Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1221402

Topicstarter
Dag allen! Ik ben nog druk aan de slag met onze eerste koopwoning. Ik ben natuurlijk nog een enorme leek. De benedenverdieping ziet er qua isolatie wel oke uit. Wat HR++ glas, maar de grootste oppervlakken helaas nog oud dubbelglas. Die wil ik in de toekomst vervangen voor HR+++ met kunststof kozijnen. Er ligt bodemisolatie, vloerisolatie + verwarming, spouwmuurisolatie. Lijkt allemaal redelijk oke gedaan te zijn. Binnenkort moeten we het dak van de aanbouw vernieuwen, die gaan we dan ook gelijk laten isoleren.

Dan komen we bij de zolder. Daar zijn 2 leuke kamers gemaakt met beide een dakkapel die niet geïsoleerd is. Er is een poging gedaan om de zolder te isoleren, maar zo op het eerste gezicht ziet het er niet al te best uit. Ik leef momenteel op zolder terwijl de begane grond en 1e verdieping nu afgerond wordt. Ik merk dat het enorm tocht op zolder. Zie hieronder de foto's van de huidige staat. Met piepschuim tegen de wanden gemonteerd wat er half van af valt onderhand.

Mijn idee was om een warmtecamera te huren, alles vast te leggen, dan af te breken en van die kant en klare isolatieplaten met gips te plaatsen. Zoiets als dit: https://www.isolatiemater...00x100-125mm-rd454-180-m2

De wand tussen beide kamers zijn twee holle gipsplaten. Die zou ik dan ook willen isoleren, op de hoop dat de kamer die niet in direct zonlicht zit daardoor een stuk minder snel warm zou worden in de zomer. Net als de wand naar de gezamenlijke ruimte, gezien die wel wat aan de warmere kant is met de CV ketel. Ik vraag me alleen af in hoeverre dat zou helpen?

En gezien een jaren 70 huis een jaren 70 huis blijft, vraag ik mij ook af wat een mooi streven is qua RD waarde? Helemaal neutraal gaan zal het niet worden, maar wat bezuinigen en extra comfort is wel prettig. Ga ik voor de duurdere 140mm platen met een RD van 6,36, of is 10mm met een RD van 4,54 al dik prima?

Of zit ik helemaal verkeerd te denken en kan ik het beter anders aanpakken? Hopelijk kunnen jullie mij wat verder helpen. :)

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iAY3MZS2DkMIqjFpj5n9nw41PxM=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/sVIRAsaqMk87rZhBDodfsAr1.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/v2FxBsnMr1bNTU_1Bb8n1B5NY6o=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/xyY7J6OizdUOkWNjKzd8B5Wq.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0q01GRNy7q1PZ5-eiZx2YHpVcsQ=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/XGDBfckiQTggPAvMuF34yDIM.jpg?f=fotoalbum_large

De wand aan het einde klinkt als een betonnen muur. Vanaf en naast de dakkapel liggen er gipsplaten die ik dus allemaal af wil breken. De dakkapellen zelf ga ik niet aan zitten, die wil ik in de toekomst warm isoleren.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/RPOPYpyAesYcXICb0o5iAJizzf0=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/jMeSMgN0ZEspPSirrdrGbn9h.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • natural colour
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 18:46
Dat spaanplaat op de tweede foto is dus het dak(beschot), zit daarachter ook nog isolatie?
Als dat isolatie van de dakplaten zijn, en jij maakt de binnenkant potdicht met dikke isolatie, zal het spaanplaat spoedig gaan rotten door opbouw van condens/ vocht dat niet meer weg kan omdat ventilatie ontbreekt.
Er moet een damp-controlerende laag (scherm) geplaatst worden, ik zou een isolatie deskundige raadplegen.

Isolatie in de tussenwand kan wel; één kant open breken en passende RockSono Base Rockwool isolatie-platen in plaatsen, die isoleren ook het geluid! (vermits strak passend aangebracht)

20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic 7H Mono; Atlantic Explorer V4; https://www.astrobin.com/users/naturalcolor/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1221402

Topicstarter
natural colour schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 20:31:
Dat spaanplaat op de tweede foto is dus het dak(beschot), zit daarachter ook nog isolatie?
Als dat isolatie van de dakplaten zijn, en jij maakt de binnenkant potdicht met dikke isolatie, zal het spaanplaat spoedig gaan rotten door opbouw van condens/ vocht dat niet meer weg kan omdat ventilatie ontbreekt.
Er moet een damp-controlerende laag (scherm) geplaatst worden, ik zou een isolatie deskundige raadplegen.

Isolatie in de tussenwand kan wel; één kant open breken en passende RockSono Base Rockwool isolatie-platen in plaatsen, die isoleren ook het geluid! (vermits strak passend aangebracht)
Goede tip, bedankt! Geluidsisolatie is idd ook fijn voor het geval er later meer bewoners zijn die graag een zolderkamer zouden willen.

Is er een manier om snel erachter te komen of er isolatie achter zit? Het voelt in ieder geval niet enorm koud, dus ik gok het wel? Er werd wel gesproken over dakisolatie, maar ik weet niet of dat warm geïsoleerd is of het piepschuim wat er aan de binnenkant even tegenaan geplakt is.

Indien het dak dus wel geïsoleerd is, dan zitten er gewoon grote kieren her en der die voor het tochten zorgen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • natural colour
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 18:46
Je moet weten hoe de opbouw van het dak is; en ook wat de functie van het spaanplaat is.
Door bijvoorbeeld een gaatje door het dakbeschot heen te boren kun je zien wat de opbouw is, mss zit je vrijwel gelijk tegen de dakpannen aan te boren...
Mijn ouderlijk huis uit 1973 had aan de binnenzijde van dak zachtboard en als primitieve isolatie geperste platen van riet, leuk maar bij de overgang van de dragende muur en het dak kon je zó naar buiten kijken... heb ik in 1985 (heel koude winter) dicht gemaakt...

Als je eenmaal de opbouw weet van het dak kun je hier of via een isolatie deskundige te weten komen hoe je het dak op de juiste wijze moet isoleren.
Het volgende programma kan je daarbij helpen: https://www.ubakus.de/nl/rc-waarde-calculator/

20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic 7H Mono; Atlantic Explorer V4; https://www.astrobin.com/users/naturalcolor/


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 22:13
(Woon)Zolder dak Isoleren, beste methodiek? al gezien? 189 pagina's aan ervaringen.
Belangrijkste is om goed te achterhalen hoe het dak is opgebouwd, zodat je geen vocht gaat opsluiten.