Is de populariteit van internetfora tanende?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Uruk-Hai
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 22:39
Ik zit elders op een internetforum waar momenteel een door mij zelf gestarte discussie gaande is over het zo nu en dan volledig stilvallen van het forum.

Het is een forum voor het bespreken allerlei persoonlijke zaken, niet een techsite als tweakers.net.

En het is een phpbb forum met voor iedere account een notificatielijst voorzien van een direct zichtbaar nummer.

Ik kan na inloggen direct zien hoeveel nieuwe reacties geplaatst zijn in topics waarin ik geïnteresseerd ben. Dit zijn heel veel topics, want ik heb nogal een brede interesse in van alles en nog wat.

Het komt de laatste tijd steeds vaker voor dat ik een heel laag getal zie staan. Misschien ben ik zelf te ongeduldig, maar ik zie heel vaak [0] staan, op momenten dat ik altijd gewend was dat daar minimaal [3] of [7] staat. Met "op momenten" bedoel ik na een bepaalde periode van afwezigheid van het forum, zoals drie uur, een middag of een hele dag.

Andere forumleden valt dit ook op.

Apart... het is een vrij groot forum met ongeveer 4000 geregistreerde accounts en nog altijd komen er dagelijks veel nieuwe leden binnen.

Ander feitje: ons forum heeft sinds kort een groep nieuwe leden die afkomstig zijn van een qua onderwerp vergelijkbaar forum dat ter ziele is gegaan.

Nu is mijn vraag: waardoor komen die stiltes? Wat betekenen ze? Zijn het voortekenen?

Zijn ik en die andere forumleden tot een soort uitstervend ras aan het behoren? Zijn internetfora sterk aan het inboeten qua populariteit?

Dat zou mij op zich niet verbazen als ik na ga hoeveel interactieve internetdiensten ik al heb zien uitsterven in de 25 jaar dat ik over internet struin. Ik zou het alleen wel heel jammer vinden als dat nu ook weer het geval zou zijn. Ik kom al 18 jaar met veel plezier op dat forum en ik heb er persoonlijk ook echt veel aan.

Ik kom zelf maar op heel weinig fora, dus ik kan die inschatting niet maken.

Op tweakers.net zie ik hier en daar users beweren dat het einde voor tweakers.net nabij is.

Dus... is dit wat ik nu waarneem het begin van het einde of slechts een tijdelijke dip?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corporalnl
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 18:04
Mensen worden ouder, andere interesses, geen tijd meer.
Het is lastig om met de verzadigde markt in leven te blijven als forum.

Vooral sommige stoffige forums zijn gedoemd om te stoppen.

De nieuwe generatie zitten op andere platformen, en een forum zal niet als eerste opkomen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • TheIbex
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 11-10 12:54
Ik herken me hier deels in. Maar dit betreft meer autogerelateerde zaken, waarbij de populariteit en de ouderdom van de desbetreffende voertuigen ook een rol speelt.

Daarnaast heb ik sterk het idee dat een aantal kleinere fora zich verplaatst naar makkelijker te onderhouden platform als Reddit, Discord en besloten facebook-groepen.

Het online houden van een klein forum berust vaak op de welwillendheid van 1 of een aantal gebruikers. Terwijl het stokje bij een facebookpagina makkelijker overgedragen kan worden.

Al met al denk ik dat de menselijke drang om over van alles en nog wat te blijven discussiëren, groot genoeg is. Ik denk alleen dat het platform verandert/veranderd is in de loop der jaren. (zoals met veel dingen gaande is)

Interpolis, glashelder!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De Nelis
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16:56

De Nelis

en anders maar niet...

Denk vooral dat het ligt aan de veranderende interesses van mensen.

Ik had bijvoorbeeld, jarenlang geen behoefte aan reageren hier, las topics enkel en dat was het.
Nu de laatste maanden heb ik opeens de behoefte gekregen te reageren en mensen te helpen.

time is infinite, but each week is ten hours short..


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 23:48

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Hier is het vorige topic, misschien handig om daar verder te gaan: Internetfora lopen langzaam leeg?

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Heroic_Nonsense
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 22:20

Heroic_Nonsense

bartonsontheweb.nl

Persoonlijk merk ik dat de komst van diensten als Reddit en Discord veel forumbeheerders laat twijfelen over de toekomst. Het is makkelijker om het sociale aspect van je site daar onder te brengen; het volledige technische beheer en de hosting wordt je uit handen genomen. Gratis en voor niks (nou ja... met gesloten beurs dan).


