Warmtepomp in te huren appartement, waar op letten?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Juup
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Mijn kennis van warmtepompen en (huur) appartementen schiet te kort.
Waar moet je op letten bij de bezichtiging van een appartement met warmtepomp?

- Of het een eigen buitenunit heeft of gedeeld (kan dat überhaupt)?
- Of je de verwarming per kamer in kan stellen (of kan dat altijd)?
- Of die ook kan koelen?

Andere zaken?

Man has 2 testicles but only 1 heart...


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • t14wo
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 23-05 22:57
Zou het echt uitmaken in een huur appartement? Een warmtepomp is gewoon een vervanger voor een gasketel. Die ga je toch ook niet in detail bekijken bij een bezichtiging.

Wat je wilt weten: wat verbruikte dat ding bij de vorige bewoners.

  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 11:57
Er zijn in het verleden erg slecht werkende installaties opgeleverd, met name in huurwoningen.

Het historisch verbruik zou dit inzichtelijk moeten maken.

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.


  • Oon
  • Registratie: Juni 2019
  • Niet online

Oon

Ik zou ook goed naar het verbruik kijken, maar verder heeft je verhuurder gelukkig gewoon de verplichting om te zorgen dat hij werkt.

Dingen als verwarming per kamer instellen en koelen kun je bij een CV-ketel ook niet, maar zijn natuurlijk wel mooi meegenomen als het erin zit. Of er een eigen unit bij hangt is als huurder niet relevant, maar let wel op evt. gedeelde kosten.

Wij hebben een tijdje in een huurappartement gezeten waar zo'n grote boiler in de kelder stond die door alle appartementen gedeeld werd, en dan had je op iedere verwarming een kastje hangen dat de temperatuur van de verwarming meet. Die kastjes staan erom bekend dat ze zo extreem veel afwijken, en wij kregen ondanks dat we zelf maar heel weinig gebruik maakten van de verwarming (bovenste verdieping dus was ook niet heel erg nodig) altijd een dikke narekening.
Daarnaast hadden we een elektrische boiler maar geen zonnepanelen, dus onze elektra was ook belachelijk hoog voor een appartementje van 70m2 met 3 bewoners (dus reken op een uur douchen per week, verspreid over de hele week).
Daarnaast hadden we dan wel weer gewoon gas voor koken, maar ook alleen maar voor koken. De vaste kosten van de gasaansluiting waren een factor 4 zoveel als het daadwerkelijke verbruik per maand.

Mocht je de vrijheid hebben (wat op het moment niet gegarandeerd is) dan zou ik even goed met de verhuurder praten over de vaste lasten en wat je kunt verwachten, want die dingen stapelen snel op. Vraag na op welke manier G/W/L berekend wordt (wat is er gedeeld, wat moet je zelf regelen, wat zit evt. inbegrepen in de huur) en let ook op evt. servicekosten. Als het particulier is, vraag ook of er een VVE is, en of er de mogelijkheid is dat jij als huurder de verhuurder vertegenwoordigt

  • Juup
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Dit is misschien een hele stomme vraag maar hoe zie je (bij een warmtepomp) of de verwarming in de slaapkamer uit kan?

Man has 2 testicles but only 1 heart...


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • busscherski
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 11:58
Misschien kun je het beter aan de verhuurder vragen. Of iemand meevragen naar de bezichtiging.

7,945 kWp, Atlantic Explorer 3 270 coil, 5 kW Panasonic monobloc H serie, Tesla Model Y RWD (2024)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 14:40

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Je betaalt waarschijnlijk zelf de elektriciteit, dus de meeste tips van Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic zijn van toepassing: zorg voor een lage verwarmingstemperatuur, maak niet te vaak en te warm SWW, en zorg dat hij niet gaat pendelen.

Bij een bezichtiging kan je al zien of er een zoneregeling is en wat het afgiftesysteem is.
Is het een L/W of W/W?

Als je niet de elektriciteit zelf betaalt, dan is het zaak een eerlijke verdeelsleutel te hebben, bijvoorbeeld met geijkte warmtemeters.

[ Voor 17% gewijzigd door Proton_ op 10-11-2022 16:16 ]

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.

Pagina: 1