Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
Hallo allemaal,

3 maanden geleden kreeg ik last aan mijn pols.
In de veronderstelling dat het snel wel weer over zou gaan ben ik hier nog een maand mee blijven verder werken. Het ging helaas van kwaad naar erger. Naar de huisdokter geweest, echografie laten maken en afspraak gemaakt bij de specialist. Verdict: ziekte van de Quervain (peesontsteking). Kreeg hiervoor een cortisoneninjectie, kinesitherapie en 6 weken rust... Werkgever reageerde "ok".
Na 6 weken ging ik vorige week weer aan de slag. Na 2 dagen kreeg ik terug enorme last, pols zichtbaar enorm gezwollen, erger als daarvoor. Ik vroeg aan mijn werkgever om mij die dag te ontlasten van zwaardere taken (liet alsook mijn pols zien en gaf aan dat het pijn deed- ik werk als chef- kok dus tamelijk intensief werk).
Werkgever had hier geen oren naar.
Op maandag (na 3 dagen werk) door de pijn en zwelling naar de dokter. Wellicht zullen ze mij moeten opereren dus kreeg ik alweer een ziektebriefje.

Ik had verwacht dat mijn werkgever hier niet heel erg blij mee zou zijn en daar heb ik begrip voor. Veel minder begrip heb ik voor wat hij me allemaal heeft verweten. Ik werk inmiddels 6 jaar voor dezelfde werkgever, zelden of nooit ziek geweest en als ik ziek was ging ik ook gewoon ziek werken.

Hij vroeg zichzelf af waar mijn draagkracht was gebleven? Zei me dat ik oud genoeg was om te beseffen dat pijn bij het leven hoort, zegt dat ik me laat beïnvloeden door externe factoren (zoals de dokter), dat hij verder moet zonder mij, dat hij aan zijn water voelde dat ik hem in de steek zou laten.... hierop reageerde ik begripvol... tot hij me een foto vroeg van beide polsen (die hij overigens 1 dag ervoor nog had gezien).. het kon volgens hem niet zijn dat ik hiervoor thuis bleef...

Ik geloof sterk dat het vertrouwen is geschonden. Ik betwijfel of ik ooit nog voor hem wil werken en zit nu met mijn handen in het haar... wat denken jullie hierover?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • loewie1984
  • Registratie: Mei 2003
  • Nu online

loewie1984

music addict! pizza monster!!

Dit alles vanuit het perspectief zoals je dit hier neerschrijft is het een rotsituatie. Vooral als je in de voorgaande 6 jaar zonder noemenswaardige uitval 'alles hebt gegeven'.

Het begrip bij je werkgever is ver te zoeken. Ik zou me in ieder geval niet zo weg laten zetten.
Als je denkt dat hij nog voor een gesprek vatbaar is om hierover te praten doen, zo niet focussen op je herstel en op zoek naar een werkgever die je wel waardeert. Mocht het komen tot een gesprek, geef dan aan te focussen op wat je wel kan en wilt betekenen voor het bedrijf.

Wel een vraag, als je in de horeca werkt en je last hebt van je pols, heb je enige verklaring waarom deze klachten nu de kop op steken? Ben je ander werk gaan doen of je pols anders gaan belasten?

discogs


Acties:
  • +20 Henk 'm!

  • Muismat1991
  • Registratie: April 2016
  • Laatst online: 14:25
Wat een kletskoek van die werkgever. "Pijn hoort bij het leven" "Je dokter is je aan het beïnvloeden met al zijn medische kennis over wat beter is voor jou". "Nu moet ik verder zonder je!"

Luister, het zal zeker vervelend worden voor je werkgever als hij opeens een chef-kok mist, maar dat hoort erbij. Mensen zijn geen machines en kunnen er nu eenmaal een tijdje uit liggen. Zo gaat dat, zo werkt dat in het leven.

Als je ziek bent, ben je ziek. Hij mag meehelpen met re-integratie en daarvoor vragen wat hij nodig heeft, maar dat is het. Wat moet hij met een foto van je polsen? Is hij stiekem ook een chirurg naast het runnen van een restaurant? Ik ga mijn loodgieter ook niet vragen om een medische analyse van mijn dikke teen te doen..........

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • JEightyFive
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 09:56
Ik kan er heel kort over zijn wat ik zou doen: opzeggen en wegwezen daar.
Dit soort gasten gun je toch een faillissement, bah.

Acties:
  • +25 Henk 'm!

  • Hielko
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 20:56
Niet luisteren naar je werkgever, die heeft duidelijk niet het beste met zijn werknemers voor (helaas niet ongebruikelijk, zeker niet in de sector waar jij werkt).

Doe niks overhaast en uit de emotie, zoals bijv. opzeggen zoals de poster hierboven suggereert. Daar speel je je werkgever alleen maar mee in de kaart terwijl je je eigen ruiten ingooit. Want dan zit je straks verwijtbaar en ziek werkloos thuis zonder inkomen...

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Herko_ter_Horst
  • Registratie: November 2002
  • Niet online
Klinkt inderdaad niet als een baas waar je voor wilt (blijven) werken. Als ie door een arts geconstateerde reden om bepaald werk niet te kunnen doen, niet serieus neemt, wat dan nog wel? "Heb hart voor de zaak, de zaak is ook hard voor jou".

De volgende vraag is dan natuurlijk, wat nu? Als je hetzelfde werk elders gaat doen, gaat dat je pols niet ontlasten. Tenzij de pols een gevolg is van bijv. psychische klachten omdat je om andere redenen niet lekker in je vel zit (bijv. vanwege door deze baas opgelegde werkdruk).

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Honesty
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20:41

Honesty

kattenneus!

Sterkte met je ziekte, hoop dat het voor je opgelost wordt. Je wg is een eikel en mag zich helemaal niet bemoeien met je ziektebeeld, wel met de reïntegratie. Blijkbaar heeft hij er niet zo veel behoefte aan en zal lekker ziek blijven en alles via een bedrijfsarts regelen.
Mocht je ooit helemaal opgeknapt zijn dan lekker op zoek naar betere werkgever maar sluit niet uit dat omscholing de oplossing is.

Festina lente


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • M!chel
  • Registratie: December 2006
  • Niet online
Draai het om, vertel je werkgever hoe de vork in de steel zit (heheh) en dat hij diegene is die na 6 jaar trouwe dienst geen begrip en medeleven heeft, en dus iemand in de steek laat.

