Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • Nipius85
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 21-09-2022
Hallo allemaal,

Op voorhand mijn excuses als ik mijn topic in het verkeerde sub-forum plaats. Omdat het een combinatie betreft van zonnepanelen, een warmtepomp en een airconditioning (misschien iets minder duurzaam ;) ) heb ik het hier geplaatst.

Ik onderzoek dus al een flinke poos hoe ik ons huis kan verduurzamen. Ik heb veel topics gelezen en online uitgezocht. Mijn technische en inhoudelijke kennis is echter beperkt. De uiteindelijke installatie laat ik dus ook door een professioneel bedrijf doen.

Ik heb twee partijen over de vloer gehad. Misschien is het hierdoor alleen nog maar onduidelijker geworden wat nu wijsheid is :*)
Doelstelling:
  • Het verkleinen van onze ecologische voetafdruk.
  • Meer eigen stroom opwekken.
  • Van het gas afkomen.
  • Koel kunnen slapen op onze zolderverdieping.
Woningdetails:
  • Opgeleverd in 2016
  • 2 volwassenen, 1 klein kind. Op zeer korte termijn komt daar een baby bij
  • Vloerverwarming op de begane grond
  • Koken op inductieplaat
  • Drie slaapkamers en één badkamer op de eerste verdieping
  • Tweede verdieping wordt momenteel gebruikt als kantoor.
  • Op korte termijn zullen we gaan slapen op de tweede verdieping omdat mijn vrouw naar haar zwangerschapsverlof ook meer thuis zal werken. Onze huidige slaapkamer zal dus kantoor worden
Historisch gasverbruik:
  • 2021: 925 m3
  • 2020: 795 m3
  • 2019: 775 m3
Het toegenomen gasverbruik in 2021 komt voornamelijk door het in bad doen van onze dochter.
Afgiftesysteem:
Begane Grond
  • Vloerverwarming, constant op 20.5 graden.
Eerste verdieping
  • Vier radiatoren die worden bediend d.m.v. Honeywell Evohome
  • Vier zipscreens voor de ramen die de grootste warmte buiten het huis houden
  • Badkamer heeft een designradiator. Deze zit aangesloten op de vloerverwarming in de badkamer.
  • De drie slaapkamers hebben standaard radiatoren
Tweede verdieping
  • Een radiator die wordt bediend d.m.v. Honeywell Evohome
  • Zipscreen voor het raam om de grootste warmte buiten het huis te houden
Ontvangen voorstellen:
Ik heb dus twee partijen over de vloer gehad.

Partij X
Zij hebben een offerte opgesteld voor

Warmtepomp
  • Daikin Altherma LT3 Bluevolution 4.3 kW warmtepomp
  • Boiler van 250 liter
  • Buffervat
  • Extra benodigdheden en arbeidskosten
Zonnepanelen
  • 11 DMEGC zonnepanelen
  • 11 SolarEdge optimizers
  • Extra benodigdheden en arbeidskosten
Airconditioning
  • Daikin Split Perfera
  • Extra benodigdheden en arbeidskosten
Alles bij elkaar een flinke investering. De zonnepanelen heb ik volgens hen binnen 4 jaar terugverdiend. De warmtepomp zou ik binnen 7 jaar terug hebben verdiend.

Partij Y
Partij Y heeft nog geen offerte opgesteld, maar stelde hele andere vragen en had hele andere suggesties.
  • Voor de airconditioning werd voorgesteld om niet een premium merk te kiezen zoals Mitsubishi of Daikin. Maar juist voor een goedkoper merk, er vanuit gaande dat de kans klein is dat ze überhaupt defect gaan
  • Voor de zonnepanelen zat er weinig verschil in aanpak met Partij X
  • Het meest interessante was de vraag wat onze gedachte is achter de warmtepomp. Volgens deze partij zou het wel meer dan 10 jaar duren voor ik die investering eruit heb. Wat niet vreemd is overigens aangezien er een netto investering van 15K werd genoemd (bijna het dubbele van de netto investering die partij X heeft geoffreerd). Partij Y stelde daarentegen voor om een elektrische CV te overwegen. Ik lees hier in meerdere topics dat dat echt geen goede optie is.
Mijn eerste gevoel neigt voorlopig naar partij X. Misschien ben ik daarin te naïef, maar dat is precies ook de reden waarom ik het graag hier voorleg. Alle tips/suggesties/opmerkingen zijn van harte welkom :)

  • traders
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 18:55
Ja optimizers heeft vaak geen zin. Dit kost alleen maar geld en weinig meerwaarde bij dezelfde ligging. Verder lijkt me 11 panelen een beetje weinig. Ik zou voor zoveel mogelijk panelen gaan: als ze er eenmaal aan het werk zijn zijn maakt het niet zoveel uit of je er 10 of 20 neerlegt. Ja het kost meer arbeid en materiaal, maar relatief is het natuurlijk goedkoper.

Daikin daar hoor ik veel klachten over op internet: niet meer wat het geweest is, lastig te servicen, etc. Geen idee of het zo is.

  • traders
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 18:55
Met die optimizers kun je zien hoeveel ieder paneel opwekt: dat is in praktijk een weekje leuk en daarna kijk je er ook nooit meer na

  • Nipius85
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 21-09-2022
traders schreef op donderdag 21 juli 2022 @ 17:10:
Ja optimizers heeft vaak geen zin. Dit kost alleen maar geld en weinig meerwaarde bij dezelfde ligging. Verder lijkt me 11 panelen een beetje weinig. Ik zou voor zoveel mogelijk panelen gaan: als ze er eenmaal aan het werk zijn zijn maakt het niet zoveel uit of je er 10 of 20 neerlegt. Ja het kost meer arbeid en materiaal, maar relatief is het natuurlijk goedkoper.

Daikin daar hoor ik veel klachten over op internet: niet meer wat het geweest is, lastig te servicen, etc. Geen idee of het zo is.
Dank! De voorkant van ons huis ligt op het zuiden. Vanwege ons dakkapel is daar echter maar beperkte ruimte (max. 5 a 6 panelen) . We hebben een schuurtje naast ons huis waar we er dus ook nog ongeveer 5 a 6 op kwijt kunnen. Vandaar het lage aantal :)

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 17:35

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

Van airco heb ik geen verstand, qua warmtepomp is het vaak het douchewater dat het duur en complex maakt.
De radiatoren zullen niet veel aan staan (heb je daar logging van?), dus ik denk dat het uitgangpunt is om de installatie zo simpel mogelijk te maken. Met 800 m³ gas per jaar zal 'terugverdienen' vooral op vastrecht moeten gebeuren.

Dus hoe houd je de installatie simpel?
* Monoblock direct op een gesloten vloerverwarmingsverdeler zonder evohome, de radiatoren mogen op water van 30 graden een beetje meelopen. Zoneregeling mag je op de radiatoren laten zitten maar gaat niks toevoegen.
* SWW via een losse warmtepompboiler: meer vrijheid van plaatsen, geen binnenunit, leidingwerk of driewegklep naar het CV systeem.
* Airco voor verwarmen/koelen van 1e verdieping.

Dit plan is zo simpel dat de meeste tweakers sterretje 1 en 2 zelf gedaan hebben: ongeveer klusniveau "wasmachine plek voorbereiden en aansluiten"; het is ook de enige manier om dit jaar nog wat gedaan te krijgen en veel goedkoper.

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.