Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
[ Voor 13% gewijzigd door peter13579 op 12-07-2021 20:39 ]
Monkey business: pay peanuts, get monkeys
[ Voor 26% gewijzigd door Hooglander1 op 12-07-2021 20:42 ]
Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.
[ Voor 61% gewijzigd door GeeMoney op 12-07-2021 21:05 ]
HD4Life @ Full-HD
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Dit dus. Zoek even op wat je douchkop verbruikt, zelfs met smalle leidingen is 15 liter per minuut niet gek. Vanuitgaande dat je daarvoor ook water gebruikt kan 10/15min douchen heel normaal zijn..Marzman schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 00:32:
Je hebt 300 liter water. Een regendouche bijvoorbeeld kan al 20 liter per minuut pakken. Dat is een kwartier, maar je zal niet alleen zịjn en meer met warm water doen.
De oplossing is dan korter douchen of een andere douchkop.
Niet helemaal, als je gaat douchen dan meng je er hopelijk ook koud water bij. Ik zou me niet prettig voelen met water van meer dan 40 graden op mijn lichaam.Marzman schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 00:32:
Je hebt 300 liter water. Een regendouche bijvoorbeeld kan al 20 liter per minuut pakken. Dat is een kwartier, maar je zal niet alleen zịjn en meer met warm water doen.
De oplossing is dan korter douchen of een andere douchkop.
Don't drive faster than your guardian angel can fly.
[ Voor 7% gewijzigd door EdwinC op 13-07-2021 07:40 ]
48x 315WP (oost-west orientatie), 9kw Pana Bi-bloc, All-electric
Niet helemaal, maar je zal een stuk meer warm water nodig hebben dan in een ouderwetse boiler waarin het water 90 graden is.DutchKel schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 04:26:
[...]
Niet helemaal, als je gaat douchen dan meng je er hopelijk ook koud water bij. Ik zou me niet prettig voelen met water van meer dan 40 graden op mijn lichaam.
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Deels correctMarzman schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 00:32:
Je hebt 300 liter water. Een regendouche bijvoorbeeld kan al 20 liter per minuut pakken. Dat is een kwartier, maar je zal niet alleen zịjn en meer met warm water doen.
De oplossing is dan korter douchen of een andere douchkop.
[ Voor 3% gewijzigd door Theo op 13-07-2021 08:36 ]
7400 Wp op het dak
Kleine correctie, het is legionella i.p.v. salmonellaTheo schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 08:17:toon volledige bericht
[...]
Deels correct![]()
Als je aan sww gaat rekenen in graadliters (één liter water één graad opgewarmd) ipv in met de inhoud van de boiler.
Koud water is zo'n 15 graden (misschien nu in de zomer ietsje warmer). De boiler verwarmt dit met 35 graden naar 50 graden. (en eens in de week naar 55+ graden tegen salmonella) De 300 liter boiler heeft dus een opslag van [35*300=] 10500 graadliter.
Een stevige regendouche gebruikt 25 liter water per minuut. Dit water zal zo'n 30 graden moeten worden opgewarmd (van 15 naar 45 graden, je hebt wat leidingsverliezen waardoor je alsnog 40 graden uit de kraan krijgt). De boiler kan dus (10500/30=] 350 liter warm water leveren voor de douche. Met 25 liter per minuut is dus na 14 minuten de boiler leeg.
Waarom graadliters? Een 160 liter boiler die 80 graden is warmt het water dus 65 graden op, en bevat 10400 graadliter aan energie. Hiermee is een 160L@80C dus gelijkwaardig aan 300L@50C.
Heb je weinig leidingsverliezen of stat de douche niet zo heel warm waardoor het water maar 20 graden hoeft te worden opgewarmd dan kun je 525 liter water uit de douche krijgen; dan is na 20 minuten de regendouche koud..
[@Facenoise Een paar dingen die heel handig zijn om op/uit te zoeken:
1) Wat voor douche gebruik je? Een brede regendouche met zijstalers of een eco 'pisstraaltje' douchekop?
2) Als je de (keuken)kraan openzet en warm water tapt; is dit water ook echt warm?
3) Heeft je douche een douchewaterWTW?
