Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Desktop voor Photoshop (voor mijn ouders)

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
Beste tweakers,

m'n ouders vroegen me of ik kon kijken voor een nieuwe computer voor hen.
Aangezien ik niet meer mee ben met alle hardware-topics roep ik graag hulp in.

Ze zijn een cursus Photohop gestart en hun huidige desktop kan dit niet draaien.
Het systeem dat we zoeken moet dus vlotjes PS kunnen draaien (voor de rest sorteren ze fotootjes en surfen/mailen ze wat)
Een 2e scherm kunnen aansluiten is geen must,
mocht het binnen het budget passen is dit een mooie extra.

Mijn vader had me al op weg gezet met zaken die hij vond op remarkt.nl en refurbo.be.
Ik geef dit even mee omdat ik zelf niet meteen geneigd om 2de hands of refurbished te kopen aangezien ik te weinig kennis heb van hardware.
Maar misschien ben ik hier wel diegene die verkeerd is en moet ik mijn idee hierover bijstellen.

Budget tussen de 300 > 500€ (ze hebben alle randaparatuur, de case vd oude pc is niet bruikbaar)
- zelf samenstellen
- refurbished
- 2e hands

Wat zouden jullie adviseren?
Alvast bedankt om mee te denken!

Beste antwoord (via mredant op 14-05-2020 08:49)


  • Glamourt
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 07-10 12:40
Heb het nog even voor je nagekeken. Het gekozen geheugen van Kingston staat gewoon in de QVL en de derde generatie processoren worden ondersteund met de bios versie 7C52v20. Die standaard al op het moederbord geïnstalleerd staat. https://www.msi.com/Mothe...20M-A-PRO-MAX#support-cpu

Ben ook best benieuwd eigenlijk, zou je het willen laten weten hoe het bevalt? Veel plezier met je aankoop!

[ Voor 15% gewijzigd door Glamourt op 29-04-2020 11:36 ]

Alle reacties


  • Glamourt
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 07-10 12:40
Mijn ouders hebben pas geleden ook een pc gekocht. Voor Photoshop, website design en beetje office gebruik en surfen op het net. Voor hetzelfde budget wat jij in gedachten heb.

Het is deze Medion: https://elektroturm24.com...ssd-geforce-gtx-1050-ti-4

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 22:04
Dit zijn de eisen voor een compleet werkende Photshop, ga je daaronder dan kunnen sommige functies niet werken, zie verder in de link.
Je komt dan op iets als deze Best buy build , met een iets betere videokaart, bijvoorbeeld deze Pricewatch:Gigabyte en duidelijk boven je budget.
Maar huis tuin en keuken shoppen gaat al prima op een systeem met een geïntegreerde GPU, de door @Glamourt voorgestelde Medion zit daar al boven.

[ Voor 3% gewijzigd door martyw op 25-04-2020 18:09 ]


  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
thx @Glamourt en @martyw

Ik ben wat gaan opzoeken en blijkbaar zal photoshop, alhoewel niet geadviseerd,
toch goed draaien op de onboard GPU(in onderstaande config).
Indien vereist heeft het moederbord een slot voor een extra GPU.
eventueel eén van deze.. vraag is alleen of dit compatibel is met de andere hardware.
1VideokaartenMSI GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4G€ 158,-€ 158,-
1VideokaartenMSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC€ 148,17€ 148,17

ik doe een poging om op een degelijk systeempje uit te komen rond de €400 (afgekeken van https://be.hardware.info/...70/instap-pc---april-2020 en blijkbaar nog grotendeels in lijn met de BBG van 09/2019 reviews: Desktop Best Buy Guide: september 2019
maar dan de ssd vervangen door een m.2 alternatief van 500Gb)

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsAMD Ryzen 3 3200G Boxed€ 89,-€ 89,-
1MoederbordenAsus Prime B450M-A€ 73,30€ 73,30
1BehuizingenFractal Design Core 1100€ 35,-€ 35,-
1Geheugen internHyperX Fury black HX430C15FB3K2/16€ 85,90€ 85,90
1Voedingenbe quiet! System Power 9 400W€ 40,56€ 40,56
1Solid state drivesWD Blue SN550 500GB (WDS500G2B0C)€ 79,50€ 79,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 403,26


opmerkingen icm. met mijn ouders requirements hierover?

