Nieuwe computer wil niet Windows booten via USB-stick

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


  • GerritsenM
  • Registratie: Maart 2019
  • Laatst online: 22-06-2022
Goedenavond,

Ik heb eergisteren nieuwe onderdelen besteld via alternate, hiervan heb ik een computer in elkaar gezet.
Ik ben gaan bouwen en heb alles aangesloten op het moederbord(cpu, geheugen, koeler, videokaart, voeding, sdd).

Nu heb ik een USB-stick waar ik Windows 10 op heb gezet, die je gratis kan krijgen via microsoft. (hiervan wil ik later een license gaan kopen).
Mijn vervolgstap was dus om de USB-stick in mijn computer te doen, het op te starten en via de BIOS, het systeem laten booten via die USB-stick.

Wanneer ik dit probeer, krijg ik alleen het logo van mijn moederbord te zien, terwijl ik de setup van Windows zou moeten krijgen. Dit lukt dus niet. (Na 20 minuten wachten laat mijn monitor nog steeds alleen het logo zien, hiermee concludeer ik dat het niet werkt.) Via tutorials zou ik de Windows setup screen te zien moeten krijgen, maar dat laat die dus niet zien.

Oplossingen die ik heb geprobeerd maar niet werkten:
- Opnieuw windows op mijn USB-stick gezet. (+ opnieuw geformatteerd).
- BIOS-instellingen gecontroleerd. (Boot priority, Fast Boot, CSM support enabled).
- CMOS-batterij uit mijn moederbord gehaald en dus gereset.
- USB-stick(64GB) gecontroleerd of die bootable is (dat is die) + getest op virtual machine (daar werkte die).
- HDMI connectie tussen videokaart en monitor vervangen door een DVI.

Ik heb dus een nieuwe computer aangeschaft maar kan er dus nog niks mee!
Wat wel opmerkelijk is, is dat de 'memory frequency' in de BIOS op ~2100Mhz staat, terwijl dit 3200Mhz hoort te zijn, wellicht is hiermee iets aan de hand.

Mijn specificaties:
CPU: AMD Ryzen 5 5600x
Moederbord: GIGABYTE B550 Gaming X V2, socket AM4
Geheugen: Corsair 16GB DDR4-3200 Kit werkgeheugen
CPU-koeler: Dark Rock 4 cpu-koeler
SSD: Sumsung 970 EVO, 1 TB
Voeding: Corsair RM750, 750 Watt voeding
Behuizing: Sharkoon VG6-W RGB tower-behuizing
GPU: Asus GTX 1060 3GB(dit is mijn oude kaart, ik wil binnenkort een nieuwe halen).

Het zou top zijn als iemand een oplossing weet, want dan kan ik eindelijk mijn nieuwe computer gebruiken!

Alvast bedankt!

Martijn Gerritsen
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/6_WT8vMyo-bVRh3q_fl_opY_3i4=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/1K6EYIHwHgHdDWILgoTXvb4Z.jpg?f=fotoalbum_large
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/f-u-sp9DxVBnnXBdsuOUZrIDO7w=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/6AAE7tMHrzeTKcSqs6sY6Xgb.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 15% gewijzigd door GerritsenM op 05-02-2021 19:50 ]

Beste antwoord (via GerritsenM op 08-02-2021 19:01)


  • bibi2205
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 23-06 22:12
Heb je al nagekeken welke bios versie je hebt? Indien je nu een bios versie hebt die je CPU niet ondersteund zou dit je problemen ook wel eens kunnen verklaren. Mijn B550 Aorus Pro kwam met F2 voorgeïnstalleerd, hoewel het beeld gaf en leek te werken is er pas Ryzen 5000-ondersteuning vanaf F10. Een niet ondersteunde CPU kan op alle mogelijke manieren voor problemen zorgen. ;)

Je geheugensnelheid zou ik me nu nog geen zorgen over maken, dit is slechts een kwestie van XMP activeren in het bios. 2133MHz is de standaard DDR4 frequentie, alles daarboven is eigenlijk een soort overclock die je manueel moet activeren.

[ Voor 7% gewijzigd door bibi2205 op 06-02-2021 19:04 ]

Intel Core i7-12700K : Noctua NH-D15S chromax.black : MSI MPG Z690 Edge Wifi DDR4 : 32GB DDR4 G.Skill Trident-Z Neo 3600C16 : Crucial P5 Plus 2TB : AMD Radeon 6800XT Midnight Black : Fractal Design Define R6 : Corsair RM850x

Alle reacties

Pagina: 1