Toon posts:

Aankoop Audioset max 4000,-

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


  • Times_
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 23-01 16:48
Mijn vraag:

Hoe kan ik mijn te besteden budget (4000,-) voor een 5.1 systeem in verhouding het beste uitgeven, rekening houdende met aanschaf van de onderstaand genoemde spullen

receiver
2 vloerstaande fronts
1 center speaker
2 bookshelf rear speakers
1 subwoofer
kabels

Daarnaast ontvang ik graag concrete merken/types waar jullie kenners in deze prijsklasse enthousiast van worden?


Dit is mijn eerste vraag op een topic van Tweakers en hoop dat jullie me kunnen helpen; ik zie zelf namelijk door de bomen het bos niet meer wat betreft de oneindige keuzemogelijkheden t.a.v. Audio. Uiteindelijk als de winkels weer open zijn zal ik ook naar een speciaalzaak gaan, maar dan wil ik eigenlijk al een op een punt zitten dat ik tussen 2 a 3 types de keuze wil maken en niet alleen maar op de beste bedoelingen van de verkoper moet hoeven vertrouwen ;)

context
- Het is voor fijne muziekbeleving (soul, disco, pop) en surroundbeleving films/series (voornamelijk via Netflix etc)
- zitgedeelte is 6 m bij 6 m nieuwbouwhuis waarbij de gehele ruimte zo'n 10 bij 6 is.
- WAF factor zal uiteindelijk ook meespelen (ze weet nog niet echt wat er komen gaat), maar handig zou zijn als het niet te bombastisch is en de hoezen er om kunnen blijven (dit zie ik zelden op de foto's van setups )
- Het mag goedkoper, maar ik ga er vanuit dat het een jaar of 15 meegaat, en dan ben ik bereid 1000,- meer te betalen als de kwaliteit er echt beter van wordt.
- Ik wil graag nieuw aanschaffen, dit omdat mijn technische kennis me in de weg zit om goed in te kunnen schatten hoe goed het tweede hands nog is.


Relevante software en hardware die ik gebruik

Samsung qled 65 inch

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb

Niks; de winkels zijn dicht.

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 16:56
Speakers zijn belangrijker dan de receiver. Neem ongeveer 5% voor kabels, 60%-65% voor speakers, en 30%-35% voor de receiver.
Dan heb je dus 2400 - 2600 euro voor speakers, 1200 - 1400 voor de receiver en 200 voor de kabels. Kijk dan eens naar reviews van speaker packages en receivers op het www, en laat weten wat aanspreekt en wat niet.

[Voor 16% gewijzigd door martyw op 24-02-2021 18:49]


  • Cyriel85
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 21-03 20:34
Ik zou bij het uitgeven van zo'n bedrag echt naar een goed hifi zaak gaan om te beluisteren en daar iets uit te zoeken.

Qua spreiding budget:
+/- 800 receiver
+/- 1600 fronts
+/- 600 rears
+/- 500 center
+/- 500 sub

Kabels is in mijn beleving tientjes werk.
Koper kabel met goede dikte, speciale audio kabels voegen in mijn beleving weinig toe.

Persoonlijk hoeft van mij een sub niet eens bij goede floorstanders, maar voor echte filmbeleving wellicht wel handig

Ryzen 5 3600 - MSi B450proVDH Max - AMD 6800XT - 16 GB Hyperx Predator


  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Als je bijvoorbeeld hier kijkt:
https://www.hifiklubben.nl/luidsprekers/luidsprekersets/

Of hier:
https://www.hobo.nl/luids...rsets/5-1-speakerset.html

Of hier:
https://www.iear.nl/speaker/home-cinema-speakers/speakerset/

Of hier:
https://www.stassen.nl/luidsprekers/home-cinema-systeem

Dan heb je al een aardig beeld van wat er zo te krijgen is.
En met je budget moet het dus niet zo'n probleem zijn.

Een Denon AVC-3700H of 4700H kan er dan zelfs nog bij.
En vaak kan je als je alles in één keer koopt dingen als luidsprekerkabel er wel bij onderhandelen.

Voor wat de WAF factor betreft, met een sub erbij kan je ook overwegen om een set te nemen die voor ook bookshelf speakers gebruikt.

[Voor 16% gewijzigd door RobbieT op 24-02-2021 19:02]


  • Times_
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 23-01 16:48
Dankjewel heren,

ik heb zo op wat websites gekeken en dan kom ik vaak uit bij de instapseries van b&w en de instap+ modellen van Dali.

Bijvoorbeeld volgende mogelijjkheden;

2 fronts floorstands dali optiocon 5 a 1500 dali oberon 9 a 1600 B&W 603 s2 a 1800
1 center b&w htm6 550 dali opticon vokal a 570
2 rears dali oberon 5 a 560 b&w 607 s2 a 600 b&w 606 sn a 750
1 woofer B&WASW610MBK a 600 dali sub e-9 f a 550,-


Zouden jullie ook deze 2 merken verder uit gaan spitten of moet ik er volgens jullie nog een andere serieus meenemen?
Zouden jullie adviseren om merken te combineren of proberen dit te voorkomen? (esthetisch valt natuurlijk iets te zeggen voor het kiezen van 1 merk speakers)

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Times_ schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 22:11:
Dankjewel heren,

Zouden jullie adviseren om merken te combineren of proberen dit te voorkomen? (esthetisch valt natuurlijk iets te zeggen voor het kiezen van 1 merk speakers)
Ik zou voor surround bij voorkeur alles van één merk doen.
Met surround hoor je vaak het verschil in klank tussen merken.

De sub kan wel afwijkend. Daarvoor kan je bijvoorbeeld bij REL ook kijken.
Ga van beide merken een set luisteren en kijk wat het beste bevalt.

Receiver is daarna denk ik niet zo spannend.

[Voor 13% gewijzigd door RobbieT op 24-02-2021 22:21]


  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 16:56
Times_ schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 22:11:
Dankjewel heren,

ik heb zo op wat websites gekeken en dan kom ik vaak uit bij de instapseries van b&w en de instap+ modellen van Dali.

Bijvoorbeeld volgende mogelijjkheden;

2 fronts floorstands dali optiocon 5 a 1500 dali oberon 9 a 1600 B&W 603 s2 a 1800
1 center b&w htm6 550 dali opticon vokal a 570
2 rears dali oberon 5 a 560 b&w 607 s2 a 600 b&w 606 sn a 750
1 woofer B&WASW610MBK a 600 dali sub e-9 f a 550,-


Zouden jullie ook deze 2 merken verder uit gaan spitten of moet ik er volgens jullie nog een andere serieus meenemen?
Zouden jullie adviseren om merken te combineren of proberen dit te voorkomen? (esthetisch valt natuurlijk iets te zeggen voor het kiezen van 1 merk speakers)
Dali en B&W zijn prima merken, maar ook bijvoorbeeld JBL, Klipsch en anderen hebben prima sets. Houd inderdaad zoals ook @RobbieT zegt alles bij 1 merk voor de speakers. Bij een receiver let je vooral op de mogelijkheden - zoals streaming diensten, aansluitingen, eventueel voorbereid zijn op multi-room mocht je dat overwegen, etc.

[Voor 7% gewijzigd door martyw op 24-02-2021 22:23]


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

En overweeg ook zeker gebruikt, demo- of inruilspeakers. Zo koop je voor hetzelfde geld de high-end spullen van een paar jaar geleden in plaats van de instappers van nu.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 10:06
Je kunt er nog zoveel uitzoekwerk aan spenderen, uiteindelijk zul je gewoon het advies van @Cyriel85 moeten opvolgen en bij (verschillende) hifizaken speakers gaan beluisteren. Het beste ga je er dan blanco in, want je kunt nog zoveel positieve of negatieve reviews lezen, uiteindelijk gaat het er om wat jij goed vind klinken en niet wat een ander er van vindt.

Een paar handigheidjes om rekening mee te houden/weet van te hebben;
- receivers koop je vooral om hun aansluitmogelijkheden en ondersteunde functies, niet om hun vermogen.
- speakers die op een iets hoger volume spelen, klinken voor ons gevoel vaak beter, laat je niet misleiden.
- met name de lagere frequenties zullen in de winkel anders klinken dan thuis, omdat de klank hiervan niet zozeer door de speaker wordt bepaald, maar de ruimte (die als een soort klankkast fungeert). De belangrijkste veroorzakers worden staande golven genoemd.
- als sublaag belangrijk is (bij film voornamelijk) dan moet je met een enkele subwoofer vaak wat geluk hebben of je de klank er uit krijgt die je wilt. Een duurdere subwoofer is meestal niet de oplossing als het tegenvalt. Een tweede subwoofer (en een paar andere accessoires en heel wat EQ-werk) is dat meestal wel.

  • Times_
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 23-01 16:48
Top iedereen; erg bedankt!

@LA-384 Wat bedoel je met:

- speakers die op een iets hoger volume spelen, klinken voor ons gevoel vaak beter, laat je niet misleiden.

En hoe kan ik t.a.v. onderstaande hier in de winkel het beste rekening mee houden. Waar zou ik te veel of te weinig van moeten horen in de winkel om voor thuis het juiste resultaat te krijgen?

-met name de lagere frequenties zullen in de winkel anders klinken dan thuis, omdat de klank hiervan niet zozeer door de speaker wordt bepaald, maar de ruimte (die als een soort klankkast fungeert). De belangrijkste veroorzakers worden staande golven genoemd.

  • Loft
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 08:12
Zoals al aangegeven door o.a. @Cyriel85 Ga zelf luisteren in een goede audio zaak. Ook de prijs verhouding is logisch. De namen die @RobbieT zijn al goed.

Redenen waarom zelf luisteren erg belangrijk is, klank, klank en smaak. Wat jij mooi vind, kan ik niet beoordelen. Ieder goed merk speaker heeft een bepaalde klankkleur en dat moet matchen met de receiver.

KEF wordt veelal als een hardere/heldere klankkleur beschouwd. B&W juist weer als (veel warmer). Dit is geen goed of fout kwestie, maar wat jij mooi vindt.
Idem voor receivers e.d. Waar Yamaha weer helderer/scheller over kan komen en Marantz/Rotel weer warmer.. Ook hier geldt, er is geen goed of fout.

Wat wel kan meespelen als je warm & warm combineert, dat het overdaad kan zijn. Idem andersom.

Uiteindelijk telt wat jij mooi vindt, zo makkelijk is het dan ook :)

If I agreed with you, we'd both be wrong.


  • bartvl
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 16:48

bartvl

Vlieg! Kan ik niet. Te laat...

Wat is overigens je referentiekader, hoe beleef je nu je audio?

En wellicht echt een Tweakers vraag, maar heb je bijvoorbeeld enkel stereo overwogen ipv 5.1?
Het is natuurlijk N=1, maar ik ben ook eens begonnen met een surround opstelling. Ik heb nu enkel een hele goede stereo opstelling en ik vind het fantastisch, ook bij tv/films. Uiteraard zal er een dimensie missen (maar vergis je er niet in hoe ruimtelijk stereo geluid kan zijn!) maar het scheelt een hoop luidsprekers (WAF), bekabeling en geld.

Life is not about specs, it is about joy!


  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 10:06
Times_ schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 23:16:
@LA-384 Wat bedoel je met:

- speakers die op een iets hoger volume spelen, klinken voor ons gevoel vaak beter, laat je niet misleiden.
Als je twee dezelfde speakers zou vergelijken, waarvan er één op één iets hoger volume speelt, zal de meerderheid die speaker aanmerken als de betere. Eigenlijk zou je zowat een db meter moeten meenemen voor het eerlijkste vergelijk, maar dat gaat ook weer wat ver. Het is gewoon iets waar je rekening mee moet houden, als je een duidelijk volumeverschil hoort tussen de geteste speakers, kijk dan of je dat kan corrigeren.
En hoe kan ik t.a.v. onderstaande hier in de winkel het beste rekening mee houden. Waar zou ik te veel of te weinig van moeten horen in de winkel om voor thuis het juiste resultaat te krijgen?

