Goedemorgen,
Onze badkamer staat op de nominatie om verbouwd te worden.
Wij willen graag een bad erbij in plaatsen, nu hebben wij een douchebak met deur (zie bruine plaatje voor de huidige indeling), dit zou dan een inloopdouche worden.
Wij twijfelen nog tussen een indeling met de bad onder het raam of het bad op de blinde muur met de douche ernaast, mensen met dezelfde indeling hier?
Het raam is er nieuw in gekomen en is 88 cm breed en hoog en zit op 120 cm, hiervoor is dus de wand uitgezaagd en we willen daarbij meteen de hele badkamer nieuw laten tegelen aangezien de huidige tegels erg donker zijn, zowel wand als vloer.
Dat we dan nu eindelijk daglicht hebben en beter kunnen ventileren is al een hele stap vooruit en dit i.c.m. een lichtere tegel zou alles nog wat lichter maken.
Dan nu nog een aantal vragen en input die we kunnen gebruiken:
1.De wand die bij de douchecabine en de wastafel zit is een gips wand met metalstud (daarnaast slaapkamer), de andere wanden kalkzandsteen.
We zouden over alle wanden zo heen kunnen tegelen, maar hoe doen we het dan met verleggen van de leidingen?
De leidingen hier zijn flexibel (unipipe,unicor, enz.)
Of die hele gips\metalstud wand eruit halen en kalkzandsteen voor in de plaats, stucen met cementhoudend product. en dan vervolgens de leidingen voor douche en badmeubel infrezen (wat uiteraard arbeidsintensiever en dus duurder is).
Of op de een of andere manier die leidingen eruit halen door op dat stuk te kappen in de dikke tegels wat als tot gevolg een sowieso beschadigde achterwand heeft en deels vervangen moet worden
2. Als we een inloopdouche nemen, waarbij de douchewand haaks op het bad staat, tegen de slaapkamerwand aan dan houden we tussen het bad van 80 cm breed en een douchewand van 80 cm breed, een doorloop van 55 cm over zoals ik nu meet (afhankelijk van tegeldikte die we nemen, dikte tegellijm) laten we zeggen 50 a 55 cm doorloop uiteindelijk na verbouwing, is dit voldoende loopruimte?
3.Is een 80 cm douchescherm diep genoeg of dan toch voor een iets grotere gaan? wat dan wel weer ten koste van de doorloop tussen douche en bad zal gaan.

Wij willen de douche dan 110 cm breed maken en de diepte tot aan het bad zal dan ongeveer 130 a 135 cm zijn.
4.vloerverwarming in de badkamer, hoe ervaren jullie dit? we hebben nu een handdoekradiator.
Doordat we er een bad bij in zullen plaatsen wordt de feitelijke loopruimte en ruimte om vloerverwarming te plaatsen kleiner, weegt dit dan wel op tegen de kosten\baten?
Ik zie jullie reactie graag tegemoet