GoT heeft het geluk dat het a) een onderdeel is van een grotere techsite met resources van een geldschieter en b) een enorme community heeft waaronder veel vrijwilligers die de moderatie doen.

Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Uruk-Hai
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 22:39
Jazzy schreef op vrijdag 21 februari 2020 @ 13:36:
Hier is het vorige topic, misschien handig om daar verder te gaan: Internetfora lopen langzaam leeg?
De openingspost van dat topic dateert van vrijdag 29 september 2017.

Goh... ik dacht dat ik iets nieuws aan het waarnemen was.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wowhead
  • Registratie: Augustus 2019
  • Laatst online: 18-04-2024
Helaas al jaren zo, men kan tegenwoordig alles gratis in social media hosten en die 6 euro per maand besparen voor het hosten van hun forum.

Niets werkt fijner dan een forum maar het nadeel is dat je meerdere paginas moet bijhouden.

Nieuwere generatie internetters willen alles op een plek en werken bijna uitsluiten via mobieltjes, en dat staat een forum tegen.`

Facebook groepen zijn vrij onoverzichtelijk, je kan eigenlijk alleen maar actuele posts zien. Reddit is wel wat gemakkelijker maar daar zitten veel opvote geilaards dus de qualiteit van de posts is vaak meer om hoeveel upvotes je kan krijgen.

We nemen best flinke stappen terug op intellectueel gebied met de huidige social media plattformen.

[ Voor 32% gewijzigd door Wowhead op 21-02-2020 14:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23:59

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

N=1 toch meestal, natuurlijk zie ik links en rechts fora's stoppen of het gros is meer actief op Reddit, andere kant zie ik juist weer nieuwe fora komen voor games, competities of betere communcatie. Discord is leuk voor chat en kleine groepen, geen langdurige info of converstaties, Reddit is voor veel een hate or love it, zelf handig voor wat info, maar vind het een draak om in te reageren.

Hoe zie je bv GoT in andere non-fora vorm? Reddit? Reactiestyle van de FP or facebook? Voor de kleinere clubjes heb je gewoon wat bredere selectie aan tools gekregen, vroeger kwam je niet verder dan een BB of shotbox, soms nog een nested-comment principe, nu kan je zo'n beetje overal wel discussies of informatie kwijt (zelfs diverse wikia sites hebben complete discussieboards erachter hangen).

Ben zelf actief op een forum van ~35k mensen (veel meer geregisteerd) en in de 5 jaar blijft deze maar groeien, zeker dat 50% communicatie voor speelavonden gewoon via skype/discord/xbox chat gaan, maar de 'dagelijkse' zaken lopen allemaal nog via het forum.

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Renzzie
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 20:00
Lijkt me een gegeven inderdaad. Ben jaar en dag lid/beheerder geweest van een groot forum ( www.gamereplays.org ). Hier ben ik een jaar of 2 geleden mee gestopt omdat het simpelweg niet meer loonde om bezig te zijn met content die anderhalve paardenkop zou lezen. De informatie gaat tegenwoordig veel sneller, veel grafischer en veel vluchtiger. Mensen nemen de tijd niet meer en waarderen lappen tekst/guides/discussies gewoon minder.

Reddit, discord, youtube zijn de plaatsen waar mensen gaan kijken. Laagdrempelige informatie die jan en allemaal maar omhoog kan duwen voor korte termijn likes en aandacht. Op Reddit zie je veel dat meme's hard geupvote worden en posts waar hard over is nagedacht worden overgeslagen. Zolang de lezer maar een snelle glimlach kan kijken is het goed. De korte en snelle glimlach, content bevrediging is blijkbaar het doordachte gaan overheersen. Dit is hoe het Internet/samenleving nu werkt. Zo veel mogelijk likes harken, weinig aandachtig hebben en vooral bezig zijn met korte termijn rewards.

Als je het mij vraagt, dood en doodzonde.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aegir81
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 15-10 08:24
Is er niet gewoon veel meer keuze dan vroeger? Behalve IRC en fora zijn er nu ook allerlei 'gratis' diensten waar je discussies kunt houden via Facebook, WhatsApp, Reddit, Twitter, Discord, ...

