Als je 160k winst maakt met freelancen, dan zal een vergelijkbare baan in loondienst vermoedelijk wel meer dan 60k bruto all-in per jaar opleveren ja. Dan kom je niet met 45k bruto weg.Saven schreef op dinsdag 10 juli 2018 @ 17:18:
[...]
Je kan alles doen en alles verzinnen inderdaad. In de praktijk kom je er alleen niet mee weg als de belastinginspecteur aan komt kloppen en al je inkomsten komen voort uit je eigen geschreven uren (aka freelancen), en van de 160K winst betaal je er maar 45K uit. Want dan vindt meneer de inspecteur dat het puur een constructie is om de inkomstenbelasting te drukken, en daar houden ze niet zoveel van. Als ik veel reacties hier lees durf ik wel stellen dat niemand ooit nog met zo'n freelanceBV-constructie een controle heeft gehad. Want je gaat zeker nat
Ik las laatst toevallig een (al wat ouder) artikel over Jort kelder, die ook boos was op de belastingdienst omdat hij van de inspecteur ook veel meer (>70%) salaris aan zichzelf moest uit betalen. Kan 't alleen zo gauw niet meer terugvinden.
Is je onderneming wat groter en heb je andere inkomstenbronnen dan alleen je eigen freelancewerkzaamheden is het een ander verhaal. Maar voor de TS gaat het in feite alleen om zn eigen uurtjes.
Maar de TS heeft 160k omzet. Dat is net iets anders dan winst
In het geval van Jort Kelder, zal vast gekeken zijn naar andere televisie-personages zoals Matthijs van Nieuwkerk ofzo.
Verder staat de gebruikelijkloonregeling geheel los van je hoeveel omzet je maakt.
Hier kan je de regeltjes van de BD lezen: https://www.belastingdien...on_en_aanmerkelijk_belang
[ Voor 9% gewijzigd door _Arthur op 10-07-2018 17:40 ]