4) Een warmtepompboiler heeft veel tijd nodig om op te warmen. Een leeg vat opwarmen kost zo'n 12.5 kWh aan energie; een traditionele boiler heeft hier al 6 uren voor nodig; een warmtepompboiler is hier tien uren zoet mee.. Dus hoeveel warm water gebruiken jullie in de loop van de dag? Als je 's middags in bad gaat dan is 's avonds de boiler nog niet vol.
5) Een domme vraag maar het zal niet de eerste keer zijn; zit op de boiler de koudwateraansluiting aan de onderkant en de warmwater aansluiting aan de bovenkant? (dit kun je voelen als iemand onder de douche staat; één waterpijp is dan koud, de ander warm)
6) Heb je iets van instelopties op je boiler? Heb je een ECOstand? Een spaarstand? Timer of iets dergelijks? Hoe staan deze ingesteld?
200 liter water opwarmen van 15 graden naar 50 graden dat vereist [35 graden x 200 liter x 4.3 =] 30100kJ aan energie. (een gram water heeft 4.3 joules nodig om één graad op te warmen) Dit is 8.36 kW aan energie. Als dit in 100 minuten gaat dan heb je 5 kW aan warmte hiervoor nodig. Dan heb je dus een 5kW buitenunit staanGeeMoney schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 08:23:
@Theo 6 tot 10 uur is wel heel erg lang hoor.
Mijn 200 liter is met 1 uur en 40 minuten weer vol/op temperatuur. De 300 liter zal vermoedelijk dan dus 2,5 uur nodig hebben ongeveer.
Verder eens natuurlijk. Eco of spaar stand is de moeite waard om uit te zoeken en je kranen en douchekoppen even te bekijken zoals ik eerder ook al stelde.
TS lijkt echter onder een mogelijk lange douche te staan denk ik.
Anton2610 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 08:24:
[...]
Kleine correctie, het is legionella i.p.v. salmonella
7400 Wp op het dak
This is my signature. There are many like it, but this one is mine.
iPad Pro 12.9 | Sony 55A89 4K OLED Smart Android TV | Mobile: iPhone 8 Plus 64GB | Warmtepomp MHI SRC/SRK35ZS-W
11.635 Wp Solar edge. 7kW Lucht-water, 5kW Daikin Lucht-Lucht, lucht WTW, VW Passat GTE, Home Assistant
Dat is wel heel extreem, of je hebt een regendouche die niet geschikt is of je temperatuursensor in het vat is kapot/zit op de verkeerde plek.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 12:58:
Dit is eigenlijk altijd tussen de 50-55 graden, maar dropt vervolgens 1 graad per minuut. Oftewel na 10 minuten douchen heb je nog maar 40-45 graden en voelt het water al niet meer ''heet'' aan. Blijf er nog 1-2 minuten langer onder staan en het water is dan koud.
[ Voor 9% gewijzigd door Wolly op 13-07-2021 13:12 ]
Dat weet ik niet precies, maar heeft een monteur wel gemeten en vond dit niet ''hoog'' maar normaal. Het is niet alleen met douchen ook, ook met een half bad laten vollopen. De water hoeveelheid per minuut van de douche is niet belangrijk.ice-T106 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:04:
Hoeveel liter water gebruikt je douche per minuut?
Slecht advies. Hierdoor wordt het stroomverbruik veel hoger, omdat het elektrisch element vaak ingeschakeld om die temperatuur te halen. Electrisch element moet je idealiter alleen tijdens de legionellarun willlen gebruiken.rjd22 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:09:
@Facenoise ikzelf heb een warmtepomp boiler van 200 liter maar ik douche hier makkelijk een uur mee.
Even wat puntjes die je kan doen die in mijn situatie de grootste problemen hebben opgelost:
- laat een douche WTW plaatsen. Hiermee maar je je boiler effectief 66% groter. 300 liter wordt dan 500 liter voor de douche
- Plaats een waterbesparende douchekop van Niebla. Ik heb zelf de volgende en het comfort is enorm hoog: https://niebla.nl/waterbesparende-regendouche/rond-9-l-min/
- Zet de boiler temperatuur naar 60 graden. Dit maakt alleen het stroomverbruik wel iets hoger.
- Laat de boiler vaker opwarmen bijvoorbeeld 1 keer in de avond en 1 keer in de middag.
Het water bij een boiler is niet oneindig dus je moet de settings aanpassen naar je gebruik.
Meten is weten. Laat een emmer van 10 liter vollopen en meet hoeveel tijd dit kost.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:12:
[...]
