Ik waardeer het meedenken en ik ben het met veel suggesties eens. Ideaal gezien geven onze reviews een zo compleet mogelijk beeld van de game. De haalbaarheid daarvan is echter een lastig iets. De manier waarop een review verloopt is nooit helemaal hetzelfde.
Stel dat BF2042 een benchmarktool had gehad: dan hadden we waarschijnlijk wél een diepgaandere test met meer hardware gedaan, want tof. Zonder een dergelijke tool moet je echter zelf benchable stukjes zoeken en dat is in een multiplayer game heel erg lastig, want wat je analyseert verloopt niet identiek. Het kost dan onevenredig veel tijd, dus doen we het niet. Een andere, beter benchbare game geven we die behandeling wél, waardoor eventuele problemen met mid-range hardware dus wél gespot zouden worden.
Ook de timing is nooit gelijk en de uitwerking daarvan verschilt. Soms spelen we een game vóór de Day One patch en zijn daardoor kritischer, want meer bugs. Dat werkt dan dus nadelig uit voor de game. Maar soms, zoals bij BF2042, spelen we terwijl er nog amper server load is en hebben we juist een betere ervaring: dat valt vooraf niet altijd te voorspellen. Realiteit is dat als wij kunnen gaan spelen, andere reviewers dat óók kunnen. De reviews komen er dus aan, en als wij zeggen: we doen daar niet meer aan mee en beginnen pas als de volledige game uit is, dan ebt als gezegd de interesse bij een groot deel van de lezers weg, want dan heb je er elders allang alles over kunnen lezen. Jullie (de mensen die hierboven reageren) prefereren die aanpak wellicht, maar een grote, stille meerderheid is het kennelijk niet met je eens, want leest de review dan niet meer. Dat heeft niets met 'er als de kippen bij willen zijn' te maken, maar met: op welk moment zitten de bezoekers van Tweakers op een review te wachten en wanneer niet (meer)? Het antwoord op die vraag is vrij helder: sneller is beter, later betekent minder lezers. Beginnen met spelen op release (als onze eigen agenda dat al toelaat) betekent dat een review al snel een week, soms twee weken daarna pas op Tweakers staat. De algemene interesse in een game is dan al sterk gezakt. Dat betekent overigens niet dat we nooit later dan anderen zijn met een review (zijn we zeker wel, regelmatig zelfs), maar ook dan proberen we de vertraging zoveel mogelijk te beperken. Het aantal handjes dat Tweakers beschikbaar heeft voor gamereviews is echter veel kleiner dan wat andere sites hebben, dus die vertraging is voor ons soms onvermijdelijk.
Zoals ook eerder gezegd: in de meeste gevallen gaat het gewoon goed en zijn er geen grote verschillen tussen wat wij reviewen en wat gamers op day one kunnen spelen. In sommige gevallen, zoals bij BF2042, gaat het niet goed. Er staat om die reden inmiddels een extra notitie op de conclusiepagina. Meer dan dat kan ik er niet aan doen. De scorekaart aanpassen is geen optie, want die wordt ook in de video gebruikt en is daarin uiteraard niet meer aanpasbaar. De hele review herschrijven kost te veel tijd. Een game die pre-release is getest na release nogmaals goed testen, kost te veel tijd. Zelf de game op 5 platformen spelen (BF2042 deed ik voor de review immers al op high end pc, PS5 en Xbox Series X, met low en mid range pc's erbij wordt het 5) is totaal onrealistisch - kost veel te veel tijd, nog los van dat ik die low/mid hardware niet zomaar tot mijn beschikking heb. Dus: een melding in de review plaatsen op basis van breed gedragen feedback - zoals nu - is zo goed als het gaat worden bij reviews waar een aantekening noodzakelijk blijkt.
Een perfecte, altijd toepasbare manier van reviewen is er niet. BF2042 speelden we voor de release, CoD Vanguard spelen we nu pas, dus ruim na release. Dat zijn twee ongelijke startpunten, maar door hoe releasekalenders werken en door hoe/wanneer we games krijgen (CoD kregen we überhaupt niet pre-release binnen dit jaar) valt daar niet één duidelijke koers in te kiezen. We streven er standaard naar content zo snel mogelijk op de site te hebben. Bovendien wegen de omstandigheden rond connectivteit/stabiliteit van servers voor lang niet alle games zo zwaar als voor Battlefield. Ik zal bij dat soort games proberen duidelijker te vermelden in wat voor omstandigheden wij hebben getest, mocht daar verschil in zitten met hoe de consument het uiteindelijk te spelen krijgt, dat lijkt me zeker een bruikbare toevoeging.
Niet meer voor release spelen is echter niet realistisch: het zou onze planning én de interesse die er is in onze content helaas op negatieve wijze beïnvloeden. Ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die het daar niet mee eens zijn en concluderen dat die reviews dan niet meer serieus te nemen zijn (voor zover je dat ooit deed

). Tja, so be it. We doen ons best met de tijd en middelen die we hebben en maximaliseren graag onze output aan content, zodat er over zo veel mogelijk games iets te lezen valt op Tweakers. Flexibel zijn in wanneer we met een game aan de slag kunnen is daar een belangrijk wapen in. Meestal helpt het ons om een game vroeger te kunnen spelen, heel soms (zoals nu, dus) is het een valkuil waar we geheid af en toe in gaan lazeren. Dat vinden we heel jammer, maar meer dan een update plaatsen in de review en het betreuren dat het door ons geschetste beeld afwijkt van wat anderen ervaren, kunnen we dan niet.
TL;DR: dank voor het meedenken en de geopperde ideeën, ik heb enkele goede suggesties gelezen, maar momenteel - met de tijd en middelen die we hebben - is het niet mogelijk om bijvoorbeeld te zeggen 'we gaan alle games standaard ná release reviewen', of 'we doen standaard een extra check na release'. Er is ongelijkheid in op welk moment we een game testen en dat is niet te voorkomen. Tevens: later verschijnende reviews worden ruim minder gelezen dan dichter op de releasedate verschijnende reviews, dus de voorkeur in testmethode die in dit topic naar voren komt, komt niet overeen met het moment dat bezoekers het liefst reviews lezen over een game.
[
Voor 3% gewijzigd door
Tweakjur op 24-11-2021 17:02
]