Zelf houd ik meer van de overzichtelijkheid van een forum. Facebook, WhatsApp en Twitter gebruik ik niet meer. Ik kan wel af en toe eens op Reddit landen, op sommige subreddits zijn er best interessante reacties te lezen en niet alleen maar grappig bedoelde comments.

Een een forum begint stil te vallen is het tij denk ik moeilijk te keren. Gebruikers gaan dan voor hun interesses naar andere plaatsen waar wel meer volk op zit dat iets constructiefs meldt.

[ Voor 17% gewijzigd door Aegir81 op 21-02-2020 14:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arloid
  • Registratie: December 2014
  • Niet online
Facebook, Reddit en Discord hebben allemaal het nadeel dat ze geen langdurige discussies kunnen vasthouden, Reddit valt al helemaal dood na 0-5 reacties als iemand net zijn nieuwe brommer moet showen en intellectuele discussies zijn al helemaal niet mogelijk.

Facebook lijkt dan nog het meest op hoe een forum werkt, althans vrienden forum, boven de 50-100 man zit je al gouw met het Reddit like/reactie virus en moet je maar hopen op een discussie en dat je post te vinden blijft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Zoals ik in dat oude topic ook al postte: veel fora worden amper onderhouden en nieuwigheidjes worden niet opgepikt.

Tweakers doet naar mijn idee een heleboel om de website en ook het forum levend te houden. Niet zo raar aangezien het natuurlijk gewoon een bedrijf is.

Reddit en Discord zijn ook modern en dat is toch wat de meeste mensen willen, denk ik.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Deathchant
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 14:52

Deathchant

Don't intend. Do!

Verwijderd schreef op vrijdag 21 februari 2020 @ 14:33:

Tweakers doet naar mijn idee een heleboel om de website en ook het forum levend te houden. Niet zo raar aangezien het natuurlijk gewoon een bedrijf is.
Tweakers maakt zeker goeie content, maar laten we aub niet vergeten dat het juist de individuele tweakers/gebruikers zijn die het forum voorzien van goeie bruikbare informatie, tips, een actieve V&A, gebruikersreviews die echt wel met kop en schouders boven andere sites met gebruikersreviews uitsteken.

Ik denk ook dat het ermee te maken heeft met dat tweakers er al "vanaf het begin" was en een hele grote groep techneuten al van vroeger weten hoe waardevol het Tweakers forum is. En dat spreekt zich natuurlijk al jaren rond zo.
Tweakers sprak vroeger vooral de echte techneuten, de die-hards, aan, maar ook de mainstream weet Tweakers steeds meer te vinden, omdat Tweakers toegankelijker (lees = goed!) is geworden.
Ik denk ook dat er daarom steeds meer gebruikers zijn die even snel een vraag komen stellen en verder niet veel doen dan wellicht wat lurken.

Tegenwoordig kunnen mensen hun vragen/antwoorden/ervaringen kwijt op Reddit, Twitter en Instagram waar bijna instantly een reactie of antwoord volgt (instant gratification), waar het op een forum idd een tijdje kan duren.
Dus in mijn beleving is het inderdaad ook zo dat het hier tenminste gewoon goed loopt (op hier en daar mijns inziens wat rechts gemodereer na) en dat mensen elkaar helpen. Je krijgt op zijn minst een fatsoenlijk antwoord, vaak goed onderbouwd en dat is ook niet met alle fora zo, en bij weinig fora zijn er zoveel categorien als hier, althans niet dat ik weet.
Of het nou gaat om videokaarten, tibetaanse klankschalen, wasmachines, klimaatpolitiek...je kunt het zo gek niet bedenken of het is hier te vinden. En ook dát spreekt zich rond.
Who you gonna call?! Tweakers ;)

Ik heb zelf niet het gevoel dat het leegloopt, misschien bij sommige subforums, maar als ik puur voor mezelf spreek, haal ik voldoende (en post ik mijns inziens ook voldoende) in verschillende subforums. Het is wel idd zo dat ik afgelopen 2 jaar vaker afgehaakt ben met posten in subforums, wat hoofdzakelijk te maken heeft met dat ik het niet eens ben met de betreffende moderatiekeuzes aldaar, of discussies die mijns inziens altijd op dezelfde morele discussies uitdraaien waarbij het zich uiteindelijk erop aan komt dat het eindpunt voor me is bereikt. Achteraf gezien heb ik wel juiste goeie dingen uitgehaald: ik wind me niet meer onnodig op om dingen/mensen die ik niet kan veranderen. Text is static ;) Soms lurk ik nog wel eens mee, maar ik voel geen behoefte (meer) om iets te zeggen. Maar zo gaat het nou eenmaal; dingen en mensen veranderen. Maar verder kan ik nog wel mijn ei genoeg kwijt op het forum.

