Ik zou ook goed naar het verbruik kijken, maar verder heeft je verhuurder gelukkig gewoon de verplichting om te zorgen dat hij werkt.
Dingen als verwarming per kamer instellen en koelen kun je bij een CV-ketel ook niet, maar zijn natuurlijk wel mooi meegenomen als het erin zit. Of er een eigen unit bij hangt is als huurder niet relevant, maar let wel op evt. gedeelde kosten.
Wij hebben een tijdje in een huurappartement gezeten waar zo'n grote boiler in de kelder stond die door alle appartementen gedeeld werd, en dan had je op iedere verwarming een kastje hangen dat de temperatuur van de verwarming meet. Die kastjes staan erom bekend dat ze zo extreem veel afwijken, en wij kregen ondanks dat we zelf maar heel weinig gebruik maakten van de verwarming (bovenste verdieping dus was ook niet heel erg nodig) altijd een dikke narekening.
Daarnaast hadden we een elektrische boiler maar geen zonnepanelen, dus onze elektra was ook belachelijk hoog voor een appartementje van 70m2 met 3 bewoners (dus reken op een uur douchen per week, verspreid over de hele week).
Daarnaast hadden we dan wel weer gewoon gas voor koken, maar ook alleen maar voor koken. De vaste kosten van de gasaansluiting waren een factor 4 zoveel als het daadwerkelijke verbruik per maand.
Mocht je de vrijheid hebben (wat op het moment niet gegarandeerd is) dan zou ik even goed met de verhuurder praten over de vaste lasten en wat je kunt verwachten, want die dingen stapelen snel op. Vraag na op welke manier G/W/L berekend wordt (wat is er gedeeld, wat moet je zelf regelen, wat zit evt. inbegrepen in de huur) en let ook op evt. servicekosten. Als het particulier is, vraag ook of er een VVE is, en of er de mogelijkheid is dat jij als huurder de verhuurder vertegenwoordigt