Op dit moment gaat mijn vraag nog niet zozeer over welke monitor ik precies ga aanschaffen, maar wel over het formaat en de refresh rate.
Het is de bedoeling dat de monitor heel wat jaren meegaat. Momenteel gebruik ik 2 x Dell Ultrasharp U2311H Zwart (dus 2 x 1080p @ 60Hz IPS-schermen) en die zijn een jaar of 10 oud, als ik me niet vergis.
Occasioneel wordt er eens gegamed, maar dat is dan ook maar occasioneel (Fortnite etc).
Bedankt voor jullie argumenten/ervaringen!
edeboeck
Het is de bedoeling dat de monitor heel wat jaren meegaat. Momenteel gebruik ik 2 x Dell Ultrasharp U2311H Zwart (dus 2 x 1080p @ 60Hz IPS-schermen) en die zijn een jaar of 10 oud, als ik me niet vergis.
Formaat
- ga ik voor een 27" (W)QHD plat?
- of ga ik voor een 32"-34" ultrawide (wel niet meer dan 3440px breed) curved?
Refresh rate
Ik lees dat hogere refresh rates een duidelijk rustiger beeld geven... klopt dit inderdaad (focus op development werk, niet op gaming)? Is het de moeite waard om hierin te investeren? Zo ja, is er een bepaalde ondergrens die ik in het oog moet houden (75 Hz / 100 Hz / 120 Hz / 144 Hz)? Hoger dan 144 Hz zou ik per definitie niet gaan.Gebruik
Ik werk met vele vensters tegelijk open. De typische toepassingen die open staan, zijn Outlook, browser, development apps (Visual Studio, VS Code, SSMS, ...) en verdere office apps (Word, Excel). Momenteel gebruik ik al PowerToys, maar eerlijkheidshalve doe ik daar weinig mee rond vensterschikking... door het gebruik van de 2 full hd-monitoren, volstaan de Windows sneltoetsen voor schermorganisatie (dat gebruik ik wel dagelijks dat er minimum op 1 scherm wel 2 vensters naast elkaar open staan).Occasioneel wordt er eens gegamed, maar dat is dan ook maar occasioneel (Fortnite etc).
Bedenking
Ik geef vaak Teams-meetings (nu toch, in de toekomst neemt dat af) waarbij ik bijna altijd mijn 2de monitor deel (daarop worden enkel dev apps en presentaties/PDF's getoond)... is dit een argument tegen 1 fysieke monitor? Tegenbedenking: dan kan ik op dat moment nog steeds 1 van mijn oude monitoren gebruiken... op voorwaarde dat de GPU al dat pixelgeweld kan aansturen.Valt af
- alles wat FullHD of kleiner is
- 4K op 27" wens ik niet omwille van te klein (waardoor dan toch voor scaling gekozen moet worden)
Bedankt voor jullie argumenten/ervaringen!

edeboeck