Ga op zoek naar een andere werkgever, want je verdiend veel beter dan deze rotzak!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • evilution
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online

evilution

Vreselijk bijdehand

Hebben we het over NL of BE? In Nederland kennen we geen "ziektebriefje" namelijk.

|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Yaksa
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 21:31
Ziekmelden, de werkgever mag niet eens vragen aan jou waarom je ziek bent. Je hebt met de (bedrijfs)arts te maken in dit geval. Die kan aangeven of, en wanneer, je weer kunt gaan werken. In die herstelperiode nagaan waar het aan ligt dat je nu last hebt, dat meedelen aan de werkgever zodat hij daar iets aan kan doen. Voorbeeldje; wanneer je altijd met botte messen staat te snijden dan zou de werkgever ervoor moeten zorgen dat deze weer geslepen worden zodat je pols minder belast wordt.
Wanneer je er al 6 jaar werkt dan lijkt het mij dat ze jou als een goede collega zien.
Dit hele gedoe hebben ze niet aan zien komen en wanneer ze niet een goede vervanger voor jou hebben dan kan ik met voorstellen dat ze je proberen over te halen om toch te gaan werken. Maar zoals al gezegd; ziek = ziek.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former


Acties:
  • +30 Henk 'm!

  • danslo
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 19:38
JEightyFive schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:38:
Ik kan er heel kort over zijn wat ik zou doen: opzeggen en wegwezen daar.
Dit is wel het slechtste wat je kunt doen in deze situatie, want geen recht op WW.

Je mag overigens ook niet zomaar ontslagen worden tijdens ziekte.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tallguy
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

Tallguy

There is no place like 127.0.0

Je kan ook zelf even de ARBO inschakelen en los daarvan bij HR een klacht neerleggen mbt het gedrag van je leidinggevende. Daar is niks mis mee...als je ziek bent, dan ben je ziek. Zijn opmerkingen maken het er echt niet beter op (juist slechter)

specs | 3360wP met SE3000


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oon
  • Registratie: Juni 2019
  • Niet online

Oon

Je werkgever mag je vragen om foto's van je polsen, maar heeft absoluut geen recht op medische gegevens en je hebt dus ook geen reden om daar gehoor aan te geven. Ze mogen een verklaring van een arts eisen als bewijs, maar op die verklaring staan ook geen details.

Je werkgever mag je naar de/een bedrijfsarts sturen die een bemiddelende/bevestigende rol kan spelen tussen jou en werkgever, maar dat is verder niet jouw probleem (en de kosten dus ook niet voor jou/jouw verzekering). Een bedrijfsarts is ook gericht op reïntegratie en zal in dit geval heel simpel zeggen dat de specialist voor nu leidend is.

Ik zou het heel kort en simpel houden; je kunt niet werken en dat is bevestigd door een arts. Mocht hij die bevestiging op papier willen dan kun je met je huisarts overleggen en kan die (nogmaals) een bevestiging op papier zetten zonder enige medische informatie erop.


Tegen de tijd dat het probleem daadwerkelijk is opgelost en je weer aan het werk gaat kun je overwegen om een andere werkgever te zoeken, in deze tijd kan ik me niet anders voorstellen dan dat je die binnen enkele dagen hebt gevonden. Er zijn genoeg restaurants die de deuren moeten sluiten omdat ze geen koks kunnen vinden.
Maar laat je werkgever nu lekker aan z'n plichten voldoen, en je doet er goed aan om als je weer zover bent niet meteen op te zeggen maar eerst te laten zien dat je bereid bent door te gaan. Dat je je dan tijdens het werk bedenkt dat je toch een andere werkgever wil zoeken is helemaal niet erg, maar dan kan hij ook niet roepen dat je hem hebt laten betalen voor je ziekte oid.

Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Shadow_Agent
  • Registratie: Oktober 2012
  • Nu online

Shadow_Agent

Do { Ping } while ( LOL )

JEightyFive schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:38:
Ik kan er heel kort over zijn wat ik zou doen: opzeggen en wegwezen daar.
8)7

Tjsonge jonge wat een waardeloos advies. TS heeft dan geen inkomen meer en bovendien geen recht op WW want vrijwillig ontslag genomen. Als z'n pols nog langer pijn blijft doen zit hij potentieel maanden/jaren zonder werk en dan? Lekker de bijstand in?

Do { Ping } while ( LOL )


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 21:34

D4NG3R

kiwi

:)

Allereerst beterschap, negeer in ieder geval de berichten om daar nu/op kort termijn te vertrekken. Je hebt erg veel vangnet(ten) nu je ziek thuis zit*, dat vergooi je dan direct.

Dit klinkt mij in ieder geval als een werkgever van de oude slag; je bloed letterlijk en figuurlijk dood voor de werkgever, en krijgt nog een steek in je rug toe als je je een keer om moet draaien. Gevalletje hart voor de zaak, hard voor de loonslaaf. :r

Als je daadwerkelijk uitgeziekt ben zou ik aan tafel gaan zitten om aan te geven wat voor vertrouwensbreuk hier gepleegd is, en daarna je heil ergens anders gaan zoeken. Samen met deze werkgever ga je het nooit meer vinden, wat je ook probeert.

* Gezien er wordt gesproken over ziektebriefjes doe ik de aanname dat het om België gaat, en hoop ik dat je daar ook goede vangnetten hebt als je ziek bent. :X

[ Voor 26% gewijzigd door D4NG3R op 27-07-2023 15:02 ]

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JEightyFive
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 09:56
Shadow_Agent schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:55:
[...]

8)7

Tjsonge jonge wat een waardeloos advies. TS heeft dan geen inkomen meer en bovendien geen recht op WW want vrijwillig ontslag genomen. Als z'n pols nog langer pijn blijft doen zit hij potentieel maanden/jaren zonder werk en dan? Lekker de bijstand in?
Ik heb geen idee hoe het in België gaat, want dat idee kreeg ik wel op basis van de tekst.
Zinnen als:
Na 2 dagen kreeg ik terug enorme last
Is meer iets wat ze in België gebruiken.

