Ik speel op legendary in records mode, heb de Warhammer serie laten liggen net omdat die god like hero's totaal niet mijn ding was.Marvin- schreef op dinsdag 28 mei 2019 @ 18:03:
Voor de spelers die ook andere TW games dan warhammer gespeeld: Hoe is het in vergelijking met bijv. shogun of napoleon. Ik kon van deze erg genieten maar kon bij warhammer er echt niet inkomen door die heroes...
Ik las ook ergens dat er een modus was zonder god-like heroes, iemand daar al mee gespeeld en hoe zijn daar de ervaringen mee?
De reden dat ik op legendary only speel is omdat je dan geen save functie hebt, zeker in late game heeft mij dit de beste Total war momenten opgeleverd omdat je niet meer terug kan, zoals beslissen onafhankelijk te worden in fall of the samurai, heel foute beslissing maar ik kon niet meer terug. (het enige wat de AI nog deed was ieder leger op heel de map naar mij sturen). Of in Medieval beslissen het Vaticaan aan te vallen.
Om op je vraag te antwoorden, men doet overal alsof heroes geen rol meer spelen in record mode en dat je die diepe layers rond heroes verliest en ze geen belang meer spelen. Dit klopt langs geen kanten, je hebt nog altijd heroes en de diepgang is identiek aan romance mode.
Het enigste verschil is dat ze in gevechten niet solo zijn maar met bodyguards komen zoals je gewoon bent. Ze kunnen ook niet solo een half leger afmaken dus hun god like powers zijn sterk naar beneden gehaald maar ze zijn zeker niet zo zwak als in Napoleon. Als je een generaal wilt afmaken zal je eerst zo goed als al zijn bodyguards moeten afmaken, een lucky shot waarbij de generaal direct dood is gaat dus niet gebeuren wat wil zeggen dat het effectief de bedoeling is dat je ze laat vechten in plaats van ergens veilig te staan zoals vroeger.
Als generaals tegen elkaar vechten is het automatisch een duel maar dan zonder het duel systeem, je kan dus je troepen laten helpen. Het is eigenlijk pas past battle dat je erachter komt wie met wie heeft zitten duelleren en wie juist gewonnen heeft.
De generaals hebben ook nog altijd hun rollen, een strategist wil je vooral ranged units geven, vanguards wil je melee geven vanwege hun stats. Strategist hebben minder health en dus minder bodyguards (25-30) vanwege diezelfde stats dus die wil je niet teveel laten vechten terwijl een vanguards soms met 60 bodyguards komt.
Een nadeel is dat je verplicht bent 3 generaals te nemen per leger en je dus automatisch veel cav hebt. In het begin heb je dus veel spear nodig gezien je gewone arrows die high tier cav van generaals niet neer gaat krijgen tenzij je met 3 vanguards generaals afkomt.
Records mode haalt dus wel het echte god like van de generaals af maar ze blijven heel, heel belangrijk.
Voor de klassieke total war speler, wedge formations, shield formations, flaming arrows, night battles en meer, ze zitten allemaal in de game maar ze zijn allemaal gelinkt aan je generaals, je generaal moet dus bepaalde items, skills of followers hebben om ze te kunnen gebruiken waarbij ze soms enkel voor de troepen van je generaal tellen of voor het hele leger waarin ze actief zijn.
Edit: nog vergeten toe te voegen, in records mode kan je de heir niet doden op het battlefield (vermoedelijk in romance ook niet), hij zal altijd gewond geraken en terug komen na een paar beurten. Er is een uitzondering als de heir continu gewond is (omdat je hem continu gebruikt) verliest hij deze "kan niet doodgaan" bescherming maar de game waarschuwt je hiervoor dat komende X turns je Heir dood kan gaan in battles.
[ Voor 6% gewijzigd door sprankel op 30-05-2019 16:56 ]