Bockelaar schreef op maandag 24 april 2023 @ 16:27:
[...]
waar lees je dat ik het over druk zetten op DPG heb? Het ging mij specifiek om het bezwaar bij de AP: de onderbouwing van de AP is erg marginaal, De AP is echter wél in staat om allerlei ministers brieven te sturen over wat de AP ergens van vindt. Wellicht is wat druk zetten via andere kanalen bij de AP dan van invloed op de prioriteit die er aan deze, voor de burger best wel belangrijke, casus gegeven wordt door de AP.
Sorry, ik was niet duidelijk/volledig idd, het moest meer zoiets zijn:
"Voorlopig zijn er toch nog normale wegen om de AP te bewegen om DPG te motiveren/verplichten mee te werken?".
Mijn persoonlijke idee hierover blijft wel het zelfde. Je hebt hun medewerking nodig en dan is het makkelijker als iedereen een beejte on speaking terms blijft in plaats van "modder gooien" in de media en iedereen tegen je in het harnas jagen. Volgens mij heeft Floort dit juist de hele tijd geprobeerd via de (langzame) maar nette weg op te lossen, en het lijkt me dan ook logisch om deze aanpak zo voort te zetten.
Daarnaast zou het mooi zijn als dit proces helemaal netjes verloopt om juist heel duidelijk precedent te scheppen. Dat zou AP wellicht ook weer helpen om dit in de volle breedte makkelijker te kunnen handhaven
Je moet op deze manier wellicht wel een lang adem hebben.
Ik vindt het wel jammer dat het allemaal zo moeizaam gaat en het handhaven van privacy ragels ondergesneeuwd raakt. Als je regels maakt moet je ze ook kunnen handhaven, erg jammer om te zien dat we dat dus momenteel in NL niet kunnen.
Hobby'en was geen hobby'en als alles altijd goed en makkelijk ging...