[ Voor 10% gewijzigd door JEightyFive op 27-07-2023 14:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 21:33

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

evilution schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:44:
Hebben we het over NL of BE? In Nederland kennen we geen "ziektebriefje" namelijk.
Lijkt me belgie, kinesitherapie heet in NL volgens mij gewoon fysiotherapie.

Klinkt als de 'klassieke' doorbijter, daar lopen er in de horeca (met name kok/chef kant) nog behoorlijk veel van rond, terwijl zo'n peesonsteking een vrij veel voorkomend iets is daar (snijden/hakken etc), zeker als jij alles met 1 hand/arm doet.

het is doodsimpel te zeggen 'wegwezen daar', maar aan die mensen vraag ik: en dan? Geen inkomen, komende 3-6 weken (hoewel je na 2 weken al redelijk veel kan doen) kan je toch niets doen, solliciteren met een spalk... ze zien je aankomen :P

Ik zou wel open en duidelijk zijn, als zijn 'zorg voor gezondheid' dusdanig laag, en twijfel over medische kennis kan hij prima met de bedrijfsarts/dokter opnemen. Als werk hoger staat dan gezonheid van zijn werknemers, 'op een later tijdstip dit reflecteren', jouw focus nu is je gezondheid.

En ja.. bij andere jobs (kantoor etc) was er een argument dat 'niets kunnen' ook weer niet helemaal van orde is, dat je beperkt bent is het zeker, maar in horeca is 99% werk met je handen. Die operatie moet er gewoon komen, op advies van dokter kan je de acties nemen qua werk (of je simpel werk kan doen als preps etc), ga niet zelfs beslissingen nemen over 'ik kan niet werken' en deze later kunnen worden overruled door een bedrijfsarts.

(in context, recent geval gezien van operatie aan een teen - nagelding, 'was volledig ziek', bedrijfsarts stelde dat ze wel kon werken gezien zittend beroep, dan kom je in een lastige situatie).

[ Voor 6% gewijzigd door SinergyX op 27-07-2023 14:03 ]

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KillaZ
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 19:19
Tallguy schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:50:
Je kan ook zelf even de ARBO inschakelen en los daarvan bij HR een klacht neerleggen mbt het gedrag van je leidinggevende. Daar is niks mis mee...als je ziek bent, dan ben je ziek. Zijn opmerkingen maken het er echt niet beter op (juist slechter)
HR? Grote kans dat de persoon in kwestie (de "werkgever") de afdeling HR, debiteuren, crediteuren, inkoop en facilitair management is ;)

Overigens betreft het een vervelende aandoening, zeker als chef-kok. Echter is dit goed op te lossen middels een relatief simpele operatie en de nodige fysio na afloop.

[ Voor 14% gewijzigd door KillaZ op 27-07-2023 14:04 ]

K to the KillaZ


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
loewie1984 schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:36:
Dit alles vanuit het perspectief zoals je dit hier neerschrijft is het een rotsituatie. Vooral als je in de voorgaande 6 jaar zonder noemenswaardige uitval 'alles hebt gegeven'.

Het begrip bij je werkgever is ver te zoeken. Ik zou me in ieder geval niet zo weg laten zetten.
Als je denkt dat hij nog voor een gesprek vatbaar is om hierover te praten doen, zo niet focussen op je herstel en op zoek naar een werkgever die je wel waardeert. Mocht het komen tot een gesprek, geef dan aan te focussen op wat je wel kan en wilt betekenen voor het bedrijf.

Wel een vraag, als je in de horeca werkt en je last hebt van je pols, heb je enige verklaring waarom deze klachten nu de kop op steken? Ben je ander werk gaan doen of je pols anders gaan belasten?
Dankjewel voor je reactie.
Je schrijft eigelijk exact hoe ik er zelf over denk...

Ik heb geen verklaring waarom de klachten nu plots de kop opsteken. De specialist vond het ook best vreemd, meestal krijgen jonge moeders of kinderverzorgsters deze ziekte.. Ook niet echt het idee dat ik iets anders heb gedaan. Het afgelopen jaar heb ik wel veel meer gewerkt.
2 werknemers zijn vertrokken maar werkgever vond het niet nodig om nieuw personeel aan te werven (beter voor zijn portemonnee 🙃).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CH4OS
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

CH4OS

It's a kind of magic

Gezien de manier van schrijven, heb ik het vermoeden dat het hier Belgie betreft, en dus andere wetgeving. In Nederland is het in elk geval zo dat ziek = ziek en dan heeft de werkgever niet zoveel poten meer om op te staan. Hoe dat in Belgie zit durf ik zo 1 2 3 niet te zeggen.

EDIT:
Voor de foto's zou ik inderdaad ook vriendelijk bedanken, zoals gezegd, ziek = ziek, dan kan de werkgever gewoon een stuk minder. Dat hij de twee werknemers niet wilde vervangen omdat dat beter is voor zijn portemonnee is dan ook helemaal prima, maar het risico is dan ook dat jij als andere medewerker overbelast wordt. Wellicht is de pols daar een resultaat van. Dat de werkgever alleen aan zijn portemonnee denkt dan aan zijn medewerkers, is voor mij in elk geval een rode vlag, ook gezien de wijze hoe hij met jou (als chefkok nota bene) omgaat.

[ Voor 50% gewijzigd door CH4OS op 27-07-2023 14:08 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • SmurfLink
  • Registratie: Juni 2016
  • Niet online
Die foto's van je polsen gaat je werkgever geen snars aan. Tijd voor de bedrijfsarts, vooral thuisblijven om je gezondheid voorop te stellen.

Die werkgever klinkt echt afschuwelijk om voor te werken. Wat een hork zonder enige vorm van begrip voor je medewerkers.

I have stability. The ability to stab.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fairy
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Fairy

13kWp

In NL is het zo dat de werkgever zich helemaal niet met je ziekte mag bemoeien. Als jij vrijwillig vertelt wat er aan de hand is, dan is dat prima, maar als ik mij ziek meld, mag ik in principe weigeren om te vertellen wat er exact aan de hand is.

Gevolg is dan wel dat je bij de bedrijfsarts wel moet kunnen laten zien wat er aan de hand is en die kan bevestigen of het terecht is.