Dat weet ik niet precies, maar heeft een monteur wel gemeten en vond dit niet ''hoog'' maar normaal. Het is niet alleen met douchen ook, ook met een half bad laten vollopen. De water hoeveelheid per minuut van de douche is niet belangrijk.
Het gebeurt na 10 uur geen warm water gebruiken en een half bad laten vollopen.
[ Voor 28% gewijzigd door Facenoise op 13-07-2021 13:22 ]
Gasloos sinds 2020 - 3240wp-Z Live 5100wp-W Live 8340wp-Merged Live Altantic Explorer 200 Live
AMD Ryzen 5800X - 32GB DDR4 Corsair RGB - XFX 6900XT - Panasonic HIT 990Wp - AE200L WPB met cv-ondersteuning
Nogmaals regendouche boeit niet, kwart/half bad heeft hetzelfde issue. Het water is niet extreem warm ik word iig geen kreeft onder de douche.Possible schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:21:
Het hangt er ook vanaf met wat voor temperatuur jullie douchen. Als iedereen het lekker vindt (zoals mn vriendin) om als een kreeft onder de douche vandaan te komen, dus zon 43-45 graden? en je hebt een regendouche die 15 liter per minuut doet, ja dan gaat het natuurlijk hard met het leegtrekken van de boiler.
Kun je op het display ook zien wat de huidige temperatuur is? ZO ja, als er iemand gaat douchen, dit gaan bekijken?Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:23:
[...]
Nogmaals regendouche boeit niet, kwart/half bad heeft hetzelfde issue. Het water is niet extreem warm ik word iig geen kreeft onder de douche.
Gasloos sinds 2020 - 3240wp-Z Live 5100wp-W Live 8340wp-Merged Live Altantic Explorer 200 Live
Zoiets vermoedt ik dus inderdaad, of wellicht lekke compartinenten in de boiler. Maar dit valt voor mij niet te testen ik heb niet even een 2e boiler om te testen.Jim423 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:22:
Het lijkt erop dat de temperatuur niet op de juiste plek gemeten word.
300L op 55 graden kan niet zorgen voor maar maximaal een half ligbad warm water van 38 graden. Ik zou de temperatuur onder/midden/bovenin het vat meten voordat je gaat tappen na 10 uur.
Ja en dit doen we ook, moment van douchen/bad vaak 50-55 graden. dropt 1 graad per minuut. Met warm water rond de 40 graden (voor in bad).Possible schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:24:
[...]
Kun je op het display ook zien wat de huidige temperatuur is? ZO ja, als er iemand gaat douchen, dit gaan bekijken?
Anders zou het inderdaad nog een sensor probleem kunnen zijn zoals @Jim423 zegt.
[ Voor 30% gewijzigd door Facenoise op 13-07-2021 13:26 ]
Je vraagt om hulp omdat je er zelf niet uitkomt. Mensen investeren tijd om je probleem te onderzoeken.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:23:
[...]
Nogmaals regendouche boeit niet, kwart/half bad heeft hetzelfde issue. Het water is niet extreem warm ik word iig geen kreeft onder de douche.
Als jij een boiler van 300 liter water op 50-55 graden hebt en je je bad niet vol kan tappen met warm water, gaat er toch echt iets heel erg fout. Of je bad is enorm, of je boilervat komt niet op temperatuur of je verliest ontzettend veel warmte uit je leidingen (ongeïsoleerd onwaarschijnlijk lang traject door koude muur ofzo). Ik zou zelf gokken dat boiler idd niet (goed) doet wat het ding moet doen. Garantiegevalletje, lijkt me.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:16:
Water besparende douchekop zou niet nodig moeten zijn. Het gebeurt ook met een half bad vol laten lopen....
[...]
Tevens als ze zeggen max 55 graden ga ik hem niet op 60 zetten met de mededeling dat ik het straks gedaan heb als er iets stuk blijkt te zijn.
Ik neem aan dat je een douche WTW bedoelt, die de warmte uit het retourwater haalt? Dan zou een 300 liter boiler normaliter prima voldoende warm water kunnen leveren.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:16:
Er is trouwens een WTW systeem.
Maar helpt wel enorm in het terugdringen van het verbruik.Water besparende douchekop zou niet nodig moeten zijn.
Nogmaals een 300 liter vat zou meer dan voldoende warm water moeten kunnen leveren.Het gebeurt ook met een half bad vol laten lopen....
55 °C zijn zeer hoge temperaturen voor warmtepompen. Normaal gesproken wil je ca 10 °C lager zitten, om een hoger rendement te kunnen halen.De warmptepomp kan volgens de handleiding op 55 graden ingesteld worden aangezien hij het water niet warmer kan krijgen dan 55, hij staat nu dus op zijn max, ook al is hij bijvoorbeeld wel op 60 graden in te stellen, maar volgens de monteur zou dit zorgen voor extreem verbruik.
Tevens als ze zeggen max 55 graden ga ik hem niet op 60 zetten met de mededeling dat ik het straks gedaan heb als er iets stuk blijkt te zijn.
Hopelijk slechts 1x per week.EDIT:
Betreft legionella verwarmt hij zich 1x per dag of 1x per week dat weet ik niet meer naar een x aantal graden met een elektrisch element.
Dat is niet mijn insteek ik probeer alleen duidelijk te maken wat er speelt en vooral wat er niet toe doet.Wolly schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:26:
[...]
Je vraagt om hulp omdat je er zelf niet uitkomt. Mensen investeren tijd om je probleem te onderzoeken.
Het helpt dan niet als je eigenwijs gaat zijn en benodigde informatie niet geeft.
Je hoeft geen 2e boiler te plaatsen. Je moet met een eigen thermometer de zijkant/leidingen van het vat meten voor en na het vullen van het bad. Dan weet je waar het probleem ligt. Kun je dit niet zul je iemand moeten inschakelen die dit wel kan. Vermoedelijk zit of de sensor op de verkeerde plek of hij is defect.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:24:
[...]
Zoiets vermoedt ik dus inderdaad, of wellicht lekke compartinenten in de boiler. Maar dit valt voor mij niet te testen ik heb niet even een 2e boiler om te testen.
AMD Ryzen 5800X - 32GB DDR4 Corsair RGB - XFX 6900XT - Panasonic HIT 990Wp - AE200L WPB met cv-ondersteuning
Dank. De ervaringen van anderen is dat ze dit probleem niet hebben maar wij ons ook als enige de 300 liter boiler optie hebben laten aansmeren in verband met een bad en regendouche. De rest heeft de standaard optie van 190 liter en heeft geen enkel probleem.Joris748 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:27:toon volledige bericht
[...]
Ik neem aan dat je een douche WTW bedoelt, die de warmte uit het retourwater haalt? Dan zou een 300 liter boiler normaliter prima voldoende warm water kunnen leveren.
[...]
Maar helpt wel enorm in het terugdringen van het verbruik.
[...]
Nogmaals een 300 liter vat zou meer dan voldoende warm water moeten kunnen leveren.
[...]
55 °C zijn zeer hoge temperaturen voor warmtepompen. Normaal gesproken wil je ca 10 °C lager zitten, om een hoger rendement te kunnen halen.
[...]
Hopelijk slechts 1x per week.
Ik zou me focussen op de installatie. Met een 300 liter @ 45 °C moet je gemakkelijk een bad kunnen vullen met warm water. Je hebt zeer waarschijnlijk een probleem in je installatie. Mogelijk is de boiler verkeerd aangesloten of is er iets met de temperatuursensor.
Wat zijn de ervaringen van anderen in hetzelfde project? En wat zijn het merk en type van de warmtepomp?
Helaas kan ik de zijkant van het vat niet meten, de boiler zit in zn beetje 20cm dik isolatie materiaal. De leidingen zitten achter de boiler in een kast en is bijna onmogelijk bij te komen. Ik zal vanavond desondanks even kijken of er wat te meten valt.Jim423 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:30:
[...]
Je hoeft geen 2e boiler te plaatsen. Je moet met een eigen thermometer de zijkant/leidingen van het vat meten voor en na het vullen van het bad. Dan weet je waar het probleem ligt. Kun je dit niet zul je iemand moeten inschakelen die dit wel kan. Vermoedelijk zit of de sensor op de verkeerde plek of hij is defect.
[ Voor 23% gewijzigd door Facenoise op 13-07-2021 13:37 ]
Deze ruimte is te huur!