De ene periode ben ik sowieso meer geinteresseerd in 1 specifiek ding, waar ik een andere periode weer in iets anders geintereseerd ben, en dus de aandacht bij de rest wat laat liggen. Maar dat zal iedereen hebben.
Dus het is een beetje van take the best, leave the rest, hoe dat dan ook voor je geldt op dat moment.

[ Voor 24% gewijzigd door Deathchant op 21-02-2020 15:55 ]

Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Anders
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 08-10 19:06
Heroic_Nonsense schreef op vrijdag 21 februari 2020 @ 13:40:
Persoonlijk merk ik dat de komst van diensten als Reddit en Discord veel forumbeheerders laat twijfelen over de toekomst. Het is makkelijker om het sociale aspect van je site daar onder te brengen; het volledige technische beheer en de hosting wordt je uit handen genomen. Gratis en voor niks (nou ja... met gesloten beurs dan).
Heel waar punt, waar nog aan toe gevoegd kan worden dat mensen zich er niet speciaal hoeven te registreren voor jouw forum. 1 klik op "join" en ze zijn lid. Dat maakt het hele onboarding een stuk laagdrempeliger dan wanneer ze veel meer stappen moeten doorlopen en alwéér een wachtwoord moeten onthouden.

Andere belangrijke aspecten zijn dat de gebruiker op die platforms binnen een vertrouwde interface blijft, en dus niet voor elk forum een nieuwe interface hoeft te doorgronden met alle eigenaardigheden van dien. Tel daar ook bij op dat die diensten van zichzelf allemaal een prima mobile interface hebben waar veel forums nog behoorlijk tekortschieten.

Dus ja, webbased forums zijn langzaam aan het afsterven. Er zullen er ongetwijfeld een aantal overblijven, maar het gaat niet beter worden dan het nu is.

Ik spoor veilig of ik spoor niet.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NoepZor
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 21:18
Hier op tweakers wordt nog een heleboel gepost en inhoudelijk ook vaak van een goed niveau. Ik kom hier altijd graag om me up to date te houden over van alles en nog wat. Toch zie je dat hier het aantal posts ook terugloopt: reviews: Gelukkig nieuwjaar!: we blikken weer terug in cijfers

De wijzen komen uit het Oosten!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23:59

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

NoepZor schreef op zaterdag 22 februari 2020 @ 00:17:
Hier op tweakers wordt nog een heleboel gepost en inhoudelijk ook vaak van een goed niveau. Ik kom hier altijd graag om me up to date te houden over van alles en nog wat. Toch zie je dat hier het aantal posts ook terugloopt: reviews: Gelukkig nieuwjaar!: we blikken weer terug in cijfers
T.net is ook niet echt actief het forum bezig te promoten, FP reacties zijn al jaren redelijk gelijk.

Al denk ik dat het ook beetje het nieuwe mentaliteit is, korte snelle reacties in twitter/reddit/youtube style zijn bijna de standaard, daar zitten dan soms best nog lange posts tussen (zeker op reddit), maar gros gaat op z'n mobiel toch echt geen pagina lange replies meer schrijven, het medium zelf is ook veranderd.

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ViNcE
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

ViNcE

Nog 3, nog 2, nog 1, .....

Misschien is de site niet responsive. Alles gaat toch tegenwoordig op de telefoon?

"Sometimes I really think people ought to have to pass a proper exam before they're allowed to be parents. Not just the practical, I mean." - Terry Pratchett, Thief of Time
Mijn BGG profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MadDogMcCree
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 09-10 04:13
Ik heb vooral het idee dat de online mentaliteit is veranderd, veel negatiever dan vroeger, men hakt tegenwoordig nogal snel op elkaar in. Een forum ruzie is natuurlijk niet iets nieuws, maar ik denk dat die mentaliteit voort komt uit de risicoloze ‘discussies’ op Youtube, Twitter, Reddit, Facebook, etc. Je spuugt zo gemakkelijk een ander in de bek, met als resultaat dat je verdere inhoudelijke discussie wel kan vergeten.