De manier waarop jouw leidinggevende reageert getuigt duidelijk dat ie geen idee heeft hoe je met personeel om hoort te gaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MicGlou
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 18:28
Ik vermoed aangezien je als chefkok werkt dat het geen grote organisatie is waarvoor je werkt? Oftewel, een kwestbare werkgever die al snel hoge kosten heeft wanneer een kracht uitvalt? Niet om de reactie van de werkgever goed te praten, maar misschien om er wat perspectief aan te geven.

Gaat het goed met de werkgever? Of zijn er als zoveel horecogelegenheden ook problemen met de cashflow en het krijgen van personeel etc? Nogmaals, niet om het goed te praten maar kan ook helpen in wat perspectief.

Of het vertrouwen geschonden is misschien nog wat vroeg om te zeggen, iig wel een zeer gefrustreerde werkgever die er blijkbaar heel erg last van heeft dat jij op dit moment je werk niet kan uitvoeren. Heb je het tot die tijd wel naar je zin gehad en een goede verstandshouding met de werkgever? Zo ja, dat gaat normaal gesproken niet zomaar in 1x stuk... ga in gesprek. Was de verstandshouding al niet zo best... tja, dan denk ik dat het beter is om hier niet teveel energie in te steken en je te focussen op herstel en daarna een nieuwe werkgever.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
Herko_ter_Horst schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:40:
Klinkt inderdaad niet als een baas waar je voor wilt (blijven) werken. Als ie door een arts geconstateerde reden om bepaald werk niet te kunnen doen, niet serieus neemt, wat dan nog wel? "Heb hart voor de zaak, de zaak is ook hard voor jou".

De volgende vraag is dan natuurlijk, wat nu? Als je hetzelfde werk elders gaat doen, gaat dat je pols niet ontlasten. Tenzij de pols een gevolg is van bijv. psychische klachten omdat je om andere redenen niet lekker in je vel zit (bijv. vanwege door deze baas opgelegde werkdruk).
Klopt helemaal... De vraag is inderdaad "wat nu". De specialist vertelde me ook al dat de kans bestaat dat ik de job niet kan blijven doen, maar zo ver zijn we nog niet...
Ik zit best "ok" in mijn vel (of nog beter zat, voel me best rot door gedrag van baas).
Maar denk niet dat ik op deze manier verder met hem wil samenwerken... Vertrouwen en respect zijn voor mij de belangrijkste voorwaarden voor een fijne samenwerking. Jammer genoeg ontbreken beide...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 99ruud99
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 21:32
Ik zou een foto opsturen van het ziektebriefje van je dokter.
Of heeft je baas een specialisatie in pees-ontstekingen en kan hij daarom het oorrdeel van een behandelend arts overrulen?

er bestaat zoiets als "niet voor dokter spelen".

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Fairy
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Fairy

13kWp

MicGlou schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 14:08:
Ik vermoed aangezien je als chefkok werkt dat het geen grote organisatie is waarvoor je werkt? Oftewel, een kwestbare werkgever die al snel hoge kosten heeft wanneer een kracht uitvalt? Niet om de reactie van de werkgever goed te praten, maar misschien om er wat perspectief aan te geven.

Gaat het goed met de werkgever? Of zijn er als zoveel horecogelegenheden ook problemen met de cashflow en het krijgen van personeel etc? Nogmaals, niet om het goed te praten maar kan ook helpen in wat perspectief.

Of het vertrouwen geschonden is misschien nog wat vroeg om te zeggen, iig wel een zeer gefrustreerde werkgever die er blijkbaar heel erg last van heeft dat jij op dit moment je werk niet kan uitvoeren. Heb je het tot die tijd wel naar je zin gehad en een goede verstandshouding met de werkgever? Zo ja, dat gaat normaal gesproken niet zomaar in 1x stuk... ga in gesprek. Was de verstandshouding al niet zo best... tja, dan denk ik dat het beter is om hier niet teveel energie in te steken en je te focussen op herstel en daarna een nieuwe werkgever.
Maar neem nooit zelf ontslag! Als jij echt wat hebt, dan heb je recht op ziekteverlof en de bedrijfsarts is daarbij betrokken, maar laat je niet wegsturen. Jij hebt hier niet voor gekozen en daar hoef je ook niet de dupe van te worden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
evilution schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:44:
Hebben we het over NL of BE? In Nederland kennen we geen "ziektebriefje" namelijk.
BE 😁

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • i_r_
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 02-06 21:57

i_r_

Originele G

Stel jouw gezondheid en die van je familie voorop.

Heb zelf van dichtbij bij een klein familiebedrijf meegemaakt dat een collega met een burn-out geïntimideerd en zwart gemaakt werd.

Als mensen dichtbij het geld zitten slaan de stoppen door is wat ik al vaker gemerkt heb.

Dus pak die terechte ziekte dagen en werk aan je herstel. Zodra je weer aan het werk bent kijk je weer verder.

Beterschap.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
MicGlou schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 14:08:
Ik vermoed aangezien je als chefkok werkt dat het geen grote organisatie is waarvoor je werkt? Oftewel, een kwestbare werkgever die al snel hoge kosten heeft wanneer een kracht uitvalt? Niet om de reactie van de werkgever goed te praten, maar misschien om er wat perspectief aan te geven.

Gaat het goed met de werkgever? Of zijn er als zoveel horecogelegenheden ook problemen met de cashflow en het krijgen van personeel etc? Nogmaals, niet om het goed te praten maar kan ook helpen in wat perspectief.

Of het vertrouwen geschonden is misschien nog wat vroeg om te zeggen, iig wel een zeer gefrustreerde werkgever die er blijkbaar heel erg last van heeft dat jij op dit moment je werk niet kan uitvoeren. Heb je het tot die tijd wel naar je zin gehad en een goede verstandshouding met de werkgever? Zo ja, dat gaat normaal gesproken niet zomaar in 1x stuk... ga in gesprek. Was de verstandshouding al niet zo best... tja, dan denk ik dat het beter is om hier niet teveel energie in te steken en je te focussen op herstel en daarna een nieuwe werkgever.
Klopt, het gaat inderdaad over een kleine organisatie. Problemen met cashflow zijn er niet (daar ben ik zeker van), personeelsproblemen zijn er wel, maar hier doen ze niets aan.
Op één jaar tijd zijn 2 medewerkers weggegaan maar is geen enkele vacature geplaatst.