Ik snap dit echt niet, ik heb een boilertje van 30 liter en ik kan ook 15 minuten douchen. Wel zuinige douche kop maar ik heb niet het idee dat hier weinig water uit komt.RP92 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 06:40:
Helaas is dit een normale situatie.
Wij hadden een 200 l boiler, konden hier maximaal 15 a 20 min douchen.
Dit heeft alles te maken met het verbruik van je douchekop. Wij hadden een simpele douchekop,heb je een grote regendouche,dan wordt dit al snel minder.
OK, hoeveel liter is een half bad dan? En welke temperatuur? We proberen hier alleen maar te helpen.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 13:12:
[...]
Dat weet ik niet precies, maar heeft een monteur wel gemeten en vond dit niet ''hoog'' maar normaal. Het is niet alleen met douchen ook, ook met een half bad laten vollopen. De water hoeveelheid per minuut van de douche is niet belangrijk.
Het gebeurt na 10 uur geen warm water gebruiken en een half bad laten vollopen.
11.635 Wp Solar edge. 7kW Lucht-water, 5kW Daikin Lucht-Lucht, lucht WTW, VW Passat GTE, Home Assistant
Als het bij de rest allemaal wel prima werkt gewoon bij wie je het hebt gekocht/betaald eisen dat ze het in orde maken! En ze anders in gebreke stellen.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 14:15:
Ik snap niet dat iedereen blijft terug vallen op de regendouche terwijl ik inmiddels al 3x heb aangegeven dat hetzelfde gebeurt bij het bad laten vollopen.
Kwart bad en water is koud. 180 x 80 cm dus een normaal bad. Dit is zeer zeker geen 300 liter, eerder 100 en koud water.
De rest van de buren met 190 liter boiler en ook regendouche hebben geen problemen, met 4 personen.
iPad Pro 12.9 | Sony 55A89 4K OLED Smart Android TV | Mobile: iPhone 8 Plus 64GB | Warmtepomp MHI SRC/SRK35ZS-W
om er nog 1 toe te voegen. alleen verwarmen op de Een E-Element in een 300L vat geeft in de meeste vaten ongeveer 100L warm water.en daarna steenkoud.Cpt.Chaos schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 14:25:
We willen graag weten wat voor warmtepomp het is, l/w, w/w?
Waar zitten de aansluitingen van koud water in, warm water uit, cv in, cv uit.
1 graad per minuut zakken kan niet bij correcte installatie.
Het uitgaande water is echt koud dus:
Sensor op de verkeerde plek.
Water verkeerd om aangesloten
Spiraal verkeerd om aangesloten
Plaats aub een foto van de wp en het boilervat met de aansluitingen duidelijk zichtbaar.
Dit is een mechanisch probleem en zou dus binnen no time geïdentificeerd moeten zijn.
[ Voor 5% gewijzigd door twain4me op 13-07-2021 14:41 ]
Yep, lijkt me de beste weg. Met alle info, is de kans groot dat er een probleem met de installatie is. Kijk ook nadat het probleem is opgelost of je compensatie krijgt, als er sprake was van een extreem hoog energieverbruik.Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 15:23:
De firma in gebreke stellen is wat ik inderaad wil gaan doen, ze krijgen nog tot het einde van de week om een reactie te krijgen van de fabrikant van de boiler.
Die zou contact met mij moeten opnemen.
[ Voor 14% gewijzigd door hesselbeertje op 13-07-2021 17:21 ]
28 x AUO SunBravo + Fronius Symo 10.0 + Mitsubishi Zubadan 8kw om de stroom weer op te maken...
Dit inderdaad, klinkt het meest logisch.mb1 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 19:45:
Zit warm koud goed om aangesloten...
In principe moet de koud water van onderaf ingevoerd worden in de boiler.
Dan drukt deze de warmwater voorraad "omhoog".
Warm en koud water mengt zich niet er is een sterke gelaagdheid in de boiler.
Als de boiler fout is aangesloten "dondert" het koude water bovenop het warme, mengt zich een de temperatuur in de boiler zakt razendsnel.
Hier denk ik als eerste aan!
