[Mechanische Ventilatie] Buva Boxstream RF+ vervangen?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Torgo
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-05 20:33
Mijn MV model Buva Boxstream RF+ maakt een enorm vervelend resonerend geluid. Inmiddels ben ik erachter dat dit een bekend probleem is. De unit is van 2008.

Nou ben ik heel erg aan het twijfelen wat de juiste stap is.

Ik kan de motor unit vervangen door een niet origineel exemplaar. De kosten daarvan vallen mij mee en de installatie lukt mij ook nog wel, denk ik:

https://www.filterfabriek...ordeel-buva-boxstrea.html

Het nadeel is dat ik dan nog steeds de Buva unit heb, die wellicht binnen 10 jaar weer problemen geeft. Het voordeel is dat ik mijn RF afstandsbediening en mijn bedraadde wandbediening in de woonkamer kan blijven gebruiken.

Daarnaast ben ik na goede dingen gelezen te hebben op Tweakers ook gaan kijken naar Duco of Orcon. Die zou ik dan met vochtsensor (Duco) of zowel vocht als CO2 sensor willen kopen (Orcon).

Nou heeft de Orcon ook nog 7.5 jaar garantie.

Het nadeel is dat de installatie hiervan wel wat lastiger is, door de afwijkende vorm en de nieuwe bediening. Ik weet niet helemaal zeker of ik dat zelf zou doen, is dat erg lastig?

Ook kan de Orcon veel meer lucht afzuigen.

Wat ik mij afvraag is:

Zijn de Duco en de Orcon echt veel beter kwa levensduur?
Is een hogere luchtafzuigcapaciteit erg belangrijk?
Werken de C02 en luchtsensors goed? Is dit een toegevoegde waarde?

Ik gebruik overigens de MV ook om etenslucht af te zuigen zonder gebruik te maken van een additionele afzuigkap, dan zetten we hem op standje max.


https://www.ventilatielan...ng-randaarde-stekker.html

https://www.ventilatielan...ing-plus-vochtsensor.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snelletomaat
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 07-05 13:49
Het reviseren door lagers te vervangen, of een ander motordeel in de Buva te zetten kan ik je niet aanbevelen. Been there, done that. Je blijft bezig want het probleem komt telkens terug.

Ik heb vanochtend mijn BUVA Boxstream RF+ uit 2010 van de muur af gehaald en een Orcon MVS-15RHB opgehangen. Die Orcon is stiller dan die BUVA ooit geweest is. :)

De vochtsensor ben ik tot nu toe minder over te spreken, na 5 minuten de douche aan detecteerde de Orcon het bij mij nog niet wat ik wel had verwacht. Misschien komt het omdat de vochtsensor dichter bij de linker aansluiting/invoer zit. Daar zit bij mij de woonkamer op aangesloten, terwijl de badkamer op de onderste aansluiting zit aangesloten. Ik moet het nog even zien.

De Orcon afstandsbediening ben ik wel positief over: door 1/2/3x op de timer te drukken gaat hij op de hoge stand afzuigen voor 15/30/60 minuten.

Over de levensduur heb ik goede verwachtingen, er zit een ebmpapst R3G190 motor in met kunststof rotorbladen. Ik hoop op minder onbalans wat volgens mij de reden was dat de Buva bij mij iets trilde en de lagers ieder jaar versleten waren. De rotor is ook iets groter qua diameter dan die van de BUVA waardoor die volgens mij ook iets minder toeren hoeft te maken voor dezelfde capaciteit. Hopelijk helpt dat ook voor de levensduur. Al heb ik sowieso hogere verwachtingen van ebmpapst dan van die belabberde Wellington motor in de Buva.

Ik zou voor een Orcon of Duco gaan. Krijg je geen spijt van. Het ophangen is een fluitje van een cent.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Torgo
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-05 20:33
Je tips komen net te laat, @Snelletomaat. Inmiddels heb ik de nieuwe motor besteld en vandaag in de Buva gemonteerd. https://www.filterfabriek...ordeel-buva-boxstrea.html

Voor nu is het heerlijk stil. Ik hoor niets in mijn werkkamer naast de unit en ook in de woonkamer/slaapkamer waar ik geluid hoorde via de buizen is het nu stil(ler).

Levensduur zal moeten blijken. Voorlopig ben ik in iedergeval weer even van het probleem af 🙂

PS: ik heb niet de originele motor maar ook een EBM Pabst motor.

“ Deze serviceset is voorzien van een betrouwbare "Duitse" EBM Pabst motor”

[ Voor 12% gewijzigd door Torgo op 09-10-2020 19:31 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Snelletomaat
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 07-05 13:49
Nu ook een EBM Pabst motor? Ik denk dat je daarmee weer jaren verder kunt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kabeltjekabel
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 13-02-2021
Onbalans kan ook komen voor vervuiling.

Hoe heb je hem opgehangen? Bij m'n zus hangt de MV box aan het dakbeschot... Op stand 3 doet de hele zolder dienst als klankkast omdat dat dak gaat resoneren...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Torgo
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-05 20:33
Hij hangt wel netjes hoor @kabeltjekabel, door BAM geïnstalleerd en later zelf een nette ombouw laten maken waardoor hij nu ook in een kast zit. Dit zijn oude foto's uit het archief.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/p4d94TdXwisNmT_gzvH8Vj6oytk=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/mmXFtCxlJFCVusQ1dDtnT0UT.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/yT0T9e4zd9YAcihI9zGcBsg0iGQ=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/2otsh6bzFovKwoGSCQLe8i1Z.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snelletomaat
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 07-05 13:49
kabeltjekabel schreef op zondag 11 oktober 2020 @ 16:44:
Onbalans kan ook komen voor vervuiling.

Hoe heb je hem opgehangen? Bij m'n zus hangt de MV box aan het dakbeschot... Op stand 3 doet de hele zolder dienst als klankkast omdat dat dak gaat resoneren...
De MV box hangt hier aan een 7cm dikke Gibo-binnenmuur die aan het trapgat grenst. Dat resoneert lekker door. Vervuiling was het zeker niet, ik maakte de box ieder jaar schoon bij het vervangen van de lagers.

Op de rotorbladen van de BUVA zitten af fabriek een aantal metalen klemmetjes voor de balancering. Ik heb de laatste 2 keer met de Vibration app van Diffraction limited Design (goed zoeken in de App store, Apple) de rotor uitgebalanceerd. Ik wilde niet opgeven. :) Je legt je telefoon op de MV box en die produceert dan plaatjes qua trilling in X, Y en Z richting. Door de klemmetjes wat te verplaatsen kreeg ik de trilling er weer zichtbaar en hoorbaar uit. Tot een jaar later na het vervangen van de lagers het weer opnieuw moest.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/JoPP4uPbnYQOaH5VaSO2_QUD3VU=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/HwQbLh4a5XZq4Tnvvm7TEbQJ.jpg?f=user_large

Overigens, de afstandsbedieningen van de BUVA zijn te gebruiken op de Orcon. De RF+ ontvanger van de BUVA gebruikt maar 3 van de 8 aansluitingen. 0, 12V in en 0-10V uit voor de aansturing. En 0-10V aansturing kan de Orcon ook prima mee overweg. :) Dat scheelt afstandsbedieningen kopen.
Pagina: 1