-met name de lagere frequenties zullen in de winkel anders klinken dan thuis, omdat de klank hiervan niet zozeer door de speaker wordt bepaald, maar de ruimte (die als een soort klankkast fungeert). De belangrijkste veroorzakers worden staande golven genoemd.
Dat kun je niet. Ik denk dat een winkel een audio ruimte heeft met enige akoestische aanpassingen. Thuis is dat niet het geval, dus klinkt het meestal slechter. Het is thuis vaak niet zo dat een subwoofer niet laag genoeg gaat, maar wel dat het volume over de frequenties heen fluctueert. 25hz speelt bijvoorbeeld op 80db, 40hz op 60db en 70hz weer op 100db. Dat maakt een subwoofer "bonkerig"; het ene moment hoor je niets, het andere rinkelen de kopjes uit de servieskast.

Dat is een extreem voorbeeld, maar niet onrealistisch. Dat effect wordt dus veroorzaakt door de kamer waar de sub/speaker staat en los je dus niet op met een duurdere subwoofer/speakers. Mocht je dat dus ook ervaren, weet dan dat je geen verkeerde subwoofer hebt gekocht, maar dat je aan de slag moet met plaatsing en/of equalizing. Het is iig geen ding om je vooraf al druk over te maken. Met een budget van €500,- voor de subwoofer, zit het met de kwaliteit er van sowieso wel goed.
Loft schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 23:45:
Ieder goed merk speaker heeft een bepaalde klankkleur en dat moet matchen met de receiver.
Ik lees hier vaker over dubbelblinde tests die die stelling ontkrachten (voor wat betreft klank van receivers). Ik zal het niet wegzetten als kolder, want ik heb het zelf nooit getest, maar wil de Ts wel adviseren dit zelf te ervaren of het waar is.

Net zoals het matchen van impedantie en opgegeven vermogen. Daar hoeft niet naar gekeken te worden.

  • D vd V
  • Registratie: Oktober 2011
  • Niet online

D vd V

Moderator Consumentenelektronica
@Times_ Aankoopadvies doen we in CEA. Je topic is daarheen verplaatst.

  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 17:01

JvS

Ik heb hem zelf ook

RobbieT schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 22:19:
[...]


Ik zou voor surround bij voorkeur alles van één merk doen.
Met surround hoor je vaak het verschil in klank tussen merken.
Ik zou dit denk ik ook doen, maar dan alleen de 3 fronts en dan met name vanwege de looks en integratie. Een center is conceptueel zo'n ander soort speaker dan een front dat-ie sowieso erg anders klinkt. Ik speel al een jaar of 18 met een chario syntar dialoge met vele verschillende frontspeakers en integratie is nooit een probleem geweest.

(Door orientatie van de speakers, horizontaal vs verticaal, ander wisselfilter en totaal andere positie in de kamer klinkt een center sowieso erg anders dan je fronts, doe maar eens een ruisje langs de speakers. Links en rechts verschillen overigens ook door plaatsing :))

Surrounds eigenlijk hetzelfde verhaal. Kijk in een bioscoop, daar hangen ook niet 30keer dezelfde speakers :). (wel zelfde 3 fronts overigens). Ik zou daar voor klein / passend kiezen. Belangrijker is dat je de speakers op een goede locatie kan plaatsen. Zodat er niet een in je oor tettert en de ander meer dan 3x zover weg staat ofzo.

Sub zou ik SVS of BK doen (ik zou er zelfs twee doen, niet vanwege output, maar vanwege kwaliteit en actieve akoestische maatregelen die dat mogelijk maakt, zonder dikke lagen dempingsmateriaal). BK en SVS zijn altijd een veilige keuze.

Receiver (mits een fatsoenlijke vanaf een marantz/denon instapper) heeft amper invloed op geluid. Ik zou er 600 euro voor reserveren max. maar ik kan me voorstellen dat je meer wilt.

En de frontspeakers, die maken je set. Daar zou ik het meeste budget aan uitgeven. Maar welke je moet hebben? Dat is mede ruimte- en smaakafhankelijk. Dus toch wachten tot je ernaar kan luisteren. Ik ben zelf wel gecharmeerd van de KEF R3, omdat dat een speaker is die audiotechnisch erg goed in elkaar zit.

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


  • Hulleman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 15:58
Cyriel85 schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 18:52:
Persoonlijk hoeft van mij een sub niet eens bij goede floorstanders, maar voor echte filmbeleving wellicht wel handig
Een sub is niet handig, maar een absolute noodzaak voor de filmbeleving. Wat mij betreft ook voor muziek. Een sub geeft een heel ander laag dan een vloerstaander. Dieper, strakker, gecontroleerder, mits je een degelijke sub koopt.

LG OLED C7 | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Nvidia Shield 2017 | Playstation 5 | Xbox Series X |


  • DonJunior
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 15:57
JvS schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 08:51:
[...]

[..]

Receiver (mits een fatsoenlijke vanaf een marantz/denon instapper) heeft amper invloed op geluid. Ik zou er 600 euro voor reserveren max. maar ik kan me voorstellen dat je meer wilt.

[..]
En toch.. ik ben een tijdje geleden van receiver gewisseld (Pioneer naar Denon) .. voor mij ging er een wereld open. Op dezelfde speakers een totaal andere beleving. Waar ik bij de Pioneer echt geen fatsoenlijk laag uit de speakers kreeg (ondanks de vele metingen en aanpassingen aan de instellingen) is dit bij de Denon totaal geen probleem en klinken de speakers dermate goed in het laag dat ik de subwoofer echt alleen nog aan heb bij films kijken (voor de LFE, Low Frequency Effects)

Mooi is ook dat de Pioneer meer Front RMS vermogen heeft dan de Denon.. dus tip voor TS. Staar je alsjeblieft niet blind op hogere RMS cijfers want dat zegt niet heel veel (ben ik zelf al wel achter)

  • Hulleman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 15:58
Times_ schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 22:11:
ik heb zo op wat websites gekeken en dan kom ik vaak uit bij de instapseries van b&w en de instap+ modellen van Dali.

Zouden jullie ook deze 2 merken verder uit gaan spitten of moet ik er volgens jullie nog een andere serieus meenemen?
Wellicht een beetje mosterd na de maaltijd, maar hier my 2 cents. Een aantal jaar terug een beetje op hetzelfde punt als jou gestaan. Advies is inderdaad luisteren. Je gaat niet blind 4-5K uitgeven, toch? :) 3 maart mag je weer!

Ik was in de race voor Dali Opticon 6 speakers, maar na een luistersessie naar huis gegaan met de duurdere Focal Aria 926. Die vond ik ook prettiger klinken dan de Aria 936. Ook heb ik B&W CM9S2 en KEF R5 beluistert. Vond ik echt niks.

Je moet een hifizaak je budget doorgeven, dan kunnen zij een luistersessie voor je organiseren. Je kunt prima alleen een luistersessie voor alleen de frontspeakers plannen. Daar gaat het namelijk om, omdat je via de fronts naar muziek luistert. Neem zelf een stickje mee met muziek die je goed kent en van goede kwaliteit. Kies bij die fronts een bijpassende center. De rear speakers zou ik lekker van het instapmodel van hetzelfde merk nemen. Dat luistert niet zo nauw. Subwoofer, zoals gezegd, SVS of BK.

LG OLED C7 | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Nvidia Shield 2017 | Playstation 5 | Xbox Series X |


  • Hulleman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 15:58
DonJunior schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:08:
[...]

En toch.. ik ben een tijdje geleden van receiver gewisseld (Pioneer naar Denon) .. voor mij ging er een wereld open. Op dezelfde speakers een totaal andere beleving. Waar ik bij de Pioneer echt geen fatsoenlijk laag uit de speakers kreeg (ondanks de vele metingen en aanpassingen aan de instellingen) is dit bij de Denon totaal geen probleem en klinken de speakers dermate goed in het laag dat ik de subwoofer echt alleen nog aan heb bij films kijken (voor de LFE, Low Frequency Effects)

Mooi is ook dat de Pioneer meer Front RMS vermogen heeft dan de Denon.. dus tip voor TS. Staar je alsjeblieft niet blind op hogere RMS cijfers want dat zegt niet heel veel (ben ik zelf al wel achter)
Bij de Denon toevallig een audyssey sessie gedraaid en die EQ ook aan staan? Maakt een wereld van verschil in de klank. Pioneer regelt dat anders. Niet gezegd dat met of zonder audyssey e.e.a. beter klinkt, maar ook mijn speakers geven veeeeel meer laag als ik de audyssey EQ aan zet. Vermogen zegt inderdaad niks over de klank. Sowieso niet iets waar je naar moet kijken bij een receiver.

Edit: aan de andere kant. Muziek draai ik veelal op pure direct met subwoofer (LFE+main). Dan geeft de sub een prettig laag hoor :) met audyssey is dat veel te veel aangezet. Dus dat gebruik ik met games/films/tv.

[Voor 8% gewijzigd door Hulleman op 25-02-2021 09:13]

LG OLED C7 | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Nvidia Shield 2017 | Playstation 5 | Xbox Series X |


  • JTfoto
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 17:31

JTfoto

Work hard

Ik ben het helemaal eens voor wat betreft het luisteren naar speakers voordat je deze koopt. Moet je je voorstellen dat je een dusdanig groot bedrag gaat uitgeven en dat de speakers die je krijgt niet naar je zin zijn, dat zou mooi vervelend zijn.

Daarnaast is het ook gewoon een leuke ervaring om eens goed te zitten en naar allemaal verschillende speakers te luisteren. Er kan verrassend veel verschil van de ene naar de andere speaker te horen zijn.

Gezien de WAF ook een rol speelt, dan zou ik je willen aanbevelen om eens te kijken naar een SVS-SB2000. Fijne subwoofer, compact formaat (dus hoeft niet erg in het zicht te staan) en kan een erg fijne aanvulling zijn op je fronts, zeker bij LFE van films.

  • DonJunior
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 15:57
Hulleman schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:11:
[...]

Bij de Denon toevallig een audyssey sessie gedraaid en dat ook aanstaan? Maakt een wereld van verschil in de klank. Pioneer regelt dat anders. Niet gezegd dat met of zonder audyssey e.e.a. beter klinkt, maar ook mijn speakers geven veeeeel meer laag als ik de audyssey EQ aan zet. Vermogen zegt inderdaad niks over de klank. Sowieso niet iets waar je naar moet kijken bij een receiver.
Ja bij beiden receivers zit een microfoon om in te meten. Bij Pioneer heet dat anders (ben even de naam kwijt)
Zoals gezegd, vele instellingen daarna nog gewijzigd om er iets van power uit te krijgen.. kreeg het nooit goed.
Bij de Denon was dat veel makkelijker (en logischer ingedeeld naar mijn mening)
Al met al sindsdien een blij Denon gebruiker. :D

  • JTfoto
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 17:31

JTfoto

Work hard

DonJunior schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:14:
[...]

Ja bij beiden receivers zit een microfoon om in te meten. Bij Pioneer heet dat anders (ben even de naam kwijt)
Zoals gezegd, vele instellingen daarna nog gewijzigd om er iets van power uit te krijgen.. kreeg het nooit goed.
Bij de Denon was dat veel makkelijker (en logischer ingedeeld naar mijn mening)
Al met al sindsdien een blij Denon gebruiker. :D
MCAAC zul je denk ik bedoelen. Dat zit hier in ieder geval op mijn VSX-S510. Vond het geluid er persoonlijk absoluut niet beter van worden, dus heb de speaker altijd zonder EQ.

  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 17:01

JvS

Ik heb hem zelf ook

DonJunior schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:14:
[...]

Ja bij beiden receivers zit een microfoon om in te meten. Bij Pioneer heet dat anders (ben even de naam kwijt)
Zoals gezegd, vele instellingen daarna nog gewijzigd om er iets van power uit te krijgen.. kreeg het nooit goed.
Bij de Denon was dat veel makkelijker (en logischer ingedeeld naar mijn mening)
Al met al sindsdien een blij Denon gebruiker. :D
Dat is de verklaring. DSP heeft natuurlijk extreem veel impact op geluid.

En auto-DSP is helaas nog niet echt top, dus dat kan vriezen en dooien. Maar dat een ander systeem heel anders kan klinken kan uiteraard heel goed kloppen.