[ Voor 21% gewijzigd door thefox154 op 13-07-2021 21:21 ]
2900Wp ZZW + 915Wp Z verwarmd met alfea extensa r32 8KW en 2x FTXC35, SWW Atlantic Explorer 3 200l
Tijd van werken, tijd van rusten
dat is gewoon een DJG vat denk ik, die hebben er weinig mee te maken, geen idee wat ze met ze willen bespreken. Ze verkopen gewoon een vat met een spiraal, de rest monteer je zelfFacenoise schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 10:15:
Bij deze een aantal fotos van de boiler, er is ook een buitenunit(warmtepomp) en nog een binnenunit(warmtepomp). De binnenunit kan ik helaas geen foto van maken omdat er heel veel spullen voor liggen, die ga ik vanavond even leeg maken en dan maak ik daar ook nog even een foto van.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
[Afbeelding]
alleen verwarmen op de Een E-Element in een 300L vat geeft in de meeste vaten ongeveer 100L warm water.en daarna steenkoud.
Dit is inderdaad een DJG vat. Heb zelf ook deze maar dan van Fujitsu en ben erg tevreden. Hier staat de warmtepomp ingesteld iedere dag tussen 14:00 - 15:30 te verwarmen naar 52 graden met een hysterese van 7 graden. Dus op het moment dat om 14:00 de temperatuur van het vat lager is dan 45 graden gaat de pomp aan. Buiten deze tijden staat de pomp op de eco stand. Dan is de ingestelde waarde 45 graden en gaat de pomp verwarmen als het water 38 graden is.Facenoise schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 10:15:
Bij deze een aantal fotos van de boiler, er is ook een buitenunit(warmtepomp) en nog een binnenunit(warmtepomp). De binnenunit kan ik helaas geen foto van maken omdat er heel veel spullen voor liggen, die ga ik vanavond even leeg maken en dan maak ik daar ook nog even een foto van.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
[Afbeelding]
7360wp | 17*320 OZO | 6* 320 WNW | PVoutput | Loria 6008 | Fujitsu AGYG09LV | Gasloos sinds 10-07-2020
Ik heb zelf geen verstand van wat ik zie, kan jij aangeven hoe ik dit zou kunnen uitvoeren?Bo0bz schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 11:03:
[...]
Dit is inderdaad een DJG vat. Heb zelf ook deze maar dan van Fujitsu en ben erg tevreden. Hier staat de warmtepomp ingesteld iedere dag tussen 14:00 - 15:30 te verwarmen naar 52 graden met een hysterese van 7 graden. Dus op het moment dat om 14:00 de temperatuur van het vat lager is dan 45 graden gaat de pomp aan. Buiten deze tijden staat de pomp op de eco stand. Dan is de ingestelde waarde 45 graden en gaat de pomp verwarmen als het water 38 graden is.
Je kunt ervoor kiezen om (tijdelijk) de sensor even in de dompelbuis lager te plaatsen. Dan heb je meer voorraad warm water en kun je even kijken of dit het probleem oplost. Je hebt dan wel iets meer verbruik maar kun je zaken uitsluiten.
Omdat je eigenwijs bent en gewoon nog geen 1x een emmer onder de douche hebt gezet om het te meten en dit is 99/100 keer de oorzaak. (Je komt hier immers voor hulp)Facenoise schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 14:15:
Ik snap niet dat iedereen blijft terug vallen op de regendouche terwijl ik inmiddels al 3x heb aangegeven dat hetzelfde gebeurt bij het bad laten vollopen.
[ Voor 14% gewijzigd door Stef87 op 14-07-2021 12:36 ]
Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl
De dompelbuis is daar waar de grijze kabel in loopt. Die kabel kun je er uit halen en een gaatje lager er weer in steken. Zorg dat deze helemaal in de buis zit. Dan heb je meer water capaciteit tot je beschikking maar ik sluit me aan bij de rest de reageerders: Toets even hoeveel liter water per minuut uit je kraan komt. Simpel een grote emmer er onder zetten en timen hoeveel water er in gaat in 1 minuut. Dan weet je waarschijnlijk ook de oorzaakFacenoise schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 11:54:
[...]
Ik heb zelf geen verstand van wat ik zie, kan jij aangeven hoe ik dit zou kunnen uitvoeren?
7360wp | 17*320 OZO | 6* 320 WNW | PVoutput | Loria 6008 | Fujitsu AGYG09LV | Gasloos sinds 10-07-2020
ik snap dat je dat zegt, maar onafhankelijk van de snelheid, met een 300l boiler, hoe open je de kraan ook draait, een bad moet je volledig kunnen moeten vullen met warm water toch? (een bad is geen 300liter)Stef87 schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 12:32:toon volledige bericht
[...]
Omdat je eigenwijs bent en gewoon nog geen 1x een emmer onder de douche hebt gezet om het te meten en dit is 99/100 keer de oorzaak. (Je komt hier immers voor hulp)
Als jij een regendouche hebt die 25L per minuut kan tappen, dan gaat het heel snel. Bad vullen kan het ook snel mee gaan.
Door stilstand kan de max 55graden in avond al 50c zijn “toevallig” want pas bij 47gr. Gaat hij weer tot 55c verwarmen las ik hier.
Ga je dan douchen (begonnen op 50c) en douche je ook warmer dan normaal (boven de 40c) dan tap je gewoon je boiler te snel leeg.
Oplossing is dan simpel: https://niebla.nl/waterbesparende-handdouche/5-l-min/
Kan je ineens 4-5x zo lang douchen.
*edit*
De standaard 190L boiler heeft dan ook “maar” 110liter minder.
Een 5L per minuut douchekop op een 190L boiler
Vs
Een 25L per minuut regendouche op een 300L boiler
Welke is eerder leeg?
Ik hoop dat je het kan oplossen in ieder geval en het alsnog juist (toch) niet door je aantal liters/min komt.
Tijd van werken, tijd van rusten
Dankjewel, ik zal dit eens proberen.Bo0bz schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 13:03:
[...]
De dompelbuis is daar waar de grijze kabel in loopt. Die kabel kun je er uit halen en een gaatje lager er weer in steken. Zorg dat deze helemaal in de buis zit. Dan heb je meer water capaciteit tot je beschikking maar ik sluit me aan bij de rest de reageerders: Toets even hoeveel liter water per minuut uit je kraan komt. Simpel een grote emmer er onder zetten en timen hoeveel water er in gaat in 1 minuut. Dan weet je waarschijnlijk ook de oorzaakStel dat dit echt afwijkt van wat je capaciteit is dan speelt er iets anders.
[Afbeelding]
Vergeet dan ook niet de aansluitingen te controleren. Kijk hoe de leidingen lopen, dan kun je misschien ook zien of aanvoer en retour goed aangesloten zijn.Facenoise schreef op woensdag 14 juli 2021 @ 14:12:
[...]
Dankjewel, ik zal dit eens proberen.
Ik zal vanavond ook een water test uitvoeren zoals gevraagt, ik heb inmiddels begrepen dat 1 van de buren ook een 300 liter boiler heeft, daar ga ik binnenkort even aanbellen om wat settings te controleren. Voor zover we weten hebben hun er geen last van.
[ Voor 39% gewijzigd door Facenoise op 15-07-2021 21:29 ]
10 liter per minuut is niet wereldschokkendFacenoise schreef op donderdag 15 juli 2021 @ 21:24:
Ik heb zojuist de water test uitgevoerd, emmer van 15 liter was vol in 90 seconden.
Ik heb ook aan de leidingen gevoelt, de 2 bovenste leidingen voelen warm aan, de onderste zijn koud.
Ze komen ook aankomende dinsdag weer langs, ben benieuwd wat ze gaan doen. De temp sensor lager hangen zal ik binnenkort uitvoeren. Even bezoek afwachten en wat daar uit komt. Bij de buurman hangt die trouwens op dezelfde plek als bij mij.
Dat betekend 10 liter per minuut.Facenoise schreef op donderdag 15 juli 2021 @ 21:24:
Ik heb zojuist de water test uitgevoerd, emmer van 15 liter was vol in 90 seconden.
[ Voor 13% gewijzigd door D-dark op 15-07-2021 22:07 ]
Dan snap ik eigenlijk niet zo goed waar het probleem kan zitten. Er komt 10L/min uit je kraan dat is niet enorm veel.Facenoise schreef op donderdag 15 juli 2021 @ 21:24:
Ik heb zojuist de water test uitgevoerd, emmer van 15 liter was vol in 90 seconden.
Ik heb ook aan de leidingen gevoelt, de 2 bovenste leidingen voelen warm aan, de onderste zijn koud.
Ze komen ook aankomende dinsdag weer langs, ben benieuwd wat ze gaan doen. De temp sensor lager hangen zal ik binnenkort uitvoeren. Even bezoek afwachten en wat daar uit komt. Bij de buurman hangt die trouwens op dezelfde plek als bij mij.
