Wat jammer, ik zie dit topic nu pas, ik had wel iets kunnen helpen. Ik heb namelijk ook de BKV scharnieren en heb ze hier zelf gedemonteerd en sinds kort ook nog nieuwe kunnen vinden (vda geveltechniek). Ze zijn idd moeilijk zonder schade te demonteren. Ze zijn op diverse manieren te verstellen. Zowel de scharnier pen(kan eruit en dan 180 gr.draaien) als ook de huls waar de scharnier pen in draait, deze is ook "conisch" hiermee is ook nog wel iets mee te stellen. Als het een kunstof deur betreft met panelen en of glas, is deze via de glaslatten ook weer haaks temaken. Ook is er voor rehau profielen een rubberstrip verkrijgbaar die je aan de onderkant van de deur in het profiel kan schuiven voor extra tochtwering (hier ook gedaan, besteld bij HBI kozijnen, wel via de aannemer destijds)Dixie schreef op woensdag 5 oktober 2022 @ 12:10:
[...]
Het huis waar ze inzaten (ik woon er niet meer), zijn van 2010. De stelschroeven zaten op maximaal, dus er viel niets meer te stellen. Wat een fout is van de aannemer die ze (overigens slecht) geplaatst heeft.
Met als resultaat dat de tocht aan de onderkant van de opslaande deuren door kwam.
Enige oplossing zou kunnen zijn, om de rubberen tochtstrippen te vervangen door bredere die de kieren opvangt.
Dit is wel een aardige kostenpost en je moet even uitzoeken welke geschikt is voor je deuren.
Gasloos per 6-1-2020, L/W Daikin EHBH08E6V/ERGA06EV , Nibe WPB, L/L Daikin Nexura, heatpipes met Weishaupt boiler, vent.WTW, 21kWp(oost,west)
Pagina: 1
:strip_exif()/f/image/AJBOCmu9IGDjvAQDszk5I02M.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/3T7dUBk87azkSnqkXYpGMu9B.jpg?f=fotoalbum_large)