Ik kom ook van een LG 38GN950 en vind het verschil ook behoorlijk groot. In beide gevallen heb ik ook een 6500K lamp achter de monitor/tv hangen om het subjectieve contrast te verhogen en om het rustiger voor de ogen te maken.Tonton schreef op zondag 15 januari 2023 @ 10:58:
[...]
jammer dat het voor jou niet werkt.
Ik kwam zelf ook van een vrij goede LCD 38GN950 ook 109ppi en 160Hz op 38" maar vind het verschil met OLED juist dag en nacht. Ik heb vanaf begin al OLED's gehad, heel even ervoor 3D lcd en daarvoor plasma's en merk dat hierdoor heel gevoelig ben geworden voor backlight, dat stoort mij verschrikkelijk anderen hebben hier veel minder last van, vandaar mijn sterke bias naar OLED, dat kan bij iedereen anders zijn natuurlijk.
Wat je zegt over 8K is inderdaad interessant 8K vond ik altijd overdreven voor tv gebruik omdat je zo dicht bij moet zitten en zo'n groot scherm moet nemen om nog verschil te zien. Laat ze eerst bitrate 4K maar eens omhoogschroeven. Maar inderdaad voor desktop gebruik niet eens zo'n slecht idee 8K op 42" dan nog adjustable kromming scherm. Zou een mooi monitortje zijn. rtx5090ti erin
Ik ben allergisch geworden voor LCD backlights: altijd wat backlightbleeding, bij IPS is er glow, het contrast is niet overal hetzelfde en je ziet altijd de imperfecties. OLED is zeker niet heilig, maar het feit dat de pixels zelf oplichten maakt voor mij een wereld van verschil. Daarnaast zorgt de glossy coating voor een prachtig beeld, terwijl monitoren in 99% van de gevallen met een anti-glare coating komen die het beeld korrelig maakt.