CJJelle schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 15:15:
Gisteren is er een installateur langsgekomen en heeft een slimme meter geplaatst. Alles werkte voordat hij begon en ook nadat hij klaar was. 5 minuten na dat hij weg was viel de stroom uit in 2 gedeeltes van het huis.
Wat voor installatie heb je? Heb je een 3-fasen aansluiting? Indien 3-fase, welke groepen zitten op welke fase?
Hoe laten die dat zien

CJJelle schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 15:15:
Meterkast is dus in orde, maar de wcd in huis niet. Ik ben er achter om welke van de 7 groepen het gaat, maar vanaf hier houdt mijn kennis op en weet ik niet wat ik verder nog kan.
-In hoeverre kan dit met de slimme meter die geplaatst is te maken hebben?
De meter kan een intern defect hebben, de monteur kan een draadje niet (goed) hebben aangesloten, er kan een draad gebroken zijn. Dat is allemaal gerelateerd aan (de montage van) de nieuwe meter.
De netbeheerder bellen. Zeg maar dat je een werkende installatie had en dat na het rommelen van een van zijn onderaannemers je nu geen werkende installatie meer hebt. Als het goed is staat Liander / Enexis / ... gewoon binnen een uur bij je op de stoep, ongeacht het tijdstip.
Alles wat je beschrijft past namelijk goed in het scenario dat ze een draadje niet hebben vastgeschroefd. Onder nullast kan dat gewoon contact maken. Zodra je het licht aanzet brand dat inderdaad voor een seconde en daarna verliest hij contact door het wegknallen van het draadje / oververhitten van een contact / oxideren van een contact / ... Dat is gewoon keihard brandgevaar.
Het zou theoretisch ook kunnen dat je een aardlekschakelaar hebt die finaal kapot is, maar die kans schat ik toch wat lager in.
sbruynis schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 22:06:
@
jeroen3 ik denk dat de installateur die een slimme meter komt plaatsen geen elektricien is die werkzaamheden aan de huisinstallatie verricht, maar er staat in opdracht van de netbeheerder....
Verder wat hier al staat. Zoek een specialist als je het niet weet.
Zeker als de netbeheerder al terug is gekomen mag je er van uit gaan dat de aansluiting van de invoerkabel tot de meter klopt.
Alles na de meter is voor de huiseigenaar
Bovenkant meter kun je ook niet bij, dus netbeheerder of onderaannemer werkende voor de netbeheerder (hierna; netbeheerder) moet daar de draden wel vastschroeven. Als hij daar te hard aan die draden getrokken heeft waardoor hij los zit onderaan je hoofdschakelaar / aardlekschakelaar (oude installatie) dan heeft de netbeheerder dus in jouw installatie zitten rommelen. Linksom of rechtsom zijn probleem.
Voor een netbeheerder sowieso totaal onbenullig om niet even na te lopen of de draad die tussen meter en huisinstallatie aan beide kanten goed zit.
CJJelle schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 15:31:
Ik ben bezig een elektricien te vinden. Lastig zat blijkt.
Gisteren heb ik 2 keer de installateur terug laten komen, maar die vindt dat het niet zijn probleem is, omdat de meterkast werkt. Hij stelt dat het pure toevalligheid is dat de stroom na zijn komst niet meer werkt.
De 2 aardlekschakelaars geven ook 220v aan. Het is opgebouwd uit 1 aardlekschakelaar met 4 groepen (waarvan er 2 niet werken en 2 wel) en 1 met 3 groepen zonder problemen.
Gisteravond zette ik uit automatisme het licht aan en deed het het welgeteld 1 seconde om vervolgens weer uit te vallen.
Wie heb je gebeld om die installateur terug te laten komen? Die partij zelf? Dat werkt dan schijnbaar niet. Bel direct met je netbeheerder. Dat is een partij als Enexis, Liander, Stedin ...
Weet je niet welke partij dat is, vul dan hier je postcode in;
https://www.mijnaansluiti...een/netbeheerdersperregio
Ik verwacht eigenlijk dat ze binnen een uur bij je op de stoep staan. Ook als je nu belt. Vertel er bij dat dit direct na het rommelen van hun onderaannemer is ontstaan, dus dat ze het gratis voor je moeten oplossen.
Mocht je aardlekschakelaar aan de onderkant zijn weggesmolten omdat zij daar de draad uit getrokken hebben; alle schade claimen.
En ga niet van huis zonder die groepen af te schakelen. Schakel liever nog alles uit. Slechte elektrische contacten kunnen brand veroorzaken. Ook al draait alleen je koelkast en CV pomp; als het contact maar slecht genoeg is kan het gewoon gaan fikken. Omdat je verder onder de zekeringswaarde blijft, ook al knettert het, slaat er niks af. Mocht je huis ondertussen afgefikt zijn; ook claimen
[
Voor 6% gewijzigd door
kabeltjekabel op 30-01-2019 01:27
]