Ik begrijp dus zeker wel dat het voor hen erg frustrerend is (maar dat is het voor mij ook). Ik vind er namelijk niets aan om hele dagen thuis tussen de 4 muren te zitten... maar goed ☺️

Onze relatie was voor mijn diagnose best goed; nooit echte problemen gehad (behalve toen ik vorig jaar een dagje vrij vroeg omdat ik mijn hond moest laten inslapen, het kwam mijn baas toen nl. niet uit omdat hij "leuke dingen gepland had". Conclusie: zolang ik me voor de volle 100% schik naar het werk is er geen enkel probleem... maar anders...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • souljah1h
  • Registratie: November 2008
  • Niet online

souljah1h

sneller dan het slotje!

Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:00:
[...]


Klopt, het gaat inderdaad over een kleine organisatie. Problemen met cashflow zijn er niet (daar ben ik zeker van), personeelsproblemen zijn er wel, maar hier doen ze niets aan.
Op één jaar tijd zijn 2 medewerkers weggegaan maar is geen enkele vacature geplaatst.

Ik begrijp dus zeker wel dat het voor hen erg frustrerend is (maar dat is het voor mij ook). Ik vind er namelijk niets aan om hele dagen thuis tussen de 4 muren te zitten... maar goed ☺️

Onze relatie was voor mijn diagnose best goed; nooit echte problemen gehad (behalve toen ik vorig jaar een dagje vrij vroeg omdat ik mijn hond moest laten inslapen, het kwam mijn baas toen nl. niet uit omdat hij "leuke dingen gepland had". Conclusie: zolang ik me voor de volle 100% schik naar het werk is er geen enkel probleem... maar anders...
Hoe ging hij/zij toen met de situatie om? Kon je uiteindelijk vrij krijgen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:32:
Zei me dat ik oud genoeg was om te beseffen dat pijn bij het leven hoort…
Om je heen gaan kijken voor ander (passend) werk zodra je hersteld bent en hem dan nog eens met z'n eigen woorden om de oren slaan? (en daarna even een review plaatsen op Glassdoor)

Je bent eigenlijk al verder gegaan dan strikt noodzakelijk. Een werkgever heeft er helemaal niets mee te maken wat je onder de leden hebt. De werkgever is in de meeste gevallen geen dokter en dus ook geen inhoudelijke kennis van zaken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

99ruud99 schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 14:09:
Ik zou een foto opsturen van het ziektebriefje van je dokter.
Of heeft je baas een specialisatie in pees-ontstekingen en kan hij daarom het oorrdeel van een behandelend arts overrulen?

er bestaat zoiets als "niet voor dokter spelen".
Ik Belgie moet je sowieso altijd ziektebriefjes laten zien van de dokter. Al is dat dit jaar veranderd, maar de meeste bedrijven vragen er volgens mij nog steeds om.

Alleen met de Corona is daar tijdelijk omheen gewerkt.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
souljah1h schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:03:
[...]

Hoe ging hij/zij toen met de situatie om? Kon je uiteindelijk vrij krijgen?
Moest het aan hem gelegen hebben was ik die dag gewoon gaan werken en had ik mijn hond door iemand anders laten inslapen. Ik heb hem toen gezegd dat het op die manier niet verder hoefde, heb mijn hond die dag laten inslapen en de volgende dag weer gaan werken... Er is geen woord meer over gezegd...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Draagt niks bij, niet helpend en met aandoeningen strooien is niet nodig.

[ Voor 75% gewijzigd door Ardana op 27-07-2023 15:36 ]

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • tlpeter
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 21:05
Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:13:
[...]


Moest het aan hem gelegen hebben was ik die dag gewoon gaan werken en had ik mijn hond door iemand anders laten inslapen. Ik heb hem toen gezegd dat het op die manier niet verder hoefde, heb mijn hond die dag laten inslapen en de volgende dag weer gaan werken... Er is geen woord meer over gezegd...
Die had een ouderwetse muilpeer gehad en ik had op dat moment ontslag genomen.
Voor nu lekker in de ziektewet en herstellen en ondertussen voor iets anders gaan kijken.
Zo'n iemand verdient geen personeel.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Icephase
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 18:30

Icephase

Alle generalisaties zijn FOUT!

Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:13:
[...]


Moest het aan hem gelegen hebben was ik die dag gewoon gaan werken en had ik mijn hond door iemand anders laten inslapen. Ik heb hem toen gezegd dat het op die manier niet verder hoefde, heb mijn hond die dag laten inslapen en de volgende dag weer gaan werken... Er is geen woord meer over gezegd...
Ik zou op advies van de dokter ziek thuis blijven, en je werkgever laten weten dat je wilt re-integreren op het moment en op een manier waarop jouw fysieke en mentale situatie het toe laten - en met je dokter bespreken dat het gedrag van je werkgever leidt tot een vertrouwensbreuk en je mentale situatie nou niet bepaald stimuleert. Misschien heeft hij tips/adviezen.

Vindt je werkgever het dan nodig om je te ontslaan, weet je ook waar je aan toe bent. Ontslag ALTIJD aanvechten, dus overweeg ook alvast een advocaat in de arm te nemen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SURFivor
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:32:
Hallo allemaal,

3 maanden geleden kreeg ik last aan mijn pols.
In de veronderstelling dat het snel wel weer over zou gaan ben ik hier nog een maand mee blijven verder werken. Het ging helaas van kwaad naar erger. Naar de huisdokter geweest, echografie laten maken en afspraak gemaakt bij de specialist. Verdict: ziekte van de Quervain (peesontsteking). Kreeg hiervoor een cortisoneninjectie, kinesitherapie en 6 weken rust... Werkgever reageerde "ok".
Na 6 weken ging ik vorige week weer aan de slag. Na 2 dagen kreeg ik terug enorme last, pols zichtbaar enorm gezwollen, erger als daarvoor. Ik vroeg aan mijn werkgever om mij die dag te ontlasten van zwaardere taken (liet alsook mijn pols zien en gaf aan dat het pijn deed- ik werk als chef- kok dus tamelijk intensief werk).
Werkgever had hier geen oren naar.
Op maandag (na 3 dagen werk) door de pijn en zwelling naar de dokter. Wellicht zullen ze mij moeten opereren dus kreeg ik alweer een ziektebriefje.

Ik had verwacht dat mijn werkgever hier niet heel erg blij mee zou zijn en daar heb ik begrip voor. Veel minder begrip heb ik voor wat hij me allemaal heeft verweten. Ik werk inmiddels 6 jaar voor dezelfde werkgever, zelden of nooit ziek geweest en als ik ziek was ging ik ook gewoon ziek werken.

Hij vroeg zichzelf af waar mijn draagkracht was gebleven? Zei me dat ik oud genoeg was om te beseffen dat pijn bij het leven hoort, zegt dat ik me laat beïnvloeden door externe factoren (zoals de dokter), dat hij verder moet zonder mij, dat hij aan zijn water voelde dat ik hem in de steek zou laten.... hierop reageerde ik begripvol... tot hij me een foto vroeg van beide polsen (die hij overigens 1 dag ervoor nog had gezien).. het kon volgens hem niet zijn dat ik hiervoor thuis bleef...

Ik geloof sterk dat het vertrouwen is geschonden. Ik betwijfel of ik ooit nog voor hem wil werken en zit nu met mijn handen in het haar... wat denken jullie hierover?
Ben je de enige chef-kok? Ik kan me de positie van werkgever voorstellen maar hoe hij ermee om gaat is echt beneden niveau. Hij zet jou onder druk.

Voel je vooral niet persoonlijk aangesproken. Doe wat jij denkt dat het beste is voor je herstel en communiceer daar vooral open over met hem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bwerg
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online

bwerg

Internettrol

Hij vroeg zichzelf af waar mijn draagkracht was gebleven? Zei me dat ik oud genoeg was om te beseffen dat pijn bij het leven hoort,
...
tot hij me een foto vroeg van beide polsen (die hij overigens 1 dag ervoor nog had gezien).. het kon volgens hem niet zijn dat ik hiervoor thuis bleef...
Los van het juridische en arbeidstechnische advies wil ik nog even benadrukken dat dit echt dom gezwets is van je werkgever (voor zover dat nog niet duidelijk was). Ik ben niet specifiek bekend met Quervain, maar in het algemeen hebben peesblessures/ontstekingen gewoon heel veel rust nodig en dat kan lang duren. Verdere belasting van die pees is echt een garantie op veel ergere problemen, je kan absoluut niet gewoon doorgaan en dan hopen dat het vanzelf weggaat (zoals bij bijvoorbeeld spierpijn wel kan). Bij doorwerken is het eindstation dat je pees compleet kapot is, met een eindstation als operaties en een half jaar of langer revalideren.

Een dokter/fysiotherapeut (of het equivalent in België) kan van tevoren altijd een inschatting doen hoe lang een ontsteking nodig heeft om te herstellen maar dat blijft een schatting. Als het bij jou net even wat meer of minder erg is dan de medicus ingeschat, of het herstel gaat even net wat sneller of langzamer dan verwacht, kan die schatting er zomaar een paar weken naast zitten. Dus als je na die zes weken weer begint en je voelt het nog, dan moet je echt direct stoppen en er nog een paar weken rust aan plakken. Elke dag die je toch weer doorwerkt is weer minstens een paar dagen extra hersteltijd.

Ik neem aan dat je met een foto een röntgen-foto bedoelt o.i.d. (op een foto van de hand van buitenaf zie je uiteraard helemaal niks) maar een kleine peesirritatie die misschien nog aanwezig is zie je daarop echt niet. En dat is wel genoeg om snel weer je problemen terug te krijgen als je weer doorgaat met die pees belasten.

Samenvattend: zelfs al zorgt jouw uitval voor personele problemen, dan is nu doorwerken wel echt het domste om te doen, ook voor je werkgever. Nu onder druk doorwerken krijgt hij een week of maand later minstens driedubbel terug in uitvaltijd. Waarschijnlijk nog veel meer.
<knip> Dien liever 'n TR in.

[ Voor 11% gewijzigd door Ardana op 27-07-2023 17:09 ]

Heeft geen speciale krachten en is daar erg boos over.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wimpie
  • Registratie: September 1999
  • Niet online
Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:32:
...en als ik ziek was ging ik ook gewoon ziek werken.
<knip> Verzoeken om namen (naming and shaming) is niet de bedoeling.

[ Voor 20% gewijzigd door Ardana op 27-07-2023 17:08 ]

Divide and conquer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoamingZombie
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 11:12

RoamingZombie

Watching the sheeple...

<knip> Graag vriendelijker / netter taalgebruik gebruiken en zeggen dat je iemand gaat mishandelen is al helemaal uit den boze.

[ Voor 112% gewijzigd door Ardana op 27-07-2023 17:31 ]

Ninety percent of everything is crap.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
bwerg schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:29:
[...]

Los van het juridische en arbeidstechnische advies wil ik nog even benadrukken dat dit echt dom gezwets is van je werkgever (voor zover dat nog niet duidelijk was). Ik ben niet specifiek bekend met Quervain, maar in het algemeen hebben peesblessures/ontstekingen gewoon heel veel rust nodig en dat kan lang duren. Verdere belasting van die pees is echt een garantie op veel ergere problemen, je kan absoluut niet gewoon doorgaan en dan hopen dat het vanzelf weggaat (zoals bij bijvoorbeeld spierpijn wel kan). Bij doorwerken is het eindstation dat je pees compleet kapot is, met een eindstation als operaties en een half jaar of langer revalideren.

Een dokter/fysiotherapeut (of het equivalent in België) kan van tevoren altijd een inschatting doen hoe lang een ontsteking nodig heeft om te herstellen maar dat blijft een schatting. Als het bij jou net even wat meer of minder erg is dan de medicus ingeschat, of het herstel gaat even net wat sneller of langzamer dan verwacht, kan die schatting er zomaar een paar weken naast zitten. Dus als je na die zes weken weer begint en je voelt het nog, dan moet je echt direct stoppen en er nog een paar weken rust aan plakken. Elke dag die je toch weer doorwerkt is weer minstens een paar dagen extra hersteltijd.

Ik neem aan dat je met een foto een röntgen-foto bedoelt o.i.d. (op een foto van de hand van buitenaf zie je uiteraard helemaal niks) maar een kleine peesirritatie die misschien nog aanwezig is zie je daarop echt niet. En dat is wel genoeg om snel weer je problemen terug te krijgen als je weer doorgaat met die pees belasten.