De ‘fora’ van vandaag (YT, Twitter, FB, Reddit) zijn zó groot, dat je zelfs onder eigen naam nog relatief anoniem om je heen kan slaan. Men consumeert een kort onderwerp, ramt er een mening uit, het liefst i.c.m. tegen wat schenen schoppen, en vervolgens zoekt men elders op de giga fora een volgend onderwerp om hetzelfde te doen. De kans dat er iemand hapt of je in het gelijk wordt gesteld is groot. Trollen of likes, daar draait het om.

Op een normaal forum kom je daar natuurlijk niet mee weg, daar is een veel strengere sociale controle. Plus past een goede discussie of verbreding niet meer bij die andere mentaliteit van tegenwoordig; ‘hap-slik-weg’ mentaliteit. Men heeft het geduld niet meer voor een forum.

En dat is jammer. Ik denk dat Tweakers het nog erg goed doet, maar veel van de populaire fora waar ik vroeger op heb gezeten zijn langzaam doodgebloed. Soms kon het anders, maar bij heel wat fora zijn de sites nog gewoon actief, maar het forum dood. Een forum is/was eigenlijk de ideale verbinding op het internet, een enthousiaste groep mensen die dezelfde interesse delen. Vandaag verdreven door massa ‘sociale’ netwerken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SgtElPotato
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 22:09
Voor mij zijn Reddit en Discord de voornaamste nieuwe 'fora'.
Verschillende channels / subsites specifiek op bepaalde interesse en vaak erg veel mensen die mee doen in de discussie waardoor je meer inzichten krijgen.

Het grootste voordeel is op bijvoorbeeld discord dat er maar een aantal subchannels zijn en die niet onbeperkt aangemaakt kunnen worden door random gebruikers. Het type gesprek hou je hiermee wat meer in de perken. Door middel van wat bots kun je nieuwe gebruikers verplichten om een FAQ of startpost door te nemen zodat er geen onnodige vragen voorbij komen.

Reddit is wereldwijd en in sommige subreddits komen echt gigantische discussies voorbij met bergen waardevolle informatie.

Zucht...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Sommige forums zullen wel stoppen als de leden interesse verliezen en er is niet genoeg nieuwe aanwas. Als je forum groot genoeg is dan blijft het denk ik wel lopen, omdat actieve discussies nieuwe mensen aantrekt.
MadDogMcCree schreef op zaterdag 22 februari 2020 @ 15:46:
Ik heb vooral het idee dat de online mentaliteit is veranderd, veel negatiever dan vroeger, men hakt tegenwoordig nogal snel op elkaar in. Een forum ruzie is natuurlijk niet iets nieuws, maar ik denk dat die mentaliteit voort komt uit de risicoloze ‘discussies’ op Youtube, Twitter, Reddit, Facebook, etc. Je spuugt zo gemakkelijk een ander in de bek, met als resultaat dat je verdere inhoudelijke discussie wel kan vergeten.
Ik denk het niet. De enige reden dat mensen hier vrij beschaafd zijn is omdat er goed gemoddereerd wordt. Kijk naar usenet 20 jaar geleden (text based, discussies voor degenen die denken dat ik het over binaries heb). Alt.madcrew, Ome Johan enzo. Die liep overal te trollen en mensen uit te schelden die hulp zochten in daarvoor bedoelde groepen.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gold_dust
  • Registratie: Juli 2016
  • Laatst online: 05-08-2021
MadDogMcCree schreef op zaterdag 22 februari 2020 @ 15:46:
Ik heb vooral het idee dat de online mentaliteit is veranderd, veel negatiever dan vroeger, men hakt tegenwoordig nogal snel op elkaar in. Een forum ruzie is natuurlijk niet iets nieuws, maar ik denk dat die mentaliteit voort komt uit de risicoloze ‘discussies’ op Youtube, Twitter, Reddit, Facebook, etc. Je spuugt zo gemakkelijk een ander in de bek, met als resultaat dat je verdere inhoudelijke discussie wel kan vergeten.

...
Youtube, Twitter vind ik meer 'reacties' dan discussies en daarmee geen forums(fora?) in die zin. Is het ook niet een typisch Nederlands probleem: omgangsnormen? Ik denk dan aan Geenstijl, Dumpert, FOK maar hier ook op Tweakers wordt er in het Brexit en Trump/VS topics aan één stuk doorgetrold. Ik heb het idee dat het er in Duits- en Engelstalige forums waar ik kom er wat vriendelijker aan toe gaat. Domme reacties genoeg op Youtube maar ik heb het idee dat het er niet zo gefrustreerd aan toe gaat als op Nederlandstalige websites.