Heeft niet echt met vermogen of de versterker te maken, maar vooral met de DSP (wat dan werkt als een ordinaire equalizer, dus dat hoor je zeker wel!).

Op zich goed punt verder wel. De Audyssey of welke variant dan ook kan weldegelijk impact hebben! Dus in die zin ligt mijn advies ietsje genuanceerder. Alleen is niet te voorspellen welk systeem het best gaat werken.
Hulleman schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 08:59:
[...]

Een sub is niet handig, maar een absolute noodzaak voor de filmbeleving. Wat mij betreft ook voor muziek. Een sub geeft een heel ander laag dan een vloerstaander. Dieper, strakker, gecontroleerder, mits je een degelijke sub koopt.
Hier wil ik ook nog even op reageren. Bijna elke sub is wel een degelijke sub. Alleen kamers zijn 100% klote. Je luistert altijd naar de pieken en dalen van de staande golven.

Er zijn maar een paar manieren om dat gecontroleert te verbeteren:
- Meer laagweergevers (dus een sub en 2 grote speakers is beter dan alleen 2 grote speakers)
- Enorme dikke lagen akoestische demping (denk aan een dode kamer), niet echt haalbaar
- Actie akoestische aanpak met meerdere laagbronnen (kost alleen krankzinnig veel tijd en is moeilijk)

In een thuissituatue zou ik altijd proberen te gaan voor 2 kleine subjes en daarbij met de positie spelen en ook een receiver kiezen die twee subaansluitingen heeft. Met een beetje geluk regelt-ie ze individueel en dan kan je soms echt wonderen krijgen (die je met handmatig met dsp instellen zeer waarschijnlijk krijgen).

[Voor 107% gewijzigd door JvS op 25-02-2021 09:26]

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


  • Loft
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 08:12
LA-384 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 06:00:


[...]

Ik lees hier vaker over dubbelblinde tests die die stelling ontkrachten. Ik zal het niet wegzetten als kolder, want ik heb het zelf nooit getest, maar wil de Ts wel adviseren dit zelf te ervaren of het waar is.

Net zoals het matchen van impedantie en opgegeven vermogen. Daar hoeft niet naar gekeken te worden.
Ik heb het zelf getest met B&W + Marantz/Rotel/Denon en meerdere receiver en versterkers.
Idem met een paar andere boxen.

Ik noemde bewust KEF en B&W omdat ik daar het verschil goed kon horen. Tegelijkertijd ben ik geen expert, maar merk puur het verschil in die merken in een test. Er zit zeker verschil in en helemaal met je eens; in alles gevallen, laat TS zelf ervaren wat hij (mooi) vindt.

If I agreed with you, we'd both be wrong.


  • BlueSS50
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 15:36
misschien is het vloeken in de kerk: https://teufelaudio.nl/definion-3-surround-51-set-105515000 met een goede Marrantz

Of anders Q acoustics

  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 10:06
Loft schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:22:
[...]


Ik heb het zelf getest met B&W + Marantz/Rotel/Denon en meerdere receiver en versterkers.
Idem met een paar andere boxen.

Ik noemde bewust KEF en B&W omdat ik daar het verschil goed kon horen. Tegelijkertijd ben ik geen expert, maar merk puur het verschil in die merken in een test. Er zit zeker verschil in en helemaal met je eens; in alles gevallen, laat TS zelf ervaren wat hij (mooi) vindt.
Excuus, ik zie dat ik een belangrijke zin vergeten ben. Ik doelde specifiek op klankverschil tussen receivers.

Dat speakers hun eigen klank hebben is helemaal waar.

  • 107mb
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 21-03 22:52
BlueSS50 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:59:
misschien is het vloeken in de kerk: https://teufelaudio.nl/definion-3-surround-51-set-105515000 met een goede Marrantz

Of anders Q acoustics
TS haalt de WAF aan. Speakers van 1.28 m hoog i.c.m. de WAF :X

Mijn vrouw had geen enkel probleem met grote speakers. Ik liet haar de Teufel Ultima 40 5.1 set zien op de site van Teufel. Vond ze mooi!! Ook toen ik aangaf dat ze ERG GROOT waren. "Gewoon doen, ik vind ze echt mooi!". Nu staan ze er, en het duurde een week voordat ze van de schrik was bijgekomen.... :)

Het klinkt uitstekend, hoewel ik de T10 sub ondermaats vind t.o.v. de fronts. Ik kan me voorstellen dat dit ook voor de Definion 3 geldt.

  • BlueSS50
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 15:36
107mb schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 10:22:
[...]


TS haalt de WAF aan. Speakers van 1.28 m hoog i.c.m. de WAF :X

Mijn vrouw had geen enkel probleem met grote speakers. Ik liet haar de Teufel Ultima 40 5.1 set zien op de site van Teufel. Vond ze mooi!! Ook toen ik aangaf dat ze ERG GROOT waren. "Gewoon doen, ik vind ze echt mooi!". Nu staan ze er, en het duurde een week voordat ze van de schrik was bijgekomen.... :)

Het klinkt uitstekend, hoewel ik de T10 sub ondermaats vind t.o.v. de fronts. Ik kan me voorstellen dat dit ook voor de Definion 3 geldt.
Ik had in mijn begroting Q acoustics opgenomen als 5.1 set. Maar ik ben nu een oud huis aan het opknappen waar tegenslagen in zitten (oa kozijnen). waardoor ik steeds meer nijg naar de ultima 40 icm een 2e Hands 7.1 marantz versterker en dan bi-amp aansluiten.
In diverse tests gelezen dat de Marantz beter bij mijn muzieksmaak past dan een Denon

  • Loft
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 08:12
LA-384 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 10:05:
[...]

Excuus, ik zie dat ik een belangrijke zin vergeten ben. Ik doelde specifiek op klankverschil tussen receivers.

Dat speakers hun eigen klank hebben is helemaal waar.
Helemaal mee eens. Er is een groter verschil in luidsprekers dan met receivers.

Bij receivers merkte ik alleen de extremere. Dit hebben we getest met KEF en B&W speakers en dan verschillende receivers. Uit mijn hoofd waren dat destijds, de Rotel, Denon, Marantz, Yamaha.

Met name die Yamaha was helderder/scheller dan de anderen. De combinatie KEF en Yamaha viel dan ook af.
Uiteindelijk geldt hier ook wat mensen zelf weer mooi vinden

If I agreed with you, we'd both be wrong.


  • virtualite
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 06:47
Ik heb hele goede ervaring met https://teufelaudio.nl/th...dolby-atmos-512-106228000

Maar gewoon gaan luisteren blijft het beste.

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 13:56

FeaR

ModeratoR Consumentenelektronica

In GoT we trust

DonJunior schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:08:
[...]
Mooi is ook dat de Pioneer meer Front RMS vermogen heeft dan de Denon.. dus tip voor TS. Staar je alsjeblieft niet blind op hogere RMS cijfers want dat zegt niet heel veel (ben ik zelf al wel achter)
Vermogen zegt inderdaad helemaal niets over de kwaliteit en er hoeft inderdaad niet op gelet te worden. Als je er al op gaat letten check dan goed dat je wel appels met appels gaat vergelijken. Nu worden in deze niet de specifieke Denon en Pioneer genoemd maar grote kans dat het ene merk het vermogen op heeft gegeven op één kanaal, bij 6 ohm en 1000 Hz met een vervorming van meer dan 0,1% waar het andere merk meet met twee kanalen, een geheel bereik van 20 - 20.000 Hz en met minder dan 0,1% vervorming. Dat geeft heel andere waardes. Helaas is de Tweakers Pricewatch hier bijvoorbeeld niet op berekend, het ene vermogen kan je niet zo maar afzetten tegen het andere.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


  • Ray187
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 16:28
Ik lees nergens in de OP dat het allemaal nieuw moet zijn. Wat ik er wel uit haal is dat er een QLED TV staat. Dat betekend dat je een receiver/versterker moet hebben met een 4k passtrough.

Als je voor dat geld het max. qua performance eruit wilt halen dan zou ik zelf kijken naar 2e hands receiver waar nog 1 jaar garantie op zit, want de techniek is de afgelopen 2 jaar niet zover verbeterd dat je iets zal missen uit een 2021 model of 2020. Enige waar je rekening mee moet houden is dat deze op zijn HDMI poort een 4k passtrough heeft.

Vanwege de huiskamer en je bent zo te lezen geen audiofiel :) is de kamer vast niet akkoestisch gebouwd.
Dus een receiver met room correction is zeker aan te raden.

Betaalbare en betere room correction dan 99% in deze prijsklasse.

https://link.marktplaats.nl/m1668562555

Deze heeft een ringkern travo, wat voor betere stereo beleving zorgt.

Waarom floorstanders? Zoek gewoon bookshelf waarvan het mid en hoog jij/jullie aangenaam vinden klinken, want de sub pakt alles onder de 80hz wel op.

Degene die gemakeerd is als beste antwoord heeft een vreemde reactie op de sub. Geen sub nemen betekend dat je bij films dat je het .1 geluidsspoor niet hebt. En dat is zonde, want dat geeft een extra beleving aan de film...je dakpannen hoeven niet los te komen, maar een sub voegt meer toe dan je denkt...wel ff goed plaatsen en afstellen, maar dat doet je receiver zijn room correctie wel.

Speakers kan niemand je adviseren, omdat geluids waarneming erg persoonlijk is.

Speakerkabel lekker op internet een rol koper
HDMI kabel die snel genoeg is voor 4k.

Als je slim koopt dan heb je Voor 4k heb je een bovengemiddelde set staan.

  • lakemens
  • Registratie: April 2012
  • Laatst online: 16-03 14:51
Speakers kan niemand je adviseren, omdat geluids waarneming erg persoonlijk is.
Contradictio in terminis 8)7

Hoewel goed bedoeld, zou ik TS aanraden zich juist wél te laten adviseren door een goede Hifi-zaak. Juist omdat het heel persoonlijk is, zou het handig zijn dat iemand je laat zien en horen wat nou juist dat verschil is. Bij voorgesteld budget zou ik niet gaan marktplaatsen, eerlijk gezegd.

Er had hier een heel intelligente tekst kunnen staan


  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 13:56

FeaR

ModeratoR Consumentenelektronica

In GoT we trust

lakemens schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 12:08:
[...]
Hoewel goed bedoeld, zou ik TS aanraden zich juist wél te laten adviseren door een goede Hifi-zaak. Juist omdat het heel persoonlijk is, zou het handig zijn dat iemand je laat zien en horen wat nou juist dat verschil is.
Adivseren dan wel luisteren bij een HiFi zaak ik anders danom hier een lijst te posten welk merk en type speaker TS moet gaan kopen. Dat is ook niet in het voordeel van het topic, opsomtopics bieden geen discussiewaarde.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


  • Hulleman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 15:58
Ray187 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 11:42:
Ik lees nergens in de OP dat het allemaal nieuw moet zijn. Wat ik er wel uit haal is dat er een QLED TV staat. Dat betekend dat je een receiver/versterker moet hebben met een 4k passtrough.

Als je voor dat geld het max. qua performance eruit wilt halen dan zou ik zelf kijken naar 2e hands receiver waar nog 1 jaar garantie op zit, want de techniek is de afgelopen 2 jaar niet zover verbeterd dat je iets zal missen uit een 2021 model of 2020. Enige waar je rekening mee moet houden is dat deze op zijn HDMI poort een 4k passtrough heeft.
Je stelt hier wel wat onwaarheden.
1) 4K passthrough is juist iets waar je niet op hoeft te letten, aangezien letterlijk alle courante receivers dat ondersteunen. Mijn Marantz uit 2015 (in techniekland, ook wel het jaar 'kruk' genoemd) doet dat al.
2) Het afgelopen jaar is juist de grootste technische vernieuwing sinds jaren doorgevoerd, namelijk HDMI 2.1

Een receiver kost je ook de kop niet (kan wel, hoeft niet). Gezien het budget van de OP is hij/zij denk ik niet opzoek naar 2e hands spullen. Je kunt best een model kopen van het voorgaande jaar, of zelfs het jaar daarvoor. Maar wel goed om te checken of een receiver doet wat jij wilt. Als HDMI 2.1 een must is, dan kun je bijna niet om een 2021 model heen. In 2020 zijn er ook modellen die dit aan boord hebben, maar daar zijn (of waren?) problemen mee.

[Voor 18% gewijzigd door Hulleman op 25-02-2021 12:59]

LG OLED C7 | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Nvidia Shield 2017 | Playstation 5 | Xbox Series X |


  • Ray187
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 16:28
@Hulleman
1) Wat is een onwaarheid volgens jou? Ik zeg is dat hij erop moet letten.
2) wat is volgens jou een reden dat je 2.1 MOET hebben? Wat zal hij gaan missen als er een 2.0 op zit?

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 13:56

FeaR

ModeratoR Consumentenelektronica

In GoT we trust

Ray187 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 13:01:
2) wat is volgens jou een reden dat je 2.1 MOET hebben? Wat zal hij gaan missen als er een 2.0 op zit?
4K @120Hz, of dat een gemis of eis is hangt van de randapparatuur af. Nadeel is alleen nog steeds wel de HDMI 2.1 chipset die niet lekker dat signaal door kan voeren. Heb je met HDMI 2.1 (zowel TV als receiver) natuurlijk wel eARC waardoor je de TV als hub zou kunnen gebruiken en nog steeds van losless surround audio kan genieten maar mijns inziens is eARC niet de manier van aansluiten die voorkeur heeft.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


  • Hulleman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 15:58
Ray187 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 13:01:
@Hulleman
1) Wat is een onwaarheid volgens jou? Ik zeg is dat hij erop moet letten.
2) wat is volgens jou een reden dat je 2.1 MOET hebben? Wat zal hij gaan missen als er een 2.0 op zit?
Mja, 4K passthrough is tegenwoordig bijna net zo gebruikelijk als dat een tv kleurweergave heeft. Dus daar hoef je niet op te letten, dat zit sowieso op receivers van de afgelopen 6 jaar. Ik zeg niet de TS HDMI 2.1 moet hebben, ik zeg dat het de nieuwste technische ontwikkeling is. Dat als reactie op jouw reactie dat je zei dat de techniek de laatste 2 jaren niet verbetert is.

LG OLED C7 | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Nvidia Shield 2017 | Playstation 5 | Xbox Series X |


  • Ray187
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 16:28
Eens, maar ik geef alleen advies met de info die een TS geeft. Er staat nergens next gen console in bezig of toekomstig bezit of iets dat gebruikt maakt van 4K@120hz

Dus zou ik niet iets roepen dat er een nieuw model gekocht moet worden met 2.1

  • JGWL
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 21-03 14:21
My 2 cents:
  • de recentere Denon receiver series meten objectief gezien een stuk beter dan de concurrentie dus een merk om mee te nemen. Zie bijvoorbeeld de review van de X3600H: https://www.audiosciencer...av-receiver-review.12676/
  • wat betreft subwoofers, 2-4 goedkopere subs bieden meestal een veel betere verspreiding van het laag dan een enkele high-end sub. Naast SVS en BK Elec zou je ook XTZ kunnen overwegen. De XTZ 10.17 EDGE of 12.17 EDGE bijvoorbeeld zijn verlaagd in prijs en bieden een hoop bass for buck. Middels opvulbare poorten en simpele EQ controls zijn die ook goed in te regelen

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Qua receiver is het simpel. Marantz valt af, want Denon is in principe hetzelfde product alleen dan zonder de extra vervorming die Marantz toevoegt met hun HDAM onzin. Verder heb ik nog geen Denon gezien met echt grote problemen.

Subwoofer BK, XTZ, SVS.

Luidsprekers: Geen B&W, geen Klipsch. De Elac Debut Reference serie is een goede optie. Ik weet dat de monitoren daarvan echt zeer goede luidsprekers zijn, dus verwacht dat de vloerstaanders en center dat ook zijn. KEF is ook een optie, maar ik weet niet hoe goed hun luidsprekers zijn onder de R-serie. Maar aangezien het duidelijk is dat ze op wetenschappelijke wijze hun luidsprekers ontwerpen zullen die vast ook goed zijn.
Loft schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 11:04:
[...]


Helemaal mee eens. Er is een groter verschil in luidsprekers dan met receivers.

Bij receivers merkte ik alleen de extremere. Dit hebben we getest met KEF en B&W speakers en dan verschillende receivers. Uit mijn hoofd waren dat destijds, de Rotel, Denon, Marantz, Yamaha.

Met name die Yamaha was helderder/scheller dan de anderen. De combinatie KEF en Yamaha viel dan ook af.
Uiteindelijk geldt hier ook wat mensen zelf weer mooi vinden
Dubbelblind? dB matched, en dan bedoel ik niet met een dB meter maar aan de hand van het output voltage?

[Voor 33% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 25-02-2021 15:58]


  • bzzzt
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 14:55
Times_ schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 18:17:
[b]Hoe kan ik mijn te besteden budget (4000,-) voor een 5.1 systeem in verhouding het beste uitgeven

- Het mag goedkoper, maar ik ga er vanuit dat het een jaar of 15 meegaat, en dan ben ik bereid 1000,- meer te betalen als de kwaliteit er echt beter van wordt.
Wat betreft luidsprekers: die slijten eigenlijk vrijwel niet, en tenzij je ze continu op (of erger: over) vol vermogen laat draaien gaan ze moeiteloos decennia mee. Je krijg op een bepaald moment misschien wel een beetje genoeg van ouderdomsverschijnselen (vergeelde doeken, beschadigingen) en soms drogen er ophangrubbers uit die dan even vervangen moeten worden. 15 jaar halen ze heel waarschijnlijk wel. Mijn Dali Suites van die leeftijd klinken nog steeds net zo goed als nieuw ;)

Waar je wel even rekening mee moet houden is dat je over 15 jaar waarschijnlijk een andere TV hebt staan met een 8K HDMI 3.2 poort of whatever dan de gangbare standaard is en de receiver die dat kan nog gemaakt moet worden. Houd er in ieder geval rekening mee dat hoewel een nieuwe receiver probleemloos 15 jaar kan worden ze functioneel waarschijnlijk niet meer zo voldoen na een jaar of 10. Daarnaast wordt electronica niet meer voor de eeuwigheid gemaakt dus je kan ook pech hebben na een aantal jaar.

Je hebt eventueel meer over voor betere kwaliteit, maar het belangrijkste wat je kan doen is thuis alles goed afstellen en proberen een zo optimaal mogelijke luisterpositie te maken. Dat kost tijd, maar levert veel meer op dan zomaar 1000 euro extra uitgeven aan een marginaal ander speakertype. De speakers moeten ook een beetje matchen met de kamer waar je ze gaat plaatsen; in een kleinere woonkamer helpen heel zware speakers niet, andersom verzuipen kleine speakertjes in een grote kamer.

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 15:57:
Qua receiver is het simpel. Marantz valt af, want Denon is in principe hetzelfde product alleen dan zonder de extra vervorming die Marantz toevoegt met hun HDAM onzin. Verder heb ik nog geen Denon gezien met echt grote problemen.

[...]

Luidsprekers: Geen B&W, geen Klipsch.
Serieus, niet weer deze shit alsjeblieft. Ik ga geen inhoudelijke discussie met je aan omdat ik niet in een lab woon maar graag van mooi geluid geniet, maar stop alsjeblieft met het wegzetten van hele merken die prima producten leveren. Opmerking over de klankkleur, sterke punten, verschil tussen recente of oudere modellen, etc. is welkom en super behulpzaam maar gewoon blijven zeggen dat een topmerk niet deugt is ronduit trollen.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • bzzzt
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 14:55
Ray187 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 11:42:
Deze heeft een ringkern travo, wat voor betere stereo beleving zorgt.
Citation needed?
Waarom floorstanders? Zoek gewoon bookshelf waarvan het mid en hoog jij/jullie aangenaam vinden klinken, want de sub pakt alles onder de 80hz wel op.
Voor films geen probleem, maar muziek klinkt echt een stuk voller op floorstanders. Je krijgt anders wel een soort 'gat' tussen de sub en waar de bookshelf weer verder kan en het is wel waarneembaar dat het geluid van meerdere plekken komt.
Degene die gemakeerd is als beste antwoord heeft een vreemde reactie op de sub. Geen sub nemen betekend dat je bij films dat je het .1 geluidsspoor niet hebt. En dat is zonde, want dat geeft een extra beleving aan de film..
De meeste receivers mixen geluid wat niet naar de voorkeur-speaker gestuurd kan worden naar een andere output (Denon gooit de LFE dan gewoon door de front speakers, en evt. de surround back van 7.1 geluid naar de achterste speakers in een 5.1 opstelling. Je kan er zelfs voor kiezen altijd de sub bij te schakelen...)
Als je slim koopt dan heb je Voor 4k heb je een bovengemiddelde set staan.
Ik denk dat je heel dom moet kopen om hiervoor geen bovengemiddelde set te kopen ;)

  • ID-College
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 21-03 18:45
Wat ook niet geheel onbelangrijk is: kijk goed(!) naar de afmetingen. Op foto's en in de shops staan ze er altijd mooi bij. Dan denk je: oh het valt wel mee, kan makkelijk. Dan staan ze in huis, en dan zijn ze ineens huge!
Mijn pa heeft die fout toen gemaakt bij een Dali set. Die had ze gekocht (online orienteren, lekker slim) en toen kwamen ze thuis: veel te groot! :X Het zag er voor geen meter uit.

Uiteindelijk heeft ie ze na een half jaar op zolder gezet omdat ie het niet mooi vond en daar jaren laten verstoffen.. Dat is echt zonde.

Ik heb zelf de Dali Oberon serie en toen ik bij HiFi klubben stond vond ik ze best wel klein ogen. Toen ze echter in mijn woonkamer stonden waren ze een stuk groter met alle meubels eromheen. Ik had niet groter moeten gaan, terwijl je dat in de winkel niet zou zeggen. Het is echt extreem zonde als het overheerst of je je eraan stoort, dus ik zou daar heel goed op letten voordat je de knoop doorhakt.

[Voor 5% gewijzigd door ID-College op 25-02-2021 16:35]


  • Anoniem: 1372024
  • Registratie: April 2020
  • Niet online
Ik ben na lang zoeken hier bij uitgekomen.
https://www.stassen.nl/lu.../triangle-esprit-antal-ez
Nog geen seconde spijt van gehad.

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Jazzy schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 16:26:
[...]

Serieus, niet weer deze shit alsjeblieft. Ik ga geen inhoudelijke discussie met je aan omdat ik niet in een lab woon maar graag van mooi geluid geniet, maar stop alsjeblieft met het wegzetten van hele merken die prima producten leveren. Opmerking over de klankkleur, sterke punten, verschil tussen recente of oudere modellen, etc. is welkom en super behulpzaam maar gewoon blijven zeggen dat een topmerk niet deugt is ronduit trollen.
Je hebt al meerdere malen aangetoond dat je geen enkele waarde hecht aan decennia aan onderzoek naar luidspreker voorkeuren Dus of je bent aan het trollen óf je snapt de theorie gewoon niet.

Maar als je het graag wilt horen als in klankkleur:
B&W: Duidelijke dip in de midrange met een treble die niet vlak is met flinke pieken en dalen. Zeker de dip in het gebied waarin ons gehoor het gevoeligst is zorgt ervoor dat dit het gewoon geen goede luidsprekers zijn.
Klipsch: Teveel treble met grote pieken en dalen erin. Hierdoor klinken ze schel en vermoeiend.

Al deze punten gelden voor zowel oude als nieuwe modellen en voor alle series die ze aanbieden. Ik heb van deze merken al tientallen luidsprekers gezien met overduidelijke problemen. Problemen die andere merken niet hebben.


Als je niet aan het trollen bent, dan zie ik nu graag het bewijs dat B&W en Klipsch wél goede luidsprekers maken. Luidsprekers die vergelijkbaar zijn met merken die in dezelfde prijsklasses opereren, zoals Revel en Kef. Ik kan voor mijn stelling decennia aan peer reviewed onderzoek aandragen. Wat heb jij om te laten zien? Ik neem aan dat @Times_ het meeste waar voor zijn geld wil, maar jouw "advies" is precies het tegenovergestelde. Je bent hem nu homeopathie en BioStabils aan het aanraden.

@Times_ kan je even bevestigen of je het beste geluid wil voor je geld wil?

[Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 25-02-2021 16:46]


  • bzzzt
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 14:55
DonJunior schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 09:08:
En toch.. ik ben een tijdje geleden van receiver gewisseld (Pioneer naar Denon) .. voor mij ging er een wereld open. Op dezelfde speakers een totaal andere beleving. Waar ik bij de Pioneer echt geen fatsoenlijk laag uit de speakers kreeg (ondanks de vele metingen en aanpassingen aan de instellingen) is dit bij de Denon totaal geen probleem en klinken de speakers dermate goed in het laag dat ik de subwoofer echt alleen nog aan heb bij films kijken (voor de LFE, Low Frequency Effects)
Ik heb een aantal jaar geleden mijn oude Denon ingeruild voor een nieuwe Denon (x000-serie naar Xx000 serie) en zelfs dan is het verschil formidabel. De Audyssey microfoonmeting wordt dan rechtstreeks doorgezet naar de equalizer zodat alle frequenties ongeveer even sterk weergegeven worden. Omdat de middentonen minder hoorbaar zouden zijn bij lagere volumes wordt daar nog een kleine correctie op gedaan. In de praktijk vond ik het wel even wennen omdat ik mijn speakers niet meer terugkende ;), maar vooral bij films geeft het op alle volumes eigenlijk een veel voller geluid.
De oude receiver had ook een meetmicrofoon, maar had eigenlijk niet het idee dat die heel veel toevoegde. Ook de afstanden tot de speakers e.d. worden door de nieuwe stukken nauwkeuriger bepaald.

  • bartvl
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 16:48

bartvl

Vlieg! Kan ik niet. Te laat...

Een merk dat ik niet zo heel vaak voorbij zie komen maar waar ik heel erg gecharmeerd van ben is Dynaudio. Uiteraard heb ik ze zelf ook ;).
Deze heb ik gekocht na enkele luistersessies bij Hobo. Het betreft de Dynaudio DM 3/7 vloerstaanders.
In eerste instantie komen ze een beetje saai over, vooral vergeleken met enkele vergelijkers (uit het hoofd Monitor Audio, type weet ik even niet). Met klassieke/instrumentale muziek bleven de Dynaudio's na langere tijd aantrekkelijk om naar te blijven luisteren, de andere luidsprekers waren meer 'in your face' en werden na verloop van tijd vermoeiend.
Dit alles is vast ook in frequentiekarakteristieken uit te zetten, maar ik zou niet op basis van een frequentiekarakteristiek kunnen aanwijzen welke luidspreker ik mooi vind klinken. Daarnaast veranderen de karakteristieken vanwege plaatsingen (draaiing) van luidsprekers en wellicht ook op basis van SPL/luidheid van afspelen.
Ik vermoed dat de Dynaudio's een hele vlakke curve hebben, maar ik zou het oprecht niet weten. Ik weet dat ze neutraal klinken, zijdezacht in het hoog, diep in het laag. Het (orkest)geluid komt van achter de luidsprekers vandaan, de luidsprekers verdwijnen als het ware in het geluidbeeld. Dit in plaats van een heel 'hard/rechtstreeks' geluid.
Ieder zijn voorkeur!

Life is not about specs, it is about joy!


  • mcsluis
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:52
Ik heb deze maand ook een o.a. een nieuwe 5.1 aangeschaft;
2 x B&W 603 S2 Anniversery edition front (+/- €1800)
2 x B&W 606 S2 Anniversery edition back (+/- €750)
1x B&W HTM61 S2 Anniversery edition center (+/- € 650)
1x SVS SB3000 Subwoofer (+/- € 1500)

Zeer goede deals gekregen bij hobohifi (B&W) en apollo (SVS). Dit scheelde bijna €600 op de totaalprijs.
Mijn advies is dan ook, zoek goed uit wat je wil en vraag of er ruimte is voor een nog scherpere prijs!

[Voor 7% gewijzigd door mcsluis op 25-02-2021 16:49]


  • Visgek82
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 16:44
martyw schreef op woensdag 24 februari 2021 @ 18:44:
Speakers zijn belangrijker dan de receiver. Neem ongeveer 5% voor kabels, 60%-65% voor speakers, en 30%-35% voor de receiver.
Dan heb je dus 2400 - 2600 euro voor speakers, 1200 - 1400 voor de receiver en 200 voor de kabels. Kijk dan eens naar reviews van speaker packages en receivers op het www, en laat weten wat aanspreekt en wat niet.
5% voor de kabels? dat is 200 euro waar het in het totale budget over gaat. Weet niet hoeveel meter hij nodig heeft, maar gewone bouwmarkt 2.5mm/x2 is meer dan goed genoeg. Duurder is onnodig, het verschil hoor je niet. De rest kan dan naar de speakers, deze hebben toch echt de grootste invloed.

Ryzen 7 7700X , 32 GB RAM, 6800 XT, MSI B650 Tomahawk, 2tb NVME


  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
bartvl schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 16:47:
Een merk dat ik niet zo heel vaak voorbij zie komen maar waar ik heel erg gecharmeerd van ben is Dynaudio. Uiteraard heb ik ze zelf ook ;).
Deze heb ik gekocht na enkele luistersessies bij Hobo. Het betreft de Dynaudio DM 3/7 vloerstaanders.
In eerste instantie komen ze een beetje saai over, vooral vergeleken met enkele vergelijkers (uit het hoofd Monitor Audio, type weet ik even niet). Met klassieke/instrumentale muziek bleven de Dynaudio's na langere tijd aantrekkelijk om naar te blijven luisteren, de andere luidsprekers waren meer 'in your face' en werden na verloop van tijd vermoeiend.
Dit alles is vast ook in frequentiekarakteristieken uit te zetten, maar ik zou niet op basis van een frequentiekarakteristiek kunnen aanwijzen welke luidspreker ik mooi vind klinken. Daarnaast veranderen de karakteristieken vanwege plaatsingen (draaiing) van luidsprekers en wellicht ook op basis van SPL/luidheid van afspelen.
Ik vermoed dat de Dynaudio's een hele vlakke curve hebben, maar ik zou het oprecht niet weten. Ik weet dat ze neutraal klinken, zijdezacht in het hoog, diep in het laag. Het (orkest)geluid komt van achter de luidsprekers vandaan, de luidsprekers verdwijnen als het ware in het geluidbeeld. Dit in plaats van een heel 'hard/rechtstreeks' geluid.
Over het algemeen is Dynaudio redelijk neutral, het verschilt wel wat per model.
Ieder zijn voorkeur!
Dat is dus niet het geval, onze voorkeuren als mens komen voor ongeveer 85% overeen qua luidsprekers.

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 16:50:
[...]


Dat is dus niet het geval, onze voorkeuren als mens komen voor ongeveer 85% overeen qua luidsprekers.
Dan blijft er dus 15% over waarin we verschillen qua smaak volgens jou, wat ik best veel vind.

En daar kunnen we hier lekker over bomen met z'n allen, als je die discussie een beetje in leven laat.

Dat is dus blijkbaar die 15% die niet in goed in getallen uit te drukken is.

Als alles hetzelfde klonk dan waren er niet zoveel merken en types meer te krijgen, want dan zou kiezen behalve op prijs en uiterlijk ook geen zin hebben.

Tuurlijk, er zijn best matige speakers, de kasten van die goedkope Jamo towers blijken gewoon niet stijf genoeg en dus te gaan resoneren. (Pay peanuts, expect monkeys)

Maar met het budget van de vraagsteller is er zat te krijgen wat voldoet.

Voor zo'n € 800 per vloerstaander is er zat moois te koop.
Alleen is dan de vraag:
1. wat vind je mooi klinken?
2. wat vind je er mooi uitzien?
3. hoe groot mogen die dingen zijn?

Stuk voor stuk zaken die tot een compromis leiden wat het beste past.

  • bartvl
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 16:48

bartvl

Vlieg! Kan ik niet. Te laat...

Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 16:50:
[...]

Over het algemeen is Dynaudio redelijk neutral, het verschilt wel wat per model.

[...]

Dat is dus niet het geval, onze voorkeuren als mens komen voor ongeveer 85% overeen qua luidsprekers.
Ik zal niet zeggen dat ik je niet geloof, ik ben oprecht benieuwd naar jouw bronnen.
Enigszins sceptisch wil ik daar wel aan toevoegen dat afhankelijk van muzieksmaak het karakter van een luidspreker naar mijn idee heel verschillend kan zijn. Bij de meer pop/jazz/songwriter achtige muziek had ik toch een overduidelijke voorkeur voor luidsprekers met een totaal ander karakter. Uiteindelijk voor Dynaudio gegaan omdat ik 99% instrumentaal beluister en uiteraard doet andere muziek het ook op deze luidsprekers ;).

Life is not about specs, it is about joy!


  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
RobbieT schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 16:59:
[...]


Dan blijft er dus 15% over waarin we verschillen qua smaak volgens jou, wat ik best veel vind.
Dat zijn voornamelijk nuances, zoals welke slope de luidspreker in-room neerzet. Het is in geen enkel geval een voorkeur voor een frequentiebereik dat op en neer stuitert zoals je bij Klipsch en B&W ziet.
En daar kunnen we hier lekker over bomen met z'n allen, als je die discussie een beetje in leven laat.

Dat is dus blijkbaar die 15% die niet in goed in getallen uit te drukken is.
Zie bovenstaande, het is niet zo zwart wit. Ander voorbeeld, B&W is een trui gemaakt van ruw jute, terwijl de concurrentie voor hetzelfde geld een trui heeft van merino wol of kajsmier. Als je uit die drie truien mag kiezen, zal de keuze altijd zijn tussen de laatste twee.
Als alles hetzelfde klonk dan waren er niet zoveel merken en types meer te krijgen, want dan zou kiezen behalve op prijs en uiterlijk ook geen zin hebben.

Tuurlijk, er zijn best matige speakers, de kasten van die goedkope Jamo towers blijken gewoon niet stijf genoeg en dus te gaan resoneren. (Pay peanuts, expect monkeys)

Maar met het budget van de vraagsteller is er zat te krijgen wat voldoet.

Voor zo'n € 800 per vloerstaander is er zat moois te koop.
Alleen is dan de vraag:
1. wat vind je mooi klinken?
2. wat vind je er mooi uitzien?
3. hoe groot mogen die dingen zijn?

Stuk voor stuk zaken die tot een compromis leiden wat het beste past.
Die eerste vraag kan je dus prima beantwoorden.
bartvl schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 17:00:
[...]

Ik zal niet zeggen dat ik je niet geloof, ik ben oprecht benieuwd naar jouw bronnen.
Enigszins sceptisch wil ik daar wel aan toevoegen dat afhankelijk van muzieksmaak het karakter van een luidspreker naar mijn idee heel verschillend kan zijn. Bij de meer pop/jazz/songwriter achtige muziek had ik toch een overduidelijke voorkeur voor luidsprekers met een totaal ander karakter. Uiteindelijk voor Dynaudio gegaan omdat ik 99% instrumentaal beluister en uiteraard doet andere muziek het ook op deze luidsprekers ;).
Het begon decennia geleden allemaal met de vraag: "Kunnen we op basis van metingen van te voren vaststellen welke luidsprekers mensen preferreren?".

Hier een presentatie van de man die de basis hiervoor heeft gelegd:


Voor het hele verhaal kan je het beste het boek lezen. Staan ook een hoop referenties in naar ander relevant onderzoek.

Om je een idee te geven van welke fabrikanten luidsprekers ontwerpen op basis van de huidige kennis hierover:
Revel
JBL (niet alles, de klassieke lijn is een beetje wonky)
KEF (Reference en R serie, zie hun whitepaper)
Kii
Dutch&Dutch
Arendal
Elac
Genelec
Adam
Buchardt
KRK
Magico
Neumann
HEDD
ME Geithain
GGNTKT
Gradient Audio
Kali

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 16:56
Visgek82 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 16:49:
[...]


5% voor de kabels? dat is 200 euro waar het in het totale budget over gaat. Weet niet hoeveel meter hij nodig heeft, maar gewone bouwmarkt 2.5mm/x2 is meer dan goed genoeg. Duurder is onnodig, het verschil hoor je niet. De rest kan dan naar de speakers, deze hebben toch echt de grootste invloed.
Eens dat de speakers de grootste invloed hebben, dat zeg ik ook. Dan de receiver. Als de kabels in het zicht liggen vinden sommigen een mooiere kabel fijn, over of je het verschil hoort of niet is een eigen topic, beter dat onderwerp daar bespreken.

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 17:14:


Voor het hele verhaal kan je het beste het boek lezen. Staan ook een hoop referenties in naar ander relevant onderzoek.

Om je een idee te geven van welke fabrikanten luidsprekers ontwerpen op basis van de huidige kennis hierover:
Revel
JBL (niet alles, de klassieke lijn is een beetje wonky)
KEF (Reference en R serie, zie hun whitepaper)
Kii
Dutch&Dutch
Arendal
Elac
Genelec
Adam
Buchardt
KRK
Magico
Neumann
HEDD
ME Geithain
GGNTKT
Gradient Audio
Kali
Moet je dan niet ook alle Canadese merken erbij zetten?

Axiom
Energy
Mirage
Paradigm
PSB

Waarbij Paradigm de makkelijkst te krijgen is hier en ook best veel binnen het budget heeft?

  • Visgek82
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 16:44
Vergeet Tannoy niet, vind ik zelf ook heerlijk klinkende en goede speakers.

Ryzen 7 7700X , 32 GB RAM, 6800 XT, MSI B650 Tomahawk, 2tb NVME


  • Times_
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 23-01 16:48
Mijn dank is groot voor alle reacties, meningen en onderlinge discussies. Het helpt mij enorm in het creeren van een idee over wat ik wil en waar ik straks in de winkel op ga letten.

Ik ga alles nog een keer rustig doorlezen en wat meer uitzoekwerk doen t.a.v. alle producten en aanbevelingen.

Mijn conclusies voor nu zijn in ieder geval dat ik:

1. nog steeds voor nieuw zal gaan, bereid te betalen voor mooie spullen, garantie en geen gedoe (menig volger heeft terecht geconcludeerd dat ik (nog) geen audiofiel ben.
2. wat breder ga orienteren op merken speakers bij de speciaalzaak en rekening moet houden met een andere acoustiek dan thuis.
3. in ieder geval de 2 fronts en center van 1 merk zullen zijn.
4.ga orienteren voor een woofer bij merken als svs en bk.
5 ook open ga staan voor bookshelves als fronts, ondanks dat mijn gevoel en ruimte woonkamer nog richting de floorstanders gaan (mits niet te groot).
6 de rears wat meer op grootte kan beoordelen, gezien ze dus wat minder toegevoegde waarde hebben dan fronts, center en woofer.
7 pas als laatste een receiver zal kiezen, hier misschien niet de hoofdprijs voor ga betalen gezien deze wellicht na een jaar of 8 zal moeten worden vervangen (nieuwe aansluitingen etc) Ik ga me wel even in dat room correction van Denon inlezen, klinkt goed!
8 aan kabels geen extra geld moet gaan uitgeven.

Meer tips of zaken die ik absoluut niet mag vergeten zijn absoluut welkom!

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
RobbieT schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 18:11:
[...]


Moet je dan niet ook alle Canadese merken erbij zetten?

Axiom
Energy
Mirage
Paradigm
PSB

Waarbij Paradigm de makkelijkst te krijgen is hier en ook best veel binnen het budget heeft?
Dat zou je verwachten, zeker gezien de geschiedenis met de NRC en het hele verhaal hierom, maar ik durf ze niet op de lijst te zetten. Dit is bijvoorbeeld een recente Pardigm luidspreker:
https://www.stereophile.c...-loudspeaker-measurements

Voor $17000 voor een paartje verwacht ik geen enorme piek op 10kHz. En zo heb ik ook wat dingen van PSB gezien. Over Energy, Axiom en Mirage durf ik niet te oordelen. De merken op mijn lijstje kan je blind kopen, die zijn gewoon zeer consistent in hun kwaliteit.
Times_ schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 18:56:

2. wat breder ga orienteren op merken speakers bij de speciaalzaak en rekening moet houden met een andere acoustiek dan thuis.
Luidsprekers die volgens de gangbare theorie zijn ontworpen van wat een goede luidspreker maakt zullen in meer ruimtes beter klinken. Bij slechte luidsprekers zullen reflecties vaker roet in het eten gooien dan bij goede luidsprekers.

Let op: ik zeg niet dat de ruimte niet uitmaakt, ze zullen zeker anders klinken bij je thuis.

[Voor 3% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 25-02-2021 19:04]


  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 19:02:
[...]


Voor $17000 voor een paartje verwacht ik geen enorme piek op 10kHz. En zo heb ik ook wat dingen van PSB gezien. Over Energy, Axiom en Mirage durf ik niet te oordelen. De merken op mijn lijstje kan je blind kopen, die zijn gewoon zeer consistent in hun kwaliteit.
https://www.stereophile.c...2020-edition-loudspeakers

Blijkbaar zien ze niet zo'n issue in die piek, die Paradigm staat wel in het recommended lijstje, net als de KEF LS50, Monitor Audio Silver 300 en zelfs de Klipsch RP-600M, het merk wat volgens jou niet goed is.

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
RobbieT schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 19:40:
[...]


https://www.stereophile.c...2020-edition-loudspeakers

Blijkbaar zien ze niet zo'n issue in die piek, die Paradigm staat wel in het recommended lijstje, net als de KEF LS50, Monitor Audio Silver 300 en zelfs de Klipsch RP-600M, het merk wat volgens jou niet goed is.
Dat is geen objectieve lijst, hopelijk hoef ik je dat niet uit te leggen. Dit soort lijsten hebben alleen zin als de reviews dubbelblind zijn uitgevoerd. Bij gebrek aan dat is het enige wat er toe doet de metingen, en elke luidspreker met bijvoorbeeld een piek van 6dB bij 10kHz en dat soort onzin hoort niet thuis in een best-off lijstje. In deze lijst staat een hoop zeer goede luidsprekers en een hoop zeer slechte luidsprekers. Ik weet overigens dat een van de Stereophile reviewers een van de luidsprekers in deze lijst thuis heeft staan in zijn eigen set. Mag jij raden welke het is. Stereophile moet sponsoren blij houden, maar als je ziet waarvoor de reviewers zelf kiezen dan is het duidelijk wat de echt goede luidsprekers zijn.

[Voor 39% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 25-02-2021 19:51]


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

RobbieT schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 19:40:
[...]


https://www.stereophile.c...2020-edition-loudspeakers

Blijkbaar zien ze niet zo'n issue in die piek, die Paradigm staat wel in het recommended lijstje, net als de KEF LS50, Monitor Audio Silver 300 en zelfs de Klipsch RP-600M, het merk wat volgens jou niet goed is.
Evenals de 702S2 en 800 Signature van B&W trouwens. Logisch ook natuurlijk, want hoewel je op elke luidspreker wel iets aan kunt merken betekent een piekje hier en daar nog niet dat het alle producten van dat merk en uit heden en verleden "slecht" zijn of niet aan te raden. Deze mensen begrijpen dat.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 10:06
Times_ schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 18:56:
4.ga orienteren voor een woofer bij merken als svs en bk.
Handig om te weten is dat BK niet in de winkel te vinden is, en enkel via de Engelse fabrikant is te bestellen. Het zou me ook niet verbazen als menig audio zaak het merk (zegt) niet te kennen. Het voordeel is dat er maar 1 partij is die eraan wil verdienen, waardoor je waarschijnlijk meer bang-for-buck krijgt. Ik heb zelf 2x xxls400's. Tegenwoordig is de p12-300sb populairder volgens mij. Ze hebben ook een sub met een passive radiator (p12-300sb pr) en een ported subwoofer (Monolith en Monolith+). Die laatsten zijn met 46kg schoon aan de haak wel enorme bakbeesten.
5 ook open ga staan voor bookshelves als fronts, ondanks dat mijn gevoel en ruimte woonkamer nog richting de floorstanders gaan (mits niet te groot).
Bookshelves kunnen prima volstaan, maar houd er wel rekening mee dat de tweeter ongeveer op oorhoogte moet staan, of althans dat je er meer uit haalt wanneer ze wat hoger dan op de grond gezet worden. Heb je geen stevige kast waar ze op kunnen staan, dan heb je speakerstands nodig. Dan maakt het weinig meer uit tov vloerstaanders.

  • Loft
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 08:12
Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 15:57:


[...]


Dubbelblind? dB matched, en dan bedoel ik niet met een dB meter maar aan de hand van het output voltage?
Ik wist niet welke aan en uitstonden, zowel receiver als boxen. Ik neem aan dat je dat bedoelt? Diegene die de knoppen bediende wist het natuurlijk wel, dus geen wetenschappelijke dubbelblind test.

De shops (Multifoon, Hifi Klubben en paar anderen) hebben de receivers/boxen geswitched, zodat je alle combinaties test. Ik zelf altijd dezelfde CD meegenomen. (Brothers in Arms)
Bij verschillende kleine zaken schakelen ze niet zo makkelijk als grotere zaken. Tevens ook gewoon bij Correct geluisterd omdat het shoppen zelf ook leuk is.

Erg leuke aanrader is Harrods in Londen... Pfff wat ze daar in sommige luister rooms hebben staan kost een paar jaarsalarissen (is wel 10+ jaar geleden)

If I agreed with you, we'd both be wrong.


  • Loft
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 08:12
Times_ schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 18:56:


Meer tips of zaken die ik absoluut niet mag vergeten zijn absoluut welkom!
Wat nog een leuke tip kan zijn. Neem 2, 3, 4 CD's mee met muziek die jij gaat luisteren. Eventueel digitale muziek op hoge kwaliteit.
Probeer iedereen keer dezelfde muziek te luisteren om vergelijk makkelijker te maken. Wellicht dat je niet alle nuances hoort, maar het maakt wel uit of je ene keer standaard 538 luistert en de volgende keer naar high quality klassieke muziek. Qua vergelijk wil je zo min mogelijk variabelen hebben. Dan kan helpen jouw muzieksmaak te horen.

If I agreed with you, we'd both be wrong.


  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Loft schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 00:28:
[...]


Ik wist niet welke aan en uitstonden, zowel receiver als boxen. Ik neem aan dat je dat bedoelt? Diegene die de knoppen bediende wist het natuurlijk wel, dus geen wetenschappelijke dubbelblind test.

De shops (Multifoon, Hifi Klubben en paar anderen) hebben de receivers/boxen geswitched, zodat je alle combinaties test. Ik zelf altijd dezelfde CD meegenomen. (Brothers in Arms)
Bij verschillende kleine zaken schakelen ze niet zo makkelijk als grotere zaken. Tevens ook gewoon bij Correct geluisterd omdat het shoppen zelf ook leuk is.

Erg leuke aanrader is Harrods in Londen... Pfff wat ze daar in sommige luister rooms hebben staan kost een paar jaarsalarissen (is wel 10+ jaar geleden)
Niet alleen dat, maar ook dat het volume gematched is bij het wisselen. Anders ben je nog steeds appels met peren aan het vergelijken. Je luistert dan immers naar luidsprekers met een andere gevoeligheid en de Fletcher-Munson curve komt ook nog eens om de hoek kijken.

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Jazzy schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 20:14:
[...]
Evenals de 702S2 en 800 Signature van B&W trouwens. Logisch ook natuurlijk, want hoewel je op elke luidspreker wel iets aan kunt merken betekent een piekje hier en daar nog niet dat het alle producten van dat merk en uit heden en verleden "slecht" zijn of niet aan te raden. Deze mensen begrijpen dat.
Stereophile test niet dubbel blind en volume matched in een gecontroleerde omgeving, dus je hebt hier niets aan. Dit is elementaire psychologie aan het werk. Of ontken je ook het bestaan van het placebo effect? Want dat is wat je nu doet.

Ik zal het nog eenmaal ik Jip en Janneke taal hoe luidsprekervoorkeuren werken en wat ik bedoel dat de laatste 15% voorkeur is.

Stel je hebt een experiment in een kantoor met verschillende ruimtes waarin werknemers kunnen werken. Deze ruimtes hebben allemaal een verschillende temperatuur en men moet kiezen welke ruimte ze het prettigst vinden en de voorkeur geniet om te werken. Laten we zeggen dat we 5 ruimtes hebben:
Ruimte A: 18C
Ruimte B: 19C
Ruimte C: 20C
Ruimte D: 21C
Ruimte E: 40C

De laatste 15% waar ik het over heb is of mensen kiezen voor ruimte A, B, C of D. Ruimte E is al afgevallen. Niemand zal daar voor kiezen. Dat is de B&W luidspreker in dit geval. Mogelijk dat een extreem kleine subset van freaks 40C als de perfecte kantoor temperatuur ziet, maar dat is geen goed advies voor het instellen van een thermostaat.

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 10:06:
[...]

Niemand zal daar voor kiezen. Dat is de B&W luidspreker in dit geval. Mogelijk dat een extreem kleine subset van freaks 40C als de perfecte kantoor temperatuur ziet, maar dat is geen goed advies voor het instellen van een thermostaat.
Heb je zelf überhaupt wel eens naar een B&W set geluisterd?

Als het echt zo slecht zou zijn als jij beweerd dan zou het nooit zo populair zijn.

Blijkbaar zijn er zat mensen die prima kunnen genieten van een B&W set. (Of Klipsch om nog een ander te noemen)
Al die theoretische bla-bla vertaald blijkbaar slecht naar de praktijk.

Ik betwijfel daarom heel erg of dit soort puur theoretische bla-bla iemand helpt met kiezen.

Op dit moment is het meer een soort piep in m'n oor waardoor ik de muziek niet meer goed hoor.

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
RobbieT schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 10:18:
[...]


Heb je zelf überhaupt wel eens naar een B&W set geluisterd?
Jazeker, jaren voordat ik de theorie wist. En in geen enkele luistersessie kwamen ze als beste naar voren. Mijn ervaring is gebaseerd op alle praktisch alle series. Opmerkelijk is dat de luidsprekers die toen mijn voorkeur hadden de theorie goed blijken te volgen.
Als het echt zo slecht zou zijn als jij beweerd dan zou het nooit zo populair zijn.
Dat is natuurlijk een kul argument. De Primark is ook populair, maar niemand gaat zeggen dat je daar een product van hoge kwaliteit koopt. Juist omdat B&W zo populair en bekend is heeft B&W een stapje voor bij sighted tests: "Oh B&W dat ken ik, dat is goed". Psycho-akoestische effecten zijn enorm bij sighted tests.
Blijkbaar zijn er zat mensen die prima kunnen genieten van een B&W set. (Of Klipsch om nog een ander te noemen)
Al die theoretische bla-bla vertaald blijkbaar slecht naar de praktijk.

Ik betwijfel daarom heel erg of dit soort puur theoretische bla-bla iemand helpt met kiezen.

Op dit moment is het meer een soort piep in m'n oor waardoor ik de muziek niet meer goed hoor.
In theorie is een B&W set ook goed klinkend te krijgen, je zal de midrange dip kunnen equalizen (dit moet op basis van metingen van de luidspreker zelf, niet met je in-room metingen) en je ruimte volhangen met akoestische panelen om de excessieve treble op te vangen. Maar waarom zou je dat doen, als je ook gewoon voor hetzelfde of minder geld een luidspreker kan kopen die dat niet nodig heeft? Zou je mij dat even kunnen utileggen?

En waarom dit soort advies helpt? Op basis van de informatie koop je:
- Een luidspreker die in meer ruimtes goed klinkt
- Een luidspreker waarbij je minder aan de akoestiek hoeft te denken en te behandelen voor het hoog
- Geen luidspreker die te duur is voor de prestaties die hij biedt
- Een luidspreker die meer waar voor je geld biedt

Als jij graag mensen aanraad om een RTX2060 te kopen voor €1000 in plaats van een RTX3080 voor €1000 is dat natuurlijk je goed recht. Je kan op de RTX2060 immers prima games spelen en plezier hebben. Maar je moet dan niet gek gaan kijken als mensen zeggen dat dit slecht advies is.

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 10:48:
[...]

Jazeker, jaren voordat ik de theorie wist. En in geen enkele luistersessie kwamen ze als beste naar voren. Mijn ervaring is gebaseerd op alle praktisch alle series. Opmerkelijk is dat de luidsprekers die toen mijn voorkeur hadden de theorie goed blijken te volgen.
Kom nou eens gewoon met één of meer sets speakers, die binnen het budget van de vraagsteller vallen, en die volgens jou goed zijn.

Ik denk dat je daar de vraagsteller meer mee helpt dan met al die theorie.

Gewoon een concreet advies, en eventueel waarom je die set zou moeten kopen.

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 10:48:
In theorie is een B&W set ook goed klinkend te krijgen, je zal de midrange dip kunnen equalizen (dit moet op basis van metingen van de luidspreker zelf, niet met je in-room metingen) en je ruimte volhangen met akoestische panelen om de excessieve treble op te vangen.
Je moet echt proberen te relativeren wat nuance aanbrengen. Als jij niet naar een luidspreker kunt luisteren zonder een ruimte akoestisch aan te passen dan behoor je tot een kleine minderheid. Wat voor jou "goed" of "slecht" is geldt niet voor de meeste andere mensen. Het gaat dus niet over het ontkennen van wetenschap, maar dat je er mee aan de haal gaat.

Echt niemand heeft wat aan zo'n extreme opstelling. Je helpt de TS er niet mee en maakt iedere redelijke discussie over versterkers en luidsprekers onmogelijk.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Jazzy schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 10:58:
[...]

Je moet echt proberen te relativeren wat nuance aanbrengen. Als jij niet naar een luidspreker kunt luisteren zonder een ruimte akoestisch aan te passen dan behoor je tot een kleine minderheid. Wat voor jou "goed" of "slecht" is geldt niet voor de meeste andere mensen. Het gaat dus niet over het ontkennen van wetenschap, maar dat je er mee aan de haal gaat.
Wederom laat je zien dat je de theorie niet snapt of niet wilt snappen.
Echt niemand heeft wat aan zo'n extreme opstelling. Je helpt de TS er niet mee en maakt iedere redelijke discussie over versterkers en luidsprekers onmogelijk.
Laten we dat gewoon vragen:
@Times_ wil jij het meeste waar voor je geld?
RobbieT schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 10:56:
[...]


Kom nou eens gewoon met één of meer sets speakers, die binnen het budget van de vraagsteller vallen, en die volgens jou goed zijn.

Ik denk dat je daar de vraagsteller meer mee helpt dan met al die theorie.

Gewoon een concreet advies, en eventueel waarom je die set zou moeten kopen.
Dat heb ik al gedaan:
Anoniem: 159816 schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 15:57:
Qua receiver is het simpel. Marantz valt af, want Denon is in principe hetzelfde product alleen dan zonder de extra vervorming die Marantz toevoegt met hun HDAM onzin. Verder heb ik nog geen Denon gezien met echt grote problemen.

Subwoofer BK, XTZ, SVS.

Luidsprekers: Geen B&W, geen Klipsch. De Elac Debut Reference serie is een goede optie. Ik weet dat de monitoren daarvan echt zeer goede luidsprekers zijn, dus verwacht dat de vloerstaanders en center dat ook zijn. KEF is ook een optie, maar ik weet niet hoe goed hun luidsprekers zijn onder de R-serie. Maar aangezien het duidelijk is dat ze op wetenschappelijke wijze hun luidsprekers ontwerpen zullen die vast ook goed zijn.
De Revel Concerta serie is ook nog een goede optie, maar die zijn wat lastiger verkrijgbaar.

[Voor 45% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 26-02-2021 11:21]


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Times_ schreef op donderdag 25 februari 2021 @ 18:56:
Mijn conclusies voor nu zijn in ieder geval dat ik:

1. nog steeds voor nieuw zal gaan, bereid te betalen voor mooie spullen, garantie en geen gedoe (menig volger heeft terecht geconcludeerd dat ik (nog) geen audiofiel ben.

Meer tips of zaken die ik absoluut niet mag vergeten zijn absoluut welkom!
Ik denk hierin te lezen dat je vooral voor zekerheid wilt gaan, en dat is natuurlijk prima. Wil hierbij wel iets aanstippen wat volgens mij nog niet benoemd is. Het probleem van luistersessies is dat je als niet-audiofiel met je ongeoefende oor niet goed weet waar je op moet letten. Je zult soms amper verschil tussen luidsprekers horen en waar je dat wel merkt zul je moeilijk kunnen verwoorden wat dat precies is. Dat geldt ook voor subwoofers en de instelling van de cross-over frequentie op je receiver. Het kost wat oefening en best veel tijd om te horen wat het verschil is als je de subwoofer op een andere plek zet of je vloerstaanders dichter bij of wat verder weg van de muur zet. Of bijvoorbeeld om dat "gat" in lage tonen te horen als je voor boekenplankspeakers gaat met een subwoofer, in vergelijking met vloerstaanders,

Mijn eigen ervaring (ja, n=1 :)) is dat je pas thuis in grote stappen gaat leren. In mijn geval was het best moeilijk om de grote 12" subwoofer mooi geïntegreerd te krijgen met de vloerstaanders. Inmiddels weet ik meer over staande golven en zou ik achteraf voor twee subwooofers gekozen hebben omdat je daar minder problemen mee hebt.

Waar ik naar toe wil, met gebruikte spullen is het veel makkelijker om op een later moment nog wat te wijzigen. De meeste medium/high-end luidsprekers behouden op een bepaald moment hun waarde waardoor je zonder verlies iets kunt verkopen en wat anders aanschaffen. Mijn subwoofer bijvoorbeeld is een Quad die recent gereviseerd is, heb ik 300 euro voor betaald. Mijn vloerstaanders zijn schitterende B&W DM630 uit de jaren negentig, echt topgeluid waar ik maar 150 euro voor heb uitgegeven. Als ik nu toch eens wil ontdekken waarom iedereen zo aan de haal gaat met de KEF LS50 dan hoef ik het niet te laten omdat ik mijn verlies moet pakken op splinternieuwe speakers.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
Jazzy schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 12:19:
[...]

Ik denk hierin te lezen dat je vooral voor zekerheid wilt gaan, en dat is natuurlijk prima. Wil hierbij wel iets aanstippen wat volgens mij nog niet benoemd is. Het probleem van luistersessies is dat je als niet-audiofiel met je ongeoefende oor niet goed weet waar je op moet letten. Je zult soms amper verschil tussen luidsprekers horen en waar je dat wel merkt zul je moeilijk kunnen verwoorden wat dat precies is. Dat geldt ook voor subwoofers en de instelling van de cross-over frequentie op je receiver. Het kost wat oefening en best veel tijd om te horen wat het verschil is als je de subwoofer op een andere plek zet of je vloerstaanders dichter bij of wat verder weg van de muur zet. Of bijvoorbeeld om dat "gat" in lage tonen te horen als je voor boekenplankspeakers gaat met een subwoofer, in vergelijking met vloerstaanders,
Precies, als onervaren luisteraar is het zeer lastig te beoordelen wat echt goed en wat je mist in de presentatie. Daarom bieden luidsprekermetingen een uitkomst, die vertellen je namelijk precies wat de luidspreker goed doet en wat deze slecht doet. Hoe beter je getraind bent als luisteraar des te beter je de verschillen ook al direct kan horen. Je ziet dit ook terug in de scores die luisteraars geven aan luidsprekers in gecontroleerde dubbelblinde luistertests. De getrainde luisteraars zijn veel strenger en geven veel hogere en lagere scores dan ongetrainde luisteraars. Echter is de volgorde van de ranking voor beiden groepen wel hetzelfde. Dus een ongetrainde luisteraar heeft dezelfde voorkeuren als een getrainde.
Mijn eigen ervaring (ja, n=1 :)) is dat je pas thuis in grote stappen gaat leren. In mijn geval was het best moeilijk om de grote 12" subwoofer mooi geïntegreerd te krijgen met de vloerstaanders. Inmiddels weet ik meer over staande golven en zou ik achteraf voor twee subwooofers gekozen hebben omdat je daar minder problemen mee hebt.