7360wp | 17*320 OZO | 6* 320 WNW | PVoutput | Loria 6008 | Fujitsu AGYG09LV | Gasloos sinds 10-07-2020
Ja ik lees altijd voor het in bad gaan of douchen de actuele temperatuur uit, de info stand optie 11 geeft dit weer. Over het algemeen zit dit tussen de 50-55 graden.Bo0bz schreef op vrijdag 16 juli 2021 @ 09:59:
[...]
Dan snap ik eigenlijk niet zo goed waar het probleem kan zitten. Er komt 10L/min uit je kraan dat is niet enorm veel.
Even een kleine berekening:
Met je boiler op 55 graden ingesteld. Dat meet de sensor. Daar boven zit zeg even 100L water van 55 graden. Dat zou betekenen dat alleen al boven de sensor in totaal 137L water beschikbaar is op 38 graden (= dus bijna 14 minuten douchen) Daaronder zit ook nog ruim warm water boven de 38 graden. Oftewel met het debiet uit jou kraan zou je zeker een bad kunnen vullen op 38 graden en zeker ruim kunnen douchen.
Kun je ook de actuele temperatuur van de boiler aflezen? Weet je zeker dat deze ook daadwerkelijk verwarmd tot de ingestelde 55 graden? Weet je al welk type warmtepomp je hebt?
28 x AUO SunBravo + Fronius Symo 10.0 + Mitsubishi Zubadan 8kw om de stroom weer op te maken...
Nope, heel de zomer geen last gehad maar nu in de winter weer hetzelfde euvel. Ligt inmiddels sinds begin december bij de bouwer maar die komen pas 10 januari langs.mb1 schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 16:10:
@Facenoise ter lering en vermaak van een ieder die heeft meegedacht, is dit nu al eens opgelost?
Ik zal het voorleggen aan de monteur die langs komt 10 januari.Cpt.Chaos schreef op vrijdag 7 januari 2022 @ 16:10:
De zomer geen last, en nu wel? Dus hij werkt wel --> staat sww op prioriteit of is het ruimteverwarming?
Sww moet natuurlijk op prio 1 staan.
24,75kW solar, Hyundai Ioniq 5., Panasonic 12kw J-monobloc WP met 400L SWW en 300L buffer
Zijn opmerking hierbij was, zonder verwarmings element krijgt hij het water maar max op 52 graden, en met wel naar de 55 graden (dat schijnt het maximum te zijn). Tevens schijnt hij dan sneller weer warm te zijn tijdens gebruik, dus opwarmen tijdens gebruik/douchen zou sneller moet gaan.Motorfret schreef op dinsdag 11 januari 2022 @ 12:07:
Lijkt me niet dat dit (in de basis) je probleem was, want dan zou de boiler iedere keer flink opgewarmd moeten worden door het element, terwijl je WP dit ook prima zelf moet kunnen.
Die temperatuur ligt onder de waarde die men voor legionella veilig acht. De 55 graden-eis is voor een tappunt, niet voor het voorraadvat. Voldoet je woning daarmee aan de eisen van het bouwbesluit?Facenoise schreef op dinsdag 11 januari 2022 @ 17:48:
[...]
Zijn opmerking hierbij was, zonder verwarmings element krijgt hij het water maar max op 52 graden, en met wel naar de 55 graden (dat schijnt het maximum te zijn). Tevens schijnt hij dan sneller weer warm te zijn tijdens gebruik, dus opwarmen tijdens gebruik/douchen zou sneller moet gaan.
[...]
[ Voor 5% gewijzigd door ericplan op 11-01-2022 18:13 . Reden: topic toegevoegd ]
A'dam PVOutput
Ik mag hopen van wel, het is niet zelf bouw in dit geval maar gewoon een rijtjeshuis, gebouwd door een erkende bouwer.ericplan schreef op dinsdag 11 januari 2022 @ 18:08:
[...]
Die temperatuur ligt onder de waarde die men voor legionella veilig acht. De 55 graden-eis is voor een tappunt, niet voor het voorraadvat. Voldoet je woning daarmee aan de eisen van het bouwbesluit?
https://installateurszaken.nl/legionella-2/
Meer leesvoer op Tweakers Voorkomen legionella in boilers
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq