Ah, de typische IT crowd

Draagt exact dezelfde schoenen het hele jaar door, iedere dag, en vraagt zich na 3 jaar af: "Waarom gaan ze steeds stuk?!"
Ik heb ongeveer 20 paar schoenen (niet dat iemand er om vroeg, maar ik was al aan het typen dus zie hier mijn lijst):
- 2 Zakelijk van Lier (1x blauw, 1x lichtbruin met bijpassende broekriem)
- 1 Luxe feestlook van Lier (gespsluiting)
- 1 Boots Timberland in het geel (let op de naad: er zijn goedkope Timberlands die er bijna hetzelfde uitzien, ga voor de duurdere variant.)
- 1 Boots Timberland in het zwart (let ook hier op de naad)
- 1 Boots voor hiking in de zomer of bij droog weer
- 1 Boots voor hiking in de winter of bij nat terrein
- 1 Witte gympen geschikt voor alles behalve zomer (afgesloten, leder, Adidas)
- 1 Zwarte gympen voor de zomer (doorwaai, Nike)
- 1 Gebroken witte casual schoenen (SuitSupply)
- 1 Beige/roze enkellaarzen vrolijke look (Van Bommel)
- 1 Paar bootschoenen (zomer, casual)
- 1 Paar hardloopschoenen (zachte zool)
- 1 Paar gym schoenen (stabiele zool)
- 1 Paar "het sneeuwt of er ligt ijs" schoenen
- 2 Paar motorlaarzen
- 3 Paar slippers (simpel, met straps, strand)
En dan liggen er nog een aantal schoenen/boots die ik eigenlijk weer eens uit de verhuisdozen moet halen, die zijn op zich nog meer dan prima maar ik ben ze een beetje vergeten
Zeker als ik naar kantoor ga draag ik nooit dezelfde paar schoenen meer dan 2 dagen achtereen. Als ik op vakantie ga bepak ik mezelf zo licht mogelijk: 1 paar makkelijke loopschoenen voor het klimaat op de bestemming, en mogelijk ook goede schoenen voor speciale gelegenheden (luxe uit eten, of hiking, etc.)
Ik onderhoud ze ook goed (2 schoenendozen vol met onderhoud dingetjes, brushes, crèmes, etc.), maar ook schoenspanners voor de lederen schoenen, en van die grote plastic bakken voor onder het bed om de schoenen in te bewaren die niet bij het huidige seizoen horen. En ja, soms (eens in de 5 jaar ongeveer) ga je naar een goede schoenmaker om de zool te laten vervangen als die versleten is.
Kortom, ik doe grofweg 10x tot 15x zo lang met mijn regelmatig gedragen schoenen als iemand die 1 paar schoenen constant draagt

Soms gaan schoenen stuk of beschadigen ze, dat heeft meestal te maken met mijzelf (dikke kras in het leer, niet goed onderhouden, schaafplekken, etc.) – maar dat geeft ze soms ook gewoon karakter.
Maar een echte tip is dit:
Doe onderzoek online. Een duur merk betekent niet dat het kwaliteit is. Ik heb voor de modewereld gewerkt als ICTer, en daar zie je vaak dat dure merken hun shit produceren in China.
Van maken tot in de winkel: €20
Wholesale Price: €60
Recommended Retail Price: €250
Timberland is zo'n merk waar je goed moet letten op het stiksel en andere kenmerken van kwaliteit. En ook bij de juiste variant zijn ze aan het besparen door goedkoper leer te gebruiken, inferieure stiksels, etc. Je hebt daar gewoon "Basic" vs. "Premium", Google is je vriend. En zelfs bij de "Premium" zit je met nadelen.
Kortom: het is een modemerk, geen kwaliteitsmerk (meer).
Merken zoals Van Lier, etc. zijn prima schoenen. Maar ja, ook gewoon uit India en Portugal. Goedkope massaproductie, maar wel met een stukje kwaliteit.
Van Bommel wordt veelal wel in eigen land gemaakt van hoogwaardige materialen, maar wie en hoe? Daar weet ik het fijne ook niet van. Ik merk wel meer kwaliteit dan bij Van Lier, maar ze zijn ook veel meer extravagant
Als je écht goede schoenen wil dragen zou ik eerder een bespoke paar schoenen laten maken door een professionele schoenmaker. En dan bedoel ik niet de Turk op de hoek die schoenen kan poetsen en veters kan vervangen, maar een zaak waar ze je voeten opmeten en de hele schoen "from scratch" opbouwen. En da's niet eens zo héél erg duur vergeleken met die mass-produced Chinese modemerkjes (bespoke van €200 tot €500 afhankelijk van je wensen en je komt al een heel eind).