Sorry voor het gebrek aan updates.
Het afgelopen jaar stond volledig in het teken van het verbouwen van onze woning en het gastenverblijf.
Hieronder wat late antwoorden…
KJLHA!3 schreef op donderdag 12 september 2024 @ 11:37:
Dag allemaal, wat interessant om al jullie ervaringen te lezen!
Ook wij (stel + 2 kinderen van 10 en 7 en derde op komst) hebben emigratieplannen. Wij hopen ons huis met grote overwaarde te verkopen en dan met een camper naar Italië te vertrekken en vandaaruit op zoek te gaan naar het perfecte huis voor ons, waarschijnlijk regio Toscane of Umbrië.
We werken beide als ZZP'er en hopen dit tijdelijk vol te kunnen houden vanuit Italië voor de inkomsten. Maar het uiteindelijke doel is een B&B/Agriturismo opzetten en daarvan te leven.
Nu is er 1 ding wat ons momenteel erg bezighoudt en dat is uiteraard; hoe gaan de kinderen er aarden. We lezen op internet dat de scholen allemaal een 6 daagse lesweek aanhouden. Klopt dit? Of zijn hier uitzonderingen op? Verschilt dit nog voor basis- of middelbare school? Verschilt dit wellicht nog per regio? Wij willen namelijk onze kinderen niet op zaterdag op school hebben (ivm de sabbat wat wij als rustdag houden). Thuisonderwijs zou een optie zijn, maar we willen gewoon heel graag dat de kinderen snel integreren, vrienden maken en de taal leren. Dit gaat thuis niet lukken. We zijn dus heel benieuwd wat de opties op dat gebied zijn.
Hopelijk kan iemand ons van antwoorden voorzien.
stoer!
6-daagse lesweek klopt niet, althans niet voor alle scholen en je kunt zelf kiezen naar welke ze gaan.
het schoolsysteem is hier ook anders als in NL:
3-6 jaar: Scuola dell’infanzia (in de volksmond scuola materna genoemd)
6-11 jaar: Scuola primaria (scuola elementare)
11-14 jaar: Scuola secondaria di primo grado (scuola media)
14-19 jaar: Scuola secondaria di secondo grado (scuola superiore)
Mijn jongste zit nog 1 jaar op de scuola materna, dit is echt een beetje kleuteren maar uiteraard pikken ze hier ook al flink wat taal op.
De oudste 2 zitten op scuola elementare en leren echt al serieuze zaken.
Ze krijgen ook ENORM veel huiswerk mee, het niveau van de lesstof ligt ook hoger als in NL.
Beide scholen hanteren een continue rooster van 8 uur per dag, ma-vr.
de kinderen krijgen elke middag warme lunch op school (hier betaal je wel kosten voor)
Ik weet dat de volgende school "scuola media" geen continu rooster hanteerd, de kinderen zijn dan om 13:00 vrij maar krijgen nog veel meer huiswerk mee naar huis.
Met het oog op integratie en de taal snel leren zou ik je aanraden ze naar een Italiaanse school te sturen.
Als je bereid bent er wat moeite voor te doen houd je hier waarschijnlijk zelf ook weer wat kennissen/vrienden aan over.
Maar ik kan met zo voorstellen dat je ondertussen al hier bent, klopt dit?
Ik merk hier zeker al de nadelige effecten van.
Ik kreeg in juli te horen dat mijn huidige opdracht per september zou worden afgeschaald naar 300 a 400 uur per jaar.
In eerste instantie vond ik het een lekker vooruitzicht om het even 1 of 2 maanden wat rustiger te hebben maar omdat we momenteel heel veel geld uitgeven aan verbouwingen begon dit sneller als verwacht toch wel een beetje vervelend te worden.
Nou was de timing ook wel erg slecht want in de zomermaanden zijn er traditioneel al minder nieuwe opdrachten op de markt.
vanaf September ben ik wat serieuzer gaan zoeken en kwamen er mondjesmaat wat meer opdrachten online, maar nog steeds veel minder als het jaar ervoor.
Op het beperkte aantal opdrachten dat beschikbaar was heb ik zoveel mogelijk gesolliciteerd (voornamelijk via freelance.nl) maar kreeg vaak te horen dat 100% remote geen optie is, meestal word er gevraagd minimaal 1 dag in de week naar kantoor te komen.
en ik heb na 2,5 maand zoeken eindelijk een 2-tal opdrachten gevonden, op de e.o.a. manier heb dan ineens vaak keuze uit meerdere opdrachten.
1 van de opdrachtgevers vereiste echter een payroll constructie en dat heb ik uiteraard liever niet.
De andere opdrachtgever was wat makkelijker en heb ik het contract mee rondgekregen
Ondertussen ben ik ook al 1 verlenging verder en heb net weer akkoord gekregen om nog eens 2 maanden te verlengen, dus ik heb tot eind juli ongeveer werk.
Dan ga ik lekker 4 weken op vakantie en dan begin september heb ik weer een nieuwe opdracht nodig.
Ik ben druk op zoek momenteel.
OttiglioM schreef op donderdag 12 september 2024 @ 17:09:
[...]
Sterkte er mee! Dat je veel meegemaakt hebt geloof ik graag. Hopelijk werken je werklui wel een beetje door. Zonder druk (waar ze ook nog eens vatbaar voor moeten zijn) hebben ze er een handje van om af en toe eens wat te doen. Als het hun uitkomt... Wij hadden voor de zekerheid voor een heel jaar een ruime boerderij gehuurd. In de buurt. Voor een redelijke huur met een redelijke verhuurder. Maar zoiets moet ook maar net op je pad komen. Bijgaand een foto van een hoekje van de keuken. Grote delen van het huis zager er zo uit

Het is in veel gevallen een land wat enorm achterloopt op een land als Nederland
Ik blijf me hier over verbazen maar aan de andere kant neem ik die beperkingen graag voor lief want de voordelen wegen tot op heden ruim op tegen de nadelen.
Over nadelen gesproken…. Een van de grotere nadelen vind ik de kwaliteit van geleverde diensten.
Waar je in NL ervan uit kan gaan dat een bedrijf altijd zijn best voor je doet (omdat klanten anders naar een ander bedrijf gaan) is dat hier niet het geval.
9 van de 10 bedrijven leveren hier gemiddelde kwaliteit af, het heeft hier dus (meestal) geen zin om te wisselen van bedrijf omdat er maar zelden een bedrijf is waarbij je het gevoel hebt dat de werknemers echt hun best voor je doen.
Merkdealer en trekhaak
Een voorbeeld is de merkdealer (Hyundai).
Omdat ik een auto heb gekocht van 2 jaar oud heb ik nog 3 jaar fabrieksgarantie maar dan moet hij wel onderhouden worden bij de merkdealer.
Ik heb een vast contactpersoon die ik kan appen zodra ik een afspraak wil.
Ik krijg altijd te horen dat ik mijn auto in de ochtend moet brengen.
Ik sta er dan om 09:00, wanneer ze open gaan.
9 van de 10 keer is de auto pas klaar rond 14:00, ook als het hele kleine dingen zijn die er gedaan moeten worden.
Ondertussen zit ik daar te werken maar ik zit daar niet 5 uur voor mijn lol.
Ik snap werkelijk niet dat niet met tijdsloten werken….
De eerste keer dat ik mijn auto daar bracht kreeg ik te horen dat er nog 3 terugroepacties waren voor de auto.
Elke keer dat ik er weer kom zeggen ze dat ze deze acties gelijk uit zulen voeren en elke keer krijg ik achteraf te horen dat het niet gelukt is en de keer erop opgepakt zal worden.
In Italie is het zo dat je niet zomaar een trekhaak onder je auto mag laten monteren.
Dit moet namelijk door een erkend bedrijf gedaan worden en dit word toegevoegd aan je auto papieren.
Je hebt gelukkig bedrijven die hierin gespecialiseerd zijn.
Ik heb vervolgens 3 van dit soort bedrijven bednaderd maar ze konden allemaal geen trekhaak op mijn 2 jaar oude auto zetten omdat er volgens hun geen trekhaak beschikbaar voor is.
Het alternatief was om dit door de merkdealer te laten doen voor 1800 euro.
Maar omdat ik toch echt een trekhaak nodig heb was dit mijn enige optie.
Dus ik vroeg ze vorige keer om een afneembare trekhaak te monteren, deze vraag heeft 5 weken bij ze uitgestaan voor ik eindelijk een antwoord kreeg.
Vervolgens heeft de auto letterlijk 2 weken daar gestaan en toen ik hem weer kon ophalen bleek dat de stekker aansluiting van de trekhaak tot op de milimeter tegen de bumper aan de onderkant aan zat.
Hierdoor is het erg lastig om er een stekker in te stoppen, je moet hier veel kracht voor uitoefenen.
In Nederland weet ik zeker dat een bedrijf dit niet zo zou durven af te leveren aan de klant maar hier heb je zoiets maar te slikken….er is namelijk geen alternatief.
Ik heb gezocht op een hyundai dealer in een straal van 1,5 uur rijden en die waren er wel maar allemaal van dezelfde eigenaar, echt bizar.
Meedenken doen Italianen over het algemeen ook al niet, je moet letterlijk alles voorkauwen voor ze, uitzonderingen daar gelaten.
Ervaring bouwbedrijven
We hebben ondertussen best wel wat ervaring opgedaan met bouwbedrijven en de enorme bureaucratie die er bij komt kijken om in Italië aanpassingen aan je woning aan te brengen, echt verschrikkelijk.
Als je een project hebt dat uitgevoerd moet worden en er komt meer dan 1 bedrijf langs voor de uitvoering dat moet er door de geometra een heel gevarenplan worden gemaakt en ingediend en daar moet precies in staan wie er wanneer aan het werk gaat enz… ook moeten alle partijen de plannen die de geometyra gemaakt heeft ondertekenen.
De aanvraag indienen gaat weer een doorlooptijd van 2 maanden overheen en vervolgens moet het werk nog starten.
Je kunt er ook voor kiezen om zelf de aanpassingen uit te voeren of (zwart) uit te laten voeren maar je zult dan achteraf alsnog door de Geometra de verschillen tussen voor en na het project moeten laten uittekenen en in laten dienen bij de gemeente, de plattegrond tekeningen in het kadaster moeten namelijk altijd kloppen. (anders krijg je bij de verkoop van de woning allemaal gezeur)
Je moet dan wel een boete (van 1000 euro) betalen omdat je het project niet van tevoren hebt aangemeld.
Goede klusjesman en Muratore
Gelukkig zijn we enkele maanden terug in contact gekomen met een lokale klusjesman die we sindsdien ingezet hebben voor van alles en nog wat in en rondom de woning.
Via hem zijn we weer in contact gekomen met een muratore die momenteel (ook zwart) muurtjes maakt, muren stuukt en andere werkzaamheden met beton uitvoert.
Dit is ook de eerste keer dat we met mensen te maken hebben die een eerlijke prijs vragen en daarnaast ook nog eens hard werken en met ons meedenken.
Project gastenverblijf
Momenteel zijn we druk bezig met het verbouwen van ons gastenverblijf.
De grove werkzaamheden zoals het maken van gaten voor deuropeningen, het opbouwen van muren, infrezen van electra voorbereidingen treffen voor het plaatsen van een pelletkachel en het creeeren van een nieuwe badkamer zijn bijna afgerond nu.
We zijn recent, zelf, begonnen met het schilderen aan de binnenkant.
Ook is de keuken besteld en hebben we alle meubels in NL opgehaald met een aanhangwagen.
De verwachting is dat we in mei ongeveer de eerste gasten kunnen ontvangen.
Het idee is om dit aparte huisje van 55m2 achter in onze tuin te gaan verhuren ten tijde dat er geen familie of vrienden op visite zijn.
Trampoline ingraven
Daarnaast ben ik begonnen met het graven van een gat om een trampoline in te graven.
Helaas stuitte ik na 50cm op rots (leisteen achtig) dus ben ik nu met een houweel (oldschool) bezig om genoeg stenen weg te bikken.
Helaas zitten hebben we een aantal stevige regenbuien gehad de laatste tijd dus elke keer als er een flinke bui valt verandert de kuil in een zwembad en moet ik weer dagen wachten voor ik verder kan met hakken.
Dat belooft nog wat als we later een zwembad gaan (laten) maken.
Riolering project
En dan is er nog het riolering project….
Momenteel komen alle wc's op het terrein uit in een septic tank onder de grond in de tuin van onze buurman.
Dit heeft een vorige eigenaar van ozne woning zo afgesproken met een vorige eigenaar van het huis naast ons.
Uiteraard is de huidige buurman niet blij met deze situatie en wij hadden dit ook liever niet gezien.
Eigenlijk zou dit probleem al opgelost moeten zijn door de vorige eigenaar (van wie wij het huis kochten) maar die heeft het niet op tijd af gekregen en dus heeft hij ons een boete van 25.000 euro moeten betalen (dit was achtergehouden bij de notaris en stond ook in het contract).
Er is in opdracht van de vorige eigenaar wel al een projectplan gemaakt: Alle bestaande afvoeren zullen worden aangekoppeld aan een buizen systeem dat onderin onze tuin eindigt bij een filtratiesysteem, vanaf daar zal er weer een buis lopen via de grond van 2 buren naar een greppel van de gemeente.
Er zullen dus veel graafwerkzaamheden uitgevoerden gaan worden over de heel breedte van onze tuin
We hebben 1 maand terug een eerste offerte ontvangen van onze geometra…22.000 euro ex btw.
Dit vinden we aan de hoge kant dus hebben we een second opinion gevraagd, ook weer via de geometra.
De nieuwe offerte ligt 500 euro lager.
Maar nou hebben wij het vermoeden dat de geometra de offerte van het eerst bedrijf naar de 2e gestuurd heeft omdat de tekst en de bedragen te veel op elkaar lijken.
Dus hebben we onze klusjesman gevraagd om met nog een derde bouwbedrijf te bellen om te controleren of de offerte marktconfoorm is.
Wij hebben namelijk het idee dat we de "buitenlander" prijs betalen (er wonen hier in Toscane erg veel mensen (voornamelijk rijke buitenlanders)met een veel te duur vakantiehuis).
Echter zit er ook nog druk op dit project dat uiterlijk in juni dit jaar afgerond moet zijn omdat de projectaanvraag bij de gemeente dan verloopt.
Nederlanders in Italië
En als laatste....
Wij zijn zelf allebei niet zo goed in het leggen van contacten met andere Nederlanders...of we hebben hier gewoon minder behoefte aan denk ik...
Onze Nederlandse vrienden die ook hierheen zijn geëmigreerd hebben deze behoefte meer (iig de vrouw van....), die proberen weer in contact te komen met andere Nederlanders die de stap gewaagd hebben.
Ze heeft al een aantal keer afgesproken met stelletjes (meestal met kinderen) en soms levert dit nieuwe kennissen/vrienden op en soms is er geen klik (ik denk dat dit deel ons het meeste tegenstaat, al die tijd die erin gaat zitten om zo'n relatie op te bouwen).
Nou zijn we al twee keer op visite geweest bij onze vrienden waar op dat moment dan een ander Nederlands stel op visite was.
Beide keren waren gouden avonden.
Op die momenten realiseer ik mij steeds hoe heerlijk het is om lekker de hele avond in je eigen taal te kunnen praten en dan ook nog eens met leuke mensen.
We zijn afgelopen weekend meegegaan naar een bijeenkomst van 7 Nederlandse stellen met kinderen in Umbrië, op 40 minuten rijden.
Ook dit was weer een mega gezellig ervaring!
We doen zo ook veel inspiratie op om zelf weer uit te gaan voeren
Ik heb dan ook besloten wat meer tijd hieraan te gaan spenderen aan contacten leggen met anderen de komende tijd.
We zullen in de nabije toekomst wat mensen die we ontmoet hebben uitnodigen om bij ons langs te komen en omgekeerd gaan we graag ook bij anderen op visite.
Dus mocht je nou net naar Toscane of Umbrië verhuist zijn of dit van plan zijn, laat het even weten aan me.
Het lijkt me leuk om eens af te spreken.