  • Sebastiaannn
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 08:33
Ik denk dat wat jij voorstelt perfect gaat werken voor je ouders. Zo'n videokaart zou erin passen maar zal echt niet nodig zijn voor een vlotte photoshop-ervaring. Fotobewerken is heus niet zo'n zware taak. Zou er niks meer aan doen (y)

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 22:04
Wat @Sebastiaannn en ik ook al posten, voor HTK shoppen is dat een prima systeem (hebben de buren je geïnspireerd? :) ). Het moederbord heeft wellicht een BIOS update nodig met derde generatie Ryzens, eentje met MAX in de naam is altijd goed, bijvoorbeeld deze Pricewatch:MSI A320M-A PRO MAX, die extra geheugensloten heb je niet nodig als je er al 16GB RAM instopt.

[ Voor 9% gewijzigd door martyw op 27-04-2020 08:57 ]


  • Glamourt
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 07-10 12:40
Als je het zelf kan assembleren en installeren met Windows. Een prima systeem!
Als je een kant en klaar systeem koopt, koop je ook voor het gemak he. En daar betaal je voor naast het merknaampje :O

Echter zou ik kijken voor een MSI moederbordje, maar dat is misschien meer een persoonlijke keus. Ik heb goede ervaringen met MSI en vind de software ook superfijn werken. Je kan met 1 druk op de knop al je chipset en andere drivers Moederbord gerelateerd zoals audio updaten. (MSI driver & update center)

Al hoewel mijn Gigabyte moederbord, heeft ook zoon appje. Maar die werkt toch niet zo fijn. Die installeert ook veel troep mee. Ongetwijfeld zou Asus ook wel zoiets hebben

[ Voor 8% gewijzigd door Glamourt op 27-04-2020 13:45 ]


  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
Bestelling gedaan, we hebben rond kunnen afklokken op 400€ (incl levering)

Bedankt voor de hulp @Glamourt @martyw @Sebastiaannn @brid

Benieuwd hoe het systeem gaat draaïen :-)

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsAMD Ryzen 3 3200G Boxed€ 89,-€ 89,-
1MoederbordenMSI A320M-A PRO MAX€ 56,04€ 56,04
1BehuizingenFractal Design Core 1100€ 35,-€ 35,-
1Geheugen internHyperX Fury black HX430C15FB3K2/16€ 84,01€ 84,01
1Voedingenbe quiet! System Power 9 400W€ 40,56€ 40,56
1Solid state drivesWD Blue SN550 500GB (WDS500G2B0C)€ 82,-€ 82,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 386,61

Acties:
  • Beste antwoord

  • Glamourt
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 07-10 12:40
Heb het nog even voor je nagekeken. Het gekozen geheugen van Kingston staat gewoon in de QVL en de derde generatie processoren worden ondersteund met de bios versie 7C52v20. Die standaard al op het moederbord geïnstalleerd staat. https://www.msi.com/Mothe...20M-A-PRO-MAX#support-cpu

Ben ook best benieuwd eigenlijk, zou je het willen laten weten hoe het bevalt? Veel plezier met je aankoop!

[ Voor 15% gewijzigd door Glamourt op 29-04-2020 11:36 ]


  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
alles geleverd, start build!
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/w90Wqk9pVI7wkpRQIGym3mGOD4w=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/2oJ7uPTAshQO5VGXB0ryg5dy.jpg?f=fotoalbum_large

  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
Build zit in elkaar, ik ga even naar de winkel voor de fractal design fan (pricewatch: Fractal Design Silent Series R3, 120mm - meegeleverd met de case) want die maakt het geluid van een stofzuiger.

Thx @Glamourt om de compatibiliteit te controleren, ik was erg blij om het briefje dat bij de CPU kwam te lezen en te zien dat het moederbord inderdaad geen BIOS update nodig heeft!

De cpu-koeler (meegeleverd bij de cpu) zit tegen de bovenkant van een ram-latje. Hierdoor moet je de fan van de koelvinnen vijzen om dit latje er-in/uit te halen.
Dankzij de review van het moederbord was ik hiervan op de hoogte. (pricewatch: MSI A320M-A PRO MAX thx @brid om te bevestigen dat dit geen probleem vormt).
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SDQrAaRLgSTlRuKNZmMzUSXdm64=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/zR2x92D3VSIYyIq9RUwSqXkk.jpg?f=fotoalbum_large

Ik had tijdens het installeren van de drivers wel een paar hickups in de muisbewegingen gezien, voorlopig komt dit niet terug. Ik wijt het aan de installatie vd drivers voorlopig.

