wfveennl schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 10:15:
Je zou inderdaad denken dat in elk geval de dipswitch B8, naar ik meen, op uit staat, dus dat de Elga beneden de 4 graden nog steeds werkt, die zou je om kunnen zetten.Ik heb mijn Elga ook aan staan onder de 4 graden en ook ik krijg lichte bevriezing, maar dat dooit ook steeds weer weg.
Om jouw grote klomp te ontdooien zou ik'm gewoon een dag uitzetten en alleen de CV-ketel het werk laten doen en verder niet aan rommelen om op een andere wijze te ontdooien. Ik heb hetzelfde ook al eens bij de hand gehad en mijn installateur kwam met de volgende tip.
Een extra expansievat (25 l) installeren. Volgens de installateurs handleiding, die ik nu niet bij de hand heb, is dit onder bepaalde omstandigheden noodzakelijk. Als alternatief gaf hij aan één radiator ergens in huis helemaal open zetten en open laten staan. Ik heb op mijn overloop een kleinere radiator met thermostaatknop en die heb ik nu continue op 22 graden staan waardoor hij eigenlijk altijd open staat en dat werkt prima. Sindsdien werkt gaat het weer prima op de lichte bevriezing na. Met sneeuwachtig weer en regen rond vriestemperaturen buiten heb je sowieso wat meer bevriezing is mijn ervaring.
Hoop dat het lukt voor je.
Dank voor de vele reacties;
ik heb overigens even gekeken naar de druk van het koelmiddel, volgens de elga is dat (nog steeds) 6.0 bar
de situatie dat dit is ontstaan; gisteren sneeuwde het nogal met een temperatuur rond de 0/-1 graden; mogelijk dat dat een oorzaak kan zijn. Tevens hogeluchtvochtigheid door mist vandaag. vandaag en gisteren de elga maar even uit gezet.
qua dipswitch/instellingen
Duo inzet mogelijk
de ketel mag bijgeschakeld worden vanaf 6 graden (standaard is van 40 graden

)
de elga mag verwarmen tot -4 graden
de elga schakelt na 30 minuten continue bedrijf de CV bij (mist bovenstaande temperatuur grenzen gelden)
Dit heb ik overigens nog niet gehad; maar dat komt omdat ik pas dit stookseizoen met v16.6 draai; hiervoor kon ik niet instellen (oude versie was 15.5 oid).
ik heb nu geen buffervat, maar de groep van de badkamer vol open; nadeel hiervan is wel dat wanneer de vloerverwarming beneden aangaat dat de badkamer ineens koud wordt...
Ik ga, denk ik, maar eerst met warm water de boel ontdooien en ff een mailtje wagen aan de servicedesk van Techneco. de installateur had alleen veel ervaring met aansluiten van CV's en airco's maar het inregelen van een Warmptepomp blijkt toch lastiger