Samenvattend: zelfs al zorgt jouw uitval voor personele problemen, dan is nu doorwerken wel echt het domste om te doen, ook voor je werkgever. Nu onder druk doorwerken krijgt hij een week of maand later minstens driedubbel terug in uitvaltijd. Waarschijnlijk nog veel meer.


[...]

Dit gedrag heeft echt nul komma nul met autisme te maken...
Nee hoor, geen röntgenfoto... hij wou een foto van buitenaf...
De zwelling was door het opnieuw werken wel naar buiten gekomen dus waarneembaar op foto... maar inderdaad, aan de binnenkant is het veel erger.
Ik heb hem dus een foto van het buitenaanzicht gestuurd, mijn röntgenfoto's (hoewel ik weet dat hij dit eigelijk niet mag vragen heb ik niets te verbergen en mag hij ze van mij gerust zien) en erbij gezet dat hij bij verdere twijfel aan mijn verhaal best een bedrijfsarts kan contacteren zodat die een neutraal oordeel kan vellen... op dat vlak heb ik niets te verliezen gelukkig...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bwerg
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online

bwerg

Internettrol

Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:42:
[...]


Nee hoor, geen röntgenfoto... hij wou een foto van buitenaf...
Bij een peesaandoening 8)7 Ik heb peesblessures gezien waarbij de pees op knappen stond en diegene een half jaar niks meer mocht, daar was aan de buitenkant helemaal niks van te zien...

[ Voor 30% gewijzigd door bwerg op 27-07-2023 15:47 ]

Heeft geen speciale krachten en is daar erg boos over.


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
SURFivor schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:29:
[...]

Ben je de enige chef-kok? Ik kan me de positie van werkgever voorstellen maar hoe hij ermee om gaat is echt beneden niveau. Hij zet jou onder druk.

Voel je vooral niet persoonlijk aangesproken. Doe wat jij denkt dat het beste is voor je herstel en communiceer daar vooral open over met hem.
Mijn werkgever en ikzelf zijn beide chef- kok, afwisselend van elkaar...
Ik begrijp zeer goed dat dit niet de ideale situatie voor hem is. Al denk ik dat hij zelf ook wel had kunnen bedenken dat er problemen van zouden komen moest één van ons beiden ooit uitvallen... Maar hij weigert personeel extra aan te nemen wat nu natuurlijk tegen hem keert...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roxanne
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 25-08-2023
bwerg schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:45:
[...]

Bij een peesaandoening 8)7 Ik heb peesblessures gezien waarbij de pees op knappen stond en diegene een half jaar niks meer mocht, daar was aan de buitenkant helemaal niks van te zien...
Voor ik weer aan de slag ging was er inderdaad niets te zien aan de buitenkant... nu enkele dagen later ook nog amper... maar die uitleg heb ik hem maar bespaard, neemt toch niks van me aan 🙄

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CH4OS
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

CH4OS

It's a kind of magic

Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:00:
Onze relatie was voor mijn diagnose best goed; nooit echte problemen gehad (behalve toen ik vorig jaar een dagje vrij vroeg omdat ik mijn hond moest laten inslapen, het kwam mijn baas toen nl. niet uit omdat hij "leuke dingen gepland had". Conclusie: zolang ik me voor de volle 100% schik naar het werk is er geen enkel probleem... maar anders...
Dit is sowieso een situatie die je niet moet willen. Ik zou hier echt zsm weggaan zelfs, als alles vooral eenrichtingsverkeer is en de werkgever empathie niet lijkt te kennen.

[ Voor 3% gewijzigd door CH4OS op 27-07-2023 15:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dj Neo Ziggy
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19:41
Waar bemoeid die werkgever zich mee. Volgens mij mag het privacy technisch niet eens dat je over je ziekte hebt.
Je bent ziek en daarmee klaar. Al kan de werkgever nog zo hoog en laag springen, foto's zou ik nooit versturen.
Een ding kan ik je adviseren, poot stijf houden en nooit zelf ontslag nemen, ook al staat het water aan je lippen.

Wat is hoop? Uitgestelde teleurstelling


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hillie
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 20:22

Hillie

Poepen = ultieme ontspanning

Allereerst sterkte. De Quervain is lastig. Ik heb een relatief milde variant gehad en rust en ontzien was voor mij voldoende. En ook opletten met toekomstige belasting.

Laat je ook niet intimideren door je werkgever en werk aan je herstel.

Overigens, dit:
Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:32:
Ik werk inmiddels 6 jaar voor dezelfde werkgever, zelden of nooit ziek geweest en als ik ziek was ging ik ook gewoon ziek werken.
vind ik eigenlijk best kwalijk. Sowieso vind ik het met een snotneus, verkoudheid of griepje doorgaan niet goed richting collega's, maar je staat in jouw functie toch echt bovenop het eten wat je gasten naar binnen schuiven.

Liefhebber van schieten en schijten. Ouwehoer en niet-evangelisch atheist.

Daniel36: Dat zeg ik(?) Nee, dat zeg ik niet, je hebt gelijk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheDudez
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 19:10

TheDudez

Usenet stofzuiger!

Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 15:53:
[...]


Mijn werkgever en ikzelf zijn beide chef- kok, afwisselend van elkaar...
Ik begrijp zeer goed dat dit niet de ideale situatie voor hem is. Al denk ik dat hij zelf ook wel had kunnen bedenken dat er problemen van zouden komen moest één van ons beiden ooit uitvallen... Maar hij weigert personeel extra aan te nemen wat nu natuurlijk tegen hem keert...
Gewoon netjes het proces volgen en dat is naar de bedrijf arts. Wat hij vind doet er niet toe. Dan had hij maar beter zijn zaakjes moeten regelen of de gevolgen accepteren.

Usenet handleidingen


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Herman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 21:42

Herman

FP ProMod
@Roxanne

Klinkt als een verveleden situatie... Succes!
Wat me opvalt is dat je best veel informatie over je gezondheid met je werkgever deelt. Heel begrijpelijk, want je wilt laten zien dat je je best doet om weer aan de slag te gaan. Ik weet niet hoe het in BE is, maar in NL ben je niet verplicht om je medische gegevens aan je werkgever te verstrekken. Sterker nog, ik zou het afraden. De dokter bepaalt of je ziek bent, die hier daar voor gestudeerd.