Heb er al even CS-Go op gezet, dat loopt redelijk vlotjes op max settings tegen de 40 à 50 fps op FHD.
Is er een gestandaardiseerde manier om een soort 'benchmark' te delen met jullie?

[ Voor 42% gewijzigd door mredant op 14-05-2020 09:44 ]


  • Glamourt
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 07-10 12:40
Dan kan toch met https://benchmark.unigine.com/heaven (Heaven benchmark)? Ik heb het al een tijdje niet meer gedaan. Volgens mij zat er dan ook een optie bij om het gelijk te delen. Ik gebruikte dat programma eerder om te checken of het systeem stabiel liep en of ik geen artifact had.

Op Computertotaal hebben ze het ook over PCMARK 10, ik heb daar geen ervaring mee. Wel is overgehoord --> https://computertotaal.nl...-de-prestaties-van-je-pc/.

Op Tweakers had ik een overclock guide gevonden. Maar daar staat ook gelijk in hoe je kan testen of alles stabiel loopt, na de overclock. Je kan het natuurlijk ook testen wanneer het systeem niet is overgeclockt.
Algemeen GPU Overclock Topic #1
AMD Overclocking

1) Check wat andere overclockers bereikt hebben
2) Check wat het maximale voltage is voordat je kaart dood gaat.
3) Download MSI afterburner
4) Download GPU-Z
5) Download Furmark
6) Download heaven benchmark
7) Installeer alles
8 ) Open GPU-Z en laat het de hele tijd aan staan zodat je altijd toezicht hebt op je temperaturen en andere informatie
9) Ga naar MSI afterburner en doe hetvolgende:

[ Voor 22% gewijzigd door Glamourt op 14-05-2020 13:43 ]


  • Thomg
  • Registratie: September 2010
  • Nu online

Thomg

Aww yiss

Mbt de koeler, kan je die niet 180° draaien?

En wat bedoel je met stofzuiger fan? Ik denk dat die op 100% snelheid draait zonder tunen, echt vreemd dat het ding dan zo luid is... Niet echt :+
Of heb je ook al in de bios wat trager gezet?

  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
Thomg schreef op donderdag 14 mei 2020 @ 13:49:
Mbt de koeler, kan je die niet 180° draaien?
I feel dumb right-now :X
thx voor de tip, heb hem gedraaid en zit perfect nu
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SnWr1vRs4a5rJAbOlQzdYoC4Lck=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/yB95BYMLFyiCG9kPf8OT7erb.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 44% gewijzigd door mredant op 15-05-2020 00:58 ]


  • mredant
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 16-11 10:06
Benchmark met bovenstaande config

Unigine Heaven Benchmark 4.0
FPS:
24.4
Score:
614
Min FPS:
16.0
Max FPS:
45.7
System
Platform:
Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit
CPU model:
AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Graphics (3599MHz) x4
GPU model:
AMD Radeon(TM) Vega 8 Graphics 26.20.15029.27016 (2048MB) x1
Settings
Render:
Direct3D9
Mode:
1920x1080 2xAA fullscreen
Preset
Custom
Quality
Medium
Tessellation: Disabled
Powered by UNIGINE Engine
Unigine Corp. © 2005-2013


Een NVidia GTX 1060 6Gb toegevoegd en benchmark opnieuw laten lopen (verschil: VSYNC ON - 75Hz):
Unigine Heaven Benchmark 4.0
FPS:
74.0
Score:
1865
Min FPS:
11.6
Max FPS:
84.6
System
Platform:
Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit
CPU model:
AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Graphics (3599MHz) x4
GPU model:
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB 26.21.14.3200 (4095MB) x1
Settings
Render:
Direct3D9
Mode:
1920x1080 2xAA fullscreen
Preset
Custom
Quality
Medium
Tessellation: Disabled
Powered by UNIGINE Engine
Unigine Corp. © 2005-2013

[ Voor 36% gewijzigd door mredant op 27-06-2020 08:25 ]

Pagina: 1