Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andrew89
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 02-01-2023
Hallo allemaal,

Ik hoop dat jullie mij misschien kunnen helpen. Ik heb een B550-F moederbord en hier zit Intel(R) Ethernet Controller (2) I225-V op.

Nu heb ik bij KPN een abonnement van 500/500. Dit behaal ik daadwerkelijk ook, want als ik de kabel in een laptop steek, heeft die ook die snelheden. Nu is echter het feit dat ik op mijn desktop, waar dus de B550-F moederbord in zit, gelimiteerd is tot 100 Mbps. Als ik eigenschappen van de netwerkadapter open geeft die dit aan. Ik krijg voor geen mogelijkheid dit limiet weg, wie kan mij helpen met de oplossing?

Wat heb ik al gedaan:
- netwerkadapter driver update naar laatste versie;
- netwerkadapter driver volledig verwijdert en nieuwste versie erop gezet;
- "Speed and Duplex" naar "2.5 Gbps Full Duplex" gezet;
- "Speed and Duplex" naar "1 Gbps Full Duplex" gezet;
- Alles met een verse restart, met min 30 seconden van het stroom eraf (PSU kabel eruit).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brahiewahiewa
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 30-09-2022

Brahiewahiewa

boelkloedig

Andrew89 schreef op woensdag 28 juli 2021 @ 15:04:
... Als ik eigenschappen van de netwerkadapter open geeft die dit aan...
Als je twee gigabit aansluitingen met elkaar verbindt een minstens één van beide aansluiting staat toch op 100 Mbps, dan is je netwerk kabel stuk

QnJhaGlld2FoaWV3YQ==


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MightyXZX
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 12:25
Welke netwerkkabel gebruik je? Wanneer de kabel geen gigabit ondersteunt, zal deze terugvallen naar de eerst volgende (lagere) snelheid welke hij wel kan ondersteunen.
Eventueel kan je proberen Auto Negotiation uit te schakelen, dan kan je handmatig controleren welke snelheid er wel mogelijk is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Djarune
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 08-09 23:04
Is een bekend probleem en is helaas hardwarematig. De eerste versies Intel 2,5Gb NIC’s zijn van slechte kwaliteit. Het is opgelost in V2 versies van de moederborden met B3 versies van deze ethernet adapters.

Zie ook deze post op Reddit

[ Voor 3% gewijzigd door Djarune op 28-07-2021 15:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Umbrah
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 15:26

Umbrah

The Incredible MapMan

Voordat we de controller écht de schuld gaan geven, kunnen we ook even de categorie Pas op voor slechte/inferieure netwerkkabels noemen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andrew89
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 02-01-2023
Ik heb cat5E kabels, daar lijkt me niet het probleem in te hebben.
Als ik diezelfde kabel in mijn laptop stop, dan gaat die wel gewoon 500Mbps

[ Voor 36% gewijzigd door Andrew89 op 28-07-2021 16:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Umbrah
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 15:26

Umbrah

The Incredible MapMan

Andrew89 schreef op woensdag 28 juli 2021 @ 16:23:
Ik heb cat5E kabels, daar lijkt me niet het probleem in te hebben.
Als ik diezelfde kabel in mijn laptop stop, dan gaat die wel gewoon 500Mbps
Maar wat voor Cat5e kabels? Als het CCA kabels zijn dan zijn je problemen namelijk wel te verklaren (dat het voor een andere machine wel werkt maakt niet uit, mogelijk wat meer druk op geoxideerde contacten, etc...).
Pagina: 1