Tweakers.net Moddereter Forum | Vragen over moderatie op de FrontPage? Het kleine-mismoderatietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11:49

Ardana

Moderator General Chat

Mens

Roxanne schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 14:04:
[...]
Ik heb geen verklaring waarom de klachten nu plots de kop opsteken.
...
Het afgelopen jaar heb ik wel veel meer gewerkt.
2 werknemers zijn vertrokken maar werkgever vond het niet nodig om nieuw personeel aan te werven (beter voor zijn portemonnee 🙃).
Ik geloof dat ik het antwoord wel weet.

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 11:49

Ardana

Moderator General Chat

Mens

Titelfix: aangegeven dat het om België gaat.

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoamingZombie
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 11:12

RoamingZombie

Watching the sheeple...

<knip> Graag voor feedback / commentaar op moderatie andere kanalen gebruiken: mijn DM staat altijd open. Beleid is om altijd zoveel mogelijk van de originele post in tact te laten, maar je hebt gelijk, hier was dat niet handig. Ik zal je hele post verwijderen.

[ Voor 92% gewijzigd door Ardana op 27-07-2023 17:30 ]

Ninety percent of everything is crap.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 42erik
  • Registratie: December 2012
  • Niet online
JEightyFive schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:38:
Ik kan er heel kort over zijn wat ik zou doen: opzeggen en wegwezen daar.
Dit soort gasten gun je toch een faillissement, bah.
En geen ww hebben...? Ja, to idee als je net minder belastbaar geworden bent en een nieuwe baan dus niet echt makkelijk is

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shadow_Agent
  • Registratie: Oktober 2012
  • Nu online

Shadow_Agent

Do { Ping } while ( LOL )

JEightyFive schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 14:00:
[...]

Ik heb geen idee hoe het in België gaat, want dat idee kreeg ik wel op basis van de tekst.
Zinnen als:

[...]

Is meer iets wat ze in België gebruiken.
Excuus! Ik lees inderdaad dat het om België gaat

Do { Ping } while ( LOL )


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • onno oliver
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 02-06 13:11
Ha neen,
De werkgever is net zoals in Holland verlicht om een re-integratie plan op te maken of laten doen door de preventieadviseur-arbeidsarts. Echter de zieke zelf heeft ook deze mogelijkheid.

re-integratietraject
Dit kan bij de werkgever,
Dit vereist de betrokkenheid en medewerking van alle actoren binnen de onderneming, dus ook van de collega’s van de werknemer en van leidinggevenden.
Eigenlijk had men niet wachten tot er iemand uitvalt om vervolgens nadenken over een re-integratiebeleid, Belangrijk is dat er vooraf over re-integratie, en over mogelijkheden en problemen i.v.m. re-integratie, wordt nagedacht, opdat een het vlotter zou kunnen verlopen.

Den arbeidsovereenkomst van een werknemer die arbeidsongeschikt is als gevolg van een arbeidsongeval of beroepsziekte kan echter pas beëindigd wegens medische overmacht. Dit kan echter pas na negen maanden worden opgestart en werkgever staat zwak als er geen traject is opgestart.

Ts adviseer ik communiceer alleen op schrift, mail, post, fax, SMS (geen app deze kunnen verdwijnen door afzender) doe geen mondelingen toezeggingen aan uw werkgever. Bv ik ben over x aantal dagen weer fit u bent geen arts.

Gevoel zegt mijn uw anciënniteit van 6 jaar de reden is van het gedrag werkgever.
(maar ik ben geen jurist)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Zebby
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15:42
Ik zou op zoek gaan naar een jurist die je hierbij kan ondersteunen. Dit zal helaas een vervelend en langdurig traject worden, en fouten maken kan een of beide partijen veel geld en problemen kosten.
Je bent als werknemer hiervoor in west Europa best wel goed beschermd. Dit is een bekend iets wat je moet overwegen als ondernemer op het moment dat je personeel aanneemt. Niet anders dan een vrouw die op zwangerschapsverlof gaat, dat wordt ook nog vaak genoeg met een scheef oog aangekeken. Alleen is het hier heel waarschijnlijk dat het probleem ofwel is opgetreden door 't werk, of erger is geworden. Bij zwangerschap hoop ik niet dat je die op het werk oploopt :+

Doe rustig aan, laat alle communicatie verlopen op papier/email (of na bellen, stuur een mail na ter bevestiging, of neem het gesprek op als dit ook in België eenzijdig mag).
Ik beaam wat hier vaker is gezegd, dit soort dingen hoort bij het ondernemen. Wil je daar niet mee dealen, hoe klote het ook is, onderneem dan niet en doe het zelf, of huur iemand via een detacheerder voor meer geld maar zonder dit soort problemen. Zijn keuze, zijn probleem.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • init6
  • Registratie: Mei 2012
  • Niet online
JEightyFive schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:38:
Ik kan er heel kort over zijn wat ik zou doen: opzeggen en wegwezen daar.
Dit soort gasten gun je toch een faillissement, bah.
Terwijl je in de ziektewet zit ontslag nemen, hoe dom ben je dan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Accretion
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 17:21

Accretion

⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5)

JEightyFive schreef op donderdag 27 juli 2023 @ 13:38:
Ik kan er heel kort over zijn wat ik zou doen: opzeggen en wegwezen daar.
Dit soort gasten gun je toch een faillissement, bah.
Dit zou ik alleen doen na akkoord van (Belgische equivalent van) het UWV, over dat je een uitkering krijgt.

Bron: Bron: https://www.uwv.nl/partic...-ben-ziek-en-neem-ontslag

Je eerste vangnet is simpelweg je huidige baan:
Als je daar blijft 'werken' kun je aanspraak doen op allerlei ziekte-regelingen, maar laat je zeker niet pushen tot het erger maken van de 'blessure'.
Als ze je ontslaan, wat mij lastig lijkt; krijg je een uitkering tijdens het zoeken van een nieuwe baan.

Als je ontslag neemt, moet je eerst maar eens aan een nieuwe vaste baan zien te komen. En als je vanaf dag een al vaak naar de doctor moet of niet je volledige capaciteit kunt leveren, kan dat nog wel eens tegen vallen.

[ Voor 8% gewijzigd door Accretion op 28-07-2023 07:54 ]

Pagina: 1