Apolopo schreef op maandag 16 september 2019 @ 12:50:
[...]
Is het je nog gelukt dit werkend te krijgen?
Ik heb sinds zaterdag ook de Deco M5 en wil een unit op elke verdieping plaatsen. Ik heb op elke verdieping een ethernet aansluiting en wilde deze als backhaul gebruiken. Elke ethernetkabel is rechtstreeks op mijn Ziggo router aangesloten.
Ik heb de Deco's eerst draadloos geïnstalleerd en vervolgens ingesteld als access point. Als ik de 2e Deco vervolgens aansluit op een ethernetkabel valt alles uit en gaan de ledjes rood branden. Het enige wat ik dan kan doen is alles resetten en de hele installatie opnieuw doorlopen.
Dit dus! Hier heb ik (opeens) ook last van.
Vorig jaar triple set Deco M5's gekocht. Fantastisch product, aangezien de TP Link Router het veel slechter deed dan maar 1 Deco M5.
oude situatie
2 Deco's bedraad aangesloten op mijn Ziggo modem/router, en de Deco's als Access Point ingesteld. Een op de werkkamer en een in de woonkamer. Ging als een trein.
Nieuwe situatie
Toen de Ziggo Next Mediabox kwam, heb ik die meteen besteld. Volgens mij kwam daar ook een nieuw modem bij (andere was nog maar 6 maanden oud).
De Next box moest of bekabeld op de Ziggo router of via WiFi. Omdat ik de Deco's gebruikte, wou ik hem bekabeld aansluiten op de Deco in de woonkamer.
Resultaat: Na een paar minuten klapte mijn internet er uit, en de TV dus ook.
Deco M5 uit de woonkamer gedeactiveerd, en de UTP Kabel met een switch op de Ziggo Next en TV aangesloten.
Her-nieuwde situatie
Recentelijk een extra Sonos 1 gekocht voor in de keuken, en ik merk dat ik dat en toe wat bereik te kort kom vanaf de enkele Deco M5 in de werkkamer. Ik wou de andere weer zoals vorig jaar aansluiten in de woonkamer.
Deco nu aangesloten op de switch (waarop ook de Ziggo Next zit en de LG tv). Resultaat internet klapt er weer uit. Trek ik de UTP kabel er uit, dan gaat die braaf naar wireless backhaul, maar dat is niet wenselijk omdat het hele wifi dan langzamer wordt dan direct draadloos verbinden.
Deco opnieuw geïnstalleerd: Klapt internet er uit
Vandaag de Deco dan maar in de meterkast direct op het modem aangesloten. Mijn redenatie of beter gezegd aanname was dat de M5 in AP modus niet zo lekker samenwerkte met de Ziggo Next Mediabox op dezelfde poort. Maar het zelfde resultaat: Nadat ik hem bedraad aansluit zakt mijn snelheid in en 1 minuut later heb ik geen internet meer. Trek ik de 2de deco er af, dan heb ik meteen weer internet. De Ziggo Next box had ik al los gekoppeld, dus die kon het niet zijn.
Vreemde is dus dat ik de Hoofd Deco wel als AP kan gebruiken, maar bedraad geen 2de deco kan aansluiten? Hierboven lees ik dezelfde problemen en geen oplossingen?
Is dit een Ziggo ding, of een TP-link probleem?
Heb nu 2 van die M5's werkeloos liggen.
[
Voor 6% gewijzigd door
Stinger_Ventura op 01-12-2019 16:23
]