Daarnaast komen en gaan ontwikkelingen, bijvoorbeeld de voorganger van forums: UseNet, is ook alweer meer dan 15 jaar uit de tijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Uruk-Hai
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 22:39
Misschien komt een deel van die frustratie ook wel omdat Nederland als land zich altijd weer wil onderscheiden van alle andere landen.

Nederlanders zijn niet alleen enorm kritisch op instanties, bedrijven en andere Nederlanders, maar ook op zichzelf. Nederlanders willen, volgens mij meer dan burgers van de meeste andere landen, alles uit de Nederlandse samenleving persen wat er maar uit te persen valt.

Zeg maar het zelfde soort winnaarsmentaliteit waardoor Nederland ooit een gouden eeuw beleefde.

Met zo'n volksmentaliteit zijn de frustraties ook groter als het niet lukt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • defiant
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 01:52

defiant

Moderator General Chat
Wat je ziet is dat communicatie via open protocollen en software zoals irc en nieuwsgroepen langzaam verdwijnt door de opkomst van centralistische diensten zoals reddit, discord of commerciale sociale media. Dit komt omdat de grote commerciële partijen de volgende functionaliteit bieden:

Ten eerste vindbaarheid, je hebt 1 plek en 1 naam waarin alles te vinden is. Als je eenmaal op reddit zit dan zijn andere forums zeer laagdrempelig beschikbaar. Misschien bestaat er wel een interessant forum die aansluit hetzelfde biedt, maar vind die maar eens als ze niet groot zijn.

Ten tweede, internet diensten hebben een zeer sterk netwerk effect, d.w.z. als een dienst eenmaal een bepaald bereikt en markt heeft, dan nemen ze de gehele markt over.

Ten derde, in tegenstelling tot wat een kleine maar vrij luide groep op het internet beweert, willen mensen graag in een gecontroleerd/gemodereerde omgeving discussieren, menig forum is ten onder gedaan aan spam/trolling/etc. Omdat te bieden moet je of heel klein zijn zodat je iedereen kent of heel groot zodat een kritieke massa hebt voor organiseren van forumbeheerders.

Uiteindelijk denk ik dat elementaire internet voorzieningen die nogal privacygevoelig zijn zoals zoeken, forums en sociale media eigenlijk nutsvoorzieningen zouden moeten zijn (wat weer een gevolg was van het feit dat het internet voornamelijk advertentie gedreven is). Nu zijn is elementaire communicatie op het internet (messaging/forums/group chat/ sociale media/etc) grotendeels in handen van tech monopolisten.

"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Uruk-Hai
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 22:39
Enfin, wat zou het management van een phpbb forum moeten doen om hun forum zo lang mogelijk te laten overleven?

Ik heb daar een aantal topics gestart die tot bijvangst hebben geleid. Met bijvangst bedoel ik agendapunten die nu eindelijk relevant worden gevonden door de beheerders.

Agendapunt 1: installeer een pluging voor het makkelijker kunnen toevoegen van plaatjes.
Agendapunt 2: stel SSL in voor de frontpage.

Dat laatste agendapunt wil ik even toelichten.

Bij die betreffende site is het anders geregeld dan bij tweakers.net.
Bij tweakers.net lopen de frontpage en het forumdeel naadloos in elkaar over.

Dit heeft er toe geleid dat het onderhoud van mijn favoriete (andere) forum in de loop der jaren van de beheerders meer aandacht heeft gekregen dan de frontpage.

Als je de website cq frontpage bezoekt en door bladert krijg je een gevoel als loop je door een spookstad.

Zeg maar vergelijkbaar met het doorbladeren van een forum dat qua community ter ziele is gegaan en puur softwarematig nog steeds online staat of een forum dat nooit een succes is geworden en waarvan je alleen bijdragen ziet van de beheerder(s).

Toch wordt dat niet-interactieve deel niet opgeheven omdat er artikelen op staan die zeer bestand zijn tegen de immer veranderende tijdsgeest. Er zitten veel artikelen bij die er al 20 jaar op staan en die nog steeds relevant zijn en tot de verbeelding spreken. Daarom wordt dat niet-interactieve deel nog steeds in de lucht gehouden.

[ Voor 12% gewijzigd door Uruk-Hai op 23-02-2020 14:49 ]

Pagina: 1