Als ze al liggen (in welke configuratie) begrijp ik niet zo goed wat je nog met Sunny Design wil simuleren?

Waar ik verbaasd over was, was dat de pv groep en aardlek niet geschikt waren volgens de monteur. Hierdoor heeft hij een alamat van het merk SEP moeten plaatsen. (Chinees B merk begreep ik).
Deze
SEP RCM4 is nu geplaatst.
De aardlekbeveiliging is Type A, norm foutstroom 300mA gecombineerd met installatieautomaat van 16A maximaalstroom en afschakel karakteristiek B.
In de ABB kast heb je nu:
-
Installatieautomaat B16
Afschakelkarateristiek B, tot 16A, komt dus helemaal overeen.
-
Aardlekschaklaar 4P 0,3A (de rechter)
Type A, norm lekstroom 0,3A (=300mA) dus komt ook overeen.
Ik denk dat de installateur geen alamat zag en dacht hey dit ken ik niet, dat zal vast niet passen. Maar technisch komt het exact overeen.
Nu zie ik dat dit een type A is terwijl ik op internet lees dat het eigenlijk een type B moet zijn ivm lekkende vlakke DC stromen die een omvormer produceert klopt dit? Als iemand dit voor mij kan verhelderen, heel graag.
Kan ik wel wat over roepen. In principe is het zo dat je een type B aardlekschakelaar achter een omvormer moet aansluiten (deze zijn heel duur en lastig te vinden), tenzij de fabrikant een 6mA verklaring heeft afgegeven. Dit komt inderdaad door hoge DC lekstromen, wat niet wordt detecteerd door een Type A aardlekschakelaar. Inmiddels hebben de meeste fabrikanten een dergelijke 6mA verklaring, en is in de installatierichtlijnen van de omvormer aangegeven wat voor type ALS en met welke norm lekstroom.
Van Growatt heb ik deze
verklaring kunnen vinden.
De grijze 5x2.5 ymvk (dik genoeg?) kabel rechts van de groepenkast is de kabel vanaf de omvormer.
Kabel is dik genoeg. Alleen de grijze kabel had volgens mij via een buis in de buisinvoer geplaatst moeten worden (maar da's misschien spijkers op laag water).
In principe kan je die SEP heel eenvoudig omzetten naar de ABB installatieautomaat (component rechtsboven), de kabel is lang genoeg. Wel even de installatie spanningsloos maken door de hoofdschakelaar (HS) af te schakelen en de omvormer uit / werkschakelaar uit. Ze hebben netjes afgetakt van de linker ALS dus die staat altijd op spanning, tenzij de HS uit staat. Let op dat de polen vlnr andersom zitten in de SEP dan ABB. En dan de SEP in de prullenbak

.