Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vrije ruimte op SSD, niet OS schijf

Pagina: 1
Acties:

  • P.C_N00B
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 29-11 10:26
Hallo,

Ik heb een vraag met betrekking tot de hoeveelheid ruimte die ik vrij moet laten op mijn SSD.
Mijn situatie is als volgd.
Ik heb mede met behulp van dit forum (Muziek PC (ter vervanging van 2 MacPro's (2016)) een muziek pc gemaakt met 3 SSD's (1GB)

Disk 1 heeft 2 partities (OS + Documenten/projecten) Beide hebben ruim 60% vrij. (en deze wil ik ook graag rond de 30% houden)
Echter Disk 2 en 3 zijn gevuld met (audio) samples, en worden enkel gebruikt om ingelezen te worden door de samplers. In principe worden de samples hier 1x opgezet, en vervolgens enkel ingelezen.

Op internet lees ik de meest uiteenlopende verhalen over vrije ruimte op de SSD;
-minstens 10% zoals mij vroeger ook voor een gewone HDD is geleerd,
-minstens 25% omdat een SSD vanwege het feit dat deze vooral slijt door read&write een groter gedeelte nodig heeft om niet juist het lege gedeelte heel snel te slijten met cache bestanden, + prestatie daalt anders dramatisch,
-Geen, want huidige SSD's zijn "overprovisioneerd" en hebben daardoor genoeg swap ruimte.

Nu weet ik echter niet hoeveel de schijven op de achtergrond zullen moeten 'swappen' (lezen én schrijven), terwijl ik ze praktisch alleen voor lezen gebruik (denk te gebruiken), en hoeveel ruimte ik hiervoor vrij moet laten.
Ik heb bij het formateren géén "unallocated" deel op de schijf gelaten.

Op dit moment hebben de schijven van beide effectief +/- 931 GB nog respectievelijk 200 en 120 GB over.

2 dingen die ik mij nu afvraag is:
-1- is er een duidelijke regel wat betreft het vrijlaten van ruimte op een SSD, of is hier echt zo veel onenigheid over?
-2- maakt het feit dat ik de schijven (naast een aantal keren installeren) enkel voor 'lezen' gebruik nog verschil?

Al vast bedankt!
Groet,

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 17:19
Als je ze alleen voor lezen gebruikt dan zou ik mij over vrije ruimte totaal niet druk maken.
Plus voordat er echt slijtage is moet je wel erg regelmatig bestanden schrijven of veranderen. Dat is hier niet aan de orde.

  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Vrije ruimte werd vroeger aanbevolen voor je swap-ruimte. Bij een bijna volle schijf werd je Mac in ieder geval tergend traag. Op een niet -OS schijf zou ik die regel daarom laten varen.

  • Renault
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 16:07
Is bij een dergelijk gebruik (data opslag) niet op verkeerde gronden gekozen voor een SSD als opslagmedium?
In vergelijking tot de meest voorkomende netwerksnelheden 1 a 2 Gb/s (als praktijk-bottleneck) zou een harddisk (of harddisks in RAID) misschien een beter opslagmedium zijn in jouw situatie. Dan hoef je je ook geen zorgen te maken over vrije ruimte of wear.

  • P.C_N00B
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 29-11 10:26
@Renault
Vanwege de snelheid van het inlezen van de Samples heb ik gekozen voor de SSD.
Het gaat om grote pakketten die ingeladen moeten worden, en dan was het soms minuten lang wachten, nu gaat dat lekker vlot.
De SSD zijn in deze data opslag voor intern gebruik in de pc, niet over netwerk.

@Verwijderd
Bedankt voor de reacties.
Gewoon vullen tot 10% zou dus in ieder geval geen problemen op moeten leveren.(?)

Bedankt!

  • mcDavid
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 20:25
Als je geen exotische (copy-on-write) filesystems gebruikt en niet veel random writes doet, maakt het echt geen zak uit. Gewoon volzetten. Mochten ze toch traag worden, dan heb je ontdekt wat de limiet is en maak je weer wat ruimte vrij.

  • dcm360
  • Registratie: December 2006
  • Niet online

dcm360

Moderator Discord

HD7767 powered

mcDavid schreef op woensdag 4 augustus 2021 @ 15:04:
Als je geen exotische (copy-on-write) filesystems gebruikt en niet veel random writes doet, maakt het echt geen zak uit. Gewoon volzetten. Mochten ze toch traag worden, dan heb je ontdekt wat de limiet is en maak je weer wat ruimte vrij.
Die zijn niet zo exotisch, en SSD's doen zelf hoe dan ook wel aan copy-on-write omdat een beschreven cel niet nogmaals beschrijfbaar is zonder deze eerst te wissen.
Pagina: 1