Wat leuk al die ervaringen te lezen hier! Graag deel ik ook mijn ervaring.
Ikzelf heb een jaar of 7 geleden een nieuwe tv gekocht na mijn scheiding. Zoals dat dan gaat op een behoorlijk budget. Het is een Haier geworden met geen smart tv toestanden enkel usb zodat je er films en foto's op kan kijken. Het is een 38 inch als ik me goed herinner en met toen toch de 1080p norm reeds.
Waarom vertel ik dat? Wel dat was mijn basis referentie voor TV Kijken tot ongeveer een jaar geleden. Ondertussen heb ik mijn woning verder verbouwd en was mijn living / thuiskantoor / eetruimte aan de beurt. Een ruimte van ongeveer 8 meter lang en 4 meter breed. Dit om een idee te geven dat het
- verrevan een perfecte ruimte is voor homecinema
- geen dedicated ruimte is
- er meubelen in staan zoals een tafel, stoelen, kasten, zetels etc
Verwacht dus AUB zeker niet dat het hier gaat om een full blown mega cinema ding.
Tijdens het verbouwen kwam mijn broertje aan met het idee om ineens alles te voorzien voor een projector. Eerst was ik er niet zo scheutig op omdat ik reeds een TV had/heb en daar eigenlijk perfect tevreden mee ben mede omdat ik praktisch gezien eigenlijk alleen TV kijk als ik ziek ben. Als zelfstandige, alleenstaande ouder, redelijk rijk sociaal leven en nog een paar hobbies niet verwonderlijk
Toch maar gesprongen en mij het volgende aangekocht
- LG HF65LSR led-projector de keuze was hier op gevallen omdat ik een short throw moest hebben door de plaatsing van onderandere verlichting en de structuur van de ruimte, deze was van een gekend merk, uiterst korte afstand, 1080p, LED dus veel minder beperkingen in branduren, voorzien van wat extra smart dingen en 3 hdmi poorten, usb poort, optische uitgang voor geluid. Ik vond hem wel aan de prijzige kant doch het is dan ook een aankoop die je niet om het jaar doet, of ik toch niet.
- Elektrisch bedienbaar scherm Elite Screens Electric110XH (16:9) 253 x 163
- Logitech Z906 thx speakersetje
Alles is netjes weggewerkt van bekabeling. De tv is ook gebleven maar aan de andere kant van de living waar ook de zithoek is.
Nu de vergelijking ... is de projector een waardige vervangen? Voor mij met mijn kijkgedrag eigenlijk wel. Ik kijk veel youtube, mijn zoon ook en dan is de projector zeker in samenwerking met onze chromecast die er ingeplugt zit zeker een waardig alternatief. De lichtintensiteit is minder dan een TV maar met de rolgordijntjes dicht kunnen we ook door de dag gewoon kijken. De logitech set valt ook heel erg goed mee, het is zeker geen hifi maar als totaal beleving ruim voldoende voor wat netflix en youtube en beter dan menig soundbar die je tegenwoordig aan tv's terug vind. TV ontvangst via de Telenet TVBox werkt ook soepeltjes en ik kan vrij makkelijk mijn of mijn zoon zijn computer aansluiten wat zakelijk een fijn gegeven is als je klanten ontvangt en iets wil presenteren. Naderhand gezien ben ik heel erg tevreden dat ik de 1500 euro investering gedaan heb, dat is wat het mij samen ongeveer gekost heeft. Had ik voor 1500 euro een TV gekocht was dat mss nog wel beter maar daar kan ik niet over oordelen, een extreem grote tv zou ik niet kunnen plaatsen door de indeling van de woonst. De projector met 110 inch diameter scherm ging wel omdat het scherm dus netjes opgerold kan worden.
De TV heeft zijn eigen wand gekregen en dient tegenwoordig vooral voor het bekijken van de beelden van de bewakingscamera. Alle bekabeling zit achter een valse wand.
Foto's om een idee te geven
De TV in de zithoek:
De projector / scherm / logitech set: