, infrarood, merken we toch nog tocht (koude val) wat erg storend wordt ervaren. De keuze voor een warmtepomp is gemaakt, alleen moeten we kijken welk afgifte systeem we gaan kiezen.

Plattegrond begane grond
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/is6-tqpDErU6aKawA-OcBU3uQtQ=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/5n1AUyEgLvKAhL5XABJ52gYu.png?f=user_large
Op bovenstaande plattegrond is de begane grond te zien met de locaties aangeduid waar momenteel verwarmingen hangen. Deze verwarmingen zijn aangesloten middels een 16mm leiding en zijn van de volgende types

RuimteAfmetingenType
Hal80*40T11
Woonkamer200*40T21
Keuken60*90T33
Bijkeuken60*90T11

Vloerverwarming of LT-convectoren?
Er zijn al diverse warmtepomp leveranciers over de vloer gekomen en ze zijn het eens over een aantal dingen:
  1. De huidige radiatoren zijn niet voldoende bij lage temperatuur verwarming
  2. Vloerverwarming is de beste oplossing voor het verwarmen met lage temperaturen
  3. Het zou ook moeten werken met goed gedimensioneerde LT-convectoren (warmteverliesberekening is wel essentieel hierin)
Voor het (laten) installeren van vloerverwarming hebben we echter enkele uitdagingen die extra vragen en kosten met zich meebrengen:
  • Bovenop de betonnen dekvloer zijn PVC-leidingen gelegd waarin elektra en databekabeling loopt
  • Opbouw vloerverwarming zou kunnen, echter past dit niet bij de voordeur (hier zou een mat kunnen komen) en de hoogte van het werkblad van de keuken wordt ook lager
  • Er dient een nieuwe aanvoer te worden gelegd vanuit de warmtepomp naar de verdeler. De huidige verwarmingsleidingen vanuit de cv is 25mm en ligt op een plek waar je niet zonder een WC vernieuwing bij komt
  • Vloer in de bijkeuken ligt lager dan de overige ruimtes van de begane grond
Voor elk punt is er wel een mogelijke oplossing te bedenken, alleen vraag ik me af of het afweegt tegen het alternatief. We zouden ook de bestaande radiatoren kunnen vervangen door LT-convectoren (met of zonder ventilatoren), echter ben ik niet helemaal zeker of de locatie van de huidige radiatoren ideaal is bij een 1-op-1 vervanging. Daarnaast weet ik dan ook niet of de tocht (koude val) die wij nu ervaren daarmee niet meer bestaat (of minimaal is). Toen we hebben verwarmd met hoge temperatuur via de oude CV heb ik dit volgens mij nooit gemerkt, echter is dit al ruim 3 winters geleden.

Zijn er mensen die hiermee ervaring hebben en wat van hun wijsheid willen delen? Zijn er mogelijk mensen met een soortgelijke begane grond die hun praktijkervaring willen delen, ik hoor het graag.

Alvast bedankt,
Tom

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 18:46

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Heb je een historisch gasverbruik? Dat geeft een indicatie van het afgiftevermogen dat je nodig gaat hebben en is wat tastbaarder dan een volledige warmteverliesberekening.
25mm is nog wel ok trouwens tot een kW of 7 als je halverwege in kan koppelen.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


  • wicked_fool
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 04-10 11:09
Proton_ schreef op vrijdag 22 december 2023 @ 22:26:
Heb je een historisch gasverbruik? Dat geeft een indicatie van het afgiftevermogen dat je nodig gaat hebben en is wat tastbaarder dan een volledige warmteverliesberekening.
25mm is nog wel ok trouwens tot een kW of 7 als je halverwege in kan koppelen.
Historische verbruik zat rond de 1300~1400, wat neerkomt op een warmtepomp van 7~7,5kW.

Aanvoer en retour vanuit de ketel is 25mm, naar de verwarmingen toe is het 16mm. Halverwege aankoppelen is niet mogelijk omdat alles weggewerkt zit. Wel zitten er verdelers ergens in koven verwerkt waar het van 1x 25 -> 4x16 gaat. Huidige radiatoren zijn waterzijdig ingeregeld.