Waar ik naar toe wil, met gebruikte spullen is het veel makkelijker om op een later moment nog wat te wijzigen. De meeste medium/high-end luidsprekers behouden op een bepaald moment hun waarde waardoor je zonder verlies iets kunt verkopen en wat anders aanschaffen. Mijn subwoofer bijvoorbeeld is een Quad die recent gereviseerd is, heb ik 300 euro voor betaald. Mijn vloerstaanders zijn schitterende B&W DM630 uit de jaren negentig, echt topgeluid waar ik maar 150 euro voor heb uitgegeven. Als ik nu toch eens wil ontdekken waarom iedereen zo aan de haal gaat met de KEF LS50 dan hoef ik het niet te laten omdat ik mijn verlies moet pakken op splinternieuwe speakers.
Waarom zou je dit thuis gaan leren als de informatie al direct beschikbaar is. Het gangbare advies is gewoon minimaal twee subwoofers neer te zetten. Datzelfde advies is er ook voor de aanschaf van luidsprekers, er zijn 5 eigenschappen die statistisch significant zijn in de voorspelling van luidspreker voorkeur:

1) On-axis Frequency Response (FR)
2) Listening Window: a spatial average of FRs in the ±10° vertical and ±30° horizontal windows
3) Early Reflections: a spatial average of the FRs of the early reflections from the four walls, ceiling, and floor
4) Sound Power: a weighted average of all of the above to assess the total acoustic energy radiating from the source
5) Directivity Index: the difference between the on-axis response and sound power

Dan kan je eigenwijs zijn en dat negeren, maar dat is niet een erg praktische manier om goed geluid te krijgen thuis ;). Als je het leuk vind om veel dingen thuis te testen totdat je het geluid vind dat je bevalt is het een optie natuurlijk, maar daar heeft 99% van de mensheid geen zin in. Als je nieuwe PC hardware koopt, koop je dan ook maar gewoon wat om thuis te testen of het aan je eisen voldoet? Of check je van te voren een aantal benchmarks om te zien of het voldoet voor je use case?

Lees gewoon eens het boek:
https://www.stereophile.c...ers_and_roomsi/index.html

[Voor 5% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 26-02-2021 13:00]


  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 16:56
offtopic:
@Anoniem: 159816 - misschien helpt het je eens Schopenhauer te lezen, je herhaalt in vrijwel ieder topic over luisprekers dezelfde theorie - zonder veel mensen te overtuigen buiten het Zilveren HIFI-kabels gesmeed door elfen bij maanlicht #6 topic

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 12:50:


Precies, als onervaren luisteraar is het zeer lastig te beoordelen wat echt goed en wat je mist in de presentatie. Daarom bieden luidsprekermetingen een uitkomst, die vertellen je namelijk precies wat de luidspreker goed doet en wat deze slecht doet. Hoe beter je getraind bent als luisteraar des te beter je de verschillen ook al direct kan horen. Je ziet dit ook terug in de scores die luisteraars geven aan luidsprekers in gecontroleerde dubbelblinde luistertests. De getrainde luisteraars zijn veel strenger en geven veel hogere en lagere scores dan ongetrainde luisteraars. Echter is de volgorde van de ranking voor beiden groepen wel hetzelfde. Dus een ongetrainde luisteraar heeft dezelfde voorkeuren als een getrainde.
Daar kan ik je geen ongelijk in geven.
Dat is een valide punt.

Maar dat is wel precies waarom het denk ik handig is voor iemand die begint om heel concreet een paar sets te benoemen, die de moeite zijn.

Elac Debut Reference noemde je, hoe zou je de set samenstellen?
Welke sub erbij om binnen budget alles te hebben?
En wat voor receiver? (Persoonlijk zou ik het meeste geld in de speakers stoppen, die blijven het langst)

Dat maakt het behapbaar.

En ik ben eerlijk gezegd ook wel benieuwd wat je heel concreet zou adviseren, en anderen denk ik ook wel.

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
martyw schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 13:00:
offtopic:
@Anoniem: 159816 - misschien helpt het je eens Schopenhauer te lezen, je herhaalt in vrijwel ieder topic over luisprekers dezelfde theorie - zonder veel mensen te overtuigen buiten het Zilveren HIFI-kabels gesmeed door elfen bij maanlicht #6 topic
Goed punt:

Niet de theorie volgen gaat tegen je eigenbelang in, omdat je meer tijd en geld kwijt bent voor slechter geluid.
RobbieT schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 13:12:
[...]


Daar kan ik je geen ongelijk in geven.
Dat is een valide punt.

Maar dat is wel precies waarom het denk ik handig is voor iemand die begint om heel concreet een paar sets te benoemen, die de moeite zijn.

Elac Debut Reference noemde je, hoe zou je de set samenstellen?
Welke sub erbij om binnen budget alles te hebben?
En wat voor receiver? (Persoonlijk zou ik het meeste geld in de speakers stoppen, die blijven het langst)

Dat maakt het behapbaar.

En ik ben eerlijk gezegd ook wel benieuwd wat je heel concreet zou adviseren, en anderen denk ik ook wel.
Staat allemaal al in mijn post.

[Voor 35% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 26-02-2021 13:12]


  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Kom op, is een positieve vraag.

https://www.elac.com/series/debut-reference/dfr-52/
https://www.elac.com/series/debut-reference/dbr-62/
https://www.elac.com/series/debut-reference/dcr-62/
https://www.svsound.com/products/pb-1000
https://www.correct.nl/ar...RX-A2080BL-art583536B.php

2x €599 Elac Debut Reference floorstander DFR-52
2x €249 Elac Debut Reference bookshelf DBR-62
1x €399 Elac Debut Reference center DCR-62
1x €599 SVS PB-1000 subwoofer
1x €1199 Yamaha RX-A2080

Totaal € 3893

Als je nu het met een component niet eens bent, vertel dan maar door welk component dat deel vervangen moet.
Dit is in ieder geval mijn voorzet.

Kleine opmerking voor de vraagsteller, houd rekening met de maten van een receiver als deze in een meubel moet. De Yamaha is 435 x 192 x 474 mm (bxhxd) wat vrij groot is. Anderen zijn minder hoog en minder diep.

[Voor 11% gewijzigd door RobbieT op 26-02-2021 13:28]


  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
RobbieT schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 13:24:
[...]


Kom op, is een positieve vraag.

https://www.elac.com/series/debut-reference/dfr-52/
https://www.elac.com/series/debut-reference/dbr-62/
https://www.elac.com/series/debut-reference/dcr-62/
https://www.svsound.com/products/pb-1000
https://www.correct.nl/ar...RX-A2080BL-art583536B.php

2x €599 Elac Debut Reference floorstander DFR-52
2x €249 Elac Debut Reference bookshelf DBR-62
1x €399 Elac Debut Reference center DCR-62
1x €599 SVS PB-1000 subwoofer
1x €1199 Yamaha RX-A2080

Totaal € 3893

Als je nu het met een component niet eens bent, vertel dan maar door welk component dat deel vervangen moet.
Dit is in ieder geval mijn voorzet.

Kleine opmerking voor de vraagsteller, houd rekening met de maten van een receiver als deze in een meubel moet. De Yamaha is 435 x 192 x 474 mm (bxhxd) wat vrij groot is. Anderen zijn minder hoog en minder diep.
De Yamaha zou ik vervangen door een Denon, zoals ik mijn post ook zei zijn dat de receivers met het minste gedoe. Hoewel dat niet noodzakelijk is, Yamaha is gewoon "ok". Denon AVC-X3700H zal bijvoorbeeld objectief beter zijn (12dB betere THD+N voor bijvoorbeeld de versterker), maar ik ben niet up-to-date met wat nu de nieuwste is qua HDMI features en of alles ondersteund wordt. Volgens mij heeft de Denon ook twee subwoofer uitgangen.

Subwoofer twee BK subwoofers in plaats van één SVS. Ben je rond de €4K klaar.

[Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 159816 op 26-02-2021 13:48]


  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 13:40:
[...]

De Yamaha zou ik vervangen door een Denon, zoals ik mijn post ook zei zijn dat de receivers met het minste gedoe. Hoewel dat niet noodzakelijk is, Yamaha is gewoon "ok". Denon AVC-X3700H zal bijvoorbeeld objectief beter zijn (12dB betere THD+N voor bijvoorbeeld de versterker), maar ik ben niet up-to-date met wat nu de nieuwste is qua HDMI features en of alles ondersteund wordt. Volgens mij heeft de Denon ook twee subwoofer uitgangen.

Subwoofer twee BK subwoofers in plaats van één SVS. Ben je rond de €4K klaar.
De Yamaha heeft ook 2 subwoofer uitgangen, en omdat die van Correct een demo is met volle garantie kan je een klasse duurder kopen dan als je gewoon een Denon besteld.

Ik verwacht dat de Yamaha beter is, simpelweg omdat de voeding veel beter is dan van die Denon die je noemt en betere DAC's aan boord.

Een RX-A2080 kost normaal €1899.

Dat 8K gebeuren op de nieuwe Denon's is een beetje een fopgebeuren, er zijn eigenlijk nog geen 8k bronnen, en maar één ingang op de receiver doet 8k, en er zitten nog manco's in waarvoor de oplossing nog niet bekend is.
Dat zou in RMA's kunnen eindigen om alle HDMI boards uit te wisselen.

Maar die Denon is inderdaad ook een prima optie.

Die BK subs zijn qua prijs leuk, er is nu alleen een klein issue mee, je moet ze direct in Engeland bestellen en dat loopt nu een stuk minder soepel door de Brexit. Is de vraag of iemand daar zin in heeft. De ervaringen met verzenden vanuit Engeland waren voor de Brexit al wisselend te noemen, soms gewoon slecht.

Dan is de vraag, wat zou een alternatief voor die BK sub zijn?
Tenzij je een dealer in Nederland weet die BK subwoofers levert is dat wel een groot nadeel.

  • Anoniem: 159816
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
RobbieT schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 17:18:
[...]


De Yamaha heeft ook 2 subwoofer uitgangen, en omdat die van Correct een demo is met volle garantie kan je een klasse duurder kopen dan als je gewoon een Denon besteld.

Ik verwacht dat de Yamaha beter is, simpelweg omdat de voeding veel beter is dan van die Denon die je noemt en betere DAC's aan boord.

Een RX-A2080 kost normaal €1899.
De klasse maakt echt niet uit. In dezelfde klasse presteert de versterking in de Denon qua THD+N 12dB beter. Ik verwacht niet dat de Yamaha een klasse hoger ineens zulke enorme stappen maakt.
Dat 8K gebeuren op de nieuwe Denon's is een beetje een fopgebeuren, er zijn eigenlijk nog geen 8k bronnen, en maar één ingang op de receiver doet 8k, en er zitten nog manco's in waarvoor de oplossing nog niet bekend is.
Dat zou in RMA's kunnen eindigen om alle HDMI boards uit te wisselen.

Maar die Denon is inderdaad ook een prima optie.

Die BK subs zijn qua prijs leuk, er is nu alleen een klein issue mee, je moet ze direct in Engeland bestellen en dat loopt nu een stuk minder soepel door de Brexit. Is de vraag of iemand daar zin in heeft. De ervaringen met verzenden vanuit Engeland waren voor de Brexit al wisselend te noemen, soms gewoon slecht.

Dan is de vraag, wat zou een alternatief voor die BK sub zijn?
Tenzij je een dealer in Nederland weet die BK subwoofers levert is dat wel een groot nadeel.
Dan pak je XTZ of iets dergelijks, punt is meer dan je beter naar 2 subs kan kijken.

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:59
Anoniem: 159816 schreef op vrijdag 26 februari 2021 @ 17:21:


Dan pak je XTZ of iets dergelijks, punt is meer dan je beter naar 2 subs kan kijken.
Je punt van twee subs ben ik het mee eens, voorkom je een hoop issues mee.
Daar is geen discussie over wat mij betreft, mits het in het budget te passen is en binnen de WAF.

Heb je een specifieke XTZ in gedachten?
Pagina: 1


Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee