Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiskyPhreak
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 19:33
In verband met de beperkingen van onze jonge dochter met een zeldzame ziekte zijn we van plan om voor haar een aanbouw op de begane grond te realiseren zodat we haar niet meer naar de eerste verdieping hoeven te tillen en zij alles op de begane grond beschikbaar heeft.

De eerste tekeningen voor de aanbouw zijn er al. maar we weten nog niet wat verstandig is rondom alle installatiemogelijkheden. We willen graag een duurzaam en comfortabel gedeelte voor haar maken, en als het al bestaande huis daar ook gebruik van kan maken is dat extra fijn.

Huidige situatie:
2-onder-1-kap woning uit de jaren 60 met begane grond, eerste verdieping en een zolder die we voornamelijk als opslag gebruiken.
Vloeroppervlak ca 50m2 per verdieping.

Vloerisolatie en spouwmuurisolatie zijn toegepast. Gehele huis is dubbel glas, veelal van een ouder type, ramen in de woonkamer zijn HR glas. In de plafonds onder de zoldervloer zit een laag steenwol van 12cm. Dak is niet geïsoleerd.

Gas wordt alleen gebruikt voor de verwarming. Koken en stromend warm water gaan elektrisch:
Warm water in de keuken via een close-in boiler, warm water voor de badkamer met een elektrische boiler die op zolder hangt (beide boilers zijn in de laatste 3 jaar nieuw geplaatst) Verwarming gebeurt met radiatoren en ca 15 jaar oude HR Cv-ketel welke in het schuurtje naast het huis hangt. Vorige winter de ketel op 55grC gehad. Dat ging zonder problemen. Nu op 40grC ingesteld, voorlopig is ook dat geen probleem, maar we hebben natuurlijk nog geen echte kou gehad. We gebruiken tado en verwarmen voornamelijk de woonkamer/keuken beneden en de werk/hobby kamers op de eerste verdieping.

We wekken grofweg 2700Kwh per jaar op met zonnepanelen, maar verbruiken ongeveer het dubbele per jaar.
Gasverbruik was afgelopen jaar ongeveer 1200 kuub. Dat zal uiteraard meer worden met de aanbouw erbij, al zal die wel aan de huidige eisen qua isolatie voldoen.

Wat komt erbij:

De aanbouw zal aan de keuken komen en het bestaande schuurtje wordt gesloopt om ruimte te maken voor de aanbouw. Aan de keuken vast komt een halletje waar ook ruimte zal zijn voor verwarmingsinstallatie en eventuele overige installaties. Dan een badkamer en daarachter een slaapkamer. Totaal grofweg 30m2. Zie ook de tekening onderaan deze post.

In de gehele aanbouw willen we vloerverwarming aanleggen, in het bestaande huis wordt dat lastiger (en willen we dus met radiatoren blijven werken).

De huidige CV zal op zijn minst verplaatst moeten worden, maar dit lijkt ook gezien zijn leeftijd het goede moment om hem te vervangen, liefst voor een (hybride?) warmtepomp.

We willen ook rekening houden met hete zomers en de temperatuur onder het platte dak van de aanbouw niet te hoog op laten lopen. Er zijn al ideeën voor een groen dak, maar actieve koeling klinkt zeker ook goed. De luchtstroom van een airco zijn we niet direct van gecharmeerd, maar als dat de beste optie is willen die ook niet uitsluiten.
Op dit moment is er geen actieve ventilatie in huis. Misschien dat dat in de aanbouw wel komt, en we daar ook gebruik van kunnen gaan maken in het bestaande huis?

Daarnaast moet er natuurlijk ook nog stromend warm water komen in de nieuwe badkamer.


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/4m5m9t6I_NV5vXfzDhqy1ARPbR0=/x800/filters:strip_exif()/f/image/qeIUDnMut1kDf9obviOEVZAP.png?f=fotoalbum_large
Roodomlijnd is nieuw te bouwen

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • flippy
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

flippy

Alle rechten voorbehouden.

gezien wat je van plan bent en je eisen is hybride neit nodig dus die gasketel kan gewoon weg.
om het makkelijk te maken zou/moet je wel fancoils plaatsen in je huis. als je dat ook doet in de aanbouw kan je gelijk het koelen daarmee regelen. enigste vorowaarde is dat de leidingen geisoleerd moeten zijn/worden.
met fancoils in vloermodel uitvoering heb je ook vrijwel geen last van luchtstrmingen zoals je hebt met reguliere wandmodellen (die lelijke airco puisten aan de muur). de groter je de fancoil kiest (dus de meer vermogen ze hebben) de minder last en geluid ze maken, goed gekozen zijn ze 100% stil tenzij het echt fris word buiten.
dat is verreweg de goedkoopste oplossing al vereist het wel wat inzet/aanpassingen aan de kant van je bestaande huis. bijkomend voordeel is dat je dan meteen airco hebt in je hele woning. in het fancoil topic kan je er meer over lezen en wat handige linkjes naar wat zuid europese websites zodat je niet word genaaid met nederlandse prijzen die 3x hoger liggen.


let op als je naar instalateurs stapt, die willen je altijd een hybride systeem met een enorm buffervat aansmeren ook al is het niet nodig.

graag gewoon ook een losse warmtepompboiler plaatsen of een losse SWW tank waar nu de CV staat. dan heb je verder in huis geen grote aanpassingen nodig of ben je dure vierkante meters kwijt om een tank in je aanbouw te vrotten. gewoon warm water leiding doortrekken van je bestaande warm waterleiding.

[ Voor 25% gewijzigd door flippy op 26-11-2023 19:09 ]

wat een geheim agent toch allemaal niet moet doen om incognito op zijn werk te verschijnen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 20:53

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

De installatieruimte is top, het leidingverloop begint daar al dus je moet vrij goedkoop een mooie 5 a 6 kW (bij A-10W55) warmtepomp in de tuin kunnen zetten met een boiler op die plek. 900 kuub vervangen moet dan goed lukken Mocht je extra veel warm water nodig hebben, er staat niet voor niets een bad, dan wil je die wel op de buitenunit en geen warmtepompboiler met eigen compressortje.
Op zich is 40 of 55 graden al geen probleem (scop van 3 is al goedkoper dan gas), daarna kun je op je gemak het afgiftesysteem van het huis verbeteren om de terugverdientijd en comfort te verbeteren.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhiskyPhreak
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 19:33
Goed om te weten dat full electric mogelijk lijkt, ik neem aan ook nog met de aanbouw erbij? wellicht dan iets meer vermogen dan 6kW. En een voldoende grote SWW tank ten behoeve van het bad.

Fancoils had ik nog niet van gehoord, maar klinkt als een mooie oplossing. Zeker voor in de aanbouw. Bestaand leidingwerk aanpassen in huis lijkt voor nu een brug te ver, maar wellicht is een extra leiding voor een fancoil in de keuken/woonkamer nog wel te realiseren

Thanks!