Voorzetwand jaren 30 woning

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Tom678
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 01-08-2024
Goedemorgen,

Vanwege een uitbouw aan onze jaren '30 hoekwoning, zijn wij aan het overwegen om de rest van de benedenverdieping beter te isoleren. Nu is al de orginele betonvloer vervangen door een nieuwe vloer + 15 cm EPS. De buitenmuren zijn echter nauwelijks geisoleerd. Er zit enkel 25 jaar oude aminotherm isolatie in de spouw (3-5 cm) wat al behoorlijk verzakt is.

Nu ligt het idee om voorzetwanden te gaan plaatsten in de woning (het liefst zo dun mogelijk maar wel met een goede R-waarde), echter zit ik hierbij met een aantal vragen:

- Is voor een dergelijke voorzetwand van Pir met daarop OSB en gips een raamwerk nodig. Dit verlaagd de R-waarde maar zorgt tegelijkertijd ook voor een geringe hoeveelheid condenswater?
- Het binnenblad draagt de vloerbalken. Alhoewel deze boven de voorzetwand liggen (wand komt tot het plafond, vlak daarboven liggen de vloerbalken en 1e verdieping heeft geen voorzetwand) vraag ik mij af of een voorzetwand eventuele houtrot van deze balken bevorderd.
- Onderstaand staan mijn Ubakus berekeningen. In 1 geval is de spouw nageisoleerd (wat nu ook deels het geval is) in de andere niet. Klopt het dat het (na het plaatsen van de voorzetwand) het naisoleren geen negatief effect heeft?
- De uitkomsten van de ubakus berekeningen lijken mijns inziens prima. Echter is alleen de droogtijdreserve slecht. Zal dat op den duur een probleem worden?

Alvast bedankt,
Tom

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/WLxvSSwlpJbCJ2zijnWys6RedWM=/800x/filters:strip_exif()/f/image/UVrA1g9nb2Df3ItRfaWAVCfJ.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/GtH70h-aYnR5zXhdX1YPWmuf6HI=/800x/filters:strip_exif()/f/image/5icPlZofQDSBWt8xCUjJtVVS.png?f=fotoalbum_large

[ Voor 62% gewijzigd door Tom678 op 07-07-2023 10:13 . Reden: Vraag te vroeg geplaatst ]

Alle reacties


  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 22:41

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
Pir met verlijmd osb en daarop afwerken met gips. mooiste manier om je balken te bescherm is je spouw naisoleren.

slechts ter illustratie:

Afbeeldingslocatie: https://www.jandeisolatieman.nl/images/products/22414423/w_pirosb-1200x600x509mm-tg-rd227-072-m2_large_6409d5228d57f.webp

[ Voor 12% gewijzigd door twain4me op 07-07-2023 12:28 ]

Pagina: 1