Pastamachine voorzien van een motor

Pagina: 1
Acties:

  • ehtweak
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online

ehtweak

ICT opruimer

Ik gebruik zo'n Marcato ook al jaren, zonder motor.

Maar als ik ff online zoek, zie ik dat de kant en klare motor unit ca. 70 euro kost.
Denk niet dat je zelf een passende en goed werkende aandrijfunit voor dat geld kunt maken.

Je hebt een laagtoerige (of gebruik makende van een reductieoverbrenging) hoog koppel motor nodig. Daarnaast moet je een stevige behuizing hebben, precies passend en niet al te groot, waardoor het in de weg zou zitten. Plus b.v. een krachtige stappenmotor o.i.d. en de daarbij behorende aansturing...
Vergis je niet in torderende krachten tussen de motoraandrijving en de rest van de machine. De mechanische koppeling moet nogal stevig zijn.

Ik heb zelf wel eens een Arduino gestuurde aandrijving, met stappenmotor, op een verticale tandoverbrenging gezet:
[DIY] Arduino gestuurde focusrail #2
en dan merk je hoe sterk zo'n stappenmotor al trekt/duwt aan de hele constructie.
Afbeeldingslocatie: https://farm1.staticflickr.com/486/31437738662_c2a4ac0bd1_c.jpg
MacroRailProj2-Durst01 by Erik Haak, on Flickr

En je wilt ook geen takkeherrie uit zo'n motor unit horen, als je pasta aan het draaien bent.

De behuizing 3D printen? Hmmm, lijkt me niet stevig genoeg en schoonmaakbestendig (keukengebruik!)

[ Voor 31% gewijzigd door ehtweak op 12-03-2019 11:05 ]

   Mooie Plaatjes   


  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 00:14

SA007

Moderator Tweaking
Met de bovenstaande tweakers eens.

Zijn stiekem verrassend veel dingen die redelijk dicht bij perfect moeten zijn om het te laten werken, zoals:
- Precieze uitlijning van assen (als het gaat wringen/torderen raak je niet alleen heel snel vermogen kwijt, een 3d print krijg je dan ook gemakkelijk kapot (voor 'geleidelijk' delamineren heb je maar weinig kracht nodig).
- Hoeveelheid kracht moet vrij precies kloppen, te weinig en het ding is waardeloos, teveel en je draait zo dingen kapot (niet beperkt tot dingen, mechanieken zijn ook dol op haren, velletjes en vingers).
- Je moet je eigen tijd ook een bedrag geven, je zou in dezelfde tijd ook andere dingen kunnen doen. Projecten ver buiten je kennisgebied vreten tijd (en in mijn ervaring zijn na 10-15 uur kloten niet echt leuk knutselen meer).

Het is natuurlijk compleet je eigen beslissing, maar ik ga niet bouwen waar ik de kennis niet voor heb en voor 70 euro in de winkel ligt, dan pak ik liever een project op wat ik niet zo kan kopen :)

Ontopic:
Je wil niet gaan klooien met de spanning richting de motor verlagen, PWM is niet alleen veel simpeler om te bouwen (en voor een brushless motor toch nodig) je kan ook veel gelijkmatiger het vermogen regelen van een motor.
Bij een constante belasting van de motor is het verschil er niet echt, maar als je variatie in belasting hebt heeft een regeling op spanning de neiging om in te zakken of juist flink te stijgen in toerental als de belasting varieert.

Overweeg sterk om op de motor een flexibele koppeling te zetten zoals bijvoorbeeld:
Afbeeldingslocatie: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1O.egaiLrK1Rjy1zdq6ynnpXai/Uxcell-5mm-to-8mm-Flexible-Coupler-Motor-Connector-Joint-4-5-6-6-35-8-10mm.jpg_220x220xz.jpg
https://www.aliexpress.co...5-8-10mm/32959193476.html of
Afbeeldingslocatie: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1KpXEdzgy_uJjSZPxq6ynNpXaN/WALFRONT-Diameter-16mm-20mm-Universal-Coupling-Shaft-Coupling-Motor-Connector-DIY-Steering-Steel-Universal-Joint.jpg_220x220xz.jpg
https://www.aliexpress.co...al-Joint/32848794107.html

(Vast niet de goede maten, zijn gewoon eerste voorbeelden die ik vond)

Die helpen voorkomen dat niet-perfecte montage je spul losbreekt, je ziet er ook op de het plaatje van @ehtweak zitten eerder.
Pagina: 1